Dodaj do ulubionych

Zasłony w miejscach do spania.

12.07.19, 18:15
Niestety, śpię słabo. Dlatego lubię mieć ciemno i cicho tam gdzie śpię. W domu tak mam, ale na wakacjach, wyjazdach służbowych, gdziekolwiek to jest problem.
Niektóre hotele myślą czule i bezsennych klientach i instalują grube zasłony.
Ale często to tylko tiulowa zaslonka 😡
Lub (i to jest dra mat!) nic np na oknach polaciowych.
Jestem jak Nadine Hurley z jej obsesją przecichych zaslonek. Kiedy przeglądam booking lub w ogóle, hotele - zawsze patrzę na okna.
Zauważyliście brak zaciemnienia w różnych noclegowniach (słowo użyte jako uogolnienie)?
P. S. Tak, piszę sfrustrowana, po nocy z ręcznikiem na oczach 🤦‍♀️

--
Hope
Edytor zaawansowany
  • bigzaganiacz 12.07.19, 18:18
    . S. Tak, piszę sfrustrowana, po nocy z ręcznikiem na oczach 🤦‍♀️

Zdradze ci pewien sekret
    Sa nakladki na oczy
  • ichi51e 12.07.19, 18:20
    No wlasnie. Mije dziecko ma ten problem i spi w masce

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • rozalia_olaboga 12.07.19, 18:25
    www.fruugo.pl/gro-anywhere-blackout-blind-by-the-gro-company/p-35344941-72025169?language=en&ac=croud&gclid=EAIaIQobChMIl-_HuOWv4wIVltGyCh2sHw8bEAQYASABEgK3DfD_BwE

Przenośne zaciemnienie wink
  • ichi51e 12.07.19, 18:32
    Fajne.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • mgla_jedwabna 12.07.19, 18:41
    W hotelach jakoś się spotykam się z tym problemem. Natomiast nigdy nie widziałam w polskich zbiorowych noclegowniach (schroniska górskie itp.) wyposażonych w łóżka piętrowe zasłonek na tychże. A to by się przydało kiedy jeden wstaje przed świtem, więc śpi już po 19, a reszta normalnie funkcjonuje do 22.
  • al_sahra 12.07.19, 18:43
    tryggia napisała:

> Zauważyliście brak zaciemnienia w różnych noclegowniach (słowo użyte jako uogol
    > nienie)?

Chyba nie zdarzyło mi się nocować w takim hotelu (a w swoim czasie podróżowałam b. dużo, bywało, że co tydzień). Odwrotnie, w hotelach śpię dobrze i często za długo, bo zawsze są takie zasłony, że nawet w południe jest ciemno jak w pieczarze. Żeby to odtworzyć w domu, musiałam się naszukać, bo nie toleruję zasłon z materiału, a większość żaluzji itp. wynalazków jest jednak mniej skuteczna. Teraz mam w sypialni plisowane rolety na bocznych ramach, które przylegają do framugi i to jest dobre rozwiązanie.

• aerra 12.07.19, 19:26
    Serio musiałaś się naszukać? Rolety typu blackout - prawie każda firma takie robi.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • al_sahra 13.07.19, 12:29
    aerra napisał(a):

> Serio musiałaś się naszukać? Rolety typu blackout - prawie każda firma takie ro
    > bi.

Nie wszystkie rolety reklamowane jako blackout są rzeczywiście w 100% skuteczne, do tego dochodzi sprawa dobrej instalacji, bo światło najczęściej sączy się bokiem. Te standardowe nie do końca pasowały do naszych okien. Chcieliśmy takie odsuwające się od góry, poza tym mieliśmy spore wymagania dotyczące jakości, wyglądu, łatwości czyszczenia itd. Stanęło na instalacji na zamówienie i na razie jestem bardzo zadowolona (tak, to są wszystko problemy Pierwszego Świata, ale przecież o takich problemach jest wątek).
  • marianna1960 12.07.19, 18:44
    Zasłony rolety dla mnie to robienie z mieszkania piwnicy.
  • al_sahra 12.07.19, 19:06
    marianna1960 napisała:

> Zasłony rolety dla mnie to robienie z mieszkania piwnicy.

?
    Każdy sobie zakłada takie, jakie jemu odpowiadają.
    I zdradzę Ci sekret - takie rolety nie są przybite do okna na stałe, w ciągu dnia się je odsłania smile.
  • marianna1960 12.07.19, 19:15
    A po co na noc zasłaniasz zawsze mnie to zastanawia?
  • piekna_remedios4 12.07.19, 19:23
    żeby nad ranem nie budziło światło słoneczne.
  • kanna 12.07.19, 19:34
    Można też zasłaniać na dzień - pomieszczenie się nie nagrzewa od słońca. Magia big_grin

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • marianna1960 12.07.19, 20:11
    Kupujesz od północy nie masz problemu i nie robisz piwnicy z mieszkania.
  • forumologin 12.07.19, 20:26
    mieszkanie od polnocy to piwnica z zalozenia😂
  • frey.a86 12.07.19, 20:59
    Ja mam sypialnię od północy, a i tak nie ma opcji, żebym latem zasnęła bez zasuniętych rolet.
  • kanna 12.07.19, 21:45
    A ja mam dom i różnych (czytaj: wszystkich możliwych) stron mi świeci :p

--
    Pół wieku poezji
  • jasnoklarowna 13.07.19, 12:48
    i wieczorem nie zaglądają ciekawskie oczy w okna, nie widzą mnie w bieliźnie.
    Nie każdy mieszka na odludziu i ma lustrzane szyby.
  • marianna1960 13.07.19, 17:33
    Jak mieszkasz okna w okna to problem a jak przestrzeń przed oknem całkiem inaczej się spi przy odsłoniętych oknach niż w piwnicy.
  • tryggia 12.07.19, 19:24
    Ale właśnie o to chodzi, żeby w sypialni było jak w jaskini. Wtedy śpię.

--
    Hope
  • kurt.wallander 12.07.19, 18:49
    Bywa różnie, u mnie (wynajmuje apartament na krótki termin) w sypialni sa zasłony zaciemniające, w wielu miejscach są, na szczęście rolety czy zasłony, aczkolwiek, faktycznie, takie typowo zaciemniające, są rzadkością. Tak, żeby nic nie było, to chyba się nie spotkałam.
  • piekna_remedios4 12.07.19, 19:22
    Nadine <3
    mam niemowlę, które sypia w ciemnościach także w dzień, więc temat zgłębiałam od podszewki. Otóż sprawdzają się worki na śmieci, grube, czarne. Najgrubsze jakie znajdziesz. Przyklejasz na ramę okienną taśmą i voila.
  • tryggia 12.07.19, 19:26
    Kochana, wiem! Worki i koce przerabialam. Szczególnie na tych polaciowych, pod którymi czuję się jak u kosmetyczki pod lampą.

--
    Hope
  • kanna 12.07.19, 19:35
    Serio nie prościej kupić maskę do spania?

--
    Pół wieku poezji
  • piekna_remedios4 12.07.19, 19:38
    i co i co? nie działa?
  • tryggia 12.07.19, 19:52
    Działa, ale wnerwia mnie, że muszę to robić.

--
    Hope
  • ichi51e 13.07.19, 10:06
    A nie moglas kupic folii blackout?

--
  • piekna_remedios4 13.07.19, 16:52
    ja? nie przepadam za oklejaniem na stałe okien w pomieszczeniach, które nie należą do mnie. W domu mam zaciemniające rolety i zasłony.
  • aerra 12.07.19, 19:28
    Współczuję.

Mi przeszkadza hałas (i to nawet całkiem drobny, niestety), ale co do światła to mogę spać w pełnym słońcu, przy zapalonej lampie nad głową i nawet reflektor prosto w oczy by nie przeszkadzał (w końcu oczy jak śpię, to mam zamknięte) wink

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • fragile_f 12.07.19, 22:55
    Spij w stoperach jesli przeszkadza Ci halas. Sa takie miekkie z gabeczki, mozna kupic albo w aptece albo na allegro wielki karton.

--
    Fragile
  • aerra 12.07.19, 23:35
    Stopery w uszach też mi przeszkadzają wink

--
    <*>
  • minerallna 12.07.19, 19:44
    Rożne z tymi zasłonami bywało ale z kompletnym brakiem spotkałam się raz i to całkiem niedawno. Apartament na wysokim piętrze, ładny widok na miasto, nikt w okna nie zagląda ale jednak... Zasłony w sypialni były dostępne na życzenie i wyraźnie trzeba było napisać że się je chce. Jak ktoś taki dopisek przeoczył to miał raniutko słoneczko. Nie wiem jakbym tam zasnęła, nie było czym przykryć tych wielkich okien, sklepy nieczynne, byłby dramat spaniowy.

Tak jak Ty również przyglądam się oknom. Dla mnie nie musi być aż taka jaskinia choć tak lubię najbardziej ale jednak ma być ciemniej.

--
    http://supergify.pl/images/stories/impreza/tany/ballo011.gif
  • em_em71 12.07.19, 19:57
    Hmm... ja dla odmiany chyba nigdy nie trafilam na pokoj bez grubych zaslon czy zaluzji zewnetrznych robiacych mrok. I mam odwrotnie. W takiej ciemnicy tracę orientację. Wolę jak światło dociera.
  • 18lipcowa3 12.07.19, 22:37
    Nie zwracam na to uwagi, mogę spać przy braku zasłon i robotach pod hotelem

--
    Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss
  • fragile_f 12.07.19, 22:56
    Kup sobie namordnik po prostu, sa dostepne w pierdyliardzie opcji. Zawsze to mniej upierdliwe, niz zaklejanie okien czy wozenie ze soba zaslon wink

--
    Fragile
  • ga-ti 12.07.19, 23:05
    Nie mam takich potrzeb, wręcz wieczorem lubię sobie gwiazdki pooglądać, a jak jeszcze do tego świeci księżyc, to jest super.
    Fakt, słonko o 4 nad ranem jest męczące, ale ciemnicy mieć nie muszę, jeśli pokój nie jest od wschodu to mogę się obyć bez zasłon.
    Za to mam dziecko (na szczęście wyrosło z tego), dla którego widno = dzień = wstajemy smile
  • afro.ninja 13.07.19, 07:04
    Nie masz opaski na oczy? Sa uciazliwe, ale gdy wyjezdzam , zawsze zabieram ze soba.
  • tryggia 13.07.19, 09:08
    Maski są za luźne (bezczelny promień i tak dotrze) lub za ciasne (budzę się z odciskami).
    Nie lubię masek po prostu.

--
    Hope
  • marcowa_aprilla 13.07.19, 08:06
    Witaj siostro. Mam to samo. Na male okna zawieszam recznik, z polaciowym gorzej. Maski na oczy nie toleruje. Kilka razy mialam tragedie z oknami na cala sciane i bibulkowymi zaluzjami albo polaciowe bez niczego tudziez tiul na balkonowych. Jak jade na 2 dni to przezyje ale dlugi urlop zawsze sprawdzam wnikliwie.
  • tryggia 13.07.19, 09:10
    Ale powiedz dlaczego ten szczegół jest tak zaniedbywany? Czysta łazienka, wszystko jest, a okna łyse.

--
    Hope
  • marcowa_aprilla 13.07.19, 09:48
    A bo urzadzaja za dnia 😉 a co do lazienki to tez czesto problem z iloscia szafek i polek na kosmetyki. Czesto jest ladnie ale nie funkcjonalnie. Kazdy wlasciciel powinien kilka dni tam pomieszkac to by wychwycil. Ale jesli nie wrazliwy na swiatlo to nie pomoze i to.
  • 35wcieniu 13.07.19, 10:02
    Bo nie kazdy tak ma. Ja bym na to np. nie wpadla, tzn. gdybym miala urzadzac pokoj na wynajem to powiesilabym zaslony albo rolety zeby zaslonic ludzi w srodku przed gapiami z zewnatrz i to by byla jedyna mysl, ktora by mi przyswiecala, na zaciemnienie bym nigdy nie wpadla bo nie slyszalam do tej pory o takim problemie.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • jak_matrioszka 13.07.19, 10:11
    Może mieszkasz na południu Polski i jasne noce dotycza Cie w mniejszym stopniu. Mistrzami zaciemnień sa mieszkańcy północy, niejako z musu smile
  • 35wcieniu 13.07.19, 11:04
    Po prostu mi to nie przeszkadza, w nocy jest ciemno, a nie budzę się od tego że stopniowo robi się jasno, dlatego sama bym na to nie wpadła żeby takie zaslony wieszać i myślę że wiele osób tak ma i dlatego na to nie wpadają.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • jak_matrioszka 13.07.19, 16:37
    No właśnie "w nocy jest ciemno" nie wszedzie ma zastosowanie smile Jak mieszkasz w miejscu gdzie jest ciemno, to nie widzisz potrzeby instalacji ograniczajacej światło. Jak by cała noc było widno, to byś inaczej na to patrzyła.
  • noemi29 13.07.19, 13:46
    tryggia napisała:

> Ale powiedz dlaczego ten szczegół jest tak zaniedbywany? Czysta łazienka, wszys
    > tko jest, a okna łyse.
    >
    Bo ludzie o tym nie myślą. Dla większości nie ma to znaczenia, a dla nielicznych to dramat. Zawsze sprawdzam okna i pytam o źródła hałasu.
  • jak_matrioszka 13.07.19, 10:03
    Dawno już nie widziałam hotelu bez zasłon zaciemniajacych, chociaż nie wyszukuje noclegów pod tym katem. Ostatnio wrecz lubie spać z odsłonietymi oknami i światło mnie nie budzi, a ja mieszkam w takim miejscu na ziemi, gdzie o 23 można sie opalać wink Przy czym podkreśle, że chodzi o światło naturalne, bo sztuczne choćby małe doprowadza mnie do szału. W sypialni mamy mała zielona diode przy ogrzewaniu podłogowym, jest zaklejona plastrem bo nie mogłam przy niej zasnać. Kiedyś pół nocy sie wierciłam w łóżku aż wreszcie wstałam i poszłam do łazienki na siku. Okazało sie, że ktoś zostawił w łazience zapalone światło i te 2mm przy drzwiach mnie tak meczyły, nadwrażliwość na sztuczne mam tongue_out Za to w słońcu zasypiam jak najedzone niemowle big_grin
  • al_sahra 13.07.19, 12:34
    jak_matrioszka napisała:

> Za to w słońcu zasy
    > piam jak najedzone niemowle big_grin

Mnie też zdarza się zasnąć w biały dzień na plaży, ale sypialnię jednak wolę ciemną.

A różne elektroniczne światełka też mnie drażnią.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka