Dodaj do ulubionych

"Jak się dbało przez całe życie, tak się ma

14.07.19, 22:47
na starość". Takie zdanie przeczytałam nt.wyglądu ponad siedemdziesięcioletniej artystki, która naprawdę dobrze wygląda. Czyli jak mądrze dbasz o swój wygląd przez dziesiątki lat, to będziesz atrakcyjną babcią wink
Zgadzacie się z tym czy nie? Bo moim zdaniem w większym stopniu o naszym wyglądzie na starość decydują geny, a nie dbanie bądź niedbanie. I żadne masaże czy kremy nie pomogą. Trochę pomoże medycyna estetyczna. Z drugiej strony pewnie totalne zapuszczenie się ma wpływ, ale nie mówimy o ekstremach.
Warto skupiać się na wyglądzie, poświęcać energię i pieniądze, żeby MOŻE dobrze wyglądać na starość?
Edytor zaawansowany
 • taki-sobie-nick 14.07.19, 23:06
  A ty zakładasz, że ona dbała WYŁĄCZNIE po to, żeby ładnie wyglądać na starość?!

  Nie, dbała na takiej zasadzie, na jakiej ty dbasz.

  A kto to jest?
 • filipianka 14.07.19, 23:14
  Alicja Majewska?
  Dbanie to nie robienie czegoś w celu pięknej cery, ale po prostu tryb życia, nieograniczony sen, dobre kosmetyki, niepalenie, dobra dieta.
  Ale nie powiedziałabym nikomu "jak się dbało..." bo to nie jest takie proste żeby każdy kto zapragnie chcieć to co powyżej wystarczy że zechce i już.
 • daniela34 14.07.19, 23:25
  Zgadzam się, że to dbanie całe życie to raczej higieniczny tryb życia, unikanie używek, sen, wysiłek fizyczny, unikanie solarium i nadużywania kosmetyków o kiepskim składzie czy słabych "specjalistów" od poprawiania urody.
 • aandzia43 16.07.19, 12:16
  A Majewska to nie miała liftingu?

  --
  "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
 • daniela34 16.07.19, 15:14
  To nie chodzi o Majewską tylko o Vondrackovą. Nie wiem co miała, a czego nie. Zgadzam się z ogólnym twierdzeniem, że (wyjąwszy sytuacje losowe- choroba, wypadek, nieszczęście w rodzinie) dbanie o siebie przez całe życie skutkuje lepszym wyglądem i kondycją na starość. I w ale nie wykluczam przy tym korzystania z medycyny estetycznej tylko raczej ostrożne podejście do niej.
 • jolie 16.07.19, 12:44
  Ja chyba jestem dziwną, ale dla mnie Alicja Majewska wcale nie wygląda dobrze. Jest szczupła i proporcjonalna, to na pewno, ale wygląd jej twarzy jest raczej adekwatny do wieku. I nie ma imo ładnych rysów - bardzo przeciętna kobieta.
 • jolie 16.07.19, 12:45
  *jestem dziwnA (tak miało być)
 • konsta-is-me 16.07.19, 13:19
  Mnie tez sie wydaje calkiem przecietna i taka zasuszona, jak pomarszczony rodzynek
 • daniela34 16.07.19, 15:15
  To nie Majewska jest bohaterką wątku tylko Vondrackova
 • jolie 16.07.19, 16:03
  Obecna twarz Vondraczkowej również mi się nie podoba i nie ogarniam zachwytów. Moim zdaniem przypomina naciągniętą maskę. A zachwyty nad Majewską są akurat częste, nawet w tym wątku przyszła komuś na myśl.
 • ajrisz.ka 14.07.19, 23:23
  Tak, warto. Warto dbać o ciało, ze względu na zdrowie przede wszystkim..
 • fragile_f 15.07.19, 00:03
  Myślę, że jak najbardziej warto poświęcać czas i pieniądze po to, żeby na starość dobrze się czuć. Czyli zdrowy tryb życia, zdrowa dieta i sport. Atrakcyjność fizyczna jest tutaj efektem ubocznym, bo zmarszczki i wiotką skórę każdy w końcu będzie miał, ale proste plecy, sprężysty krok (i mocne kości!) i mięśnie - tylko osoby aktywne fizycznie.

  Moja mama jest aktywna fizycznie i porusza się zupełnie inaczej niż wujek (młodszy do tego), a geny mają dosyć podobne wink

  --
  Fragile
 • matacznik 15.07.19, 07:24
  mamablue napisała:

  > Warto skupiać się na wyglądzie, poświęcać energię i pieniądze, żeby MOŻE dobrze
  > wyglądać na starość?
  >
  Nie "na starość" tylko całe życie.
  A czy warto i w jakim zakresie to już na szczęście każdy sobie sam odpowie.
 • katja.katja 15.07.19, 08:22
  Nie warto, wszyscy umrzemy.

  --
  Nie dam się wygasić!
 • ajrisz.ka 15.07.19, 09:28
  Ale zanim nadejdzie ten upragniony moment, możesz namęczyć się nieźle i innym uprzykrzyć żywot.
  A to wszystko z powodu własnego lenistwa.
  Chyba, że masz inne dostępne i stu procentowo skuteczne opcje.
 • werdipurke 15.07.19, 10:37
  sory ale to tak nie działa.
  ty uważasz że człowiek leniwy, to taki ktory uprzykrzy życie sobie i innym
  a ja uważam że nawet człowiek mega zapracowany, mega sumienny, bardzo spięty na punkcie obowiązków może na starośc potrzebować czyjejś pomocy bo się rozchoruje.

  każdy z powyższych ma takie same szanse na szybką i niespodziewaną śmierć, na raka, szanse na to że się stanie niedołężny, że przestanie chodzić, że przestanie orientować się rozumnie itd itp. niestety na wiele rzeczy nie mamy wpływu. oczywiście trzeba żyć, ale uważam że ważniejsze jest aby być dobrym dla siebie, dobrym człowiekiem, kochać siebie i ludzi, rozwijać się duchowo, a nie tylko mieć spięty tyłek na punkcie codziennych obowiązków, wklepywania kremu i o boże nigdy z kolegami na wódkę nie pójdę bo to niezdrowe. trzeba żyć!
 • katja.katja 15.07.19, 12:23
  Powiem coś osobistego. Najwyżej znowu po mnie pojedziecie.
  Z obserwacji dość bliskiej znałam taką aktywną, a przy tym miłą, niekonfliktową osobę. Nawet lekarze twierdzili, że ma wyjątkowo silny organizm (wiek 90 plus). Jeszcze w wieku 87 lat osoba ta wybrała się nad ciepłe morze gdzie codziennie rano pływała (dedykuję Snake).
  Jednak każdy ma swój koniec, w końcu przyszła "niedomoga", w ciągu roku się posypała niemal całkowicie. W pewnym momencie zapalenie płuc, szpital i OIOM. Niestety (tak, niestety, kto opiekował się niepełnosprawnym członkiem rodziny do końca ten wie o czym mówię), ale ta osoba przeżyła, ktoś ze szpitala powiedział, że to tylko dzięki nadzwyczaj silnemu organizmowi.
  Efekt? Wszyscyśmy (łącznie z samą tą osobą, która bardzo przeżywała niesprawność i nieuchronnie zbliżającą się śmierć, do końca miała trzeźwy umysł) mordowali jeszcze niemal cały rok. Gdyby nie taki organizm umarłaby szybko i w spokoju podczas tamtego pobytu w szpitalu, nie mordując dodatkowo siebie i innych.

  --
  Nie dam się wygasić!
 • werdipurke 15.07.19, 12:33
  no dokładnie, tak właśnie bywa.
 • snakelilith 15.07.19, 17:39
  Nic nie musisz mi dedykować leniwcu, bo ja nie pływam w ciepłych morzach. To po pierwsze. A po drugie, doskonale wiem, że kiedyś umrzemy i prawdopodobieństwo tego faktu, jak i posypania się po 90-tce jest bardzo, bardzo wysokie, ale mnie jednak bardziej interesuje okres 50-90 i w tym czasie mam zamiar cieszyć się sprawnym ciałem.

  --
  "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
 • wapaha 16.07.19, 11:34
  Masz do niej pretensje ze zyla w zgodzie ze soba, miała pasje i była szczescie? Bo jakby nie zyla aktywnie to wtedy mordowalaby was mniej?
 • sineado 15.07.19, 09:09
  Wczoraj widziałam taką babcie, poorana głębokimi bruzdami twarz, starowinka... ale włosy elegancko ułożone, wypielęgnowane paznokcie, ubrana też elegancko, niby po babciowemu ale nie do końca. Przypuszczam, że jak w jej wieku chce jej się tak dbać o siebie, to musiała tak dbać zawsze, 10, 20 i 50 lat temu i w każdym wieku wyglądała świetnie. A jak ktoś całe życie jest fleją bo mu nie zależy, to wygląda tak byle jak zawsze. I to nie jest kwestia funduszy tylko chcenia. Mam taką sąsiadkę, rówieśniczkę ematek, a o dowód jej nikt nie zapyta. Włosy nigdy nie uczesane, jakby piorun w marchewkę strzelił, paznokcie jedne długie, drugie obgryzione. Nigdy nie dbała i nigdy nie wyglądała.
 • 35wcieniu 15.07.19, 09:17
  Nie sądzę, wydaje mi się że nie ma to specjalnego znaczenia (pomijam chirurgię i tego typu rzeczy).
  Za to na pewno źle jest jak człowiek na starość zdziadzieje, w sensie że wszystko mu jedno jak ubrany, czy uczesany itd. (Pomijam oczywiście sytuacje choroby, ograniczeń ruchowych itd.). Starsze osoby, które mają nawyk dbania o wygląd jakoś lepiej się trzymają.

  --
  - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
  - Ale jak przez głowę?
  - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
 • czekoladazkremem 15.07.19, 09:18
  Oglądałam wczoraj zdjęcia supermodelek z lat dziewięćdziesiątych - jak wyglądają teraz. I wszystkie się zmieniły, jedne więcej, inne mniej, ale okrutny upływ czasu widać. Moja ulubiona Cindy Crawford wygląda na swoje lata niestety, oj wygląda. A przecież dbały, mają kupę pieniędzy, więc stać je na najlepsze zabiegi, diety, trenerów. Niestety, takie życie.
 • 35wcieniu 15.07.19, 09:23
  Modelki to akurat średni przykład, bo one się starzeja bardzo szybko z wielu powodów - podróże, zmiany stref czasowych, często niedospanie, restrykcyjne diety, tony ciężkiego makijażu do sesji i pokazów, ciągły stres, zakrapiane imprezy. U niektórych to wszystko przekłada się na podatność na nałogi.

  --
  - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
  - Ale jak przez głowę?
  - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
 • mamablue 15.07.19, 10:20
  Daj spokój, Cindy wygląda fantastycznie!
 • czekoladazkremem 15.07.19, 17:15
  Nie, nie wygląda fantastycznie. Fantastycznie to ona wyglądała 20 lat temu.
 • 35wcieniu 15.07.19, 17:49
  No dziwne doprawdy by było gdyby w wieku 50 (strzelam, nie wiem ile ma) wyglądała lepiej niż w wieku 30.

  --
  - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
  - Ale jak przez głowę?
  - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
 • snakelilith 15.07.19, 18:07
  Cindy ma 53 lata i ma z natury rewelacyjne ciało. Na zdjęciach w bikini widać jednak, że aż tak dużo nie trenuje, bo może jej wcale na tym już nie zależy. Ta kobieta nie musi nikomu nic udowadniać. Dietę i super formę musiała trzymać wystarczająco długo. Jednak i tak wygląda lepiej niż większość w jej wieku. Akurat w olicach 50-tki większość zaczyna się sypać z szybkością niemal światła, nawet kobiety, które o do tej pory były były zgrabne i jędrne zaczynają odczuwać zmiany hormonalne i związane z tym przypśpieszone starzenie się ciała. Jeżeli nie zabierą się poważnie do treningu, to nie mają szane na to, by będą wyglądać choć jak Cindy.

  --
  "Hehe, niezłe, czyli niby cięta osa ale jak dostanie klapsa to złość mija i przechodzi w ochotę smile" - bywalec.hoteli
 • ichi51e 15.07.19, 09:27
  Oczywiscie ze dbanie/niedbanie dziala.

  --
  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
 • evolventa 15.07.19, 09:46
  Szczerze? a robi Wam jakąś różnicę jak będziecie wyglądały na starość? i tak będziemy miały zmarszczki, obwisy i figury zmienione, a czy mniej, czy więcej, to już chyba bez różnicy. Ja tam bardziej boję się starości mentalnej, wiecznego malkontenctwa i wredoty, a nie tego jak będę wyglądała. No ale dobra, nigdy poczucia własnej wartości nie opierałam na wyglądzie, może ładne za młodu kobiety mają inaczej.
 • ichi51e 15.07.19, 10:00
  Zmarszczki nie maja znaczenia za to wszystkie isoby o ktorych czytalam ktore po 80 byly normalnie katywne byly takie bo od lat swiadomie na to pracowaly

  --
  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
 • evolventa 15.07.19, 10:08
  A tak, w tym kontekście zgadzam się pracować nad sobą i dbać, żeby na starość nie zdziadzieć mentalnie i trzymać formę.
 • rekreativa 15.07.19, 10:33
  Ale dbanie o siebie to nie tylko wygląd, lecz także zdrowie. Że będę mieć zmarchy i obwis to trudno, ale wolałabym nie mieć ciągłych bólów pleców, czy osteoporozy, a to już można zniwelować regularną aktywnością fizyczną we wcześniejszych latach.

  --
  "Życie jest jak taniec transwestyty - wszystko ładnie, pięknie, a tu nagle ch...j"
 • pani-nick 15.07.19, 10:06
  Moim zdaniem masz racje z genami.
  Do tego dobre nawyki (nie przejadanie się, zdrowe odżywianie, ruch (niekoniecznie wysiłek fizyczny), zimna woda itp.).

 • noemi29 15.07.19, 10:19
  Może nie za wszelką cenę, ale warto. Zdrowy tryb życia przede wszystkim. Moja babcia całe życie o siebie dbała w sensie odżywiania (na tyle ile mogła)i ruchu. Do 80-tki codziennie ćwiczyła. Do 86 tego roku życia samodzielnie wchodził na 4 piętro . Wagę utrzymywała w normie. Do śmierci była całkowicie samodzielna (zmarła we śnie, nie wiadomo dlaczego).
  Z kolei jej siostra w wieku lat 70, rozlała się w fotelu (dosłownie! ) i mimo, że żyje do dziś, to nic z tego życia nie ma. Siedzi w fotelu i nigdzie nie wychodzi.
  Obie prezentuja skrajne postawy. Babcia całe życie o siebie dbała , szyła sobie ładne ubrania u krawca, zawsze zrobione włosy. Ciotce było to lotto.
 • mamablue 15.07.19, 10:22
  Podziwiam babcię. Niektórym od młodości się nie chce.
 • mary_lu 15.07.19, 10:23
  Dbać o siebie warto, ale wygłaszać takich tekstów nie... wystarczy choroba czy wypadek, żeby kilkadziesiąt latdbania przekreślić i postawić nas na gorszej pozycji niż żarłoka i pijaka...
 • katja.katja 15.07.19, 12:15
  Racja. Nie ma sprawiedliwości na Tym świecie.


  --
  Nie dam się wygasić!
 • snakelilith 15.07.19, 17:51
  Bzdura. Jak osoba dabająco o siebie, sprawna, z wydolnym organizmem masz większe szanse na wygrzebanie się z poważnych problemów zdowotnych. Zdrowe serce przyda się bowiem przy narkozach, a sprawne mięśnie przy rekonwalescencji. I pamiętaj, że ludzie nie umierają aż tak często na raka, który faktycznie może wyciąć szybko i każdego. Zabójcą numer jeden są ciągle choroby serca, krążenia i inne chroniczne metaboliczne choroby.

  --
  "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
 • katja.katja 15.07.19, 20:30
  Zdrowe serce i płuca to w pewnym wieku przekleństwo dla Ciebie, dla bliskich i opiekunów. A przy okazji i funduszu zdrowia czy jaki tam macie odpowiednik. W pewnym wieku zamiast jak matka znajomego pięknie i szybko umrzeć na serce w wieku 70-lat (do danej chwili będąc sprawna i z normalną głową) mordujesz całej otoczenie latami mając może i zdrowe serce, ale mózg jak gąbka lub niewydolne inne organy.
  Fakt, ten plus, że umordujesz obce osoby, a nie własną rodziną bo tej per saldo nie masz.

  --
  Nie dam się wygasić!
 • snakelilith 15.07.19, 21:03
  Tak, przekleństwo, jak zaniedbuje się aparat ruchowy i staje się w pewnym wieku obłożnie chorym, albo posiada wynikające z braku choroby metaboliczne rujnące wewnętrzne organy. Alzeheimera nazwa się też cukrzycą typ. 3, bo ludzie z zaburzonym metabolizem częściej na ten rodzaj demencji zapadają. To wszystko jest ze sobą połączone leniwcze, ale ty pomimo tak fatalnych doświadczeń rodzinnych nie chcesz w to uwierzyć. Przyjemności na starość życzę.

  --
  "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
 • snakelilith 15.07.19, 21:04
  Miało być "albo posiada wynikające z braku RUCHU choroby metaboliczne".

  --
  "Hehe, niezłe, czyli niby cięta osa ale jak dostanie klapsa to złość mija i przechodzi w ochotę smile" - bywalec.hoteli
 • katja.katja 16.07.19, 08:03
  Jeżeli mogę spytać w jakim wieku i na co zmarli Twoi dziadkowie oraz jak długo byli "obłożnie chorzy" (o ile w ogóle)? Dziękuję.

  --
  Nie dam się wygasić!
 • snakelilith 16.07.19, 11:09
  Nikt w mojej rodzinie nie był obłożnie chory. Także ci, którzy dożyli 90 plus.

  --
  "Mam gdzie indziej włosy smile " - bywalec.hoteli
 • katja.katja 16.07.19, 11:17
  Czyli ginęli od porządnych, masywnych udarów lub nagłego ataku serca. Też można.

  --
  Nie dam się wygasić!
 • snakelilith 16.07.19, 11:59
  W mojej rodzinie nie było żadnych udarów, a na zawał zmarła tylko moja babcia, kobiecina, która przeżyła dwie wojny i została bardzo źle potraktowana przez los, przez co specjalnie na siebie nie uważała. Może gdyby karetka przyjechała wcześniej, to by dożyła i 80-tych urodzin, ale to były lata 70-te, inne czasy, inne możliwości służby zdrowia. O przyczyny śmierci tych, którzy dożyli 90-ciu kliku lat się nie pyta, ale zwykle były to infekcje, które w tym wieku robią się groźne dla życia.


  --
  "Mam gdzie indziej włosy smile " - bywalec.hoteli
 • yuka12 16.07.19, 11:28
  Widzisz Snake, nie widziałaś pewnie zbyt dużo starszych ludzi z demencjami i in. chorobami. Na metabolizm oczywiście mamy wpływ, ale nie aż taki jak ci się wydaje. Także na cały proces starzenia. A silny sprawny organizm przy postępującej demencji jest przekleństwem dla chorego i opiekunów.

  --
  "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
 • wapaha 16.07.19, 11:43
  Napisalam długi post ale wykasoalam. To co piszesz jest obrzydliwe. Historia zna juz takie postawy
 • bo_ob 16.07.19, 11:48
  Można zrozumieć, że ktoś kto długo opiekował się starym, chorym na demencję człowiekiem przeklina jego dobą kondycję fizyczną i chciałby jego szybkiej śmierci, to ludzka rzecz.

  Ale przecież nie jest tak, że od młodości należy spodziewać się starczej demencji i z tego powodu nie dbać o swoje zdrowie, swoją urodę i swój umysł.

 • snakelilith 16.07.19, 12:04
  Dokładnie tak. Może być bowiem zupełnie odwrotnie, osoba wskutek innych chorób, wynikających także z zaniedbań, staje się obłożnym pacjentem pomimo tego, że głowa jest ciągle sprawna. Nie wiemy, co nas spotka na starość, ale dbanie o tym by jak najdłużej być sprawnym jest braniem odpowiedzialności za siebie, zanim bowiem dożyjemy bardzo podeszłego wieku będziemy mieli najpierw 60, a potem 70 lat i dobrze jest, gdy nie trzeba wtedy korzystać z pomocy innych.

  --
  "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
 • bo_ob 16.07.19, 12:17
  Jasne. Nikt nie wie co niesie przyszłość, ale przecież łatwo da sie udowodnić, że jeśli ktoś mało je, dużo się rusza i regularnie bada oraz ma pozytywny stosunek do życia ma sporą szansę na dobrą starość. A dobra starość to mniej kłopotów dla bliskich.
 • snakelilith 16.07.19, 12:16
  Faktycznie ominęło mnie ta tragedia, nie ma u mnie w rodzinie takich osób. Po części genetyczne szczęście, po części jednak też pewna postawa, bo w obu rodzinach istniała zawsze duża świadomość zdrowego trybu życia. Ci, którzy się wyłamali z nadzieją, że co ma być, to będzie, płacili za to chorobami i przyśpieszonym zgonem. Wiem, że nie sprawdza się to zawsze, ale istnieje jeszcze coś, co nazwa się siła pozytwnego myślenia i nie mam zamiaru rezygnować już teraz.

  --
  "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
 • wapaha 16.07.19, 11:36
  A to dlatego ty nic nie robisz i hodujesz plaskodupie! Zeby szybko umrzec! I wszystko jasne
 • katja.katja 16.07.19, 15:46
  Moja doopa jest akurat ok, okrągła i bez zaawansowanego cellulitu.


  --
  Nie dam się wygasić!
 • konsta-is-me 16.07.19, 13:26
  Gucio prawda, ja dbam cale zycie i co?
  Serce jak po zawale a mam 41 lat.
  Nie wiadomo dlaczego.
  Mam problem z miesniami gornej czesci tulowia i zebym pekla i chodzila na rzesach -NIC nie dziala.
  A ramiona mam jedrne , jak malo kto, tylko miesnie malutkie i slabowite.
  Znajdziesz powod-serio, chcialabym wiedziec dlaczego zane cwiczenia nie dzialaja.
  Moja mama byla szczupla i wysportowana, z niskotluszczowa dieta i miazdzyca jak stad to Kaliforni.
  Geny maja pierwszenstwo, niestety.
  Mit ze zrowy styl zycia zalatwi wszystko, byl dobry kilkaziesiat lat temu.
 • snakelilith 16.07.19, 15:30
  Do mnie piszesz, bo mam nieco nieczytelne drzewko? Ja nigdzie nie twierdzę "że zdrowy styl życia załatwi wszystko". W jakim celu nadinterpretujesz? Ja piszę tylko, że naszym zachowaniem możemy mieć wpyłw na to, jak rozwinie się nasza genetyczna predyspozycja, a nie że da nam to absolutne zdrowie. I skąd ja mam wiedzieć, co dolega twojemu sercu i dlaczego u ciebie trening nie działa? Może odżywiasz się nieprawidłowo, może źle ćwiczysz, a może masz całe życie za wysoki kortyzol, bo robisz sobie stały stres? Powodów może być sporo. Ja też mam swoje własne problemy zdrowotne, ale staram się zrobić najlepsze z mojej genetycznej sytuacji.

  --
  "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
 • katja.katja 16.07.19, 15:44
  Nie powiem co by było najlepsze w Twojej genetycznej sytuacji....

  --
  Nie dam się wygasić!
 • snakelilith 16.07.19, 16:50
  Ty najpierw sobie lepiej pomóż, bo to jest zadanie na trzy życia i nie zawracaj sobie leniwej główki moją osobą.

  --
  "Mam gdzie indziej włosy smile " - bywalec.hoteli
 • katja.katja 16.07.19, 15:52
  A ja całe życie nie uprawiałam sportu. W końcu poszłam na badania kardiologiczne. I co? Wszystko w porządku.
  BMI w normie (bliżej dołowi niż góry).
  I wśród dalszej rodziny (osoba wżeniona więc Snake może sobie darować wstawki o genach) - szczupła kobieta, nigdy nie paląca, uprawiająca sport (na starość tzw. kijki) dostała zawału serca w wieku 62 lat, którego nie przeżyła. Życie generalnie miała spokojne - dobry mąż, lekka, małostresująca praca , dość dobre warunki materialne i fajne, spokojne, "nieproblemowe" dzieci i wnuki.

  --
  Nie dam się wygasić!
 • lauren6 15.07.19, 10:30
  Takie tam gadanie jak "nie ma ofiar". W domyśle: jeśli ktoś na stare lata jest chory, niesprawny to jest to jego wina. Nie należy się taką osobą przejmować, bo ma to na co zasłużyła.

  To też odsuwanie od siebie smutnej prawdy, że ma się tylko ograniczony wpływ na swoje życie i los. Można być super zadbanym i zachorować na raka lub zostać niepełnosprawnym po wypadku. Pani, która powiedziała te słowa musi być control freak, a ci zazwyczaj w końcu zaliczają bolesne zderzenie z rzeczywistością.
 • black_magic_women 15.07.19, 11:13
  tę panią
 • ana119 15.07.19, 12:37
  Dbanie to nie tylko krem i zabiegi - jeśli raz się tyje a potem traci kg to powstaje zwiotczenie, najlepiej trzymać stała wagę bo zmiany są widoczne z biegiem czasu na twarzy, rękach, brzuchu. W mojej rodzinie osoby które miały stała wagę z biegiem czasu wyglądały najkorzystniej
 • milamala 15.07.19, 14:47
  Tez tak uwazam, zadne kremy i masaze nie pomagaja. W ciazy kolezanka przyniosla mi krem do wcierania, bo mowila, ze jej po ciazy ogromne rozstepy zostaly, bo za malo sie wcierala. Ja z kremu nie skorzystalam ani razu i nie zostal mi ani jeden rozstep. A ona miala chociac wcierala nie wiadomo co. Geny, geny, geny plus medycyna estatyczna.
 • bo_ob 15.07.19, 15:03
  Jeśli ktoś od dzieciństwa ma dobre nawyki, to na pewno nie zaszkodzi.
  Prosto się trzymać, mieć szczupłą sylwetkę, ruszać się, dbać o zdrowie, zęby i włosy, unikać słońca, dużo spać, nie palić, dużo pracować, mieć dobre relacje z ludźmi.
  Przecież nie o drogie kremy tu chodzi.

 • anorektycznazdzira 15.07.19, 17:58
  Po pierwsze: zanim się ma 70 lat i dobrze się wygląda jak na 70-letnią babcię, najpierw ma się 40 czy 50 i też się wygląda lepiej od średniej, a to może być i miłe i w życiu przydatne tongue_out
  Po drugie, dbanie o siebie tak naprawdę to nie kremy i masaże (o matulu...), ale dieta (nie niskokaloryczna, tylko ZDROWA), sen, sport i ruch, i tym podobne rzeczy. Nie, to nie geny decydują o tym, w jakim jesteśmy stanie na starość, choć wiele osób chciałoby tak myśleć, bo wtedy można rozłożyć ręce i powiedzieć "no co poradzisz". Większe znaczenie mają całe dekady złych lub dobrych nawyków i w ogóle możliwości i warunków, i naszego trybu życia. I piszę to jako genetyk tongue_out  --
  'Daruj, ale czy mógłbyś stąd wyjść, bo to jest biznesklasa? Naprawdę, to nic osobistego, po prostu jesteśmy od ciebie lepsi.' by król Julian
 • lot_w_kosmos 15.07.19, 19:35
  Zdjęcia 62 letniej Vondackowej mówią wszystko :
  www.fakt.pl/kobieta/plotki/helena-vondrackova-pokazala-sie-w-kostiumie-kapielowym/3cs66mw#slajd-10

  Warto. Dla urody i zdrowia przede wszystkim.
 • 35wcieniu 15.07.19, 19:56
  Nie wchodze bo faktu nie czytam i fotek w kostiumie ciekawa nie jestem ale jak napisali ze ma 62 to ja odmlodzili z dyche spokojnie. Przeciez ona jest po siedemdziesiatce.

  --
  - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
  - Ale jak przez głowę?
  - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
 • lot_w_kosmos 16.07.19, 05:32
  Ma 72 lata smile
 • lot_w_kosmos 16.07.19, 05:34
  niestety pisanie ze smartfona jakoś zawsze się zemści na mnie.....
 • katja.katja 15.07.19, 20:26
  Jest szczupła i ma dobre proporcje ciała, ale widać, że to wysuszona śliwka.

  --
  Nie dam się wygasić!
 • wapaha 15.07.19, 21:14
  nie jest wysuszona

  tak wygląda ciało, jak się starzeje...


  jest piękna
 • katja.katja 16.07.19, 08:00
  Ciało z wiekiem się wysusza.

  --
  Nie dam się wygasić!
 • wapaha 16.07.19, 11:19
  Jej to jeszcze nie dotyczy
 • jolie 15.07.19, 22:49
  Vondrackowa od lat słynie z zamiłowania do chirurgii plastycznej. To nie są tylko geny i aktywny tryb życia.
 • lot_w_kosmos 16.07.19, 05:36
  Ake to jest właśnie dbanie o siebie.
  Ja nie mówię, że należy się operować od rana do nocy.
  Ale dbanie o ciało to nie jest mówienie, że się dba.
  To jest robienie wielu rzeczy, żeby zachować je zdrowe i piękne.
  A jeśli trzeba coś podnieść czy wyciąć, to zachowując rozsądek - można.
  Widać, że ona zachowała.
 • jolie 16.07.19, 09:05
  Jej twarz wygląda dla mnie źle.
 • eliksir_czarodziejski 15.07.19, 20:59
  Jeśli chodzi o Helenę Vondrackova to pomijając twarz widać że kobieta ćwiczy a na pewno bardzo dba o to co je. Podejrzewam że nigdy w życiu nie miała nadwagi ani nie była otyła np po dziecku. Chudnięcie i tycie na zmianę bardzo wpływa na jędrność i wygląd skóry. Akurat to wiem bardzo dobrze bo tak wyszło że w moim 35 letnim życiu chudłam 3 razy po 25 kg. O ile na ciało pomogła endermologie, oczywiście i tak nie mam skóry 20latki to na obwisła skórę w miejscu podbródka nie mogę nic skutecznego znaleźć.
  Wracając do tematu, jeśli ktoś bardzo lub wręcz maniakalnie dba o wygląd to jak najbardziej widać to na starość. Choć trzeba przyznać że Helenie trafiła się lepszą pula genów jeśli chodzi o starzenie niż np przepięknej niegdyś Janice Dickinson.
 • bo_gna 15.07.19, 22:31
  Moja babcia jedyne co używała przez całe życie to krem nivea i miała do końca (72) naprawdę kilka zmarszczek. Żadne kremy czy inne zabiegi nie decyzują, wręcz mogą szkodzić bo ile można chemii, decydują geny i dieta moim skromnym zdaniem.
 • ck2 15.07.19, 22:40
  Gdybym dostawała dychę za każdy post o babci, która używała tylko kremu Nivea i wyglądała super...
 • bo_gna 15.07.19, 22:44
  może przeczytaj końcówkę o diecie i genach
 • 35wcieniu 15.07.19, 22:53
  Fora uczą, że są dwie rzeczy niepodlegające dyskusji: nieskończona liczba bezzmarszczkowych babć używających kremu Nivea, oraz nieskończona liczba osób posiadających znajomych, którzy chodzili do klasy z Małgorzatą Rozenek.

  --
  - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
  - Ale jak przez głowę?
  - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
 • katja.katja 16.07.19, 08:02
  Dobre smile


  --
  Nie dam się wygasić!
 • konsta-is-me 16.07.19, 15:00
  Nieee, jeszcze fakt ze kazda ematke pytaja o dowod po 50-tce ...
 • wapaha 16.07.19, 11:21
  Moja matka tez tylko nivea. W wieku 56 miała jedrna skore twarzy i niewielkie zmarszczki mimiczne
 • bo_ob 16.07.19, 11:57
  Ja tez tylko krem nivea i tylko ten klasyczny. Na wszystko inne mam uczulenie smile
  Krem Nivea to najlepszy krem na świecie. Euceryt i brak konserwantów to gwarantuje.
 • simply_z 16.07.19, 16:55
  krem napakowany parafina...
 • konsta-is-me 16.07.19, 15:01
  Krem nie pomoze na zanik kosci i miesni ...
 • mamtrzykoty 16.07.19, 10:11
  Moim zdaniem to jest akurat odwrotnie: im się bardziej dbało całe życie, tym się na starość gorzej wygląda, bo skóra zniszczona tą całą chemią nakładaną przez lata i licznymi zabiegami upiększającymi.
 • yuka12 16.07.19, 11:37
  Dbanie o siebie- ćwiczenia i dieta są bardzo ważne, bo umożliwiają sprawność na dłużej. Ale nikt nie może przewidzieć, jak się jego życie potoczy, jaka starość go czeka. Więc bywa, że tzw. zdrowy tryb życia popłaca i powoduje znośniejszą starość. Ale bywa też przekleństwem np. w przypadku demencji. Wystarczy sobie wyobrazić opiekę nad agresywnym 65-latkiem dużym, silnym i bardzo sprawnym. Który w dodatku do czasu choroby był inteligentną i aktywną osobą z niesamowitą karierą zawodową.
  Nikt nie wie, co mu życie przyniesie.

  --
  "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
 • wapaha 16.07.19, 13:14
  Ruletke uprawiasz. Wiadomo ze nic nie wiadomo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka