19.07.19, 13:54
Będę w Krakowie z dziećmi. Oprócz zwiedzania Krakowa zastanawiam się nad dwiema opcjami:
* Wieliczka (nie byli)
* Eneryglandia (byli jak park raczkował - 4 lata temu).
Opcja pierwsza jest tańsza, opcja druga pewnie atrakcyjniejsza ale nie wiem czy zasłużyli ; ))
Na ile Wieliczka może być atrakcyjna dla 11 i 7 latków?
Edytor zaawansowany
  • aerra 19.07.19, 13:56
    Z 7 latkiem do Energylandii się nie opłaca, bo z połowy atrakcji nie będzie mógł skorzystać (ograniczenia wiekowe).

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • manala 19.07.19, 13:58
    Był jak miał 3 lata. Podobało mu się bardzo. Nie musi być od razu ekstremalnie ; )
  • fuzja-jadrowa 19.07.19, 14:27
    Z tego, co widzę na ich stronie, większość atrakcji dla najmłodszych jest od 120 cm wzrostu. Z czego korzystał 3-latek?
  • manala 19.07.19, 14:38
    Na akrakcje w strefie bajkowej czy rodzinnej dziecko może wejść samodzielnie jak ma 1.20. Ale z rodzicami wchodzą już dzieci 2+. Mój nawet nie miał trzech lat. Był na większości dostępnych wtedy atrakcji w strefie bajkowej i rodzinnej. Np. na tym: energylandia.pl/atrakcje/strefa-familijna/mars-coaster/ (pamiętam bo się później bawił w Marsa ; ))
  • simply_z 19.07.19, 13:59
    wybierzcie taka opcje:
    www.kopalnia.pl/zwiedzanie/kopalnia-dla-duzych-i-malych/odkrywanie-solilandii
  • neptunka 19.07.19, 16:31
    Na Solilandię 11-latek już stanowczo za "dorosły"
  • grazbed 19.07.19, 14:03
    Z tych wszystkich opcji wybrałabym.. Kopalnię Soli w Bochni. Atrakcja zbliżona jak Wieliczka ale w mniejszej, przyjemniejszej skali.
  • janja11 19.07.19, 14:11
    Nie wiem, skąd będziesz jechać.
    Znajomi z Finlandii byli Wieliczką zachwyceni. A podróżują naprawdę często.
    Jak stwierdzili, miasta historyczne, jak Kraków już widzieli, a zwiedzanie kopalni było czymś nowym.

Można wybrać się na specjalne zwiedzanie dla dzieci.

Kopalnia jest świetną opcją na letnie upały.
  • andaba 19.07.19, 14:11
    Moim dzieciom sie Wieliczka bardzo podobała (byli na początku szkoły, czyli w wieku 7-9 lat mniej więcej), ale tez to były zorganizowane szkolne wycieczki, z duchem kopalni w roli przewodnika i gadką dostosowana do wieku.
    Ale tak czy siak na pewno warto.
    O Energylandii sie nie wypowiadam, bo nie byłam, ani nie gustuje w takich rozrywkach.
  • jkl13 19.07.19, 14:18
    Moi w zbliżonym wieku byli zachwyceni. Szliśmy normalną trasą plus muzeum. Najbardziej podobało im się lizanie słonych ścianwink I oczywiście kaplica św.kingi. Ja polecam.
  • manala 19.07.19, 14:26
    W takim razie rozważę. ; )
  • mae224 19.07.19, 16:17
    Można w ogóle porównywać te dwie atrakcje?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka