Dodaj do ulubionych

co sądzicie

17.07.19, 20:44
o małosolnych, które zapomniane, schowane w kącie lodówki , w dodatku w plastikowym woreczku, kupione najpóźniej 12 lipca, dzisiaj były bez śladu pleśni, twarde, chrupiące, pyszne.
Czy kupować na tym samym straganie?
--
"Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
Edytor zaawansowany
  • alpepe 17.07.19, 20:47
    oj, zjadłabym

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • kochamruskieileniwe 17.07.19, 20:54
    Dzisiaj jest 17 lipca. Ogórki były w lodówce...
    Sądzę, że masz niską temeraturę w lodówce, która znacznie sowolniła procesy kiszenia...
  • cruella_demon 17.07.19, 20:55
    Sądzę, że masz dobrą lodówkę. Porządnie chłodzi.
  • damartyn 17.07.19, 21:12
    Kupować!
  • nangaparbat3 17.07.19, 21:47
    Nie powiem, jaka firma, ale moja babcia tak mówiła na odkurzacz big_grin

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • mona-taran 18.07.19, 07:37
    Elektrolux? :p
  • iwles 18.07.19, 08:13
    Za nowoczesnie. Moze Predom? Zelmer? 😉

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • mamolka1 17.07.19, 21:25
    Jeść i się cieszyć..
    Moje własnoręcznie robione małosolne jak widzę że nie zejdą przed przemianą to też lądują w lodówce. To spowalnia/hamuje procesy przemiany w inne formy ( tylko ostrożnie bo zbyt długo trzymane też mogą próbować wynaleźć koło wink )

--
    www.siepomaga.pl/serce-julka/
  • beneficia 17.07.19, 21:36
    Koło? Proszę Cię, moje zapomniane ogórki zażądały abonamentu na festiwal filmów dokumentalnych.
    Te Nangi bym zjadła.
    A jutro zrobię swojesmile
  • mamolka1 17.07.19, 21:54
    Ze dwa lata temu zapomniane jagody chciały eksplorować kosmos - miały już rakietę i paliwo tylko nie potrafiły sobie poradzić z otwar ciem lodówki ....( na wakacje najpierw pojechałam ja i młodzież, chłop dołączył później i jełop nie pomyślał o opróżnieniu itp lodówki - na dobre wyszło bo jest nowa lodówka )

--
    www.siepomaga.pl/serce-julka/
  • kyrelime 17.07.19, 21:47
    Te, które ja robię długo wytrzymują i to zazwyczaj nie lodówce (tylko w szkle, nie plastiku)- kupowałabym.
  • nangaparbat3 17.07.19, 21:50
    No właśnie to trwanie w plastiku mnie zastanowiło. Zazwyczaj kupuję w ciągu dwóch dni zjadam, POza tym sprawdziłam w kalendarzu - to nie był 12, tylko 8.

--
  • kochamruskieileniwe 17.07.19, 21:56
    a czytałaś o robieniu ogórków w woreczku, bez zalewania wodą?
    ktoś niedawno podawał przepis smile Może to na tej zasadzie...
  • alicia033 17.07.19, 23:28
    nangaparbat3 napisała:

> No właśnie to trwanie w plastiku mnie zastanowiło.

plastik ma tu drugorzędne znaczenie, ale dobra rada: idź na korki do znajomej nauczycielki chemii. Na pewno wyjaśni ci te lekcje, z których pół wieku temu zwagarowałaś. Albo zapomniałaś, cóż...
  • iimpala 18.07.19, 01:24
    8-go??? czyli 9 dni, no, 10od zrobienia. W plastiku = nie utraciły wilgotności. Czemu się dziwisz? Moje, zrobione przeze mnie, stoja juz 3 dni na blacie (w cieple) i też mają sie dobrze.
    A wiesz, że ogórki małosolne można "kisić" właśnie w plastikowych strunówkach? bez zalewy? (wujek gugiel)
    Czyli, właśnie uzyskałaś takie ogórki, które ew. dokisiły się niznacznie w twojej lodówce.
  • scarlett74 18.07.19, 08:20
    Sadzę , że są to dobre ogórki, bez chemii...Smacznego😊

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka