Dodaj do ulubionych

Płakać się chce. Rośnie liczba poronień w Polsce.

14.07.19, 19:49
Rośnie liczba poronień Polsce a dokładnie na Ścianie Wschodniej.

"Ponad 530 poronień odnotowano w zeszłym roku tylko w dwóch lubelskich szpitalach. W skali kraju mówi się nawet o kilkudziesięciu tysiącach rocznie. Winne są geny i wszechobecna chemia."

Toksyczny smog + katastrofa w służbie zdrowia + brak edukacji seksualnej zbiera żniwo...

www.dziennikwschodni.pl/lublin/rosnie-liczba-poronien-w-lubelskiem-w-tych-zawodach-ryzyko-jest-najwieksze,n,1000207169.html
Kiedy się obudzicie ?
Edytor zaawansowany
  • astrologia333 14.07.19, 19:59
    Nie wiem jak ty, ale ja się obudziłam o 9:30.
  • disco-ball 14.07.19, 21:45
    8.20, dzieci mnie obudziły
  • ichi51e 14.07.19, 21:57
    Ja dzisiaj tez po 8 i natychmiast obudzilam dziecko. Wczoraj do 2 chyba sie miotal

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • double-facepalm 14.07.19, 22:15
    Pytanie jest o plany na kolejną pobudkę - budzik na pon na 6:40.
  • jak_matrioszka 14.07.19, 22:55
    Nigdy bym nie przypuszczała, że w takim watku tak dobrze moge wypaść: dziś o 7:15 i jutro też, bo na wodny aerobik chodze big_grin
  • mae224 14.07.19, 20:00
    Jest tam takie info o kosmetyczkach, mało zaskakujące. Zawsze współczuję im tych warunków pracy, lakier, lakier, lakier, lakier, aceton, aceton i tak godzinami...
  • brenya78 14.07.19, 20:02
    Przecież to są normalne liczby. Natura.
  • maly_fiolek 14.07.19, 20:02
    Ja wstałam dawno temu, powodem poronień może być późny wiek decydowania się na dzieci. Zatrucie środowiska za PRLu było wielokrotnie wyższe - sama pamiętam czerwoną rzekę od ścieków przemysłowych, tak że wiesz...
  • eukaliptusy 14.07.19, 20:03
    A ja myślałam, że ustawa antyaborcyjna, bo w kartę trzeba wpisać „poronienie samoistne w toku”.
  • aguar 14.07.19, 20:03
    No przecież laski łykają tabletki poronne, tylko się żadna nie przyzna!
  • ck2 14.07.19, 20:49
    Tez myślę, że o to chodzi. Zwłaszcza, że tabletki tańsze niż wyjazd na Słowację, poza tym np. z takiego podlaskiego daleko.
  • woman_in_love 14.07.19, 20:56
    od kiedy w Salwadorze karze się kobiety wieloletnim więzieniem za poronienia (zarzucając im że dokonały aborcji), to ilość poronień w tym kraj spadła. Cud!
  • biologiczny_zegar 14.07.19, 21:27
    woman_in_love napisała:

> od kiedy w Salwadorze karze się kobiety wieloletnim więzieniem za poronienia (z
    > arzucając im że dokonały aborcji), to ilość poronień w tym kraj spadła. Cud!

Cyniczne oszustwo i kłamstwo nie pomoże. Toksyczny smog + katastrofalna służba zdrowia + brak edukacji seksualnej zbiera oktrutne żniwo.
  • alicia033 14.07.19, 21:37
    biologiczny_zegar napisał:

> brak edukacji seksualnej zbiera oktrutne żniwo.

a konkretnie to jak się ma ten brak edukacji seksualnej do wzrostu liczby poronień?

• zazou1980 15.07.19, 09:25
    Brak edukacji = wieksza ilosc mlodych dziewczyn, ktore nie potrafily zapobiec niechcianej ciazy = wieksza ilosc poronien (zapewne czesc sztucznie wywolanych)...
  • biologiczny_zegar 15.07.19, 21:00
    zazou1980 napisała:

> Brak edukacji = wieksza ilosc mlodych dziewczyn, ktore nie potrafily zapobiec n
    > iechcianej ciazy = wieksza ilosc poronien (zapewne czesc sztucznie wywolanych).
    > ..

O ile dziewczyny na wsi w ogóle wiedzą, że są w ciąży - na dopalaczach i na kacu.

O ile wiedzą, że palenie śmieciami w piecach i powszechne pożary nielegalnych śmieciarni zagrażają ich zdrowiu.
  • madami 14.07.19, 21:49
    po prostu kobieta z poronieniem nie zgłasza się do lekarza i tyle
  • bulzemba 14.07.19, 21:25
    i jeszcze fakt, że każdy lekarz poza ginekologiem prędzej się z.sra niż dotknie ciężarnej a co za tym idzie ciężarne są pozbawione przyzwoitej opieki zdrowotnej skierowanej na leczenie kobiety a nie klepanie po brzuszku.

Ale też uważam, że te "poronienia" to czkawka po ustawie przeciwko kobietom.
  • biologiczny_zegar 14.07.19, 21:36
    bulzemba napisała:

> Ale też uważam, że te "poronienia" to czkawka po ustawie przeciwko kobietom.

Zabójcze toksyny i chemikalia w powietrzu za darmo.
  • morekac 14.07.19, 21:48
    >Zabójcze toksyny i chemikalia w powietrzu za darmo.

Przecież to nie jest region ani wybitnie przemysłowy, ani wybitnie zanieczyszczony.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • lauren6 14.07.19, 22:07
    Czyżby chodziło o województwo, gdzie oficjalna liczba legalnych aborcji wynosi okrągłe zero?

Nie toksyczny smog, tylko tabletki wczesnoporonne pewnie ściągane z sąsiedniej Białorusi czy innej Ukrainy.

> Kiedy się obudzicie ?

No właśnie.
  • milva24 14.07.19, 22:14
    Liczba poronień podana w artykule wzrosła o 13, to tak dużo? Rozumiem, że chodzi o proporcje w stosunku do liczby żywych urodzeń ale mniejsza liczba poronień wcale nie oznacza dużo większej liczby urodzeń. Sama znam kobiety, które chciały mieć jedno lub dwójkę dzieci i zanim się to udało poroniły po kilka razy. Gdyby tych poronień nie było nadal miałyby jedno lub dwójkę dzieci.
  • milva24 14.07.19, 22:10
    Tak naprawdę ta liczba poronień niewiele wzrosła, myślę że to czysty przypadek. Natomast w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zgłoszonych poronień może być więcej bo kobiety zwracają na to większą uwagę.
  • princesswhitewolf 14.07.19, 22:15
    Ze co niby ? Co 5 ciaza konczy sie poronieniem.20 procent. Od zawsze.
  • edelstein 15.07.19, 11:36
    Blok wschodni, ostoja PiSu,korelacja jest prosta brak aborcji-srodki poronne

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • double-facepalm 15.07.19, 14:08
    Bierzesz każde wypociny dziennikarzy za prawdę objawioną? Kilkanaście do 20% ciąż od zawsze kończyło się poronieniem. Teraz po prostu przepisy wymagają prowadzenia dokumentacji medycznej ciąż od samego poczatku (przynajmniej w PL) i statystyki są jakie są. Oczywiście ze wzrasta pewnie liczba poronien farmakologicznych, ale po pierwsze nie aż tak drastycznie jak dziennikarzyna se ubzdurał bez żadnego zgłębiania tematu, po drugie: pewnie na północ od Lublina jest tego jeszcze więcej. (Dla niekumatych, cała ściana wsch od góry do dołu szczególnie na prowincjach bida z nyndzo, a im dalej na północ tym większa odległość od słowackich klinik)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka