Dodaj do ulubionych

Bo mnie tak uczono..

14.07.19, 11:39
Rzecz dotyczy, co ważne, edukacji.
Zwracam, na FB, kobiecie uwagę, że karty pracy, które sprzedaje, zawierają mnóstwo błędów.
I się zaczyna.. pojawiają się obronczynie, które twierdzą, że nie mam racji. Autorka stwierdza, że :" tak ją uczono " i " się czepiam".
Linkuję wiarygodne źródła- i ..beton.
Akurat na tym( przedmiot " sporu") się świetnie znam i nie ma opcji, żebym się pomyliła.

Tak nauczane są wasze dzieci !
Edytor zaawansowany
  • brenya78 14.07.19, 11:50
    A jakieś konkrety?
  • ichi51e 14.07.19, 15:00
    najczesciej okazuje sie ze ludzie nie umieja dzielic na sylaby. np slowo OKNO - nie chce sie wierzyc

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • aaa-aaa-pl 14.07.19, 15:13
    " Spór" dotyczył podobnego zagadnienia .
  • miss_fahrenheit 14.07.19, 15:16
    ichi51e napisała:

> najczesciej okazuje sie ze ludzie nie umieja dzielic na sylaby. np slowo OKNO -
    > nie chce sie wierzyc

Zaraz, jaki błąd można popełnić w dzieleniu na sylaby słowa "okno"?
  • aaa-aaa-pl 14.07.19, 15:42
    Oj, zdziwiłabyś się ...
  • amast 14.07.19, 22:49
    Można podzielić o-kno ok-no, okn-o. Od czasu jak kiedyś zobaczyłam w gazecie Małgor-zata to już mnie nic nie zdziwi.
  • 1matka-polka 14.07.19, 22:37
    Jedyna rzecz, ktorej nigdy nie rozumialam i nadal nie rozumiem, to nauka dzielenia na sylaby, po co to sie robi? Do prawidlowego stawiania akcentu? A co do okna, to bedzie ok - no?

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • summerland 14.07.19, 22:43
    Kiedys sie przenosilo czesc wyrazu, teraz sie chyba tego nie robi jak wszystko sie pisze przez komputer.
  • ichi51e 15.07.19, 08:14
    dzielenie na slaby jest pomocne w nauce czytania. Po pierwsze samo dzielenie na sylaby (ze sluchu) to dobre cwiczenie po drugie mozna w ogole uczyc czytac na sylabach a nie literach czy globalnie.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ga-ti 14.07.19, 14:41
    Ale błędy są też w podręcznikach zatwierdzonych do użytkowania w szkole.
    A ile błędów jest w książeczkach z zadaniami dla dzieci, takich typu kolorowanki, łamigłówki, edukacyjne zabawy, czy w grach 'edukacyjnych'.
  • taki-sobie-nick 14.07.19, 19:06
    ogólnej. tongue_out
  • ur-nammu 14.07.19, 19:37
    @aaa-aaa-pl

Twój wątek jest o niczym.
    Czy naprawdę oczekujesz, że ludzie stwierdzą, iż masz rację, choć nie mają pojęcia, czego dotyczył spór ani jakie były argumenty stron?
  • skumbrie 14.07.19, 22:21
    A zalinkujesz? Bo na razie trudno zająć stanowisko...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka