Dodaj do ulubionych

Dom z ogrodem - zdalnie sterowany.

17.07.19, 12:04
Czyli taki, wysposażony w dostępne już dzisiaj "gadzety". Nie ma limitu finansowego smile

Popuśćmy wodze fantazji smile

Zaczynam od dachu z dachówką fotowoltaiczną, zeby zabezpieczyć alternatywne źródło prądu. Bo Bez prądu wszystko padnie.
Potem zdalnie sterowana (smartfon) klimatyzacja. Ogrzewanie - wszelkie najnowocześniejsze pogodynki w przypadku gazowego. Albo inne typu pompa cieplna?
Oczyszczacze powietrza (zakładam, że niestety, nie wszsyscy sąsiedzi mają takie domy i smog w okolicy się pojawia).
Odkurzanie - robot.
Wszelkie agd z aplikacjami - typu ekspres do kawy, piekarnik
Zastanawiiam się nad lodówką - jaka? Jest wiele rozwiązań, ale tu nie do końca mam rozeznanie co do czego.
Jakieś centrum rozrywek, typu smart tv ?
co jeszcze?

Ogród - bramy automatyczne, kosiarka samojezdna, system nawadniania.

Macie jeszcze jakiś pomysł?

Nie,nie buduję domu. Tak się zaczęłam zastanawiac po wątku o różnych wspóczesnych udogodnieniach z których korzystacie lub nie...
Edytor zaawansowany
  • andaba 17.07.19, 12:17
    Ja teraz mam dom z ogrodem zdalnie sterowany. Dzwonię do synów i mówię, co dziś mają podlać smile
  • kochamruskieileniwe 17.07.19, 12:30
    nie, no fajnie, ale w dłuższej perspektywie nie zda egzaminu. Bo ja chłopaki się pożenią i wyjdą z domu, to co? suspicious
  • bialeem 17.07.19, 12:20
    Lodówka może robić zdjęcie tego co jest w środku i ci podsyłać. Dla mnie relatywna bzdura. Czekam aż będą skanowały kody na opakowaniachtongue_out Wtedy mogę taką mieć.
    Są takie smart obroże dla zwierzaków, które uwalniają zamki w kocich/psich drzwiach. GPS dla zwierza.
    Jakieś alexy, sterowane aplikacyjnie gniazdka i światło.
    Robot do czyszczenia rynien.
    Z kosiarkami automatycznymi jest ten problem, że żadna nie zbiera trawy po sobie.
    Fajną rzeczą jest ogród zimowy z ogrzewaniem i ogrzewacze na tarasiesmile
  • kochamruskieileniwe 17.07.19, 12:29
    Ale jakie ogrzewacze na tarasie? Takie gazowe, jak w ogródkach kawiarnianych?
    Przyszedł mi do głowy jeszcze podgrzewany chodnik i wjazd do garażu, żeby odśnieżać nie trzeba było....
  • alicia033 17.07.19, 12:41
    bialeem napisał:

> Z kosiarkami automatycznymi jest ten problem, że żadna nie zbiera trawy po sobie.

a po co ci zbieranie kilkumilimetrowej trawy?

• heca7 17.07.19, 12:48
    Też nie rozumiem. Ona trawę mulczuje. U mnie już trzeci rok nie ma problemu z trawnikiem i kupą trawy, którą trzeba wywalać na kompost lub pakować do worów. Ktoś też straszył, że u jego znajomych to trawa tak się zagęściła, że kosiarka nie mogła jeździć i ją popychali wink A potem zrezygnowali bo nie dawała rady po takiej gęstej. U mnie jest ładna, gęsta ale w życiu kosiarki nie popychałam!

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • bei 21.07.19, 11:13
    Kosiarka robot może kosić trawę milimetrowe ścinki, taki mulcz rozkłada się błyskawicznie i jest prawie niezauważalny w murawie.
  • triismegistos 02.08.19, 10:52
    Czemu bzdura? Ilekroć na zzakupach zachodzę w głowę czy mam jeszcze masło czy cytryny myślę jak fajnie by było mieć taką lodówkę smile

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • 3-mamuska 02.08.19, 12:45
    Są takie smart obroże dla zwierzaków, które uwalniają zamki w kocich/psich drzwiach. GPS dla zwierza.

Są kocie i psie drzwi otwierane na chip który pies/kot ma wszczepiony. Na obroże nie bardzo bo obroże zawsze może zgubić.

Te lodówki fajne mi by się taka przydała bo wiedziała bym co mam kupić bez otwierania i spisywania.

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • heca7 17.07.19, 12:49
    Dodałabym rolety opuszczane automatycznie i robot do mycia okien.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • dziennik-niecodziennik 20.07.19, 11:02
    ja to bym chciała taką chałupe co to sie sama sprzata.

a z realnych rzeczy - jedyne co mi sie wydaje korzystne to fotowoltaika i mozliwosc zdalnego zabezpieczenia domu. pikam telefonem i dom sam spuszcza rolety antywłamaniowe i uzbraja alarm.
    reszta jest zbędna moim zdaniem.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • magata.d 20.07.19, 15:00
    O ja też chce zdalne sprzątanie całego domu winkwinkwink. A realnie korzystam ze zdalnego zabezpieczenia domu i ogrodu. Z telefonu mogę uzbrajać alarm lub go wyłączać, całkowicie lub częściowo (różne pomieszczenia czy strefy). I to jest bardzo wygodne.
  • taki-sobie-nick 20.07.19, 22:37
    Jeden pokój przeznaczam na fitness i energię wytworzoną w czasie ćwiczeń magazynuję i zużywam - mogę ją przeznaczyć na ogrzewanie/gaz/ogrzewanie wody.

Tylko nie wiem jak technicznie.
  • kotejka 21.07.19, 10:34
    Mam elektroniczne sterowanie ogrzewania i to jest super
    Ale brakuje mi takiej opcji na moje schizy
    Która po kliknięciu w telefon po wyjeździe na główna drogę powie - tak tak wariatko, drzwi zamknięte, żelazko wyłączone, prostownica i toster tez, krany zakręcone
    Jezusek w stopkę cmoknięty
    Może na kamerze pokazać dla spokojności
  • bywalec.hoteli 02.08.19, 10:50
    kotejka napisała:

> Mam elektroniczne sterowanie ogrzewania i to jest super
    > Ale brakuje mi takiej opcji na moje schizy
    > Która po kliknięciu w telefon po wyjeździe na główna drogę powie - tak tak wari
    > atko, drzwi zamknięte, żelazko wyłączone, prostownica i toster tez, krany zakrę
    > cone

To to już jest zaburzenie i trzeba leczyć - serio!

--
    Lato smile
  • bei 21.07.19, 11:22
    Okna fotovoltaiczne, transparentny beton- przepuszcza ok 40 procent światła, szklane cegły, niwelatory mostów termicznych, lodowka, która sama zamawia produkty w internecie, systemy nawadniające ogród, liczniki energii i wody odczytywane zdalnie, systemy ogrzewania wody pod dachówką (oczywiście fotovoltaiczną)mała architektura ogrodu-pergole, altany również z fotovoltaiką, mała turbina wiatrowa (jako nowoczesna dekoracja ogrodu), ujęcie wody w ogrodzie- pompa.
  • tanebo2.0 21.07.19, 12:14
    1. Jako źródło energii - ogniwa fotowoltaniczne + magazyn energii + pompa ciepła.
    2. Inteligentny dom.
    3. Instalacja wodna zbierająca wodę opadową + wykorzystanie wody szarej.
    4. Automatyczny system podlewania ogrodu.
    5. Ogród w stylu japońskim lub francuskim - jak najmniej trawników.

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • bei 02.08.19, 09:53
    Tanebo, a czy wiesz ile problemów jest, by utrzymać ładny żwir?- zarasta, brudzi się tak, ze nie wystarcza przemyć wodą, trzeba oddzielać śmieci, które mają kilka milimetrów wielkości (przywiane martwe części roslin, nasiona itp)
  • bei 02.08.19, 09:51
    Zapomniałam o szybach!- w Polsce można już kupić okna z szybami, w których można regulować ich przejrzystość. Światło okna podzielone jest w szybie na poziome panele, można pilotem regulować w poszczególnych panelach i oczywiście na całej szybie transparentność. Przyciemnia się bielą, mamy albo krystalicznie przejrzyste, ale odcienie mleczności, albo biel całkowicie zaciemniającą. Można takie szyby połączyć z fotovoltaiką.
  • lilia.z.doliny 02.08.19, 10:16
    fajne i kuszace to wszystko (oprocz lodowki, co mi dyktuje zarcie)

i psu na bude, jesli w tych wszystkich cudach nie bedzie duszy, klimatu i milosci
    (wiem, nie o tym watek, ale tak.mie naszlo)

--
    Wielu z uczniów, którzy musieli przeczytać wszystkie 4 tomy "Wojny i pokoju" żałowało, że w pojedynku zginął Puszkin, a nie Tołstoj.
  • ewapoznan 02.08.19, 10:46
    Podgrzewany podjazd i chodnik przed domem żeby nie trzeba odśnieżać zimą.
    W domu podłogówka która zimą grzeje, latem chłodzi.
    Liczniki wszelakie (woda, gaz ,prąd itp.) które samodzielnie i W TERMINIE podadzą swoje stany do odpowiednich dostawców.
  • triismegistos 02.08.19, 10:55
    Ekspres to ja mam w ogóle analogowy, bo używam zwykłej kawiarki smile Ale ad rem. własne źródło prądu w postaci igniw na dachu i może wiatraka do wiatru tak. Ogrzewanie/ klima sterowana smartfonem. Jakiś dozownik kociego żarcia może? Ale wtedy rano przestałyby przyłazić mi do łóżka, więc sama nie wiem. Na pewno odkurzacz samobieżny.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • katriel 02.08.19, 12:34
    > Zastanawiiam się nad lodówką - jaka? Jest wiele rozwiązań, ale tu nie do końca
    > mam rozeznanie co do czego.

https://imgs.xkcd.com/comics/refrigerator_2x.png

(Źródło: xkcd)

--
    Chrzęskrzyboczek pacionkociewiczarokrzysztofoniczny.
  • dzidzia_ch 02.08.19, 12:58
    Mam robota do odkurzania i drugiego do mycia podłóg .
    Automatyczne nawadnianie ogrodu .
    Automatyczne sterowanie ogrzewaniem domu.
    Przydałaby się samobieżna kosiarka ,bo odpady zielone zabierają raz w miesiącu i nie ma co robić z workami z trawą.

--
    Aniołek (5.X.2009)
    Oleńka
    Antos

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka