Dodaj do ulubionych

Turcja czy Teneryfa?

14.07.19, 09:54
Na Teneryfie gorsze warunki w sensie do plaży aż 1,5 km i brak pokoi z widokiem na ocean.
Jednak byliśmy na Fuercie i podobało nam się, więc kolejna wyspa trochę kusi. Jeden hotel właściwie wchodzi w grę ze względu na cenę.

Turcja zniechęca sytuacją polityczną, no ale zabytki kuszą bardzo i jest sensowny wybór hoteli i opcji w przystępnej cenie.

Głosujcie smile
Edytor zaawansowany
  • zazou1980 14.07.19, 10:08
    Zdecydowanie Teneryfa, choc osobiscie 1,5 km od plazy wykresliloby u mnie hotel z listy, no chyba ze macie wynajety samochod...
  • kosmos_pierzasty 14.07.19, 10:35
    Fakt, jak zobaczyłam tę odległość, to zrozumiałam, czemu pani w biurze zaproponowała mi hotel blisko plaży, czyli 500m big_grin Z tej perspektywy to faktycznie blisko wink Tu by trzeba mieć plan, ile razy faktycznie na tę plażę człowiek chce się wybrać (ze dwa, trzy?) i co chce robić poza tym (jeszcze nie wiem, co tam jest dokładnie do oglądania). Ale w sumie nie wykluczam takiej opcji. Coś za coś.
  • zazou1980 14.07.19, 10:55
    U mnie przy wyborze hotelu odleglosc od plazy jest jednym z kryteriow wyboru, mam dzieci i jak maja dlugo isc to sa jeki, ze nozki bola. Dodatkowo jedno dziecko jest plywajace i godzinami moze siedziec w wodzie, wiec akurat na plazy bedziemy ze 2x dziennie. Na te wakacje wzielismy apartament 100m od plazy, wiec powinno byc ok...
  • kosmos_pierzasty 14.07.19, 11:37
    Zwykle też tak do 200m maks wybieram, a staram się 50, czy bezpośrednio przy plaży.
  • agniesia331 14.07.19, 15:43
    Północy Teneryfy po sezonie nie polecam, za zimno, zresztą Kanary są fajne chyba tak od marca do września, a Egipt zawsze, znajomi latają do Kenii i Maroka w zimie i się nie zawiedli na pogodzie nigdy.
  • agniesia331 14.07.19, 15:52
    Te hotele są do całej promenady plaż w odległości 200-,400m.celuj w Tui i Itaka
  • zwyczajnamatka 14.07.19, 10:18
    Byłam tu i tu niedawno. Wybrałabym Turcję.
  • agniesia331 14.07.19, 15:50
    Hotel Best Jaracanda Fanabe, Hotel Gran Costa Adeje, , Hovima, Troya w Costa Adeje wszystkie hotele przy Playa Fanabe, Playa del Duque też fajna, fajniejsze o wiele tylko mniejsza. Ale powiem szczerze od listopada do marca z dzieu na Teneryfieoze by za zimno.
  • betty_bum 14.07.19, 10:20
    Turcja teraz, Teneryfa zimą.
    Przy czym zwiedzanie w Turcji w środku lata nie jest fajne, przynajmniej dla mnie. Nie pomogęwink
  • lot_w_kosmos 14.07.19, 10:21
    O czym ty mówisz w kwestii sytuacji politycznej w Turcji jako wpływającej na wypoczynek....
    Uwielbiam, jak mówią to ludzie którzy tam w życiu nie byli.
  • kosmos_pierzasty 14.07.19, 10:27
    Nie chodzi mi o wpływ na wypoczynek, a kwestie etyczne...
  • lot_w_kosmos 14.07.19, 10:29
    Czyli?
  • kosmos_pierzasty 14.07.19, 10:32
    Wspieranie gospodarki niedemokratycznego państwa.
  • vitreous 14.07.19, 11:41
    Czyli pewnie zamordystyczna polityka Erdogana.
    Ataturk w grobie się przewraca na obecną sytuację w tym kraju.
  • lot_w_kosmos 14.07.19, 17:30
    Idąc tym tropem należałoby pojechać na Antarktyde.
  • kosmos_pierzasty 14.07.19, 17:46
    I to byłoby super! smile
  • vitreous 14.07.19, 22:32
    Albo polecieć w kosmos.
  • aguar 14.07.19, 10:25
    W Turcji mi się podobało, ale na Teneryfie nie byłam.
  • fantomowy_bol_mozgu 14.07.19, 10:43
    Uzależniłabym od terminu wyjazdu i preferencji pogodowych smile dla mnie Turcja w lecie odpada ze względu na upały, na Teneryfie powinno być dużo przyjemniej smile
  • kosmos_pierzasty 14.07.19, 10:49
    A propos zauważyłam, że są też oferty na Turcję w styczniu. Ma to w ogóle sens? Bardziej na zwiedzanie, ale dziecko pewnie chciałoby się też kąpać w morzu czy basenie. Jaka pogoda jest zimą w Turcji?
  • fantomowy_bol_mozgu 14.07.19, 11:00
    Nie byłam w tym terminie, więc z doświadczenia nie odpowiem...ale z tego, co się orientuję, to można liczyć na słoneczne 15, może 20 stopni. Na kąpiele w morzu na pewno za zimno, na basen chyba też wink
  • betty_bum 14.07.19, 11:10
    Akurat taka na zwiedzanie. Może być sporo ponad 20 stopni i słońce, może być dużo mniej i deszcz. Taka loteria jak latem w Polsce.
    Kąpiel w morzu i basenach zewnętrznych odpada tak do końca marca, początku kwietnia, potem w basenach pojawia się woda i znajdują się śmiałkowie.
    Spacery plażą jak najbardziej, wszystkie sporty typu tenis, golf. Wiele hoteli ma baseny wewnętrzne, więc można moczyć się do upadłego.
  • kosmos_pierzasty 14.07.19, 11:35
    Dzięki.
  • snakelilith 14.07.19, 12:13
    Byłam w Turcji w okolicach Alanyi, czyli najcieplejszym zimą regionie, w listopadzie. Temperatury w ciągu dnia były znośne, a nawet było słonecznie i powyżej 20 stopni, woda w morzu była jeszcze ciepła, cieplejsza niż latem w Bałtyku. Ale w drugiej połowie miesiąca plażowanie stało się niemożliwe ze względu na silny i zimny wiatr zaciągający z gór i sypiący na plaży piachem. Nie dało się tego wytrzymać, nawet spacerować się nie dało. Woda w basenach była lodowata i nikt się nie tam nie kąpał. Wynikało to z tego, że noce generalnie były już bardzo, bardzo zimne, do kolacji na tarasie konieczna była kurtka. Woda w basenie mocno się wtedy ochładzała i w ciągu dnia nie dała rady ocieplić. I to, że hotel ma basen ogrzewalny, nie oznacza, że woda po sezonie będzie faktycznie ogrzewana, w hotelach poniżej 4 gwiazdek nie możesz na to liczyć, a w tych droższych też tylko, gdy jest wystarczająco dużo ludzi. Nasz hotel nie był nawet w połowie pełny. Podobno też obecnie hotele mocno oszczędzają, bo ceny wycieczek ledwo pokrywają koszty jedzenia i noclegu. Nie przypuszczam, że w styczniu jest inaczej, a może być nawet jeszcze chłodniej, a nawet deszczowo.

A co do Teneryfy, to weź pod uwagę, że w zależności odo miejscówki pływanie w morzu nawet latem może być trudne. Kiedyś w sierpniu na Feuerte przez 2 tygodnie mieliśmy wprawdzie wysokie temperatury, ale mocno wzburzony i mętny ocean, w niektórych dniach nikt się nie odważył wejść do wody. Morze Śródziemne jest o wiele spokojniejsze i lepsze dla dzieci.

--
    "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
  • kosmos_pierzasty 14.07.19, 14:21
    My szczerze mówiąc wolimy ocean, sprawdził się jak dotąd. Nawet jak jakieś pojedyncze dni były zbyt wietrzne, to nie przeszkadzało ogólnie rzecz biorąc. Ale M.Śródziemne oczywiście też przyjemne.
  • agniesia331 14.07.19, 15:32
    Polecam Teneryfie południe, Las Americas, Los Christianos, Costa adeje, Siam Park w poblizu. Wiele latamy byliśmy w każdym miejscu w Hiszpanii na wybrzeżu, w Turcji, wielu innych krajach i powiem szczerze, że tak pięknie jak tam jeśli chodzi o tańsze destynacje nigdzie nie jest
  • bergamotka77 14.07.19, 12:35
    Zimą Turcja odpada - tylko Egipt z tańszych cieplych lokalizacji. Bylam ok.20 września w Turcji najpóźniej i już nie dało się w morzu kąpać w okolicy Bodrum. Najwcześniej na Majówce, z kolei latem jest często za gorąco i duża wilgotność.W Egipcie radośnie plywalam z zolwiami w styczniu w Red Sea.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • snakelilith 14.07.19, 13:07
    bergamotka77 napisała:

> Zimą Turcja odpada - tylko Egipt z tańszych cieplych lokalizacji. Bylam ok.20
    > września w Turcji najpóźniej i już nie dało się w morzu kąpać w okolicy Bodrum.

To miałaś pecha i źle wybrałaś okolicę. Tzw. Turecka Riwiera oferuje wysokie temperatury i możliwość kąpieli w morzu co najmniej do połowy listopada. Październik jest nawet najlepszym miesiącem dla tych, którzy chcą uniknąć upałów w okolicach 40 stopni. Temperatura woda jest wtedy jeszcze wyższa nawet niż na początku lata, np. w czerwcu.

--
    "Hehe, niezłe, czyli niby cięta osa ale jak dostanie klapsa to złość mija i przechodzi w ochotę smile" - bywalec.hoteli
  • kosmos_pierzasty 14.07.19, 14:20
    Egipt zimą to taki dość oczywisty. Ale właśnie ta Turcja mnie zaskoczyła, ale widzę, że dobrze podejrzewałam. W styczniu to nawet w Tunezji nie jest zbyt ładnie. A tu sprzedają Turcję...
  • snakelilith 14.07.19, 17:26
    Jasne, bo Turcja w styczniu jest dobra by uciec przed mrozem, śniegiem, czy wiecznie pochumurnym niebiem i deszczem jak w Niemczech Zachodnich, czy UK, dlatego wtedy spotkasz tam najwięcej seniorów z tych krajów.

--
    "Pewnie ze mogą być lepsze gdyż faceta bolą jajka od jazdy na koniu a kobita ma z tego przyjemność bo ja klepie po kopytku." - bywalec.hoteli
  • betty_bum 14.07.19, 17:51
    Turcja zimą to taka nasza jesień-wiosna, im bliżej lutego/marca bardziej wiosna, czasem z bardzo miłym powiewem polskiego lata.
    Teneryfa to, dla mnie namiastka lata zimą, podobnie jak Egipt, ale takiego lata które nie zachęca do kąpieli w morzu czy nawet podgrzewanym basenie.
    Prawdziwe lato zimą to raczej Tajlandia, Kenia, Karaiby z tych popularnych kierunkow.
  • bergamotka77 14.07.19, 20:33
    Niepoważnea jesteś. Egipt to namiastka lata? Egipt to lato non stop! Widać że nigdy tam nie byłaś zimą. Normalnie opaliłam się tak samo jak latem w Europie poludniowej. Kapaliśmy się w morzu i odkrytych basenach w styczniu/lutym.

--

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • betty_bum 14.07.19, 20:44
    To po co hotele chwalą się basenami z podgrzewaną wodą?
    Egipt to nie jest mój ulubiony kierunek, ale byłam też zimą i dla mnie to namiastka lata. Jak już to wolę go latem (europejskim), kiedy woda w basenach i morzu ma temperatury zbliżone do tych w wanniewink
    Oczywiście możesz mieć inaczej.
  • bergamotka77 14.07.19, 23:01
    Masz coś z głową. Egipt latem, a byłam też w lipcu, to koszmar bo jest nawet 45 st.i więcej. Nikt normalny tego nie wybierze. Ludzie chorują masowo. Gdzie masz zima powyżej 20 st.? Podgrzewana jest dla zmarzlakow bo nie każdy lubi wodę ciepła jak zupa. Moje chłopaki kapaly się w morzu w styczniu i w nieogrzewanych basenach też, ale oni, zwłaszcza młody, nie lubią gdy woda jest za ciepla.

--

• husmus 15.07.19, 08:36
    bergamotka77 napisała:

> Zimą Turcja odpada - tylko Egipt z tańszych cieplych lokalizacji. Bylam ok.20
    > września w Turcji najpóźniej i już nie dało się w morzu kąpać w okolicy Bodrum.

Byłam w Turcji (Riwiera) na początku września - upał był nieprawdopodobny, wrzący piasek i super ciepła woda. W tym roku tez zdecydowaliśmy się na Turcję, ale część egejską.
    Turcja sama w sobie jest piękna, fantastyczna roślinność, cudowne zabytki, jednak kultura i zwyczaje to inna bajka.
  • janja11 16.07.19, 10:54
    Teściowa była W Turcji w listopadzie i była zadowolona.
    Od października do marca musisz brać pod uwagę, że dzień jest krótszy, a to może trochę utrudniać zwiedzanie.
    Do kąpieli w morzu styczeń w Turcji na pewno się nie nadaje. Alternatywnie szukaj hotelu z podgrzewanym basenem.
  • zwyczajnamatka 14.07.19, 11:10
    fantomowy_bol_mozgu napisała:

> Uzależniłabym od terminu wyjazdu i preferencji pogodowych smile dla mnie Turcja w
    > lecie odpada ze względu na upały, na Teneryfie powinno być dużo przyjemniej smile

Ha, ha jak tu widać na forum jacy ludzie są różni. Mnie na Teneryfie było za chlodno i woda w oceanie za zimna. Tam nigdy nie ma upału. A ja kocham upały.
  • ajrisz.ka 14.07.19, 15:52
    zwyczajnamatka napisał(a):

> Mnie na Teneryfie było za ch
    > lodno i woda w oceanie za zimna. Tam nigdy nie ma upału. A ja kocham upały.

Plus bardzo silne fale i czarne wulkaniczne plaże.
  • bywalec.hoteli 14.07.19, 10:50
    Nie jestem pewien czy można porównać wyspę z dużym krajem prawie 400 razy większym od tej wyspy. Osobiście wolałbym Turcję, gdyż lubie ciepło i kuchnię, ale nie orientuję się czy na dzień dzisiejszy jest tam bezpiecznie.

--
    Lato smile
  • bergamotka77 14.07.19, 12:31
    Teraz nigdzie nie jest bezpiecznie. Mój brat byl na Majówkę że znajomymi. Bardzo zadowolony. Ja tez bym się nie bala jechać bo Turcy bardzo pilnują bezpieczeństwa, ale co komu pisane..

--

• agniesia331 14.07.19, 15:39
    Okolice Side, Belek na Riwierze polecam
  • agniesia331 14.07.19, 15:39
    Albo urocza Alanya
  • frytulek 16.07.19, 11:34
    Wyspy na poludniowym Pacyfiku, na ktore lece w sierpniu, sa calkowicie bezpieczne. W Japonii tez sie za kazdym razem jak tam jestem czuje sie calkowicie bezpiecznie.

--
    "dopiero jak wzielam kota to sie okazalo co to za towarzyska bestia jest; wytrzymac z nim nie moglam, tak mendzil" (thelma.333)
  • kryzys_wieku_sredniego 14.07.19, 11:03
    Turcja jest tania i na wypasie. Ja w październiku się wybieram. Poluje na wakacje za 3 tysie dla 3 osób w hotelu powyżej 4* i wysokimi ocenami.
  • bergamotka77 14.07.19, 12:27
    Turcja. Bardzo lubię ten kraj i byłam tam dobre kilka razy smile 1,5 km na plażę dyskwalifikuje bo często po coś wracam i takie spacery by mnie wkurzaly.

--

• bigzaganiacz 14.07.19, 12:52
    Turcja bieda luxus
    Kanary beda drozsze chociaz chyba nie az tak bardzo
  • snakelilith 14.07.19, 13:18
    Nie wiem co masz na myśli pisząc bieda luksus, ale Turcja to nie Dom. Rep, aż takiej biedy tam nie widać. Ludzie są mili i serdeczni, jedzenie świetne i hotele czyste. Gdyby tylko nie ten Erdogan. Natomiast Wyspy Kanaryjskie są po prostu brudne i ceny zupełnie nieadekwatne do propozycji. Jeżeli chce się tylko plażować i dobrze zjeść, to istnieją lepsze zakątki na tej ziemi. Chociaż taka na przykład Lanzarote jest zachwycająca jako coś kompletnie innego i wyjątkowego, ale tam mają specjalnie regulacje dotyczące ochrony regionalnego kolorytu, co bardzo podnosi wartość turystyczną.

--
    "A juz starożytni starzy Rzymianie dla zdrowia stosowali okłady z młodych piersi smile" - bywalec.hoteli
  • kosmos_pierzasty 14.07.19, 14:24
    Te regulacje są adaptowane przez pozostałe wyspy też. Na Fuercie z całą pewnością, co do Teneryfy to szczerze mówiąc, nie wiem. Trzeba poczytać. Ale zdaje się, że tam są fajne góry?
  • snakelilith 14.07.19, 17:29
    Tak, na Teneryfie można pochodzić po górach, co daje więcej możliwości, gdy plażowanie z jakiegoś względu się znudzi.

--
    "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
  • an.16 15.07.19, 08:57
    Natomiast Wyspy Kanaryjskie są po prostu brudne i ceny zupełnie nieadekwatne

A miałam cię za kogoś rozsądnego. Jak można takie bzdury wypisywać? Poza tym widać, że pojęcia nie masz o wyspach, bo akurat Teneryfa czy Gran Canaria są o wiele ciekawsze i zróżnicowane krajobrazowo od Lanzarote.
  • kosmos_pierzasty 16.07.19, 10:36
    Mnie tam Timanfaya, Wrzące wybrzeże i Zielona laguna zachwyciły. Dla mnie to spore zróżnicowanie krajobrazu, jeszcze jak doda się winnice, wzgórza, itp.
  • snakelilith 16.07.19, 10:42
    an.16 napisała:

> A miałam cię za kogoś rozsądnego. Jak można takie bzdury wypisywać? Poza tym wi
    > dać, że pojęcia nie masz o wyspach, bo akurat Teneryfa czy Gran Canaria są o wi
    > ele ciekawsze i zróżnicowane krajobrazowo od Lanzarote.

Rozsądni są tylko ci, którzy podzielają twoje zdanie? I tak, Wyspy Kanaryjskie są brudne, zajrzyj następnym razem w boczną uliczkę, jeżeli nie brzydzisz sią karaluchów biegających w pełnym słońcu i zobacz jak knajpy przechowują śmieci. I możliwe, że Teneryfa, czy Gran Canaria są większe i zróżnicowane od Lanzarote, ale wielkość i zróżnicowanie nie jest moim kryterium. Lanzarote jest najbardziej inna, jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa ze swoją wszechobecną wulkanicznością i mnie akurat to się podoba. Nie musimy się tam spotkać.

--
    "A juz starożytni starzy Rzymianie dla zdrowia stosowali okłady z młodych piersi smile" - bywalec.hoteli
  • kosmos_pierzasty 16.07.19, 10:50
    Kurczę, ja tego brudu na wakacjach zwykle nie widzę. Jak tak się zastanowić, to faktycznie w krajach południowych z reguły jest jednak inaczej pod tym względem niż w takiej Skandynawii lub Niemczech np. Ale ja się na tym nie skupiam, nie wyszukuję co brudniejszych zakątków...
  • bergamotka77 14.07.19, 14:20
    Bieda luksus? Turcja jest lepsza niż Grecja pod względem oferty gastronomicznej na przykład, a i często hotelowej . Grecy często oszczędzają na klimatyzacji na przykład i mają słabe atrakcje dla najmłodszych. Do tego są mniej gościnni niz Turcy.

--

• bigzaganiacz 14.07.19, 14:24
    No jak jest lepsza od grecji to rzeczywiscie wow
  • snakelilith 14.07.19, 17:36
    Ale w Europie to prawie nigdzie nie masz jakiegoś specjalnego luksusu, oprócz małych enklaw na francuskim wybrzeżu, albo na Sardynii, czy Korsyce. Znam też cudowny hotel na Sycylii, ale tam doba pobytu kosztuje tyle, ile miesiąc w domu, a jak żyje się oszczędnie to nawet dwa. W większości hiszpańskich, włoskich i greckich desytynacjach jest więc tak se, a Turcja jest naprawdę sporą konukrencją, bo ten sam standard jest tam sporo tańszy.

--
    "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
  • lidek0 14.07.19, 14:13
    My akurat jeździmy zimą, ceny na Kanarch to około 2.5 x Turcja więc wybór jest prosty a w Turcji hotel jeszcze bardziej luksusowy pomimo 5 gwiazdek tu i tu. U nas odległość od plaży nie ma znaczenia, sytuacja polityczna w Turcji nas nie zniechęca. Ważne na czym Wam zależy a na to tu Ci nikt nie odpowie.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • agniesia331 14.07.19, 15:37
    I żadna Fuerta żadna Lanzarote i Gran Canaria, zobacz sobie plaże w Costa Adeje, ta promenada 15 km do Los Christianos, te fajne knajpki wzdłuż i sklepiki. No i mimo cen wycieczek to i zakupy (w Costa Adeje bierzemy zawsze HB) i piwo i Proseco na plaży czy jedzenie w sklepach tanie w polskich cenach. A w outletach świetne zakupy zrobisz perfum i ciuchow
  • kosmos_pierzasty 14.07.19, 15:38
    Nie robię zakupów na wakacjach smile Ale mogłabyś może o przyrodzie napisać? Co tam się robi poza plażą?
    Fuerta i Lnazerote podobały mi się bardzo. Dużo chodziliśmy.
  • lidek0 16.07.19, 06:00
    Obkupiliśmy się już, ceny za sam pobyt na tyle nas odstraszyły, że po 5 kolejnych latach pobytu tam jeździmy do Turcji, my na kanarach wybraliśmy sieć hoteli RIU, w Turcji hotel sieć Barut

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • janja11 14.07.19, 15:56
    Przy takim wyborze, Turcja. Tylko nie Alanya.
    Teneryfa to jest mała wysepka. Wulkan Teide, Loro Park, ew. Santa Cruz i wszystko. Plaże kiepskie . Ocean zawsze zimny.
    I do tego drożej.
    Generalnie Kanary to kierunek na październik-listopad.
    Marmaris jest świetne. W zielonej zatoce, fajna promenada wzdłuż wybrzeża. Super baza wypadowa do Efezu, Pammukali i na Rodos.

• lena2222 14.07.19, 22:47
    Ja jestem w Teneryfie zakochana. Wybrałabym Teneryfę. W Turcji też byłam wiele razy ale to nie to.
    Jeśli masz daleko do plaży można wypożyczyć samochód choć z parkowaniem może być różnie. W Turcji wiadomo że hotele tańsze i all zazwyczaj. Poza tym na Teneryfie też jak ktoś już napisał różnie może być z kąpielą - fale ale też meduzy bardzo częste. Jeśli byś się wybrała to najfajniejsze jest południe, dla dzieci polecam plaże El bobo, długo płytko. Na Teneryfie też chłodniej więcej chmur niż w Turcji ale dla mnie to plus.
  • zuleyka.z.talgaru 15.07.19, 08:40
    Moi rodzice z moimi dziećmi w maju byli w Turcji - wg ich relacji było ok, ale oni też głównie mieli kurs - hotel <-> plaża i 2 wycieczki.

Z kolei na Teneryfę wybieramy się w ferie zimowe, ale do plaży 300m...to jeszcze znośnie. 1,5km - trochę daleko.
  • joanna_poz 15.07.19, 09:47
    1,5 tygodnia temu wróciliśmy z Turcji.
    byliśmy tam 8 raz.
    ceny wyjazdów na Kanary czy do Grecji (i nieadekwatne do tych cen oferowane warunki) skutecznie po raz kolejny mnie odstraszyły.
  • kosmos_pierzasty 16.07.19, 10:30
    W sumie to chyba będę dalej oglądać oferty, albo przeniosę wyjazd zagraniczny na zimę.
    Upałów nie chcę. 1,5 km i to na wzgórzu to dla dziecka trochę daleko. Owszem lubi piesze wycieczki, ale jednak co innego wycieczka, a co innego dojście na plażę.
    Dzięki za wszystkie opinie smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka