Dodaj do ulubionych

Czy jest coś do zwiedzenia w Lublinie?

18.07.19, 16:33
Tytuł wątku oczywiście żartobliwie nawiązuje do forumki krelii. A zatem: niedawno usłyszałam o cudownej lubelskiej imprezie Karnawał Sztukmistrzow i planuję tam zabrać dziubdziusia. Bylyście kiedyś? Jak to wygląda, na co warto pójść, na jakie spektakle, w tym biletowane, z 9-latkiem? Oferta jest tak bogata, że nie wiem co wybrać smile

--
bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
Edytor zaawansowany
  • bergamotka77 18.07.19, 17:05
    Żadnej lublinianki na forum? 🤔😊😉

--

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • 35wcieniu 18.07.19, 17:10
    Lublinianki mogą być, ale przecież nikt jeszcze tych programów/spektakli nie widział, to skąd mają wiedzieć?

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • bergamotka77 18.07.19, 17:14
    No ale jak to wyglądało w poprzednich latach bo to cykliczna impreza. Na co warto pójść, co zrobilo największe wrażenie, no jakiekolwiek impresje z wydarzenia...

--

• izabelka55 19.07.19, 13:42
    Ja byłam parę lat temu chyba z 5. Mój młody był zachwycony. Musisz patrzeć na program i wybierać. W dzień w namiocie dla dzieci było coś o tym skąd się bierze woda. Jeden człowiek a tak to przedstawiał, że dzieciaki z otwartymi buziami siedziały. Krótkie przedstawienia uliczne, jakieś koncerty w uliczkach, były małe sceny. Uczyli dzieci żonglerki chodzenia po linie. Wieczorami na starym mieście chodzili po linach nad naszymi głowami. Młody do tej pory to wspomina. Teraz też jesteśmy w Lublinie ale wyjedziemy przed imprezą, a szkoda...
  • tekla_skarbek 18.07.19, 17:31
    z doświadczenia:
    - wszystko co dzieje się na placu Zamkowym jest rewelacyjne, ale trzeba być odpowiednio wcześnie, żeby zająć miejsce, z którego będzie dobrze widać
    - Urban Highline Festival - spacerujesz po starym mieście i zawsze trafisz na coś spektakularnego, bez względu czy to okolice Trybunału Koronnego, czy Wieży Trynitarskiej
    - i przedstawienie uliczne Śladami Singera - spektakl cykliczny, ale co roku inny program i inni artyści - co roku fantastyczne.
    Warto przyjechać i być, bez planu zawsze trafisz na coś ciekawego wink
    Udanego weekendu.

--
    I wiem, że mogę, wiem, że mogę
    choć mam pod skórą coś jakby strach
    lecz mimo tego wiem, że mogę
    zanurzyć się w bezmiarze dnia...(Lipali)
  • bergamotka77 18.07.19, 19:23
    Bardzo dziękuję! Uwielbiam Singera 😄

--

• szeptucha.z.malucha 18.07.19, 19:58
    Też się wybieram ale pierwszy raz, więc chętnie poczytam.
  • katja.katja 18.07.19, 20:03
    A ta kula śnieżna w Mcdonalds faktycznie wygląda tak samo jak na reklamie i w środku jest/był śnieg?

--
    Nie dam się wygasić!
  • szeptucha.z.malucha 18.07.19, 20:50
    Ona tam była, zdaje się, krótki czas i sprzątnęli. Przynajmniej tak mi bliscy mówili.
  • niktnaprawdewazny0 18.07.19, 21:33
    Potwierdzam
  • annia_ko 18.07.19, 21:44
    Polecam Sztukmistrzów, można sobie spacerować po starówce i oglądać uliczne pokazy, które co chwilę gdzieś są. Pokazy na podzamczu (wieczorne) zawsze fajne, tak samo wszelkie fire show.
    Z 9latkiem można zwiedzić podziemia (wejście przy Trybunale na rynku), połazić po starówce, koniecznie trzeba wejść na wieżę Trynitarską - z okazji Sztukmistrzów bywała otwarta także po zmroku - super widok na miasto. Drugi punkt widokowy to baszta na zamku. Na zamku dodatkowo do zaliczenia czarcia łapa i legenda i ew. kaplica św. Trójcy (wymaga wcześniejszej rezerwacji) .
    Oprócz Starego Miasta polecam skansen lubelski, budynek Centrum Spotkań Kultur - łazi się po przeszkolnej fasadzie na górze budynku). Ostatnio słyszałam o muzeum cebularza, ale w nim nie byłam.
  • dolores12 18.07.19, 21:57
    Jako coroczna bywalczyni Carnavalu polecam posiedzieć na Starówce z widokiem na linoskoczków chodzących ponad głowami. Spektakle bywają różne, nie wszystkie są godne uwagi. Polecam te z ogniem(np połykacze ognia) po zmroku(te są zwykle darmowe). Trzeba być wcześniej(co najmniej 20 minut), żeby dziecko usiadło sobie i miało dobry widok na spektakl(dobrze mieć coś do podłożenia pod pupę, bo bruk twardy). Największy rozmach mają spektakle na Placu Zamkowym, tam można siąść na schodach lub stanąć z daleka i wszystko widać.
  • ichi51e 18.07.19, 22:30
    Sprawdz program przeciez co roku inny...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • bergamotka77 18.07.19, 23:32
    Brawo ichie! wink Widziałam program wydarzenia, ale atrakcji i występów jest dużo i to w różnych miejscach miasta, w którym nigdy nie byłam, więc się nie rozerwę. Chodziło mi właśnie o ogolne wskazówki - typu, że warto zobaczyć pokazy ognia czy linoskoczkow. Jutro bede rezerwować hotel to przyjrze się pod tym kątem programowi. Dzięki dziewczyny!

--

• ichi51e 19.07.19, 08:49
    Lublin jest w ogole ladnym miasteczkiem po remoncie (chociaz na placu zabaw po poludniu uslyszalam takie slowa ze az mnie zamurowalo wink) nie wiem czy ci sie chce ale ja zawsze przed festiwalem dokladnie przegladam nie tylko program ale wystepujacych (obecnie wszyscy maja zajawki filmowe na swoich stronach) i dzieki temu orientuje sie kogo warto ogladac a kogo mozna odpuscic spokojnie.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • tekla_skarbek 19.07.19, 09:48
    miasteczkiem?
    aha

--
    I wiem, że mogę, wiem, że mogę
    choć mam pod skórą coś jakby strach
    lecz mimo tego wiem, że mogę
    zanurzyć się w bezmiarze dnia...(Lipali)
  • double-facepalm 20.07.19, 15:10
    No takie niewiele większe powierzchnią od Ursynowa 😂😂😂😂, a jak odliczysz studentow, to ludności zostaje znacznie mniej.
  • annama-ria31 20.07.19, 17:01
    Właśnie dlatego wspaniale się tu mieszka, ale to moje zdanie, każdemu wg jego potrzeb☺Kocham Lublin❤
  • lot_w_kosmos 19.07.19, 07:05
    Skansen - bardzo fajnie odzwierciedla starą wieś polską.
    Centrum spotkania kultur, które łączy w sobie Teatr Muzyczny, Filharmonię Lubelską oraz całą gamę sal, wystaw i przestrzeni do pokazania faktyczej sztuki,. Można przejść się po całym budynku i sporo zobaczyć.

Aquapark jest świetny i ten Aqua-Lublin i ten nad Zalewem Zemborzyckim - Słoneczny Wrotków.

Możesz pokazać mu miasteczko akademickie - główne budynki KULu i UMCSu są blisko siebie.

O starym mieście i Zamku dziewczyny już wyżej wspomniały.

W Lublinie jest wspaniały cmentarz Żydowski, wart zobaczenia.

Obóz Koncentracyjny na Majdanku - tu w kwestii 9latka musisz sama zdecydować, ale nie da się tego miejsca pominąć w kwestii ważnych lubelskich punktów.

Plac Litewski.

Park trampolin.

• vitreous 19.07.19, 15:38
    Już po ptokach w tym roku, ale ja szczerze polecam festiwal Inne Brzmienia.
  • czarniejszaalineczka 19.07.19, 07:20
    nic nie ma
    wszystko zamkniete, zburzone i zaorane pod rzodkiewke
    nie przyjezdzaj

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • bywalec.hoteli 19.07.19, 09:56
    Alineczka, jesteś z Lublina?

--
    Lato smile
  • czarniejszaalineczka 19.07.19, 10:13
    yup

--
  • bywalec.hoteli 19.07.19, 10:19
    haha, przejeżdżałem przez Twoje miasto w niedzielę big_grin big_grin big_grin

--
    Lato smile
  • bywalec.hoteli 19.07.19, 09:20
    Jechać i oglądać smile Enjoy! smile

--
    Lato smile
  • bergamotka77 19.07.19, 13:40
    I jeszcze jedno pytanie: czym najlepiej z Wawy dojechać? Nie biorę auta, a zatem autobus lub pociąg wchodzi w grę. Raczej to drugie wolę, bo młody ma chorobę lokomocyjną i nienawidzi autokarów...

--

• manala 19.07.19, 13:44
    Ja jadę pociągiem tongue_out
  • bergamotka77 19.07.19, 16:32
    manala napisała:

> Ja jadę pociągiem tongue_out

A skąd jedziesz? O to może się gdzieś miniemy na szlaku. Gdy zobaczysz szaloną młodo wyglądającą Hiszpanke z blondwlosym cherubinkiem do pary to będę ja 😂

--

• manala 19.07.19, 18:02
    Będę się rozglądać ; )) A tak na serio to my tylko czwartek i piątek. A jadę już w środę więc raczej się nie miniemy ; )
  • bergamotka77 19.07.19, 18:44
    Ale karnawał jest od piątku chyba? My będziemy w weekend smile

--

• ichi51e 19.07.19, 13:46
    Pociagiem najwygodniej.

--
  • szeptucha.z.malucha 19.07.19, 14:10
    Ostatnio pociągiem jechałam ze 4 godziny, zamiast 2,5. Tak się wkurzyłam, że wróciłam samolotem.
    Tory już działają? Bo drogi niekoniecznie - ciągle rozkopane.
  • bergamotka77 19.07.19, 14:13
    o kuraska chyba ich pogielo! Przeciez to tylko 170 km? sad

--

• bergamotka77 19.07.19, 14:14
    W aplikacji PKP podaję, ze 3h trwa podroz. Mowisz ze to nierealne?

--

• manala 19.07.19, 14:25
    Realne (jechałam) ale opóźnienia na tej trasie też są częste.
  • vitreous 19.07.19, 15:35
    Na tej trasie trwa modernizacja torów, dojazd jest zdecydowanie trudniejszy. Wybierz jak coś EIC, by był Wars i byście mogli coś zjeść.
  • bergamotka77 19.07.19, 16:57
    Aplikacja mi pokazuje same TLK 😣

--

• adasion 19.07.19, 14:07
    Z powodu remontu torów pociągi jadą objazdem - przez Siedlce... i podróż trwa 3-3,5 h.
    Z kolei busy jeżdżą krajową 17, na której trwa rozbudowa do S17, więc jedzie się wolno.
  • szeptucha.z.malucha 19.07.19, 14:12
    Czyli samolot do Świdnika?
    Jeszcze nigdy Lublin nie był tak odcięty od świata.
  • bywalec.hoteli 19.07.19, 14:50
    Warszawa to nie cały świat, bez przesady. Autem pewnie z 2,5 h.

--
    Lato smile
  • szeptucha.z.malucha 19.07.19, 14:52
    Przez te drogi mi zajęło 3,5.
  • szeptucha.z.malucha 19.07.19, 14:56
    Poza tym, z której stronynie jest odcięty? Wszędzie rozkopane.
  • bywalec.hoteli 19.07.19, 15:26
    szeptucha.z.malucha napisała:

> Przez te drogi mi zajęło 3,5.
    Kiedy? Bo ostatnio oddali 30 km nowego odcinka ekspresówki:
    Źródło: ssc.siskom.waw.pl/
    http://ssc.siskom.waw.pl/nowa-mapa.png

--
    Lato smile
  • ichi51e 19.07.19, 16:53
    No wlasnie tez mnie zdziwilo bo jak jechalam do Kazimierza to jechalismy super sprawnie

--
  • srebrnarybka 19.07.19, 21:58
    Pociąg jedzie 3 godziny przez Siedlce albo i dłużej. Strasznie długo, bo linia Warszawa-Lublin jest rozkręcona, a podwykonawca zerwał umowę i czeka zmiłowania Bożego. Ja jeżdżę busami firmy Contbus spod Marriota. Ale dla dziecka może to być trudne. W takim wypadku lepiej zaryzykować pociąg. Ale spora szansa, że się spóźni.
  • double-facepalm 20.07.19, 15:13
    Jest flixbus, na te ok 3h jazdy mają prowizoryczną toaletę w autokarze.
  • zlota.ptaszyna 19.07.19, 17:04
    Berga chyba nie byłaś na ulicznym teatrze skoro porywasz się na taki wyjazd i to sama i jeszcze komunikacja publiczna podczas największych remontów
    To nie są jakieś przedstawienia wysokiej klasy poza tym raczej dla rodzin niż słomianych wdów - znów te politujace spojrzenia....

Choć preryznam że wateczek o przygodach warszawianki w prowincjonalnym Lublinie kusi wink
  • bergamotka77 19.07.19, 17:12
    Mówisz że mission imposibble? 😅 Nie znasz bergi, ktora jako 16-latka jezdzila sama do Francji autokarem.

--

• bergamotka77 19.07.19, 17:15
    Mowisz ze będą sprawdzać stan cywilny i rodzinny przed przedstawieniem? 🤣 Uwielbiam uliczne przedstawienia, cyrkowe akrobacje, linoskoczkow, pokazy ognia itp.😄

--

• cruella_demon 19.07.19, 19:55
    Nikt nie wspomniał o czarciej łapie w trybunale koronnym. Uwielbiam tą legendę, w dzieciństwie wyobrażałam sobie ten czarci sąd smile
    Jeżeli ktoś lubi takie klimaty, to jest przepiękny, zabytkowy cmentarz na Lipowej.
  • szeptucha.z.malucha 19.07.19, 20:45
    Przez ten cmentarz lubiłam chodzić do szkoływink
  • czarniejszaalineczka 19.07.19, 21:59
    a ja do sklepu smile
    i zawsze jak przechodzilam mialam orzechy dla wiewiorek smile

--
  • cruella_demon 19.07.19, 22:07
    Ha ziomalki! Ja miałam jedną babcię na Lipowej, drugą na Głębokiej, robiłam sobie skrót przez cmentarz właśnie smile
    Wiewiórki też karmiłam smile
  • lot_w_kosmos 19.07.19, 21:50
    Było i owszem wspomniane, zaraz na początku. smile
  • reinadelafiesta 20.07.19, 05:18
    A ja dodam, że niedaleko Lublina, w Kozłówce, jest muzeum które naprawdę warto zwiedzić. Poza głównym budynkiem, z mnóstwem eksponatów, są jeszcze fajne wystawy czasowe, powozownia, a nawet muzeum socrealizmu☺ Tylko nie wiem, jak tam dojechać transportem publicznym, trzeba by sprawdzić.

--
    Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąď
  • lot_w_kosmos 20.07.19, 08:12
    A to idąc tym tropem, warto zahaczyc Nałęczów, Janowiec, Kazimierz Dolny i Puławy. Następnie jadąc w stronę Warszawy Dęblin i Muzeum Sił Powietrznych ( dla 9latka super)
    Ale Bergamotka chce jechać pociągiem lub busem, więc nie za bardzo smile
  • ichi51e 20.07.19, 08:24
    W zadnym wypadku Farma Iluzji dodam (nie dla B ale jakby ktos kiedys trafil na ten watek) nie warto tak bardzo

--
  • reinadelafiesta 20.07.19, 09:42
    Lot w kosmos
    Może Bergamotka (albo ktoś inny) zmieni zdanie i jednak pojedzie samochodem, zdaje się że oddano jakiś kolejny odcinek autostrady. Ja nie zdawałam sobie sprawy kiedyś, jakie to są piękne okolice, a Roztocze jest bajkowe.

--
  • reinadelafiesta 20.07.19, 09:44
    * ups, ekspresówki😁

--
  • lot_w_kosmos 20.07.19, 19:16
    A Roztocze i owszem, zacne smile
  • lot_w_kosmos 20.07.19, 19:14
    Nie mogłam się powstrzymać :
    Jeszcze coś takiego, może cię zainteresuje :
    kurierlubelski.pl/top-10-miejsc-na-krotka-wycieczke-z-lublina-na-dojazd-wystarczy-godzina-sprawdz-nasze-propozycje/ar/c7-14290181?utm_source=facebook.com&utm_medium=kurier-lubelski&utm_content=turystyka&utm_campaign=top-10-miejsc-na-krotka-wycieczke-z-lublina-na-dojazd-wystarczy-godzina-sprawdz-nasze-propozycje&fbclid=IwAR0Iwvj1-iyDqt3PjO8k2-Sq4sD-y68HmKTnIrjL1W_T9eIvFA-wLa3iwsI

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka