Dodaj do ulubionych

rekrutacja-progi minimalne w W-wwie

16.07.19, 15:20
www.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/po-szkole-podstawowejpo-gimnazjum/21732_liczba-punktow-uprawniajaca
Nie robiłam głębokich analiz ale na pierwszy rzut oka wzrosty są niewielkie a miejscami nawet spadki.
Edytor zaawansowany
  • mum2004 16.07.19, 15:25
    W córki klasie wzrost o 10.
  • sabina211 16.07.19, 15:33
    Mam to samo spostrzeżenie (wyjątek - Prus, tu naprawdę szaleństwo.) Moje dzieci rekrutowały się rok i dwa lata temu. Zauważyłam duży wzrost progów rok temu w porównaniu z 2017, ale teraz nie. W liceum córki do jej klasy wzrost o 5 pt, ale w kilku innych spadek o ok.5, więc w skali szkoły pewnie minimalnie niżej. Piszę o klasach pogimnazjalnych, bo podstawówka zaczyna pisać swoje własne odniesienia.
  • berdebul 17.07.19, 08:22
    W zeszłym roku utworzono mniej klas pierwszych, żeby w tym roku upchnąć ich dużo więcej. Stąd różnica miedzy 2017 i 2018, oraz niewielkie zmiany w tym roku.
  • sabina211 17.07.19, 09:51
    Wiem o tym. Dlatego od wiosny twierdziłam, że wbrew panice, zeszłoroczni absolwenci gimnazjum mieli trudniej niż tegoroczni. Bo raz - przymierzali się do innych (niższych) progów niż tegoroczni, a dwa nikt specjalnie się nie przejmował tą zmianą. Pamiętam, że na forum były głosy podkreślające ten wzrost, ale w niczym jego siła nie przypominała tegorocznej paniki.
  • karen_ann 16.07.19, 15:50
    Owszem są wzrosty w liceach takich srednio mocnych w rejonie linia metra i Ursynów armagedon wzrost po 8 klasie Kamyk 10 punktów a do Lajosa kiedyś 80 na liscie perespektywy a teraz nawet nie widziałam zeby był punktowany w ranking: teraz do mat ang 140 punktów coś gdzie tam progi były 120. Wrost o 20 punktow.
    Krolowka o 10 punktów. Czyli szalenstwo.
    Licea gdzue były progi około 100 teraz przynajmniej 120.Były dzieci znajomych ktore się tam nie dostały..
  • esperantza 16.07.19, 21:50
    Przejrzałam klasy moich chłopaków i największe skoki to wspomniany Prus i Mickiewicz (8 chyba), Poniatowski +5, reszta kosmetycznie +/- 2 czyli standardowo. No i Smocza ale to nowa szkoła wiec dlatego, bo raczej nie normalne jest aby lo miało próg 70.
    Ja byłam przygotowana na prawdziwy armagedon, wydaje mi się ze spora w tym zasługa warszawskiego samorządu, ze sporo miejsc zostało wygenerowanych.
  • triss_merigold6 17.07.19, 08:18
    Bardzo wzrosły progi do liceum im. Bohaterek Powstania (Mokotów), wywaliło w kosmos progi do Mechatronika, do Mickiewicza wzrost o 10 pkt do mat-fiz, lo im. Powstańców Warszawy minimalny wzrost, Wyspiański constans, Herbert - wzrost do mat-fiz, Curie-Sklodowska constans chyba etc. W szkołach niskoprogowych bez wzrostów albo np. tylko do 1-2 klas jak w Technikum Łączności, gdzie są ponad 20 punktowe różnice między klasami.
  • arwena_11 17.07.19, 09:25
    Co do Bohaterek, to należało się tego spodziewać. Przecież to LO po dawnym gimnazjum na Twardej. W pierwszym roku istnienia miały niskie progi, bo mam wrażenie, że niewiele osób wiedziało co to za twór.
    Potem już systematycznie rosną. Chociaż próg do klasy dwujęzycznej na poziomie 130 pkt ( czyli z egzaminem z języka ) jest bardzo niski. Nawet biorąc pod uwagę, że to niemiecki.

• triss_merigold6 17.07.19, 09:30
    W sumie to patrzyłam głównie na mat-fizy, a nie na mat-geo czy inne profile. Do humanistycznych są wszędzie wyraźnie niższe.
  • matacznik 17.07.19, 07:57
    esperantza napisała:

> Nie robiłam głębokich analiz ale na pierwszy rzut oka wzrosty są niewielkie
    > a miejscami nawet spadki.
    >
    Porównałem progi dla piętnastu klas po szkole podstawowej z ich odpowiednikami po gimnazjum z zeszłego roku. Klasy z list preferencji mojego dziecka (pierwszej i drugiej z eliminacją duplikatów).
    Klas: 15
    Wzrosło: 14
    Spadło: 1
    Średnia: wzrost o 14,58 pkt.
  • la_mujer75 17.07.19, 08:29
    W tych słabszych liceach wzrosło średnio o 5 punktów. My tylko w takowe uderzaliśmy, więc syn dostał się do szkoły pierwszego wyboru i klasy pierwszego wyboru. Miał nadwyżkę w postaci ponad 30 punktów. Dostałby się do tych ciut lepszych, ale z wielu względów nie chcieliśmy (nie te języki, nie ten dojazd, nie te profile itd).
    On też chciał iść do konkretnej szkoły i konkretnej klasy, bo tam poszło dwóch jego najlepszych kumpli, a że syn ma ZA, więc popierałam jego pomysł. Kumple są grzeczni, mądrzy, dobrze wychowani. Ich starszy brat chodzi do tego ogólniaka i matka była (jak do tej pory) zadowolona. Mała, kameralna szkoła, z indywidualnym podejściem do uczniów. Z kilkoma fajnymi nauczycielami, którzy nie mieli problemów poświęcać swojego prywatnego czasu na douczki tych mniej zdolnych i pracę z tymi, którym bardzo zależało na wynikach. Tak było.
    I co? Wczoraj podjeżdżamy do szkoły, aby złożyć papiery. Będą dwie pierwsze klasy biol-chem i dwie pierwsze klasy mat-geo. Tylko po samej podstawówce! Miało byc po jednej takowej klasie... Na liście prawie 80 osób zakwalifikowanych do klasy mat-geo... Gdyby chcieli utworzyć tylko I klasę mat-geo (po podstawówce), ciekawa jestem, czy synowi starczyłoby punktów... Na liście (z punktami ) nie ma śladu, że będą dwie pierwsze mat-geo i dwie pierwsze biol-chem.
    Szkoły zrobiły, co mogły, aby przyjąć te dzieciaki.
    A jak będzie wyglądała nauka????????
    Syn znajomej chodzi do technikum. Nauczyciel mówił, że kazano im utworzyć 16 klas pierwszych (!!!). Technikum- czyli dzieciaki mają pracownie, gdzie każde dziecko ma mieć swoje stanowisko pracy i ćwiczyć pewne rzeczy, bo to ma byc wiedza praktyczna. I co ?
    Nauczyciel powiedział, że nie ma takiej opcji, aby każdy z tych uczniów miał możliwość trenowania. Jeden będzie "lutował", a trzech będzie się przyglądało...
    Progi w tym technikum też podskoczyły zaledwie o 3 punkty.
  • triss_merigold6 17.07.19, 08:42
    Któreś z warszawskich techników? W lotniczym tworzą 2x 3 klasy, tak jak w poprzednich latach.
  • la_mujer75 17.07.19, 08:49
    Te przy Alei Stanów Zjednoczonych. Nie twojego Małego.
    Tak chyba w tych słabszych szkołach porobiono.
  • triss_merigold6 17.07.19, 09:37
    Tak, podczas spotkań sztabu kryzysowego Biura Edukacji z burmistrzami dzielnic i dyrektorami szkół w zeszlym tygodniu, decydowano o tworzeniu dodatkowych klas w słabszych szkołach, tam gdzie jeszcze były lokalowe możliwości. Ale w tych dobrych i bdb. też pododawano do klas po 1-2 miejsca. Wiem mniej więcej o ile spadły progi w porównaniu z pierwszym rozdaniem miejsc przez system.
  • szeptucha.z.malucha 17.07.19, 08:37
    Liceum srebrne wg Perspektyw.
    Do jednej klasy, do której się syn rekrutowali wzrost o 7 punktów - jemu zabrakło 2,
    do drugiej spadek o - uwaga - 23 punkty! W stosunku do progów z zeszłego roku miał nadwyżkę 12 punktów, w tym roku 35 punktów.
    To ta sama szkoła.
  • arwena_11 17.07.19, 09:16
    Patrzę na progi Reytana ( po gimnazjum ) - to mam wrażenie że spadły od zeszłego roku lub są na tym samym poziomie.
    We Fryczu też podobnie jak rok temu, biol-chem chyba niżej nawet.
  • triss_merigold6 17.07.19, 09:32
    Reytan na tym samym poziomie. Frycza wywindowało wcześniej więc tam nie miało za bardzo jak rosnąć. Te progi jeszcze spadną, bo część dzieci nie potwierdzi wyborów.
  • arwena_11 17.07.19, 09:34
    W Reytanie do mat-geo po gimnazjum spadł próg.
  • esperantza 17.07.19, 11:07
    Obyś miała racje. Namawiam młodego na odwołanie do Frycza i bardzo liczę ze się jakieś miejsca pozwalniają .
  • moadek 17.07.19, 11:13
    a gdzie się dostał, ze wolisz Frycza?
  • esperantza 17.07.19, 11:30
    Jose
  • arwena_11 17.07.19, 11:15
    Odwołanie czy uzupełniająca?

Jak uzupełniająca, to już składajcie podanie. Rok temu przyjmowali zanim oficjalnie się rozpoczęła.

A i rok temu nie mieli formularza tylko prosili, żeby napisać jak najwięcej o dziecku. Mocne strony, jeszcze mocniejsze, zainteresowania i dlaczego ta klasa a nie inna. Jak szkoła "zyska" na przyjęciu twojego syna.
    W sensie, że nie tylko dobry uczeń, ale np pomocny, zaangażowany społecznie uczynny itd.

Informacji o przyjęciu spodziewać się trzeba kilka dni przed oficjalnymi wynikami rekrutacji uzupełniającej, bo koniec sierpnia mają obozy integracyjne
  • esperantza 17.07.19, 11:59
    Mamy miejsce w Jose ale chcemy aby rozważyli syna jeśli się coś zwolni. To która to?
  • arwena_11 17.07.19, 12:10
    To chyba uzupełniająca?, bo przy odwołaniu to chyba musicie wystąpić najpierw o uzasadnienie, dlaczego się nie dostał
  • arwena_11 17.07.19, 12:12
    A i podanie składajcie jak tylko będą informacje o wolnych miejscach. Czyli zaraz po zakończeniu potwierdzeń.

I musicie złożyć do nich kopię papierów ( jeżeli nie byli szkołą 1 wyboru ). W szkole od razu powiedzą wam czy są szanse ( sprawdzą ile zabrakło punktów i ile osób było przed wami )
  • arwena_11 17.07.19, 12:13
    A i jak wam zależy - to trzeba jeszcze pilnować końca sierpnia, bo się też miejsca zwalniają ( bo ktoś od nich może próbować wyżej w uzupełniającej )

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka