Dodaj do ulubionych

Jak dbacie o owłosienie intymne w ciąży?

15.07.19, 20:00
Nie ukrywam, zaroslam. Przedostatnia próba ogolenia stref intymnych (polecana na forum) elektryczna golarka zaaowocowala łysym plackiem plus niedogolonymi regionami poza. No przezabawnie to wyglądało, nie powiem, ale "do ludzi" się nie nadaje. Ostatnio próbowałam zwykła golarka, ale brzuch przeszkadza i nic nie widzę. Efekt opłakany. Więc się poddałam i zaroslam.
Idę do cesarki, muszę jakoś tam wyglądać, przynajmniej przyzwoicie + żeby plaster po cesarce dało się odkleić.
Jak radziliście sobie z goleniem w ciąży? Jakieś genialne rady?
Edytor zaawansowany
  • magia 15.07.19, 20:03
    Hmm, a mąż/facet nie może cię ogolić?
    Inna opcja to wysmarować się grubo woskiem i odczekać 10 minut.
  • magia 15.07.19, 20:03
    Tfu nie woskiem a kremem do depilacji.
  • brenya78 15.07.19, 20:10
    Krem do depilacji krzywo położę, plus nie wiem czy wolno w ciąży? A facet jakoś nie bardzo mi pasuje do takich czynności 😀
  • bergamotka77 15.07.19, 20:18
    Serio sie wstydzisz go poprosić? U mnie też pomagał mój facet. Ewentualnie idź do kosmetyczki. Mój mąż mi nawet ściągnął wlasnoustnie pokarm, gdy miałam zapalenie piersi i twarda jak kamień.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • milka_milka 16.07.19, 06:27
    bergamotka77 napisała:

Mój mąż mi nawet ściągnął wlasnoustnie pokarm, gdy miałam zapalenie piersi i twarda jak kamień.
    >

O fuuuuuj....... to już chyba jakaś dewiacja.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • danaide 15.07.19, 23:17
    Co, facet nie pasuje do golenia? Włosy mu nie rosną?
  • danaide 15.07.19, 23:18
    No i wyszło, że pyskata brenya to mieszczka pierwszej wody...
  • brenya78 16.07.19, 00:53
    "No i wyszło, że pyskata brenya to mieszczka pierwszej wody..."

Tja, bo facetowi nie daje golić szczeciny pomiędzy moimi rozwalonym i nogami to mieszczka. Brawo Ty!
  • milka_milka 16.07.19, 06:28
    Ale ona ma rację. (Brenya).

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • evolventa 15.07.19, 20:04
    Zagoń do pracy męża. No nie ma zmiłuj, czasem trzeba skorzystać z pomocy innych.
  • alicia033 15.07.19, 20:07
    depilacja w salonie kosmetycznym
  • tryggia 15.07.19, 20:08
    Teraz mam ten etap. I po prostu smaruje się kremem do depilacji. Grubo i długo trzymam. A potem trzymam się myśli, że tam nic już nie ma.

--
    Hope
  • brenya78 15.07.19, 20:12
    Ale po całości lecisz, wzgórek i wargi sromowe? Ja chyba wolałabym trochę zostawić, a nie taka goła? Zresztą kiedyś raz spróbowałam (lata temu) i mi ten krem poparzył śluzówkę sad
  • tryggia 15.07.19, 20:35
    Odważnie wyznam, że na czuja zostawiam środek wzgorka, reszta precz. Mam taki w wersji sensitive.

--
    Hope
  • raczek-nieboraczek 15.07.19, 22:34
    Clotrimazol w srodek, albo bepanthen
  • brenya78 15.07.19, 22:57
    A czemu clotrimazol? Zresztą zabroniły mi położne wkładać do środka globulki.
  • raczek-nieboraczek 16.07.19, 07:14
    nie do pochwy, między wargi
    by przed kremem depilacyjnym ochronić

o kremie clotrimazolu wiem, że ne drażni
    bepanthen, alantan chyba też, skoro się niemowlaki smaruje
  • argentea 16.07.19, 12:41
    Przecież Clotrimazol to antybiotyk. Po co?
  • black_magic_women 16.07.19, 20:16
    brenya78 napisała:

> krem
    > poparzył śluzówkę sad

A mnie w 2 ciazy, chwilę przed porodem poparzył wosk na zimno. Wyprobowany od lat, także w ciąży a tu... Za kilka dni planowany poród 😣 Przed trzecim porodem kupiłam sobie trymer i przyciełam co trzeba.
  • kryzys_wieku_sredniego 15.07.19, 20:12
    Do końca mogłam się ogolić.
    Dość ciekawe, że myłam stopy w umywalce bo było mi wygodniej podnieść nogę niż się schylić, już długo po ciąży gdy w taki sam sposób myłam sobie stopy, będąc piękną i szczupłą, druga noga mi podjechała i wypieprzyłam się spektakularne waląc głową o kabinę przysznicową, wówczas zdałam sobie sprawę ze swej głupoty w ciąży.
  • summerland 16.07.19, 05:01
    Ale moze srodek ciezkosci byl wtedy inmy jak bylas w ciazy 😉
  • ichi51e 15.07.19, 20:12
    Cale zycie wosk nie widzialam zadnego powodu zeby w ciazy nie robic

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • kalina_lin 15.07.19, 20:21
    Goliłam wspomnianą wcześniej maszynką elektryczną. Pod koniec z pomocą lusterka.
  • nangaparbat3 15.07.19, 20:22
    Wiązałam sobie różowe kokardki, żeby dziewczynka wyszła.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • bergamotka77 15.07.19, 20:58
    nangaparbat3 napisała:

> Wiązałam sobie różowe kokardki, żeby dziewczynka wyszła.
    >

🤣

--

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • pomidorowazrozgotowanymryzem 15.07.19, 20:24
    Lusterko i po problemie.
  • brenya78 15.07.19, 21:26
    "Lusterko i po problemie."

Żeby... Próbowałam, logistycznie nijak nie wychodzi. Nie mogę tak ustawić lusterka, żeby cokolwiek widzieć - jak za blisko ustawie to mi brzuch zasłania, jak dalej to za daleko od obserwowanych okolic. Trzeba mieć na czym postawić lusterko w odpowiedniej odleglosci. W dodatku muszę się też odpowiednio ustawić (czytaj rozkraczyc) żeby widzieć/ dotrzeć do głównych okolic. Można się zabić, po kilku próbach się poddałam bo naprawdę wolę się przy tym nie zabić 😃 nie da się, po prostu.
  • berdebul 16.07.19, 09:00
    Wystarczą lustrzane drzwi szafy. Ustawiasz się w odległości jakiej potrzebujesz i już.
  • katja.katja 15.07.19, 21:16
    Ciąża odbiera mózg? Bierzesz krem do depillacji albo golarkę i hajda.

--
    Nie dam się wygasić!
  • milva24 15.07.19, 21:49
    Partnera poproś.
  • raczek-nieboraczek 15.07.19, 22:10
    W szpitalu ogolili, przed sMym cc, tak najbezpieczniej, golenie za czesto podraznia skore, potem sie trudniej goi.
  • raczek-nieboraczek 16.07.19, 07:19
    mama ginekolog:
    "Odnośnie golenia okolic intymnych – muszę podzielić ten rejon na dwa sektory. Oto mój autorski podział włosów łonowych do celów tego artykułu. 😉
    Sektor nr 1 – włosy na wzgórku łonowym i w zgięciach pachwin – czyli te włosy, które widać jak staniecie gołe przed lustrem.
    Sektor nr 2 – włosy na wargach sromowych, te między nogami i w okolicy ujścia pochwy i odbytu.

Do planowego cesarskiego cięcia:

1. NIE powinnyście golić okolic intymnych co najmniej przez 7 dni przed operacją. W szczególności włosy sektora nr 1 nie powinny być golone, ponieważ golenie osłabia naskórek, powoduje mikrourazy, które zwiększają ryzyko infekcji rany po cięciu cesarskim.
    2. W idealnych warunkach włosy łonowe obu sektorów powinny być przystrzyżone na długość około 5-10 mm."
  • brenya78 16.07.19, 12:00
    O, dzięki za ten wpis. Nie będę się zatem golić. Zapisałam się na wosk na dzisiaj, zobaczymy co z tego wyjdzie, bo nigdy nie robiłam.
  • black_magic_women 16.07.19, 20:19
    brenya78 napisała:

> O, dzięki za ten wpis. Nie będę się zatem golić.

A potem przyjdzie pielegniarka przed cc i każe/albo sama ogoli. To też możliwe.
  • bergamotka77 16.07.19, 20:22
    To fakt mnie też dogolili przed cc.

--

• ga-ti 15.07.19, 22:22
    Mąż/partner albo lustereczko smile
  • bo_gna 15.07.19, 22:26
    Nie miałam dużego brzucha więc sama dawałam radę, chociaż troche gimnastyki i potu wylałam. Jeśli masz duże lustro to się przed nim rozłóż i spróbuj jeszcze raz, A tak to polecam partnera do pomocy lub salon. Krem i wosk raczej nie w czasie ciąży.
  • tojamarusia 15.07.19, 22:28
    W pierwszej ciąży mąż dbał o te rejony jak ja już nie mogłam.
    W drugiej do końca byłam bardzo gibka mimo ogromnego brzucha. Robiłam sobie pedicure i depilację do samego porodu.

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • danaide 15.07.19, 23:15
    Facet nie może Cię ogolić? Mnie golili i bez ciąży.
  • zabka141 16.07.19, 00:00
    Serio? Czy to jest jakis element gry wstepnej? Dziwicie mnie bardzo z tym goleniem przez partnera (i w ogole goleniem).
  • danaide 16.07.19, 00:09
    Eeee... Nie wiemwink Raczej jakaś składowa intymności. Którą, jak w grze, możesz sobie poukładać z takich elementów jakie Wam pasują.
  • zabka141 15.07.19, 23:56
    Po pierwsze - jak mozna sie golic, obojetnie czy w ciazy czy nie w ciazy? Przeciez to wrasta, robia si krostki, trzeba by bylo codziennie sie golic.

Przechodzac do twojego pytania - w ciazy chodzilam na wosk. Nie ms zadnych przeciwskazan.
  • majenkir 16.07.19, 03:09
    zabka141 napisał(a):
    >jak mozna sie golic, obojetnie czy w ciazy czy nie w ciazy? Przeciez to wrasta, robia si krostki

Od 30 lat sie gole, nic mi nie wrasta, zadne krostki.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • zabka141 16.07.19, 08:10
    A jak czesto musisz to robic? Ja np.chodze na wosk co 5 tygodni i wydaje mi sie to jest to bardzo wygodny sposob na pozbycie owlosienia w miejscach intymnych.
  • frey.a86 16.07.19, 09:17
    Widzisz, a mi z kolei włoski wrastają po wosku i depilatorze i robią się brzydkie, czarne kropki. Na nogach też wrastają i nie pomagają żadne masaże szorstką rękawicą i peelingi. Także wolę się ogolić co drugi czy trzeci dzień, niż użerać się z powikłaniami po wosku.
    Każdemu służy coś innego.
  • zabka141 16.07.19, 12:04
    Jesli chodzi o wosk to jest to kwestia czesto zlej techniki. Polecam dbrze wykonany wosk i pielegnacje.
  • frey.a86 16.07.19, 15:56
    Depiluję się od 20 lat i uwierz, że próbowałam wielokrotnie wosku w wielu różnych salonach i stosowałam właściwą pielęgnację. Po prostu to nie dla mnie - mam niestety z natury gruby włos i jasną skórę. Kilka miesięcy regularnego stosowania wosku nie osłabiło włosa ani trochę. Wrastały i jak odrastały, to były widoczne przez skórę.

A komentarze typu "bo na pewno było źle wykonane" albo "bo na pewno nie jadłaś dobrze przyrządzonego", kiedy się mówi że coś komuś nie służy lub nie smakuje są irytujące.
  • zabka141 16.07.19, 17:32
    Ok, ale mam tez wlasnie jasna skore i ciemny wlos i tez duzy problem z wrastaniem. Az trafilam do pani ktory kazdy kawalek depiluje z innej strony i zagaduje tak bym sie nie spinala i problem z wrastaniem minal.
  • majenkir 16.07.19, 15:06
    zabka141 napisał(a):
    > A jak czesto musisz to robic? Ja np.chodze na wosk co 5 tygodni

Wiadomo, ze o wiele czesciej niz co 5 tyg. wink, ale robie to pod prysznicem jako czesc higieny po prostu, zajmuje mi to, razem z nogami, moze minute. Gdybym miala robic wosk, to bym musiala jechac (czas), zaplacic i sie wstydzic big_grin (ale to ja wink).

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • edelstein 16.07.19, 07:49
    Nie mialam zadnego problemu,by sie ogolic w ciazy,a brzuch mialam wielki.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • katja.katja 16.07.19, 08:19
    Czy Twój dawny nick to D.o.s.i.a?

--
    Nie dam się wygasić!
  • astrologia333 16.07.19, 10:24
    😂
  • katja.katja 16.07.19, 10:55
    Taką plotkę słyszałam.

--
    Nie dam się wygasić!
  • majaa 16.07.19, 12:30
    Naprawdę uważasz, że położne czy lekarze zwracają uwagę na takie bzdety i obchodzi ich Twoja intymna fryzura? A o plaster się nie martw, do cesarki sami podgalają, gdzie trzeba, przez "gąszcz" się z nożem nie przebijają, spokojna głowawink
  • brenya78 16.07.19, 12:41
    Nie, nie uważam żeby kogokolwiek obchodziła moja intymna fryzura, ale tak jak nie idę na stół z zarośniętymi nogami, albo nieumyta, tak nie chce iść na stół z buszem między nogami.
  • majaa 16.07.19, 13:07
    Nie no, masz ochotę się golić, to spoko, tylko proszę Cię, nie porównuj nieogolenia się z nieumyciem, bo to już przegięcie jednak. Kiedyś "busz" był naturalny, nie było mody na golenie, więc nikt tak tego nie przeżywał.
  • disco-ball 16.07.19, 13:07
    Pod koniec maszynka na czuja smile macalam i jechałam.
  • disco-ball 16.07.19, 13:11
    Aaaa brenya, jak Ty jesteś przed cesarka to nie maszynka!
    Krem albo idź (wcześniej) do kosmetyczki na wosk.
    To się rzadko zdarza, ale zdarza: po goleniu może się wdać (ranki) jakaś infekcja i zakazić ranę - nie chcesz tego.
    Mi się rana po cc paprla dwa miesiące,
    To był horror: akurat nie przez golenie, ale (przypuszczam) słabe odkażenie brzucha przed cięciem.
    W każdym razie, jeśli możesz tego uniknąć, to uniknij smile
  • brenya78 16.07.19, 17:23
    No właśnie wróciłam z wosku 😃
  • kaka-llina 16.07.19, 14:36
    Szczerze? Miałam to gdzieś.... "Posprzątałam" po porodzie (oba SN nikt mnie nie ciął)
  • betty_bum 16.07.19, 17:39
    Miałam gigantyczny (naprawdę monstrualnie wielki) brzuch, ale do końca ciąży mogłam dosięgnąć paznokci u nóg i kontrolować strefy intymne, oczywiście na wyczucie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka