Dodaj do ulubionych

Jedzenie do pracy. Torba, plecak, ...?

20.07.19, 15:01
Jak "organizacyjnie" rozwiązujecie kwestię noszenia jedzenia do pracy?

Upychacie kanapki, jogurt, wodę, sałatkę (...) do swojej dużej torebki na ramię?
Nosicie osobną torbę tylko na drugie śniadanie/lunch? (czyli wariant: mała torebka + druga torba na jedzenie)

Moje pytanie kieruję szczególnie do kobiet, które spędzają poza domem wieeeeele godzin w związku z długim dojazdem środkami komunikacji miejskiej.
Edytor zaawansowany
  • leni6 20.07.19, 15:07
    Jelsi biorę tylko jeden posiłek to wkładam do torebki, jelsi więcej to najwygodniejsze jest moim zdaniem plecak, ale.jak ten mi z jakiś względów nie pasuje to biorę dodatkowa torbę na jedzenie.
  • mika_p 20.07.19, 15:09
    W pracy piję kawę, kranówkę albo wodę z dystrybutora, nie mam potrzeby nosić.
    Kanapkę upychałam do torebki, ale od dawna przerzuciłam się na dwa "dania", np kanapka + jabłko, chyba że popołudniowa zmiana, wtedy obiad w pudełku + jablko lub kefir

Albo niewielka reklamówka na to, albo koszyczek wiklinowy

--
    Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu. Carrie Bradshaw
  • sandrasj 20.07.19, 15:11
    Nie pracuje siedzę w domu ale mąż pudełko z obiadem/śniadaniem, bidon na Huela i butelkę z filtrem na wodę nosi w takiej płociennej torbie zakupowej, takiej która akurat była czysta i była pod ręką.
  • bigzaganiacz 20.07.19, 15:14
    Reklamowka BOSS czarna
  • auksencja15 20.07.19, 15:40
    Dodatkowa torba materiałowa
  • ajrisz.ka 20.07.19, 15:47
    Ale o czym mowa? Tutaj prawie każda pracuje w domu, zarabiając przez internetwink
  • abecadlowa1 20.07.19, 16:16
    W plecaku mam laptopa i często różne dokumenty. Śniadanie w szmaciance: pojemnik z owsianką i owoce + woda.
  • wapaha 20.07.19, 16:37
    Mój posiłek do pracy to osobny torba-worek. Chyba że biorę jeden duży plecak.
    Moje jedzenie w pracy to 2- 3 posiłki - czyli kilka pojemników + termos z kawą
  • ewcia1980 20.07.19, 16:43
    Ja jedzenie do pracy biorę zawsze w takiej torbie/kuferku termicznym.

A wychodząc z domu mam ze sobą - torebkę, torbę z jedzeniem, torbę z laptopem i torbę z pomocami do lekcji (jakieś książki, sprawdzone prace). także ....
  • mae224 20.07.19, 20:27
    Znam ten ból...
  • triismegistos 20.07.19, 16:46
    Do plecaka. Noszę na stałe plecak plus nerkę. Kiedy nie nosiłam plecaka w wielkiej torbie na ramię. Jedfna moja kumpela nosi w materiałowej schopperce.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • anonimowapodczytywaczka 20.07.19, 17:06
    I ta odpowiedź najbardziej mi się podoba wink Plecak + nerka to jest to wink
  • umi 20.07.19, 18:24
    Bo nerki sa bardzo przydatne wink Dobrze chociaz jedna mieć.
  • agua_de_coco 20.07.19, 17:11
    Ja podobnie, tylko zamiast nerki mam malutką listonoszkę.

--
    Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
  • lot_w_kosmos 20.07.19, 17:00
    Mam specjalną, oddzuelną, ręcznie tkaną torebusie.
    Piękna, elegancka i w sam raz się mieści wszystko.
    Do torebek moich nie upycham, szkoda by mi było, mam ładne, markowe, nietanie, żałuję ich smile
  • piataziuta 20.07.19, 17:07
    Na portfel, telefon dokumenty i klucze - mała skórzana torebka.
    Na jedzenie lniana lub papierowa torba, a w niej żarcie w pudełeczkach.
  • jkl13 20.07.19, 18:50
    Ikea ma fajnä, pojemną torebkę na lunch. Lekko izolowana takim podgumowanym materiałem,który dodatkowo łatwo się czyści,jeśli coś się jednak rozleje.
  • ira_08 20.07.19, 20:01
    Mam plecak worek, jeżdżę rowerem.
  • iimpala 20.07.19, 22:33
    to ile, żesz, ty w tej pracy jesz??? że potrzebujesz osobnej torby?
    Ja pracuje po kilkanaście godzin i zabieram : dwie-trzy kanapki, jakis jogurt, dwa, ewnetualnie troche sałatki, szczególnie, jeśli zostanie z poprzedniego obiadu. Jeśli nie zostanie to wrzucam pomidora albo jabłko. Kanapki z wędlina/serem, wrzucam do torebeczki termoizolacyjnej (w lecie) kupionej ongis w Tchibo (niezbyt dużej, jakoś 18/20 cm), lub pojemnika śniadaniowego (wcześniej dzieciowego)/torebki śniadaniowej, + jogurty. Owoce luzem. Wszystko miesci sie w "teczce" pracowej, w jej osobnej kieszeni. W drugiej kieszeni, i pomniejszych, są dokumenty, pieczatki itd itp.
    Spedzam wieeele godzin w pracy ale dojeżdżam stosunkowo krótko, samochodem.
  • mika_p 20.07.19, 23:32
    Wiesz, to może być kwestia rozmiaru torebki, a nie ilości jedzenia smile

Poprzednio nosilam sporawą listonoszkę ( na allegro w sekcji: mieści A4) i oprócz codziennych klamotów mieściła mi się kanapka i jabłko, albo pudełko z obiadem i kefir, tylko robiło się to ciężkie przy noszeniu, a miewałam ambicje chadzac dla zdrowia na piechotę. Kupiłam sobie zgrabny plecaczek, zeby się nie krzywić, no i kanapka mi się zmieści, ale jak dodam jabłko, to juz kanapka zmaltretowana, a na obiad miejsca już nie ma.
    Więc i tak muszę miec coś na jedzenie smile

--
    Jeśli estry są pochodnymi węglowodorów, to czy węglowodory są całkami z estrów? (za bash.org)
  • anonimowapodczytywaczka 21.07.19, 00:23
    big_grin
    no właśnie, samochodem. Jakbyś musiała iść na przykład kilometr do przystanku i potem kilometr do pracy (podaję przykładowe dystanse) to myślę, że perspektywa trochę by się zmieniła.
    A zabieram mniej niż Ty. Kanapkę, jogurt, banan lub jabłko i sałatkę (w szklanym pojemniku). No i małą butelkę wody (kranówy nie piję z powodów, o których nie będę dyskutować wink ).
  • iimpala 21.07.19, 01:19
    ale ja pracuje po 12, bywa i 16 godzin (co drugi dzień).
    Tak, że z tą jedną kanapką....
    A pijam raczej herbatę/kawę bo w pracy mam szafke na kubek i właśnie herbatę, kawę. Wody nie lubie.
    I ,jak wspomniałam, wszystko mieści sie w takiej standardowej teczce do pracy (torebka jest poza tym). Spokojnie mogłabym jeździć komunikacją. Zreszta wcześniej (przed samochodem) jeździłam.
  • lot_w_kosmos 21.07.19, 06:55
    Ja tam zabieram pojemnik z jedzeniem, owoce, marchewkę w slupkach, wodę, kefiry
    Żadnych zapychających kanapek, ale sałatki, mięsa z warzywami, kaszotta, itp
    I pracuję 8 godzin.
    Torba oddzielna jest mi niezbędna.
    smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka