Dodaj do ulubionych

Krk co dobrego zjesc

13.07.19, 09:29
I gdzie? Na Kazimierzu w jakiejś knajpie żydowskiej? Co polecacie
Edytor zaawansowany
  • aguar 13.07.19, 15:11
    Myślałam, że pytasz o wyspę Krk w Chorwacjismile
  • em_em71 13.07.19, 15:30
    Ja tez smile
  • gryfna-frelka 13.07.19, 15:58
    A ja dziwie sie ze nie padla jeszcze zadna konkretna odpowiedz bo tez chetnie poczytam co i gdzie zjesc w Krakowie.
    KRK to kod lotniska w Balicach przeciez.
  • aerra 13.07.19, 20:57
    W Krakowie jest taka masa knajp i restauracji, że jednak dobrze byłoby jakieś preferencje podać wink

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • thank_you 13.07.19, 16:50
    Zazie bistro - byliśmy trzy dni pod rząd, zdradziliśmy ją i wróciliśmy z podkulonymi ogonami. Od lat tam chodzę i tylko Zazie mnie nie zawiodło.
  • ira_08 13.07.19, 17:11
    Na Kazimierzu francuska Zazie Bistro, gruzińska Tbilisuri i włoska Nolio, bardzo dobrze karmią też w izraelskiej Hamsie. Zaraz za Kazimierzem masz Podgórze, a tam Zakładkę (francusko-polska), Primo (włoska) i Euskadi (baskijska). Kraków ma sporo smacznych knajp, dobrze by było sprecyzować co lubisz i gdzie chcesz jeść. Na Kazimierzu jest parę koszernych knajp, ale niekoniecznie żydowskich - w tym sensie, że nie zjesz tam tradycyjnej kuchni polskich Żydów, raczej dania bliskowschodnie. Z takich klimatów (kugel, zupa czosnkowa) kojarzę Ariel, ale chyba pupy nie urywa.
  • ira_08 13.07.19, 17:22
    A, się mi przypomniało: jak lubisz mięcho, to Pimento (Kazimierz i okolice Rynku) i Rzeźnia Ribs on Fire (tamże). A jak niekoniecznie, to Zielonym do góry - fajne wariacje na temat kuchni polskiej, lekko i świeżo, fajne opcje wege, ale i mięsne. To w Podgórzu.
  • babcia.stefa 15.07.19, 10:40
    Primo jest słabe, unikać.

Żydowskie knajpy w Krakowie to raczej pułapki na turystów, zwłaszcza na Szerokiej.

Hamsa jest OK.

--
    "Dobrze ze dzieki PiS zostałaś zmuszona zeby zacząć szanować bliskich"
    asmarabis
  • chlodne_dlonie 15.07.19, 14:48
    Baskijską Euskadi na Podgórzu także polecę - trafiłam tam przypadkiem a wyszłam bardzo usatysfakcjonowana. Dobre miejsce smile

--
    Together is me
    Only me

And now, weak or strong, I can only go
    And I believe that there are flowers yet to be opened in the world
    Even if I feel something in me died
  • katja.katja 13.07.19, 17:30
    Tajska na Miodowej, dobra dla mięso i trawożerców.

--
    Nie dam się wygasić!
  • mirmunn 13.07.19, 17:58
    Foodtruck Andrus z maczanką po krakowsku na Judah, bistro na tyłach synagogi Izaaka (nieczynne w piątki wieczorem i soboty!), knajpa hinduska na Starowiślnej, Zazie bistro- bez rezerwacji może być problem, restauracje "żydowskie" na Szerokiej omijać szerokim łukiemsmile jedzenie przeciętne jak na te ceny z kosmosu, - najbliższa dobra jest w Lublinie- prawdziwa koszerna, Endo na Miodowej- cały Wschód. restauracja japońska w Centrum Manggha (to już okolice Wawelu). To tak na szybko.
    I oczywiście lody na końcu Starowiślnej- nie mam lepszych, ogromna kolejka, ale idzie szybkosmilesmile
    Pod Norenami- Krupnicza- to już Rynek, ale dla mnie obłędna knajpa wegetariańska (choć nie jestem wege), restauracja tajska na Wiślnej (Rynek)
    Generalnie wszystko zależy od tego, co lubisz i ile masz kasy.
  • mirmunn 13.07.19, 17:59
    Jeszcze Szara- na Szerokiej, druga w Rynku.
  • ira_08 13.07.19, 18:07
    >I oczywiście lody na końcu Starowiślnej- nie mam lepszych

Jest całe mnóstwo lepszych: Lodowa Huta, lody z Krościenka, bracia Hodurek, Delikatesowo, si Gela, Donizetti. Starowiślna ma smaczne tradycyjne lody, ale niewarte stania 30 minut w kolejce. Typowe miejsce, gdzie ludzie stoją, bo się utarło, że "najlepsze", chociaż przez lata wiele się zmieniło.
  • mirmunn 13.07.19, 18:33
    Jestem z Kraka, jadłam wszystkie. Z Krościenka są paskudne- w dodatku podróby, to nie z tej słynnej lodziarni w Krościenku, tylko się tak reklamują, a naprawdę to dla mnie sam cukier, w którym telepią się ze trzy owoce. Dionizetti- paskudne, reszta przeciętna. Najbardziej smakują mi ze Starowiślnej, zwłaszcza poziomka i mango (tak, mango, jadłaś?- tak intensywne, jakby zmiksować świeży, pyszny owoc).

Kwestia gustu.
  • ira_08 14.07.19, 10:53
    Poziomka jest OK, ale już wanilia i bakalia dla mnie za słodkie i sama bakalia ma coraz mniej bakalii wink Mango nie jadłam, ale jak lubisz spróbuj też w Willisch smile
  • katja.katja 13.07.19, 20:09
    Potwierdzam. Starowiślna to legenda z czasów gdy w Krakowie nie było dużego wyboru dobrych lodziarni.
    Teraz nie ma sensu tyle stać bo jest wiele równie dobrych lodziarni, bez stania w kolejce jak za PRL-u. Choćby Sycylijskie.

--
    Nie dam się wygasić!
  • aerra 13.07.19, 20:54
    Ee, ja wolę GoodLooda, Lodowa Huta nie jest zła, ale mi nie podchodzi, zwłaszcza sorbety są "nie takie" i za słodkie.
    Reszta wymieniona jest bardzo przeciętna i tu już bym wolała stać na Starowiślnej.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • katja.katja 13.07.19, 20:57
    Good Lood jest przereklamowany. Może to i zdrowe lody z górskiego lodowca prosto od ekologicznej owcy, ale w smaku przeciętne. Kilka razy kupowałam i za każdym razem bez szału.

--
    Nie dam się wygasić!
  • matatata 15.07.19, 09:11
    ja tez nie rozumiem az takiego zachwytu nad goodloodem, choc jadlem i lepsze i gorsze lody. duzy wybor smaków jest na florianskiej 36 i chyba 6, bo ta sama lodziarnia chyba. chodzimy tam z dzieciakami. nie wszystkie są jakieś wybitne, te kinderki i inne to raczej dla maluchow bo mocno slodkie, ale w ogolnym rozrachunku jedna z lepszych lodziarni w Krakowie jak dla mnie. Starowislna juz mi sie przejadła smile
    na kazimierzu to polecam warsztat, są chyba dwa. duże porcje, duży wybór, pizza taka polska, ale smaczna. bardziej elegancko to jak ktos wspominał, zazie bistro i nolio. a na sniadanie to ranny ptaszek, choc ceny moze leciutko za wysokie.
  • katja.katja 15.07.19, 12:12
    Dobre lody (lepsze niż Good Lood i bez kolejki) są też w lodziarni U Marysi na Karmelickiej, ale mają też punkty też w innych miejscach (nie wiem czy w ścisłym centrum też).
    Rannego Ptaszka widziałam, ale nie byłam w środku. Fajna nazwa smile

--
    Nie dam się wygasić!
  • a23a23 13.07.19, 20:37
    Zamiast fastfoodu (jak ma się mało czasu i nie nastawia się na restaurację) - jest malutka knajpka MrBroda Sandwich (Kazimierz, Krakowska). Mają pastrami i tylko w trzech rodzajach, ale za to jakie. Chyba najlepsze jakie jadłam, chociaż cena nie najniższa (ok 20 PLN za kanapkę).
  • katja.katja 13.07.19, 20:44
    Nie po to się jedzie do Krakowa by zjeść kanapkę.

--
    Nie dam się wygasić!
  • fusun1804 15.07.19, 11:42
    Polecam polecane już wcześniej Zazie. Wspaniałe jedzenie i rewelacyjna cena w stosunku do jakości. Przy czym zalecam rezerwacje bo wieczorem można pocałować klamkę.
    Jeśli masz grubszy portfel, to polecam Corse.
    Od poniedziałku do piątku można zjeść 5-daniowy zestaw degustacyjny w Amarone za 50 PLN.

• katja.katja 15.07.19, 12:13
    Corse jest przeciętne. I ten wystrój pamiętający czasy PRL-u.

--
    Nie dam się wygasić!
  • simply_z 15.07.19, 12:21
    PRL? no co ty, jest drogo ale w miare smacznie, choc i tak za drogo,. wystroj bardzo klimatyczny.
  • katja.katja 15.07.19, 12:49
    Wystrój PRL-owski, chyba że coś się zmieniło od poprzedniego pobytu. Nadal wykładzina i niebieskie obrusy na okrągłych stołach? big_grin

--
    Nie dam się wygasić!
  • fusun1804 15.07.19, 12:55
    corserestaurant.pl/galeria/

Serio to jest PRL?
  • katja.katja 15.07.19, 13:09
    A jednak nie zmienili.

Tak.

I te stoliki blisko siebie, żadnej intymności.
    Jak w stołówce, choć ceny nie stołówkowe, ale co kto lubi.

--
    Nie dam się wygasić!
  • ania357 15.07.19, 19:51
    To sie chyba kiedys nazywalo Paese i wiele lat temu mi tam nawet smakowalo, ale ostatnio bylam po bardzo dlugiej przerwie i mocno sie rozczarowalam. Nie wiem, czy jakosc az tak podupadla, czy ja bylam wtedy mniej wymagajaca.
  • chlodne_dlonie 15.07.19, 15:01
    Jeśli niekoniecznie Kazimierz, to podpowiem jeszcze Zaułek niewiernego Tomasza i Cafe Camelot - dobre o każdej porze, serwują m.in. pyszne śniadania smile

--
    Blame, no one is to blame
    As natural as the rain that falls
    Here comes the Flood again
    Wash away the weight that pulls you down
    Ride the waves that free you from the dusk?
    Don't trust your eyes
    It's easy to believe them
    Know in your heart
    That you can leave your prison
  • ania357 15.07.19, 19:48
    Wspomniane juz Zazie bistro; polecam tez MammaMia na Karmelickiej, Pimiento i Farine na sw. Marka.

A jesli chodzi o lody, to dla mnie numer 1 to Dionizetti.

• katja.katja 15.07.19, 19:58
    MammaMia to koszmar dla introwertyka, pełno ludzi, małe odległości między stolikami, nie słyszysz własnych myśli, atmosfera dworca kolejowego. Jedzenie jak na takie nieprzyjemności przeciętne.
    Pimiento to głównie wołowina. Wołowinę to se mogę zjeść u siebie w domu

--
    Nie dam się wygasić!
  • ania357 15.07.19, 20:45
    katja.katja napisała:

> MammaMia to koszmar dla introwertyka, pełno ludzi, małe odległości między stoli
    > kami, nie słyszysz własnych myśli, atmosfera dworca kolejowego.

Faktycznie jest bardzo ciasno (zwlaszcza w sali z wejsciem bezposrednio od ulicy) i bywa glosno, ale jestem uzalezniona od ich makaronow. Obsluga tez przyzwoita.

• katja.katja 15.07.19, 20:51
    Obsługa w porządku, ale za taką cenę życzę sobie atmosfery lub przynajmniej sensownych odległości od stolików. Nie słyszałam własnych myśli i to wcale nie przez hałaśliwych ludzi, w takim miejscu każdy "stolik" rozmawiający ze sobą robi rwetes, bo jest ich po prostu za dużo i zbyt małe odległości.
    Makaron dobry, ale znam równie dobre bez tamtejszej atmosfery studenckiej stołówki podczas głównej przerwy.

--
    Nie dam się wygasić!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka