Dodaj do ulubionych

Dzieci zdolne i mniej zdolne

15.07.19, 15:59
Na kanwie wątków o zdolnościach. Chciałam tylko napisać, że oceny, punkty, dobre szkoły itp. nie weryfikują dzieciaka. Na jego zdolność przekłada się cała masa innych czynników społeczno-zachowawczych. Szkoła niestety nie jest w stanie tego zweryfikować. Zweryfikuje życie dorosłe. I to też nie jest tak, że ten paskowy będzie pracował na trójkowego, co ostatnio jest często cytowane. Tak więc głowy do góry, uczmy dzieciaki empatii, odwagi, asertywności itp. Nic odkrywczego nie napisałam ale ostatnio problemy z edukacją trochę nas zafiksowały😉🤗
Edytor zaawansowany
  • amast 15.07.19, 16:04
    Opadnie kurz rekrutacyjny, oceny przestaną być istotne, to i ematka przestanie widzieć w dzieciach punkty rekrutacyjne, a zacznie dostrzegać ludzi. Do następnej rekrutacji wink
  • milamala 15.07.19, 16:08
    Mam kolege, ktory tyle razy nie przeszedl w podstawowce, ze stracilam rachube, on pewnie tez. Teraz od lat (tj. od lat 90tych) jest wlascicielem wciaz nieustanie dobrze prosperujacej ksiegarni. Nie moge w to uwierzyc, ze tak sobie poradzil. To juz bedzie 30 lat jak dobrze mu sie wiedzie.
  • ponis1990 15.07.19, 22:47
    U nas z liceum bardzo dobrze poradzili sobie w życiu ci, którzy miewali dwójki, trójki, mature zdali ,,jakoś" ale zawsze umieli ,,się sprzedać" to jest mieli fajne charaktery, charyzmę itp. smile

--
    Lubię placki
  • kotejka 15.07.19, 23:01
    Przywiązywanie takiej wagi do ocen to spuścizna pedagogiki socjalistycznej - pokorny prymus z łbem nabitym jedynie słuszna programowa wiedza nagrodzony obowiązkowo czerwonym (sic) paskiem
    Mądry rodzic, mądry człowiek nie będzie nigdy mierzył wartości dzieci ocenami
    Zaczęłam czytać ten wątek dum(r)nej mamy bergi i dalej nie dam rady
    Ciesze się, ze mam na to wywalone
    Jeśli dziecko się rozwija, z klasy do klasy przechodzi, znaczy i szkoła i dziecko robi co do nich należy
    Nie potrzeba mi laurek od pań, żebym bardziej kochała wink
    Z perspektywy nauczyciela, dla nas często to tez nie sa ulubieni uczniowie, problemy emocjonalne dzieci również i tych „dobrych” to ogromnie szerokie teraz zjawisko

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka