Dodaj do ulubionych

Trwała ondulacja, styling, headline

14.07.19, 17:19
Zacznę od tego, że straciłam swoje naturalnie kręcone włosy. Nie sądziłam, że to możliwe, bo od zawsze pamietam siebie w sprężynkach. Przetrząsnęłam internety (myślałam że to niemożliwe) no i rzeczywiście, czasem zdarza się taka sytuacja...
Obecnie po paru latach odpowiedniej pielęgnacji, strzyżenia, ploppingu i innych cudów muszę pogodzić się z faktem, że zostawały mi smętne fale.
Od paru miesięcy rozważam trwałą ondulację. Kurde no słabo się czuje w „nieswoich” włosach.
Mam obecnie zdrowe, naturalne włosy za ramiona. Są cienkie i jest ich bardzo dużo.
Chciałabym osiągnąć taki efekt:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/fi/mb/urdy/ACE7kb1VhUZaMy8CBB.jpg

Któraś z Was miała ostatnio trwałą, albo chociaż znacie kogoś kto ma? Nie chce skończyć ze spalonym baranim łbem z lat 80tych. Help!
Edytor zaawansowany
  • daniela34 14.07.19, 17:31
    Zrobiłam sobie ze 2 lata temu i wprawdzie barani łeb to nie był, a włosy się nie spaliły, ale nie wyglądało to naturalnie i utrzymanie włosów w dobrej kondycji było problemem. Na szczęście wszelkie ślady już zniknęły.
  • anka_z_zielonymi 14.07.19, 17:37
    Hmm no właśnie znalazłam na fejsie pare zdjęć z salonów fryzjerskich i wyglada to słabo. Ale myślałam, że jeśli zrobię styling (wtedy nakręcają na duże walki), to może jest lepiej.
  • daniela34 14.07.19, 17:44
    Tego nie wiem. Ja miałam na takich średnich wałkach- nie najmniejszych (bo nie chciałam baraniego łba właśnie). Ale i tak nie byłam zadowolona. A włosy, choć się nie spaliły, to jednak ucierpiały, bo trwała bardzo wysusza. Żałowałam mocno. A zrobiłam, bo włosy (gęste i cienkie) miałam z tendencją do tego, żeby się trochę jakby kręcić ale nie do końca, więc chciałam mieć porządne loki a nie takie nie wiadomo co
  • anka_z_zielonymi 14.07.19, 17:49
    Ależ mnie zasmuciłaś. W głębi duszy liczyłam na to, że te zdjęcia ala mokra Włoszka to partactwo fryzjerskie i u dobrego speca można uzyskać ładny, naturalny skrętsad
  • daniela34 14.07.19, 17:52
    Może są tacy spece, u których się da. W moim, całkiem przyzwoitym pod innymi względami salonie, nie dało się sad
  • al_sahra 14.07.19, 21:01
    anka_z_zielonymi napisał(a):

>te zdjęcia ala mokra Włoszka

Czy może mi ktoś pokazać, co to jest ta ”mokra Włoszka ”? Bo Google wyrzuca mi przykłady najróżniejszych fryzur, od bardzo skręconych do super prostych:

www.dodajfryzure.pl/delikatne-loki-mokra-wloszka/
    http://www.dodajfryzure.pl/wp-content/uploads/2013/03/41.jpg

kobieta.gazeta.pl/follow/56,153347,12247973,Mokra_Wloszka___idealna_fryzura_na_lato.html
    https://bi.im-g.pl/im/ac/e3/ba/z12247980IH,fryzury---styl-na-mokra-Wloszke.jpg

https://bi.im-g.pl/im/a9/e3/ba/z12247977IH,fryzury---styl-na-mokra-Wloszke.jpg

• anka_z_zielonymi 14.07.19, 21:34
    No coś w deseń tego pierwszego zdjęcia. Włosy wyglądają na zlepione środkami do stylizacji.
    Ja np na fejsie znalazłam takie zdjęcie, że gdyby mi ktoś tak zrobił to golę się na łyso:

www.facebook.com/photo.php?fbid=1919085681480192&set=p.1919085681480192&type=3&sfns=mo
  • snakelilith 14.07.19, 17:46
    Ładne. I kolor i skręt, i długość. Podejrzewam jednak, że to wynik wielogodzinnego fryzjerskiego kunsztu i nie do wykonania, by trzymało się stale. Osobiście nie widziałam też nigdy naturalnych loków, które by tak wyglądały beż żadnych zabiegów wałkowo-lokówkowych.

--
    "A juz starożytni starzy Rzymianie dla zdrowia stosowali okłady z młodych piersi smile" - bywalec.hoteli
  • alicia033 14.07.19, 18:36
    snakelilith napisała:

> Ładne. I kolor i skręt, i długość. Podejrzewam jednak, że to wynik wielogodzinn
    > ego fryzjerskiego kunsztu

ty tak poważnie?
    Taką "fryzurę" mają co bardziej zmaltretowane używaniem lalki moich dzieci.
    No ale to lalki. O kobiecie z czymś takim na głowie pomyślałabym, że zapomniała się rano w lustrze obejrzeć.
    Autorko wątku - nie rób sobie tego!
  • snakelilith 14.07.19, 22:34
    Tak, podoba mi się. Właśnie dlatego, że nie wygląda jak u wszystkich. Nie przepadam za klonami z przylizanymi włosami. A ten kolor włosów szczególnie uważam za wyjątkow piękny i sama przyrudzam mój blond henną by takie były, ala tak piękne jeszcze mi nigdy nie wyszły.

--
    "Hehe, niezłe, czyli niby cięta osa ale jak dostanie klapsa to złość mija i przechodzi w ochotę smile" - bywalec.hoteli
  • katja.katja 14.07.19, 19:34
    Zgadza się. To modelka nad której fryzurą sztab specjalistów uwijał się godzinami. W zależności od indywidualnych właściwości włosów po fryzurze było od kilku godzin do jednego dnia.

--
    Nie dam się wygasić!
  • aqua48 14.07.19, 20:31
    snakelilith napisała:

> Osobiście
    > nie widziałam też nigdy naturalnych loków, które by tak wyglądały beż żadnych z
    > abiegów wałkowo-lokówkowych.
    >
    Bo to na zdjęciu to wcale nie są naturalnie kręcone włosy, tylko wystylizowane. A wystylizować można w ten sposób i proste i falujące...Grubą szczotką i suszarką oraz odpowiednią ilością pianki, czy innego produktu.
  • bazia8 14.07.19, 20:41
    Czy fryzjer w centralnej Polsce Ci odpowiada? Mogę przesłać namiary na priv, to sobie porozmawiasz.

--
    www.fundacjaavalon.pl/
  • anka_z_zielonymi 14.07.19, 20:42
    Mnie interesuje w Wawie. Jeśli masz namiary na dobrego to chętnie przygarnęsmile
  • konsta-is-me 16.07.19, 11:15
    Takiego rodzaju skretu nie zrobisz zadna trwala.
    Zostaje dyfuzor, stylizator, itp.
    No oczywiscie walki tez 😜
  • anka_z_zielonymi 16.07.19, 12:32
    Wczoraj poszłam do fryzjera i zrobiłam headlines.
    Do przyszłych pokoleń - rzeczywiście masakra, nie róbcie tegosmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka