Dodaj do ulubionych

Zwariuje, pociszcie prosze.

16.07.19, 22:19
Jeszcze kilka dni czekania na wyniki histopatologii, ale wstepne wyniki badan nie sa optymistyczne. Rak jelita grubego. Niestety, jestem dziedzicznie obciazona - stad profilaktyka, mozliwosci dieta itp, itd. Do te pory bylo ok. A teraz nie. I sie boje.Tak, wiem - histeryzuje pewnie, ale ciagle mi przed oczami pojawia sie babcia, ktora zmarla na te chorobe w wieku 56 lat...
I chociaz bylo to wiele lat temu, inne realia medyczne - ta wiedza jest mi slaba pociecha.
Edytor zaawansowany
  • grey_delphinum 16.07.19, 22:28
    Trzymam.mocno kciuki za dobre wyniki badan!!
    I jeszcze tylko dopiszę, ze moja teściowa żyje juz 19 lat po operacji nowotworu jelita z przerzutami do węzłów chłonnych, mimo że rokowania byly naprawdę kiepakie.
  • ira_08 16.07.19, 22:28
    To normalne, ze się boisz. Ale pomyśl, ile już na pewno stresów miałaś, a minęły. Trzymam kciuki za Ciebie, nadz dobrej myśli! To dopiero wstępne wyniki.
  • jak_matrioszka 16.07.19, 22:29
    Z punktu widzenia optymisty;
    - jeżeli wyniki miałyby być złe, to twoje ostatnie dni życia w niewiedzy -wykorzystaj ten czas na coś innego niż zamartwianie sie choroba,
    - jeżeli wyniki miałyby być dobre, to po co sie martwić na zapas?

Ponadto moge wirtualnie przytulić, ewentualnie służe jako chusteczka do wypłakania sie lub worek do wyżycia sie, czegokolwiek potrzebujesz!
  • manala 16.07.19, 22:32
    Mam nadzieję, że wyniki będą dobre. Masz jakieś objawy?
  • kochamruskieileniwe 16.07.19, 22:42
    Ostatnio sie pojawily, stad przyspieszone badania (normalnie bylyby za jakies 8 miesiecy)
  • mrs.solis 16.07.19, 22:50
    Krwawilas czy mialas inne objawy?

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • kochamruskieileniwe 16.07.19, 23:07
    Inne, akurat nie krwawienie. Bole I skurcze. To spowodowalo przyspieszone injury badan
  • kochamruskieileniwe 16.07.19, 23:14
    Injury = termin. Nie umiem wylaczyc slownika w tablecie...
  • milka_milka 16.07.19, 23:18
    A jaką miałaś przerwę między badaniami?

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • leann32 16.07.19, 22:33
    W mojej rodzinie mam bliska osobe, 13 lat go hodowala. Miala objawy, juz 13 l temu lekarka mowila ze czuje guz, ale lekarz prowadzacy uwazal ze to jelito drazliwe, wrecz odradzal kolonoskopie.
    Final byl taki ze 1/3 jelita do wyciecia, potem 12 kursow chemii. Ale udalo sie! Tobie tez serdecznie tego zycze.
  • rozalia_olaboga 16.07.19, 22:33
    Trzymam kciuki i za wyniki, i za twoje dobre samopoczucie!!!
  • heca7 16.07.19, 22:35
    A ja się właśnie dziś zastanawiałam gdzie znikłaś. Myślałam, że na urlopie.
    Spokojnie, przecież trzymałaś rękę na pulsie, badałaś się, tak? Czyli cokolwiek by to było nie jest zaawansowane albo go nie ma. Ściskam mocno kciuki, będzie dobrze!

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • kochamruskieileniwe 16.07.19, 23:11
    Trzymalam. Badania regularne, dieta bogatoresztkowa, zero alkoholu (co budzilo zdziwienie, nawet tu na forum) itp . itd....a
  • myfaith 16.07.19, 22:38
    Spróbuj pomyśleć w ten sposób - dbałaś o swój organizm ( dieta itp) wiec dzięki temu jest w lepszym stanie niz innych nie dbających. A to daje nadzieje ze nawet jesli cos sie zadziało niedobrego to zwyciężysz to bo masz lepsza kondycję , wiedzę nt tego jak wspomagać organizm no i pozatym uchwycisz zmiany na samym początku .
    Mam znajomego obciążonego dziedzicznie ( tata) i minęło juz od operacji, naświetlań ( z tego co pamietam) naście lat a facet żyje, działa w swojej branży .
  • nikita1906 16.07.19, 22:42
    jeśli nie masz typowych objawów, to raczej się nie martw. W mojej rodzinie dwie kobiety miały długoletnie objawy (straszne i przewlekłe zaparcia) i dowiedziały się o raku w stadium końcowym sad jedna jeszcze żyje ale rokowania są nikłe....
  • helena31 16.07.19, 23:19
    będę brutalna, ale to nieprawda . Rak jest w wielu przypadkach podstępny i nie daje objawów.
  • kochamruskieileniwe 16.07.19, 23:33
    No, tez to wiem. Stad od lat sie badam...
  • helena31 16.07.19, 23:42
    jak się badałas , to w opcji najgorszej.masz wczesne stadium .Rak jelita grubego zwykle rozwija się latami. Medycyna, pomimo, ze Polska jest na szarym końcu,poszła niesamowicie do przodu, jeśli chodzi o onkologie. Dobry lekarz i dobry ośrodek to połowa sukcesu.

• kochamruskieileniwe 16.07.19, 23:49
    To jest moja nadzieja...
  • milka_milka 16.07.19, 23:52
    A co ileś się badasz? Trzymam obciążenie i każą mi się badać co 3-5 lat w zależności od stopnia oczyszczenia jelita i twierdzą, że rak jelita rozwija się minimum 5-8 lat.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • kochamruskieileniwe 16.07.19, 23:58
    Kolonoskopia co dwa lata. Per rectum to wlasciwie przy kazdym ogolnym.
  • milka_milka 17.07.19, 05:38
    Co dwa lata? Bardzo często nawet dla kogoś z obciążeniem. Mój tara zmarł na raka jelita grubego i kazali mi robić tak, jak pisałam.
    Musiałabyś mieć strasznego pecha, żeby raj jelita grubego rozwinął się w rok i kilka miesięcy od poprzedniego badania, jeśli gastrolodzy twierdzą, że statystyczne jest to 5-7 lat.

Będzie dobrze, trzymam kciuki i daj znać.

--
  • kochamruskieileniwe 17.07.19, 09:11
    Przy rozpoznanym zespole Lyncha (wywiad rodzinny plus badania genetyczne) kolonoskopię zaleca się co dwa lata , począwszy od roku życia.
  • kochamruskieileniwe 17.07.19, 09:14
    25 roku życia, miało być.
  • milka_milka 17.07.19, 13:53
    Przy czym mój tata zachorował przed 60-tką, z tego co wiem w rodzinie tylko on (dziadkowie nie, co do dalszych krewnych nic nie wiem) palił i generalnie żył w dużym stresie (taki zawód). Mnie usunięto trzy polipy, gdy miałam 29 lat, niegroźne, i póki co jest ok. No ale się badam, bo jednak to ważne.

--
  • ewbal 16.07.19, 22:45
    Będzie dobrze. Przytulam
  • kosmos_pierzasty 16.07.19, 22:45
    Trzymam kciuki, żeby było dobrze.
  • bei 16.07.19, 22:47
    Trzymam kciuki🍀
  • mrs.solis 16.07.19, 22:48
    Znam ten bol. Jak czekalam na swoje wyniki to sie wykonczylam psychicznie. Na szczescie komorek rakowych nie znalezli. Trzymam kciuki.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • helena31 16.07.19, 22:48
    Trzymam kciuki. Najgorsze jest czekanie .Ja też dziedzicznie obciążona i niestety trafiło na mnie . Rokowania były kiepskie, ale jestem, żyję i miewam się dobrze smileJeżeli histo byłaby zła - czego nie życzę, działaj, walcz - liczy się każdy dzień, a niestety nasza służba zdrowia uwielbia procedury, kolejki i zdanie - nie da się .Powodzenia.
  • ongoing 16.07.19, 22:49
    u mojego wujka 14 lat termu zdiagnozowali raka jelita grubego w dość zaawansowanym stanie. Nie znam szczegółów typu który to był stopień, ale było już dość nieciekawie. Jednak wujek to szczęściarz i trafił na świetnych lekarzy - najpierw chemia, po której zmniejszył się guz, później operacja i do dziś jest zdrowy, bada się regularnie i jest w świetnej formie. I takiego zakończenia historii życzę również Tobie. A co do realiów medycznych lata temu a teraz - to już naprawdę inny świat, sama o tym myślę kiedy zdarza mi się mieć mało optymistyczne myśli związane z moim rodzinnym obciążeniem.

Trzymaj się i bądź dobrej myśli! Dużo zdrowia!
  • kochamruskieileniwe 16.07.19, 23:17
    Wiem.. Taka stomia w tym czasie zmienila sie niewyobrazalnie. Nie mowiac o diagnostyce...
  • ongoing 16.07.19, 23:32
    no i sama widzisz! ale przede wszystkim - jak to piszą na wszystkich forach onko, a naczytałam się tego podczas choroby kogoś bliskiego - dopóki nie ma diagnozy to w ogóle nie ma o czym gadać. Oby się okazało, że się zupełnie bez sensu tym przejmujesz, choć mogłaś w tym czasie robić jakieś fajne rzeczy.
  • beverlyja90210 16.07.19, 23:14
    Kurde wiem co czujesz,ja odchodziłam od zmysłów a dzień odbierania wyników to stres niewyobrazalny.Nie będę Ci pisać głupot żebyś myślała o czymś innym bo wiem ze się nie da i wiem jakie myśli wtedy chodzą człowiekowi po głowie z całego serducha życzę żeby wyniki było ok,przytulam buziaki
  • tt-tka 16.07.19, 23:15
    Pozyjesz jeszcze niemalo. Albo wyniki okaza sie w porzadku, albo operacja, ale pozyjesz.
    Swoja droga przytulam i trzymam kciuki.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • hungaria 16.07.19, 23:24
    Każdy by się bał. Mocno trzymam kciuki.
  • fil.lo 16.07.19, 23:25
    Nic mądrego nie napiszę, ale ściskam Cię mocno i trzymam kciuki!
  • ichi51e 16.07.19, 23:29
    Nawet jesli to wiedza medyczna przez ostatnie lata sie bardzo posunela znam dwie osoby “wyleczone” jedna zyje juz ze 20 lat druga z 5 po.
    Solzenicyn, co prawda z rakiem zoladka ale tez ponad 50lat...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • mysiulek08 16.07.19, 23:36
    Mocno przytulam..

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • umi 16.07.19, 23:51
    Nie martw sie na zapas, to w niczym nie pomoze, a stres oslabia. Będzie dobrze.
  • lot_w_kosmos 17.07.19, 05:38
    Trzymam kciuki za Ciebie i przytulam.
    Będzie dobrze, bo się badasz i dbasz o siebie.
    Daj znać, co wyjdzie.
    😘
  • tojamarusia 17.07.19, 07:30
    Będzie dobrze. Dbaj o siebie, wypoczywaj, dobrze się odżywiaj i myśl pozytywnie. Jest całe mnóstwo dobrych historii rakowych i tego się trzymaj.

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka