Dodaj do ulubionych

Referendum - wasze stanowisko

13.07.19, 18:11
Na fali wątku o zaprzeczeniu ojcostwa. Wyobraźcie sobie sytuację: jakimś sposobem pojawia się referendum ogólnokrajowe, w którym są trzy pytania:

1. Czy jesteś za tym, aby ojcowie mieli prawo wystąpienia do sądu o zbadanie, czy rzeczywiście dziecko jest ich, do momentu osiągnięcia przez dziecko pełnoletności? (Koszty takiej procedury pokrywa powód.)

2. Czy jesteś za obowiązkowymi badaniami DNA po urodzeniu dziecka celem ustalenia ojcostwa?

3. Czy jesteś za tym, aby w momencie sądowego stwierdzenia, że dany mężczyzna nie jest ojcem dziecka, automatycznie ustawał na to dziecko obowiązek alimentacyjny?

Odpowiedź uzasadnij.
Edytor zaawansowany
  • profes79 13.07.19, 18:20
    1. tak
    2. nie
    3. tak - ale zdaje się, że w tej chwili podobne rozwiązanie prawnie jest jak najbardziej możliwe. Nie jestem za automatyzmem pewnych rozwiązań. Na wniosek strony - czemu nie; automatycznie - dlaczego kodeks ma lepiej wiedzieć czego chcą rodzice?

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • aguar 13.07.19, 18:27
    Myślę dokładnie tak samo.
  • bistian 13.07.19, 21:43
    profes79 napisał:

> 3. tak - ale zdaje się, że w tej chwili podobne rozwiązanie prawnie jest jak na
    > jbardziej możliwe. Nie jestem za automatyzmem pewnych rozwiązań. Na wniosek str
    > ony - czemu nie; automatycznie - dlaczego kodeks ma lepiej wiedzieć czego chcą
    > rodzice?

Płacić zawsze może, a obowiązek alimentacyjny wobec obcego człowieka, może być sposobem na przewały. Dlatego teraz sąd nie chce ustalać wysokich alimentów na zgodny wniosek małżonków, bo ojciec zrobi przewał z bankiem i pieniądze spłyną do rodzin już jako alimenty, w pierwszej kolejności, jeszcze przed komornikiem, można fajnie żyć razem i śmiać się w nos wierzycielowi.
  • iimpala 14.07.19, 00:39
    1-tak
    2-nie
    3-tak
  • cruella_demon 13.07.19, 21:54
    1. Tak - o zdradzie żony może się przecież dowiedzieć po latach.
    2. Tak - dla wszystkich chętnych. W sensie, że każdy ojciec ma prawo skorzystać (choć nie musi) i matka nie może odmówić.
    To by zapobiegło właśnie takim dramatom. Ojciec wie od razu i może zdecydować co chce zrobić.
    3.Tak- jak będzie chciał płacić, zrobi to dobrowolnie, zmuszanie go do tego jest niesprawiedliwością. Niech mamusia ściga ojca biologicznego, o ile w ogóle wie kto nim jest.
  • kropkacom 13.07.19, 22:23
    4. Czy jesteś za tym, że jeśli testy wykażą, że dziecko jest męża to ma on prawny obowiązek aktywnie uczestniczyć w jego wychowaniu. Patrz: wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, karmić, przyrządzać posiłki, prowadzić do lekarza, być wzorem i tym podobne oraz nie porzucać? wink

A tak poważnie, jeśli to ma komuś pomóc aby był i czuł się ojcem? Mnie osobiście nie boli.
  • mika_p 13.07.19, 23:18
    Ad 2
    Nie.
    Drugie dno takiego obowiązku brzmi: "wszystkie kobiety się puszczają" i ja sobie nie życzę świata, w którym przyjmuje się takie założenie. Większość dzieci jest planowana, jeszcze większa większość jest poczęta w stałym związku - po cholerę w ogóle związki, skoro w podstawowej sprawie zakładać brak zaufania?

--
    ze skarpetkami to jest tak: w każdej parze jest silniejszy i słabszy osobnik i w pewnym momencie po prostu ten silniejszy pożera tego słabszego
  • rycerzowa 13.07.19, 23:45
    Czyli potwierdzasz, że obecnie NIE MA TAKICH ROZWIĄZAŃ, czyli tamten melodramatyczny wątek był z twojej strony trollingiem.
  • cruella_demon 14.07.19, 00:55
    Nawet jeżeli to trolling, to takich przypadków jest na pęczki. Sama znam dwa, a historię Marty K. to chyba każdy kojarzy.
  • milva24 14.07.19, 09:08
    1 tak
    2 nie
    3 tak
    Co nie zmienia faktu że gdyby mój osobisty mąż chciał zrobić badania genetyczne naszym dzieciom "żeby się upewnić" to byłby koniec małżeństwa.
  • szafireczek 14.07.19, 09:16
    1. Nie
    Albo kocha, albo nie.
    2. Nie
    Obowiązek taki kojarzy mi się z genetyczna czystością rasy.
    3. Nie
    Świadoma, dobrowolna decyzja.
  • tanebo2.0 14.07.19, 09:33
    I tak oto stworzyłaś braci samców...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • 35wcieniu 14.07.19, 09:40
    Lol big_grin i uwazasz ze nie powinni miec PRAWA sprawdzenia czy dziecko jest ich? big_grin Grubo, nie powiem big_grin

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • woman_in_love 14.07.19, 10:11
    porodzie? państwo? nie sądzę....

Natomiast badania DNA powinny być OBOWIĄZKOWE podczas sprawy o alimenty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka