Dodaj do ulubionych

Zagadka medyczna 2

16.07.19, 13:20
Facet po 40, dostał czegoś w rodzaju uczulenia, wielkie, czerwone placki na brzuchu i bokach przechodzące w koliste plamy i plamki na ramionach i przedramionach ( pod pachami biało, brak zmian). "Wysypka" reaguje na temperaturę- jak jest gorąco robi się bardzo intensywna, w chłodzie blednie. Testy alergiczne nic nie wykazały, leki przeciwalergiczne ani kremy przeciwgrzybiczne nie działają ( 2 lekarzy sugerowało grzybicę). Wyniki krwi w normie. Ktoś ma jakieś sugestie co to może być?
Edytor zaawansowany
  • asfiksja 16.07.19, 13:31
    U mojego syna bardzo podobnie ujawniała się nietolerancja laktozy. Najmocniejsze czerwone (i lekko szorstkie) placki miał zimą na nogach i pupie po ciepłej kąpieli. Łatwo sprawdzić - odstawić (a wystarczy mocno ograniczyć) laktozę na 2 tyg.
  • mona-taran 16.07.19, 14:24
    To szorstkie nie jest ale wygląda na lekko wypukłe. zasugeruję, dzięki.
  • leni6 16.07.19, 15:24
    Ja bym zrobiła też test z odstawieniem pszenicy.
  • the_silly_lily 16.07.19, 14:47
    Opis mi pasuje do łupieżu Giberta. Ale pewnie jestem teraz zafiksowana na tym temacie bo mój dzieć to ma obecnie. Zajrzyj do netu i sprawdź czy plamki wyglądają podobnie.
  • mona-taran 16.07.19, 15:18
    To wygląda podobnie do tego
    guidamedicina.it/wp-content/uploads/2016/02/Orticaria.jpg
    Na brzuchu zalewa się w jedną wielką plamę.
  • katja.katja 16.07.19, 16:19
    Ble..

--
    Nie dam się wygasić!
  • aguar 16.07.19, 15:29
    Jeszcze bym brała pod uwagę rumień zakaźny (wirusowe). To samo mija, ale może potrwać kilka tygodni i zmiany właśnie raz bledną, raz się zaostrzają, człowiek czuje się dobrze. Ale to tylko sugestia, nie mam pewności.
  • mona-taran 16.07.19, 15:31
    To już trwa z pół roku, nie kilka tygodni... wszyscy lekarze póki co albo dają kremy na grzyba albo leki na alergię a to jak było tak jest I nigdzie się nie wybiera.
  • aguar 16.07.19, 15:38
    Nie, jak pół roku, to nie rumień, sorry.
  • andace 16.07.19, 16:23
    Czy zimą miewa zaczerwienioną twarz/policzki/nos/głowę i czasem mu się łuszczy skóra w okolicznych nosa czy uszu?

Czy lekarz pobrał próbki żeby wykluczyć grzybice lub bakterie? Był u dermatologa? Mojego męża leczyli przez ponad rok, placki pojawiały się i znikały, podawali leki przeciwgrzybiczne, maści, antybiotyki i sterydy. Mieli nawet koncepcje ze skoro nic nie pomaga to może łuszczyca.
    W końcu lekarz rodzinny skierował do dermatologa, okazało się że to łojotokowe zapalenie skóry, które zazwyczaj umiejscawia się na twarzy i głowie a u niego było też na rękach i nogach (wyglądało podobnie jak na zalinkowanych zdjęciach).
    Pomagają kremy i płyny do mycia apteczne np Bioderma (poprawa była po ok tyg stosowania):
    www.bioderma.com/en/our-products/sensibio/ds-creme
    www.bioderma.com/en/our-products/sensibio/ds-gel
    Inne firmy apteczne tez maja podobne produkty, zazwyczaj w nazwie jest DS (www.mijnhuidonline.nl/la-roche-posay/kerium/lrp-kerium-ds-creme-40ml)
    Nie wiem czy pomoże ale warto spróbować, lekarz dał kolejne maści ale kosmetyki apteczne są skuteczniejsze i można ich używać ciagle a maści są na 7-14 dni.
  • mona-taran 16.07.19, 16:33
    Żadnych próbek nie pobierali, tak strzelali na ślepo. Teraz rodzinny w końcu rozłożył ręce i dał skierowanie do dermatologa w szpitalu, w czwartek wizyta.
    Co do reszty- nic się nie łuszczy, skóry twarzy i głowy ok.
  • ajrisz.ka 16.07.19, 16:57
    A obecność pasożytów przewodu pokarmowego ( glista ludzka, tasiemiec, itp.) wykluczona? Przy chorobach pasożytniczych występują zmiany skórne.
  • mona-taran 16.07.19, 16:57
    Dziwne jest też to, że pod pachami skóra jest normalna, tak jak by antyperspirant jakoś na to działał blokująco...
  • andace 16.07.19, 17:03
    To i tak szybko się rodzinny poddał wink trzymam kciuki żeby dermatolog był ogarnięty i postawił diagnozę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka