Dodaj do ulubionych

Gdzie jest ideał?

15.07.19, 21:52
A więc...zatapiając się w marzeniach, pełni pretensji do niewydarzonego towarzysza (towarzyszki) życia, myślimy coraz częściej o ideale, który gdzieś na nas czekał, a my, w bezmyślnym pośpiechu, nie daliśmy sobie czasu na spotkanie wink
P.s czy wódka ''Bocian'' to jakaś ściema? wink

Edytor zaawansowany
  • tifa_lockhart 15.07.19, 21:54
    Nie ma ideałów.
    Jeśli o kimś z przeszłości tak myślimy to nie poznalismy go dobrze.
  • ajrisz.ka 16.07.19, 21:15
    Często też w marzeniach ukryty jest jakiś haczyk smile
    który czyni ich spełnienie niemożliwym.
    Np. jeśli czyimś ideałem jest mężczyzna uczciwy, spokojny i pracowity, a potem okazuje się, że nie udaje mu się zapewnić rodzinie utrzymania na odpowiednio wysokim poziomie wink to żona ma do niego pretensje mimo jego całej pracowitości i uczciwości.
    I dlaczego właściwie??
  • taki-sobie-nick 17.07.19, 00:12
    Jak to dlaczego? Bo uczyniła podstawowe założenie, że jeszcze ma być im wszystkim fajnie i mają nie liczyć się z groszem. tongue_out
  • ajrisz.ka 17.07.19, 00:37
    Mogła też założyć, że takie cechy charakteru, prowadzą zawsze do sukcesu. A tutaj okazało się, że nie ma gwarancji.
    Powinna więc obwiniać świat wink a ona obwinia męża.
  • taki-sobie-nick 15.07.19, 21:56
    Prędzej ten ideał, który gdzieś-tam-czekał, to ściema.

O co chodzi z wódką?
  • ajrisz.ka 15.07.19, 22:19
    Wódka? Nie wiem co robię nie tak...ale na mnie nie działa!!
  • rozalia_olaboga 15.07.19, 22:30
    Śmiem twierdzić, że jednak działa...
  • ajrisz.ka 16.07.19, 20:55
    smile
  • lilia.z.doliny 17.07.19, 10:44
    Rozalia big_grin

--
    Wielu z uczniów, którzy musieli przeczytać wszystkie 4 tomy "Wojny i pokoju" żałowało, że w pojedynku zginął Puszkin, a nie Tołstoj.
  • beaucouptrop 15.07.19, 22:35
    Zobaczysz czy działa za 9 miesięcy.
  • ajrisz.ka 16.07.19, 20:27
    Nie wiem skąd takie skojarzenia smile
    Wódka bardzo delikatna, łagodna...idealna na wesela.
  • ajrisz.ka 16.07.19, 21:07
    Masz rację - to ściema smile
    Jeżeli już kogoś uznaliśmy za bliskiego doskonałości i wywindowaliśmy go na piedestał, to niestety, będziemy mieć znacznie mniej wyrozumiałości dla jego niedostatków - niż mielibyśmy w przypadku osoby, która nie była przez nas wyidealizowana smile
    W rezultacie związki oparte na "olśnieniu", że wreszcie pojawił się ktoś taki, na kogo czekało się całe życie, są chyba jednak bardziej podatne na kryzys - niż te, w których od początku partnerzy nie wydawali się sobie szczególnie nadzwyczajni wink
  • piataziuta 15.07.19, 22:02
    Chyba ci się troszkę zapomniało, że partnera wybierasz sobie sama.
    A jak źle wybrałaś, to zmień na innego.
    Ideałów nie ma, ale są lepsi i gorsi.
  • ajrisz.ka 16.07.19, 20:54
    Cóż...
    Jeżeli postrzegamy kogoś jako bliskiego naszemu ideałowi, to angażujemy w tę osobę nasze najgłębsze pragnienia i uczucia, często takie, które tłumiliśmy w sobie przez wiele lat.
    I dlatego jakakolwiek skaza odkryta na naszym ideale powoduje, że przenika nas bolesne poczucie zawodu i oszukania wink
    Oceniamy wtedy naszego partnera gorzej, niż na to zasługuje , tak jak przedtem widzieliśmy go przez różowe okulary smile
    Im bardziej kogoś idealizujemy na wyrost, tym bardziej niesprawiedliwie i bezkompromisowo go później kwestionujemy smile
  • boogiecat 17.07.19, 00:11
    No ale wlasnie na tym etapie juz wyciagnelismy odpowiednie wnioski i wiemy, ze zadne idealy nie istnieja😉

--
    Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
  • ajrisz.ka 17.07.19, 00:44
    Nie istnieją ale...wielu z nas ma jednak inne przekonanie ( może ci odrobinę młodsi tzn.poniżej 40 r.ż)
    Tacy ludzie nie zakładają koniecznie, że uda im się tę osobę kiedykolwiek spotkać - ale uznają, że ktoś taki może gdzieś być.
  • ajrisz.ka 17.07.19, 01:02
    Ps.poniżej 18 r.ż miało być!
  • szafireczek 15.07.19, 22:06
    Eee, skoro tylko czekał, to wcale nie był takim ideałem. Ideał by nie tylko szukał, ale i znalazłsmile

Ps. Że nazwa nie ta? Mhm, wypijesz i odlecisz...ludowy motyw marketingowy, takie folk positionsmile
  • ajrisz.ka 15.07.19, 22:34
    Straciłam nadzieję...tzn.prędzej nam bociany odlecą smile
    Trzeba szukać czego innego smile
  • szafireczek 16.07.19, 09:34
    Obejrzyj francuską komedię LOLO, a może zmienisz optykęsmile Bardzo polecam, naprawdę dobra.
  • ajrisz.ka 16.07.19, 20:28
    Dzięki, kiedyś obejrzę.
  • boogiecat 15.07.19, 23:47
    Ja o tej wodce- jak to sprzedaja w Irlandii to pewnie chodzi o metaforyczny powrot do kraju, bocian imigrant i takie tam, wiec nie dorabiajcie ideologii z tymi 9 mio miesiecami😛

--
  • beaucouptrop 16.07.19, 00:38
    Może metafizyczny powrót do kraju po 9 miesiącach emigracji.
  • beaucouptrop 16.07.19, 00:39
    Metaforyczny. Korektor jakoś nie lubi tego słowa.
  • triss_merigold6 16.07.19, 07:26
    Tradycyjną alkoholową piosenką emigrantów na Greenpoincie czy w Jackowie była "Biała mewa", a nie coś o bocianach.
  • boogiecat 17.07.19, 00:15
    Bo to zaoceaniczne emigracje to i marynarskie symbole, w europie bocian wystarczy

--
  • ajrisz.ka 16.07.19, 20:34
    Nie mam pojęcia czy sprzedają w IE. Tak mi się przypomniało, kiedyś wydano "Powrotnik", z motywem bocianim na okładce.
  • boogiecat 17.07.19, 00:19
    A i tak najgorszy jest ten moment, w ktorym kolezanka po podrozy przywozi ci pluszaka bociana i odkrywasz, ze bocian jest symbolem calej Alzacji i nie mamy na niego monopolu😁

--
  • milva24 16.07.19, 00:02
    Nie ma ideałów.
  • ajaksiowa 16.07.19, 07:18
    Prędzej czy póżniej każdy ideał traci blask 😥

--
    ,,Oddajemy sprawiedliwość w ręce skazanych,,to Twój ideał?
  • ajrisz.ka 16.07.19, 21:24
    Traci...ale pamiętaj, że my również zmieniamy się w jakiś sposób.
  • ichi51e 16.07.19, 07:29
    Nie wiem o co chodzi ale Parkinson pisal ze kazdy ma jakis tam ideal (np drobna blondynke ktora caly czas gada) a potem spotyka ta jedyna (postawna cicha brunetke) i okazauje sie ze cale zycie to wlasnie byl ten ideal.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ajrisz.ka 16.07.19, 20:46
    Przypomniał mi się pewien fragment dziecięcej lektury. Mam tu na myśli spotkanie Ani z Zielonego Wzgórza z niejakim Robertem Gardnerem na uniwersytecie w Redmond.
    Otóż Ania od dziecka marzyła o pięknym, ciemnookim, romantycznym, zamożnym brunecie i gdy takiego poznała, trwała przez 2 lata w przekonaniu, że jest to mężczyzna jej życia.
    A jednak gdy jej się oświadczył, ku swojemu zdumieniu odrzuciła go, gdyż nie posiadał czegoś innego, czego nie była świadoma, a co było znacznie ważniejszym elementem jej ideału niż wymienione wyżej przymioty Roberta.
    I na tym właśnie polega kolejna pułapka smile
    Myślimy, że wiemy, co dla nas dobre, i racjonalnie próbujemy tego szukać, a potem okazuje się, że brakuje nam czegoś nieprzewidzianego i nieuchwytnego smile
  • maly_fiolek 16.07.19, 07:46
    Jak Cię takie przemyślenia najdą to wyobraź sobie że masz chęć na siku, a ideał wychodzi właśnie z ubikacji po dwójce.
  • ajaksiowa 16.07.19, 09:13
    😂😂👍

--
    ,,Oddajemy sprawiedliwość w ręce skazanych,,to Twój ideał?
  • katja.katja 17.07.19, 10:25
    Przy żonie. Na co dzień w Niemczech sad

--
    Nie dam się wygasić!
  • ajrisz.ka 17.07.19, 11:55
    Sporo o nim wiesz.
    "Mojego" ukradł mi szkolny autobus, pełen podlotków. Nawet nie wiem, czy żonę ma smile
  • fawiarina 17.07.19, 14:41
    Myślałam, że te kocopały o ideałach przechodzą ludziom jak pierwsze pryszcze. Takie rzeczy gadały moje koleżanki w wieku, gdy największym dramatem miesiąca była dwója z fizyki i że Czarek z trzeciej Be zobaczył, że mam oczko w rajstopie. Jak się jest doroślejszym niźli pacholę, to się już raczej wie, że absolutnie wszyscy mają jakieś wady. I że to jest spoko, z tym da się żyć.
  • ajrisz.ka 17.07.19, 15:06
    Bo pierwotny tytuł wątku miał brzmieć: "Jak pić aby nie uszkodzić wątroby?". Jak mam pić - aby się w końcu upić?? Jakie są Wasze patenty??
    Jakoś tak niefortunnie skręcił w inną stronę wink
  • fawiarina 17.07.19, 23:12
    Pij na czczo.
    A tak serio to nie wiem, bo ja się zalewam w trupa szklanką cydru, taki ze mnie zawodnik.
  • chatgris01 17.07.19, 14:58
    ajrisz.ka napisała:

> P.s czy wódka ''Bocian'' to jakaś ściema? wink
    >

Raczej jakiś plagiat tongue_out

http://webtrunki.pl/pics/trunki_photo/6/trunek_6670_org.jpg

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • taki-sobie-nick 17.07.19, 22:37
    Co to jest biełyj aist?
  • chatgris01 17.07.19, 22:57
    Bocian biały.