Dodaj do ulubionych

"Stracony rocznik"? Chyba roczniki

17.07.19, 06:32
i to ze cztery.
Wszyscy się aktualnie bulwersują sytuacją tzw. straconego rocznika- i szczerze współczuję dzieciakom usiłującym się zrekrutować do normalnej szkoły. Ale to przecież nie koniec masakry! Szkoły stanęły na uszach i wykonały mostek ze szpagatem żeby jakoś ten rocznik obsłużyć- ergo w roku przyszłym i następnych mają dobite obsadzenie miejsc do granic możliwości. Co z następnym? Poniosą konsekwencje automatycznie, dlaczego nikt o tym nie mówi? Poszkodowanych będzie kilka roczników.
Poza tym ci, którzy się nie dostali- część z nich będzie wolała startować rok później jeszcze raz niż iść do zayebistey polskiej "branżówki" mając średnią jak z dobrego liceum. Zajmą miejsca w przyszłym roku bo chyba mogą?
--
'Bóg zapłać, pradawni bogowie!' by król Julian
Edytor zaawansowany
 • triss_merigold6 17.07.19, 07:30
  Nie mogą. Musieliby powtórzyć rok w podstawówce lub gimnazjum, a tych już nie ma.
  Odnośnie do miejsc, jeszcze trochę się zwolni i wrócą do systemu, są w Warszawie licea z progami na poziomie 100-80, mimo wszystko to lepszy wybór dla niesprofilowanego dziecka niż branżowka.
 • milka_milka 17.07.19, 07:50
  Nie mogą. Musieliby powtórzyć rok w podstawówce lub gimnazjum, a tych już nie ma.

  No i to jest tragedia dla dzieciaków. sad
  No ale przecież reforma jest cudna. Zaraz przyleci któraś piewczyni i będzie udowadniać, że jest psiejsko-czarodziejsko.

  --
  Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
 • triss_merigold6 17.07.19, 08:08
  Obiektywnie uważam, że samorząd warszawski dokonał cudu, wygospodarowując znacznie więcej miejsc w szkołach niż wynika to z liczby absolwentów z Warszawy. Gdyby nie dogeszczenie i tworzenie dodatkowych klas, tych pokrzywdzonych i rozczarowanych dzieci byłoby nie 3 tysiące tylko ponad 7 tysięcy.
 • spanish_fly 17.07.19, 09:08
  Na papierze można wszystko. Czy ten cud się ziści to się dopiero okaże. uncertain
 • lauren6 17.07.19, 08:11
  > Nie mogą. Musieliby powtórzyć rok w podstawówce lub gimnazjum, a tych już nie ma.

  Na forum już padały pomysły jak zakombinować by dziecko mogło w przyszłym roku jeszcze raz wziąć udział w rekrutacji. Była mowa o ED i nieklasyfikowaniu.

  W co jak co, ale w umiejętności kombinowania i obchodzenia głupich przepisów przez Polaków w 100% wierzę. Zawsze się znajdzie jakaś dziura w przepisach, furtka. Dlatego anorektyczna ma rację pisząc, że ta rekrutacja odbije się również na roczniku niżej, a cały cyrk będzie się jeszcze ciągnął latami.

  Ktoś kiedyś napisał na forum, że być może dopiero dzisiejsze klasy 1-3 ominie cyrk związany z deformą. Tak też niestety może być.
 • triss_merigold6 17.07.19, 08:20
  I tego właśnie nie jestem pewna.uncertain Znaczy, młodsza idzie do II klasy, a ja nie mam cienia gwarancji, że za 5 lat nie uroi się komuś kolejna reforma.
 • dziennik-niecodziennik 17.07.19, 09:23
  Ja napisalam (choc moze i ktos jeszcze).
  Przy czym - zaznaczam - warunkiem jest ze juz nic nikt nie bedzie zmienial...

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • nangaparbat3 17.07.19, 08:21
  Moim zdaniem mogą, po prostu przystąpią do rekrutacji.
  Nie nazywalabym ich wszystkich "straconymi rocznikami", nie żeby aż tak, ale oczywiście będzie im o wiele ciężej niż innym. I nie tylko rekrutacja jest problemem - w mojej szkole będzie przyszły roku o 200 uczniów i uczennic więcej niż zwykle - to musi się odbić się na funkcjonowanie szkoły w ogóle. Do tego wymienia się 1/4 kadry (część odchodzi, część na urlopach), poza tym trzeba i tak przyjąć dodatkowych nauczycieli. O ile się nie mylę, osoby ze stażem w naszej szkole będą w radzie pedagogicznej mneijszością. Oczywiście to może też być korzystne, i to bardzo, ale niekoniecznie w sytuacji, kiedy jednocześnie pojawia się nowa podstawa programowa i ze względu na liczbę młodzieży mnóstwo spraw trzeba przeorganizować. Więc o ile zawsze mamy zwariowane lotnisko, będziemy chyba mieli trzęsienie ziemi na lotnisku, chociaż szykujemy się, piszemy programy, plany, kupujemy nowe dodatkowe szafki dla uczniów, przerabiamy zaplecza na sale lekcyjne.
  I to oczywiście będzie dotyczyło trzech roczników, bo przecież na naszych obecnych uczniów też wpłynie. Już oberwali likwidowaniem gimnazjów, teraz oberwą totalną rewolucją w szkole i naszym skupieniem się na maluchach, chcemy czy nie chcemy, sytuacja to na nas wymusi.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • little_fish 17.07.19, 08:38
  No gimnazjaliści chyba nie bardzo - po pierwsze za rok już nie będzie pierwszej klasy w systemie trzyletnim, więc ostatecznie byliby 2 lata w plecy. A poza tym w przyszłym roku rekrutacja na podstawie egzaminu po podstawówce (3 przedmioty). Ktoś będzie przeliczał punkty w odniesieniu do średnich wyników z tych lat, tak jak się to robi w przypadku studiów?
 • berdebul 17.07.19, 08:25
  Nikt o tym nie mówi? Wszyscy rozsądni ludzie mówili, kiedy PiS brało się za rozwalanie gimnazjów. Tyle zachwytów było na forum, że zlikwidują złe i straszne gimnazja i będzie super. Chcieliście, to macie.
 • milka_milka 17.07.19, 08:34
  Kto, poza manią i arweną się zachwycał? Trolli nie liczę.

  --
  Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
 • anorektycznazdzira 17.07.19, 10:58
  >ChcieliŚCIE, to macie.
  wypraszam sobie

  --
  'Ta opowieść mnie znudziła, albowiem nie była o mnie. Kumasz zależność?' by król Julian
 • alicia033 17.07.19, 09:20
  wszystkie.
  Rozwalenie systemu to nie tylko tłok w szkołach, a także bardzo złe nowe "podstawy" nauczania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka