Dodaj do ulubionych

2 tyg. to długi urlop?

• default 14.07.19, 13:35
    Jak na wyjazd to za długo. Wole krótkie wypady, po kilka dni. No i lubie część urlopu spędzić w domu. Dwa tygodnie jako urlop to za krotko, 3-4 tygodnie byłoby fajnie - ale nie biorę tyle naraz, bo szkoda. Przeważnie biorę 12-13 dni, dzięki czemu po powrocie z urlopu nie mam przed sobą od razu całego tygodnia do przepracowania, tylko 2-3 dni na rozruch i perspektywe bliskiego weekendu smile
  • disco-ball 14.07.19, 14:30
    Moim zdaniem nie. Długi zaczyna się od 3tyg
  • jehanette 14.07.19, 16:36
    2 tygodnie to minimum, 3 tygodnie juz lepiej, w tym roku mam 4 tygodnie + 1,5 tygodnia zwolnienia tuz przed urlopem sie trafilo (prawdziwe zwolnienie, nie naciagane) I czuje ze odpoczne smile te 4 tygodnie to takie idealne, odkad mam dziecko to bralam w wakacje czesc wychowawczego zeby ogarnac brak przedszkola, I przywyklam do tych 4-5 tygodni... a wychowawczy sie skonczyl tzn prawo do wychowawczego. W tym roku mam jeszcze zaoszczedzony urlop wypoczynkowy, za rok nie bedzie tak rozowo sad

--
    Error 404
  • lauren6 14.07.19, 16:53
    2 tygodnie to minimum by wypocząć. Prawdziwy urlop i reset zaczyna się od 3 tygodni.
  • piataziuta 14.07.19, 18:13
    Krótko. sad

Trzy albo cztery tygodnie to słuszne wakacje.
    Nigdy na takich nie byłam.
  • julita165 14.07.19, 20:23
    To zależy, jeśli dwa tygodnie w jednym miejscu to strasznie długo, przynajmniej dwa miejsca jest ok. Ja zwykle letni urlop tak spędzam np tydzień nad morzem, przejazd na Mazury na kolejny tydzień, potem przerwa, idę na 2-4 tygodnie do pracy i jeszcze na tydzień gdzieś jadę znowu w zupełnie inne miejsce np góry. Jeśli wyjazd zagranicę to tydzień leżenia bykiem na plaży i moczenia tyłka w basenie jest dla mnie akurat, drugi tydzień to musi być jakiś objazd.
  • kaszub-ska 14.07.19, 21:52
    Tak, dla mnie to długi urlop. Często mówi się: kiedy idziesz na długi urlop? Mając na myśli właśnie 2-tygodniowy.

Tyle że ja nie znam ludzi, którzy mogą wziąć w pracy jednorazowo urlop dłuższy niż 2 tygodnie. Z wyjątkiem nauczycieli. Widocznie tacy pracodawcy bezduszniwink

Generalnie wyjazd wakacyjny na 2 tygodnie dla rodziny 4 czy nawet 3 osobowej jest sporym wydatkiem i szczerze mówiąc mało znam rodzin, które wyjeżdżają na całe 2 tygodnie, a już rodzin które wyjeżdżają tak 2 czy więcej razy w roku chyba w ogóle. Znam singli i osoby sparowane ale bezdzietne. Jednak w rodzinach środki na wakacje obejmują też kolonie/obozy dzieci albo zatrudnienie opiekunki na pozostałą część wakacji i ferii. Widocznie nie ten poziom finansowy w moim otoczeniu.

Dla mnie wyjazd na tydzień nie jest wypadem, tylko normalnym wypoczynkiem. Wypad to dla mnie weekend zwykły lub długi. W tym roku u mnie wyjazd rodzinny na tydzień. Dawniej wyjeżdżaliśmy na 2 tygodnie, ale blisko i do domku rezerwowanego w styczniu, gdzie sami gotowaliśmy, bez specjalnego zwiedzania. Były lata kiedy wcale nie mieliśmy wyjazdu rodzinnego, bo były inne wydatki. Tylko raz wyjazd był 2 razy w roku, latem i w ferie zimowe.

Co do moich preferencji, to lubię dłuższy wypoczynek, bo lubię na urlopie właśnie wypocząć, a nie żyć w biegu bo zwiedzanie, jeżdżenie gdzieś itd.
  • baltycki 16.07.19, 08:34
    W kazdej firmie w ktorej pracowalem, korzystalem z 4 tygodni nieprzerwanego urlopu latem i nigdy nie byl to urlop za dlugi.
    Przed tygodniem corka z rodzina poleciala do Kanady do tesciow, a mnie zostawila z psem, kotem, dwiema swinkami morskimi i lista prac do wykonania i juz wydaje mi sie, ze nie ma ich tak dluuuugoooo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka