Dodaj do ulubionych

Gniezno czy Biskupin?

12.07.19, 19:10
Poniewaz bardzo pomoglyscie mi odnosnie wycieczki do Poznania mam kolejne pytanie.
Mozecie odwiedzic jedno z powyzszych- albo Gniezno albo Biskupin, ktore wybieracie i dlaczego?
Edytor zaawansowany
  • ichi51e 12.07.19, 19:13
    Gniezno bo jest tam cos wiecej niz skansen.
    Na skansen to bym Jomsborg obstawiala (zwlaszcza w okolicach festiwalu)

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • valla-maldoran 12.07.19, 19:14
    W Gnieźnie byłam raz, w Biskupinie chyba ze 20.
    Wolę Biskupin.
  • little_fish 12.07.19, 19:20
    Jeśli miałoby to być połączone z wizytą w Poznaniu, to raczej Biskupin - Gniezno to kolejne miasto, Biskupin coś całkiem innego. Zresztą, zależy skąd się startuje - można przy okazji pobytu w Biskupinie zahaczyć o Gniezno
  • krelia 13.07.19, 10:19
    bedziemy w okolicach jadac z poznania w inne miejsce, wiec czas ograniczony raczej, chyba stanie jednak na Gnieznie, na Biskupin musielibysmy zboczyc i jeszcze widze ze parking tam platny!
  • tifa_lockhart 12.07.19, 19:29
    Czy ty wiesz ile wstęp do Biskupina kosztuje?
  • krelia 13.07.19, 10:17
    no wlasnie, co za cena
  • kosmos_pierzasty 12.07.19, 19:33
    Też wolę Biskupin. Ale to prawda, że w Gnieźnie jest więcej do zobaczenia.
  • valla-maldoran 12.07.19, 19:40
    A w Biskupinie jest jeszcze kolejka wąskotorowa, którą można wybrać się w podróż do Wenecji. smile
  • tt-tka 12.07.19, 20:31
    Biskupin, bo w Gnieznie juz bylam smile
    Oraz Biskupin na pelnych obrotach jest tylko chwilowo, a Gniezno caly rok.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • ga-ti 12.07.19, 21:18
    Sama to Gniezno. Ładne miasteczko, taka urocza starówka, ale zwiedziliśmy bazylikę, podziemia, drzwi gnieźnieńskie, wieże i jeszcze coś, ale już nie pamiętam. I lody smaczne zjedliśmy i pierogi smile
    Z dziećmi (moimi) Biskupin. Choć Gniezno też im się podobało. Bo lubią takie klimaty, samej nie chciałoby mi się snuć po tych chatach wink ale podobało mi się też.

My robiliśmy wycieczkę rano do Gniezna, zwiedzanie, nocleg w Żninie, kolejką wąskotorową do Biskupina i zwiedzanie.
    Żałujemy, że mało czasu mieliśmy w tamtych okolicach, trzeba będzie powtórzyć.
  • little_fish 12.07.19, 21:27
    Jeszcze jest Kruszwica z Mysią Wieżą i Wenecja w okolicy 😊
  • krelia 13.07.19, 10:17
    O prosze, mala rybka potrafi cos sensownie napisac zamiast tylko sie klocic, dzieki, kompletnie nie pomyslalam a akurat Kruszwica jest na naszej trasie smile
  • little_fish 13.07.19, 10:21
    Jak lubicie takie rozrywki, to niedaleko Żnina, w Rogowie jest park dinozaurów. No chyba że chcecie rzeczy historyczne i charakterystyczne dla okolicy.
  • krelia 13.07.19, 10:56
    No wlasnie nie damy rady, zastanawiam sie wlasnie jak obleciec w kilka godzin Gniezno, Bikupin i Kruszwice …..
  • little_fish 13.07.19, 11:06
    To zależy co w tym Gnieźnie chcecie robić. Jeśli obejrzyjcie rynek i katedrę z drzwiami to czasu na Biskupin wystarczy. Jeżeli katedra dokładnie (krypty, wieża) plus muzeum początków państwa polskiego i jakiś obiad, no z Biskupin już słabo będzie em
  • krelia 13.07.19, 12:23
    Raczej bysmy sie nie rozdrabniali, chodzi o zaliczenie tych miejsc, nie sa to jakies zabytki swiatowego znaczenia, wiec Gniezno to tylko drzwi, nie wiesz przypadkiem jak tam jest z wejsciem czy sa kolejki czy wchodzi sie z marszu?
  • little_fish 13.07.19, 12:40
    Nigdy nie widziałam kolejek, ale pojęcia nie mam czy nie są udostępniane np o konkretnej godzinie
  • krelia 13.07.19, 17:07
    A ktos wie, czy te drzwi mozna zobaczyc jakos z zewnatrz zeby ich nie zwiedzac w jakims korowodzie z przewodnikiem?

Bo z tego co czytam zwiedzanie drzwi tylko z przewodnikiem a my nie trawimy przewodnikow, no i zabierze to tez za duzo czasu, zbieranie sie, jego gledzenie itp
  • little_fish 13.07.19, 17:20
    Z zewnątrz to jest zewnętrzna cześć drzwi. Przy karnecie na wszystko masz audioprzewodnik - to może sobie weźcie tę opcję
  • krelia 13.07.19, 10:20
    No wlasnie tez mamy malo czasu
  • 1maja1 13.07.19, 11:59
    Dzieki Krelia za ten i o Poznaniu watek. My w przyszlym tyg lecimy nad nasze morze, miejscowka tez oczywiscie z polecenia ematki i wracajac na poludnie myslalam jak wykorzystac 3 dni. Najpierw myslalam o Kaszubach, ale ze odwiedzamy znajomych w Poznaniu pomyslalam ze moze tam zahaczymy na te 3 dni. Czytalam Twoj watek i teraz ten i stanelo, ze spedzamy dwie noce w Gnieznie (wczesniej po drodze zwiedzamy Torun), zwiedzamy tez Biskupin i okolice. Na Poznan zostanie nam poltora dni. Mam nadzieje, ze moim dzieciom wycieczka sie spodoba🙂
  • 1maja1 13.07.19, 12:00
    *poltora dnia
  • krelia 13.07.19, 12:19
    No widzisz, mi takie watki tez duzo pomagaja, mimo ze 90 % w nich spamu i trollowania -smile
  • 1maja1 13.07.19, 12:29
    No watek poznanski polecial. Rzadko wchodze w watki powyzej 100 postow, potyczki ktore zoo lepsze nie na moja cierpliwosc😁 Ale pare info mam zanotowanych😊
  • mid.week 13.07.19, 16:46
    Jeszcze to sobie sprawdź
    lednicamuzeum.pl/
  • woman_in_love 13.07.19, 16:25
    jest tam biskup. Arcybiskup. To coś dla was.
  • 21mada 13.07.19, 16:54
    A wie ktoś czy do Gniezna i Biskupina da się dojechać bez samochodu?
  • little_fish 13.07.19, 17:05
    Do Gniezna na pewno, pytanie skąd. Do Biskupina też pks, a nie wiem czy i jakieś lokalne busy nie oferują dowozow do skansenu. No i kolejka wąskotorowa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka