Dodaj do ulubionych

obudziłam się dziś

18.07.19, 08:54
z bólem szczęki, a konkretnie chyba stawu żuchwowo-skroniowego. Boli w okolicy gdzie twarz przechodzi w ucho i lekko trzeszczy gdy ruszam. Ciężko mi się je, ale nie jest to tak dramatyczne, abym nie mogła otworzyć ust z bólu. Przy zaciskaniu szczęki też czuję lekki ból. Poczytałam o zepsole stawu ż-s, ale to nie to. Coś wam świta? W nocy po prostu spałam, być może długo w jednej pozycji np. z wygiętą szyją, bo śpię z niemowlakiem i wymusza na mnie dziwne sztywne pozycje.

--
Cien años de soledad
Edytor zaawansowany
  • 1matka-polka 18.07.19, 10:18
    Oczywiście, że najprawdopodobniej bruksizm.

--
    "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • piekna_remedios4 18.07.19, 11:05
    a wiesz, że mam akurat odwrotny "problem" - gębina mi się rozdziawia zadziwiająco szeroko, gdy śpię
    kiedyś ze stresu miałam chwilowy bruksizm, bolało ale w innymi miejscu

--
    Cien años de soledad
  • 1matka-polka 18.07.19, 11:07
    Tak, tak...

--
    "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
    Kurt Vonnegut
  • piekna_remedios4 18.07.19, 17:14
    normalna jesteś?

--
    Cien años de soledad
  • gryfna-frelka 18.07.19, 18:59
    Tez lubie pytania retoryczne. Odpusc, w tym przypadku nie ma szans na konstruktywna dyskusje.
  • 1matka-polka 18.07.19, 19:14
    Ale o czym tu dyskutowac, skad watkodajka wie, ze spi z otwartymi ustami, jak dlugo i ze nie zaciska szczeki. Nagrywa sie w czasie snu? Zaklada czujniki? I ze kiedys miala bruksizm a teraz juz nie ma bez zadnych zabiegow, cudowne ozdrowienie, ematka w pelnej krasie.

--
    "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
  • piekna_remedios4 18.07.19, 19:21
    ok, odpuszczam, jednak rzeczywiście coś ci szwankuje

--
    Cien años de soledad
  • 1matka-polka 18.07.19, 19:27
    Nie odpuszczaj, po prostu odpowiedz na moje proste pytania. Napisz, jak monitorujesz swoje szczeki.

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • aqua48 18.07.19, 10:45
    Posmaruj jakąś maścią rozgrzewającą. I zmień poduszkę na anatomiczną.
  • aqua48 18.07.19, 10:45
    Posmaruj szczęki jakąś maścią rozgrzewającą. I zmień poduszkę na anatomiczną.
  • aqua48 18.07.19, 10:47
    Przepraszam, nie wiem czemu dwa razy wysłałam. Oczywiście te szczęki smaruj od zewnątrz smile
  • piekna_remedios4 18.07.19, 11:03
    smile dobrej rady nigdy za wiele! Posmarowałam, dzieki

--
    Cien años de soledad
  • gryfna-frelka 18.07.19, 19:00
    Jezeli bol bedzie sie utrzymywal, warto poszukac fizjoterapeuty lub osteopaty ktory wie cos o stawach skroniowo-zuchwowych albo wrecz specjalizuje sie w nich. Jezeli pomimo zabiegow bol nie minie, warto pojsc do lekarza.
  • gryfna-frelka 18.07.19, 19:01
    Aha, jezeli przestaniesz moc otwierac szczeke, idz do lekarza na cito.
  • 1matka-polka 18.07.19, 19:16
    "Aha, jezeli przestaniesz moc otwierac szczeke, idz do lekarza na cito"
    Moze tez poczekac na smierc glodową🙄

--
    "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • bergamotka77 18.07.19, 19:39
    Współczuję. Ja mam bruksizm, mój młody tez, zdarza mi sie budzić rano z zaciśnięta szczęka gdy mam stresujący okres w zyciu czy w pracy. I myślę o tzw. szynie relaksacyjnej by oszczędzić zęby.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka