Dodaj do ulubionych

Do obejrzenia z 10-latkiem

16.07.19, 22:25
Możecie polecić jakiś serial? Są w ogóle sensowne seriale dla dzieciaków na netfliksie albo hbo?

Albo film, niekoniecznie nowy, ale koniecznie nie z tych najpopularniejszych, hiciory z ostatnich 30 lat mamy obejrzane.
Edytor zaawansowany
  • ma.malina 16.07.19, 22:33
    Durellowie na HBO - cudowny film
  • karotka_plus 16.07.19, 22:53
    My mamy Netflixa. Mój lubi Ty kontra dzicz (to bardziej program ale dziecko też ma możliwość wyboru co ma się wydarzyć). Z filmów/seriali to mój lubi Dzieciak rządzi (serial) Larva (serial) Rango, Benji, Alvin, Minionki, Madagaskar, Mały książe, Shrek, Krudowie, Podróż na tajemniczą wyspę, Jak wytresować smoka, Jumanji, Ekspress polarny i inne jakie wynajdzie i za moją zgodą.
  • tryggia 16.07.19, 23:17
    Mój uwielbia Stranger Things, lubił The Umbrella Academy i Serię niefortunnych zdarzeń. I jeszcze Szefa Bobasa!

--
    Hope
  • ichi51e 16.07.19, 23:26
    Niezly mix...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • tryggia 17.07.19, 00:31
    Nie sądzę.

--
    Hope
  • princesswhitewolf 17.07.19, 08:33
    10 latek i Stranger Things... Jezu...przeciez to horror
  • ichi51e 17.07.19, 09:14
    Umbrella academy tez niezla.
    Ale przynajmniej dzieciak ma dobry gust fajne seriale. Tyle ze mix szefa bobasa i reszty wbrew opiniom marki jest zabawny big_grin

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • fornita111 17.07.19, 09:30
    ST jest dla dzieci. I trudno to horrorem nazwac, chociaz elementy horrorowe ma. Juz Koralina straszniejsza niz ten serial tongue_out
  • anka_z_zielonymi 17.07.19, 09:38
    ST jest być może dla nastolatków, ale na pewno nie dla dzieci.
  • fornita111 17.07.19, 09:43
    Dla dzieci, nastolatkow i doroslych- ewidentnie zrobiony pod wszystkie kategorie wiekowe, na pewno pierwsza seria. W watku mowa o dziesieciolatku, nie o przedszkolaku wink
  • anka_z_zielonymi 17.07.19, 09:40
    Jest od 16 lat wg Netfixa.
  • fornita111 17.07.19, 09:45
    No przeciez te kategorie wiekowe musza byc zawyzone, zeby sie nikt nie przyczepil, ze dziubdziusie demoralizuja...
  • anka_z_zielonymi 17.07.19, 09:54
    Ta jasne, zawyżone o 6 lat.
  • anka_z_zielonymi 17.07.19, 09:59
    Filmy dozwolone od 18 puszczajmy 12-latkom.
    Sorki za emocje, ale mój 9latek ma w klasie kolegę, któremu ojciec puszcza tego typu filmy o seriale i jednocześnie chodzą z nim do psychologa z powodu koszmarów i nieprzespanych nocy. Tenże chłopiec na wycieczce klasowej puszczał klasie najlepsze sceny (między innymi z ST) na youtubie. Sądząc po reakcji klasy śmiem twierdzić, że ST nie jest jednak dla dzieci.
  • fornita111 17.07.19, 10:03
    Wladca pierscieni jest na netfliksie od 13 lat... sorry, dziubdzius widac nadwrazliwy jak po ST musi do psychologa chodzic big_grin Pewnie, dzieci sa rozne, ale nie wszystkie sa mimozami, serio.
  • anka_z_zielonymi 17.07.19, 10:05
    Jasne wyzywajmy dzieci od mimoz, bo źle reagują na seriale dozwolone od 16 lat. Bardzo dojrzałe.
  • fornita111 17.07.19, 10:09
    Nikogo nie wyzywam, od kiedy "mimoza" to wyzwisko? tongue_out
  • fornita111 17.07.19, 10:08
    Moja osmioletnia kuzynka tez z tych dzieciakow, ktorym nie wolno niczego "strasznego" przeczytac/pokazac, bo: "bedzie miec traume do konca zycia". Znam doskonale ten sposob chronienia dziecka i oczywiscie sie do wytycznych rodzicow stosuje, ale wg mnie to glupota. Mala sobie i tak z kolezankami wymysla mrozace krew w zylach historie o morderczych upiorach- wiekszosc dzieci lubi dreszczyk strachu, tak po prostu.
  • anka_z_zielonymi 17.07.19, 10:15
    Nie chce mi się ciągnąć tej dyskusji. Dla mnie to nie jest żadne chronienie dziecka tylko zdrowy rozsądek. Tak samo jak nie puszczam dzieciakowi seriali przeznaczonych dla 16latkow tak i nie pozwalam na konto na fejsie, youtube i instagramie (bo jest of 13 lat).
  • fornita111 17.07.19, 10:19
    A kolezanka wyzej puszcza i jej dziecko jak rozumiem traum nie ma. Moze przyjmij, ze twoj sposob postepowania nie jest jedynym wlasciwym- i po sprawie? Bo sugerowanie, ze dziecko, ktorego jak przypuszczam nie znasz zbyt dobrze, ma problemy emocjonalne przez serial jest zwyczajnie glupie.
  • anka_z_zielonymi 17.07.19, 10:21
    Raczej dziecko koleżanki wyżej jest tu wyjątkiem. Owszem zdarzają się takie.
  • fornita111 17.07.19, 10:25
    Wyjatkiem na pewno nie jest, znam troche dzieci. A statystyk zadnych porzadnych na ten temat nie ma, wiec nie da sie spierac jakich dzieciakow jest wiecej tongue_out
  • anka_z_zielonymi 17.07.19, 10:27
    Ja za to widziałam reakcje całej klasy 9latkow na seriale przeznaczane dla 16+ i dało mi to do myślenia.
  • fornita111 17.07.19, 10:33
    Ale jak to: widzialas? Bylas swiadkiem jak ogladaja fragmenty serialu 16+ i nie zabronilas im?? big_grin
  • fornita111 17.07.19, 10:34
    Tylko poczekalas az zaczna mdlec ze strachu, zeby ich reakcje zbadac? Fascynujace...
  • anka_z_zielonymi 17.07.19, 10:38
    Tak, byłam opiekunem na tej wycieczce i jedna z dziewczynek przybiegła do mnie z płaczem.
    Widzę, że masz styl dyskusji który mi kompletnie nie odpowiada więc grzecznie podziękuję za dalszą konwersację.
  • danaide 17.07.19, 12:07
    Zgadzam się, że decyzja o puszczeniu dziecka takiego filmu powinna należeć do rodzica. Na wycieczkach trzeba się trzymać reguł, bo nie znamy poziomu indywidualnej wrażliwości.
    Moja córka ma za sobą Koralinę, ale obejrzała ją za wcześnie i przez jakiś czas Koralina była schowana (tak dobrze, że jak chciała ją znów zobaczyć to nie pamiętałam gdzie). Natomiast w polskich szkołach ostatnio nauczyciele z lenistwa itp. puszczają dzieciom filmy. Jak leci, co tam wygrzebią na jutubach czy innych portalach. W klasie mojego dziecka puszczono Koralinę - 9-10latkom. Moje dziecko już zaprawione w bojach, ale jej koleżance nie zrobiło to dobrze. Muszę dopisać do listy dżihadowej...
  • ichi51e 17.07.19, 10:52
    No chyba sa statystyki bo przeciez tych limitow nikt nie wymysla na czuja...

--
  • fornita111 17.07.19, 11:08
    Tych limitow sie nie wymysla na podstawie statystyk, buagam. Masz wytyczne- czy sa sceny przemocy, seksu, wulgarny jezyk. Jesli sa- to nie dla dzieci.
  • danaide 17.07.19, 12:03
    Jasne. Albo seksu, przemocy itp. jak na lekarstwo, za to tematyka LGBT i bach: 16+ wink
  • tryggia 17.07.19, 10:39
    To dziecko ma większy problem niż Stranger Things, nie uważasz?

--
    Hope
  • kryzys_wieku_sredniego 18.07.19, 19:46
    Mój 7 latek to ogląda, to przecież świetny film w którym występują sprytne chłopaki.
  • tryggia 17.07.19, 10:47
    Ta dyskusja jest śmieszna. Piszę o swoim dziecku, którego możliwości psychiczne znam. Jedynkę i dwójkę ST oglądał rok temu. Kilka razy, bo pokochał bohaterów.
    Chyba nie macie pojęcia co sobie dzieci nawzajem na youtubach puszczają...
    Z mamą obejrzę film z Adamem Slanderem, a z kolegami, podobnie, Slendermana.
    P. S. Ten mój 10 latek płakał na "Był sobie pies".

--
    Hope
  • ichi51e 17.07.19, 11:00
    Mi sie tam wydaje ze srednio sie UA nadaje dla dzieci sceny tortur w ktorych duszony koles ma wzwod, cala szuflada nozy wbijajaca sie w czlowieka, duzo przemocy ogolnie.
    Na pewno raczej do ogladania razem z dzieckiem.

--
  • tryggia 17.07.19, 11:15
    Adamem Sandlerem ofkors.

--
    Hope
  • danaide 17.07.19, 11:54
    Bo są dzieci, które płaczą, gdy zwierzętom dzieje się krzywda. Moja ma tak samo.
  • beverlyja90210 16.07.19, 23:18
    Nasza Planeta
  • sko.wrona 17.07.19, 08:14
    Zagubieni w kosmosie, seria niefortunnych zdarzeń, legenda Aanga
  • zwierzakowa13 17.07.19, 08:55
    Film " W głowie się nie mieści" (Inside out).
  • janja11 17.07.19, 09:56
    Filmy z Adamem Sandlerem fajnie się ogląda rodzinnie.

"Duże dzieci"
    " Jeszcze większe dzieci"
    "Jack i Jill"
    "Rodzinne rewolucje"
    "Pixele"
    "Zabójczy rejs"
    " Opowieści na dobranoc" -nasz ulubiony

O zwierzątkach

"Był sobie pies"
    "O psie, który wrócił do domu"
    "Wakacje z Rudym"

Z dzieciństwa mamy/taty

"Vice versa" z małym Fredem Savage
  • saszanasza 17.07.19, 10:06
    Cud chłopak

--
    „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
  • lauren6 17.07.19, 11:07
    Seria niefortunnych zdarzeń, Zagubieni w kosmosie, Avatar (serial), Nasza planeta.

ST moim zdaniem nie nadaje się dla 10 latka. Tak samo jak Walking Dead nie nadaje się dla 14 latka, ale na tym forum znalazły się matki, które pozwalają oglądać taką sieczkę wczesnym nastolatkom.
  • danaide 17.07.19, 12:00
    Może "Teorię wielkiego podrywu"?wink Studio Ghibli przerobione? Niekoniecznie na hbo/netlix, poszukaj.
  • jak_matrioszka 18.07.19, 12:26
    Wspólna Chata, ta stara i ta nowa, krecona teraz po latach.
  • janja11 18.07.19, 12:56
    "Pełna chata" i po latach "Pełniejsza chata" smile
    Ten z lat 90-tych podobał mi się wtedy, potem oglądałam go z moimi dzieciakami i podobał im też się bardzo (a nie wszystkie filmy i seriale z czasów mojego dzieciństwa przeszły próbę czasu).
    Nowa seria to już nie to samo, ale z sentymentu obejrzeliśmy.
  • grey_delphinum 18.07.19, 20:15
    Wg mnie ST dla 10-latka to trochę za wczesnie, choc bardzo zależy to od konkretnego dziecka, ale naprawdę zbieralam szczękę z podlogi, gdy dowiedzialam sie, ze znajoma wspolnie z niespełna 14-letnią córką oglądają GoT.
    A nawiązując jeszcze do.oldskulowych serialu to mojemu 12-latkowi bardzo podobały sie "Cudowne lata". Swietny serial!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka