Dodaj do ulubionych

Glupie pytanie do osob co odstawily gluten/mleko

14.07.19, 10:31
Od jakiegos czasu boli mnie brzuch jak zjem chleb, ser wypije za duzo mleka. No to postanowilam ograniczyc gluten i mleko.
No i wszystko swietnie ale okazalo sie ze teraz jak tylko zjem skorke od chleba czy wypije piwo to jakbym miala kamien nie zoladek spac nie moge z bolu. Kurcze dlaczego tak jest? Jakas histeria? Sila autosugestii? Czy faktycznie cos z tym glutenem?

--
wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
Edytor zaawansowany
  • double-facepalm 14.07.19, 11:24
    Wybierz piwo bez slodu pszennego, jedz chleb bez mąki pszennej. Ja akurat glutenu nie odstawiłam, tylko samą pszenicę. Czuję się lżej, łatwiej jest też utrzymać wagę itp.
  • black_halo 14.07.19, 11:39
    A robilas jakies badania? Ja robilam na alergie i na nietolerancje. I tak na przyklad wyszla mi alergia wziewna na pare traw i drzew, lekarz zalecil odstawienie nabialu. No i faktycznie, objawy alergii wziewnej zniknely a jeszcze pare lat temu na wiosne i na jesieni musialam brac jakies tabletki, zeby w ogole funkcjonowac.

Potem jeszcze zrobilam badanie na nietolerancje i faktycznie wyszedl nabial krowi i bialko jaj, wszystkich. Dodatkowo polecono mi odstawic wolowine i kurczaka i od tego momentu faktycznie mi sie poprawilo bardzo. Zniknely problemy z cera, wlosy zaczely odrastac, powoli chudne chociaz jakos specjalnie nie pilnuje diety. Jem nawet gluten i pszenice. I faktycznie, ostatnio wypilam cafe latte i gorzko pozalowalam bo skonczylo sie popoludniem w toalecie.

--
    memphis90: Są mężczyźni, którzy chwalą się wszem i wobec, ze owszem, czasem trzasną w stół jak trzeba. Ale nie mówią przy tym, że robią to głową, kiedy probują "wstać z kolan"
  • disco-ball 14.07.19, 11:48
    Bo po odstawieniu jak wracasz do mleka/glutenu, to wprowadzasz te pokarmy powoli, podobnie, jak przy rozszerzaniu diety niemowlakowi - tj to może być jedna z przyczyn. Moje dzieci maja teraz wprowadzane mleko: od 2mcy i jeszcze potrwa zanim zjedzą np jogurt
  • jak_matrioszka 14.07.19, 11:48
    Od mleka niektórzy sie odzwyczajaja, to może od glutenu też? Chociaż pamietam, że córka po powrocie z Ameryki Południowej musiała sie na nowo nauczyć jedzenia produktów mlecznych, o ponownym przyzwyczajaniu do glutenu nie słyszałam wink
    Ja nie jem chleba, ale jem makarony, wiec przyswajam gluten ta droga i nie czuje nic po zjedzeniu skórki chleba czy piwie. Mleka zdaża mi sie po kilka miesiecy nie pić, a jak wypije to też nic mi nie jest, chyba dlatego że cały czas jem ser żółty. Teściowa miała "fashion allergy" na gluten i laktoze i umierała bólu jak dotkneła produkt zawierajacy jeden z tych alergenów. Potem lekarz zalecił testy i teraz teściowa ma czarno na białym, że ani gluten ani laktoza jej nie szkodza i je chleb popijajac mlekiem i ma sie dobrze.
  • berdebul 14.07.19, 14:25
    Organizm sie odzwyczaił. Wybrałam kompletne odstawienie, bo jedzenie po trochu kończyło się roboemami z cerą, żołądkiem i słabym snem. Bywa to upierdliwe, ale dobre samopoczucie jest tego warte. I od czasu kompletnego odstawienia nie miewam zapalenia zatok, więc jestem bardzo szczęśliwa. smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka