Dodaj do ulubionych

W kwestii odwołań - rekrutacja Warszawa

16.07.19, 11:03
Na stronie www.edukacja.warszawa.pl pojawiły się szczegółowe instrukcje dla tych co chca pisac odwołania. Było kilka pytań, kto pisze, rodzic czy dziecko, to wklejam fragment, który trochę wyjaśnia:

" Procedura odwoławcza od wyników rekrutacji
- W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych tj. od 25 lipca br. rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do danej szkoły.
- Komisja sporządza uzasadnienie w terminie 5 dni od dnia złożenia przez rodzica kandydata wniosku. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia, oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.
- Rodzic kandydata może wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
- Dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego."
Edytor zaawansowany
  • plasmaplus 16.07.19, 12:21
    tak więc najpierw prośba o uzasadnienie nieprzyjęcia, dopiero potem ewentualnie odwołanie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka