Dodaj do ulubionych

Pomoc doraźna dla oczu latem

20.07.19, 14:08
Poradźcie, co można zastosować doraźnie na szczypiące, łzawiące oczy. Powodów tego stanu jest aż nadto: codzienny basen z chlorowaną wodą, mocne słońce przez cały dzień, przypadkowo wciskany weń krem z filrem, urlopowe oglądanie seriali nocą, czyli tv i brak snu, czytanie na ekranie....
Jak sobie pomóc?
Edytor zaawansowany
  • pade 20.07.19, 14:12
    Okłady ze zwykłej herbaty, czarnejsmile
    Plus krople nawilżające do oczu bez konserwantów.

--
    "Na berge trzeba mieć wygląd i pieniądze🤣 Dla Ciebie jestem pani bergamotka77."
  • qs.ibidem 20.07.19, 14:20
    Jak długo powinien trwać okład, żeby zadziałał?
  • pade 20.07.19, 14:21
    z 10 minut, max 15
    Mnie nic nie przyciemnia, ale ja mam ciemną oprawę oczu.

--
  • snakelilith 20.07.19, 14:20
    Herbata czasem przyciemnia skórę wokół oczu i wygląda się na zmęczoną.

--
    "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
  • pade 20.07.19, 14:22
    Nigdy nie miałam takiego efektu. A ulga była ogromna.

--
  • snakelilith 20.07.19, 14:32
    Bo ty masz ciemną cerę i ławo się opalasz. U mnie to od razu widać. Ale można wziąć też ziele świetlika.

--
    "Założyć, większość facetów bedzie się przyglądać czy widać cycki" - bywalec.hoteli
  • pade 20.07.19, 17:59
    Może faktycznie dlatego. Na świetlik jestem uczulona, więc tak czy siak zostaje mi herbata.

--
  • asfiksja 20.07.19, 14:18
    Hm, może kąpiel w jeziorze, kapelusz na głowę, omijanie oczodołów przy smarowaniu, higiena snu i ograniczanie czasu przed ekranem?
  • qs.ibidem 20.07.19, 14:22
    To na przyszłość, a co się stało to chcę, żeby się odstało wink
    Chociaż do jeziora mam zdecydowanie za daleko!
  • snakelilith 20.07.19, 14:28
    Ja zapobiegam włażeniu kremu do opalania do oczu tym, że nakładam na powieki grubo cień mineralny w odcieniu skóry. Mineralny proszek działa jak bariera, dobrze wchłania tłuszcz i wilgoć, mniej włazi wtedy do oczu. Na tym samym polega używany przez orientalki do oczu kohl (np. Hashmi). To taki węgiel do oczu zatrzymujący pył, pot i tłuszcz.

--
    "Mam gdzie indziej włosy smile " - bywalec.hoteli
  • snakelilith 20.07.19, 14:19
    Pójść do apteki i poprosić o krople dla wrażliwych oczu. Jest tego mnóstwo, według życzenia w jednej butelce jeżeli używasz stale, albo w jednorazowych porcjach, gdy tylko od czasu do czasu. Ja kupuję je nawet w drogerii. One zawierają zwykle oprócz roztworu fizjologicznego (jak naturalne łzy) kwas hialuronowy, dexpanthenol (Bepanthen), albo inne nawilżające i kojące substancje. Sprawdź składy, jeżeli jesteś na coś uczulona, niektórzy producenci dodają bowiem aloe vera.

--
    "Jeśli to dziury na dupie, to nie mam nic przeciwko..." - bywalec.hoteli
  • alpepe 20.07.19, 14:24
    Ja kupiłam sobie te z dexpanthenolem, jak to mi podrażniło oczy!!! Nigdy więcej.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • snakelilith 20.07.19, 14:30
    Najlepsze są te tylko z wodą i kwasem hialuronowym.

--
  • stara.mostowiakowa 20.07.19, 14:30
    Porządne okulary przeciwsłoneczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka