Dodaj do ulubionych

Poszukiwany chłopiec nie żyje...

20.07.19, 16:22
Właśnie oglądam konferencję prasową policji...Szok , niby się człowiek spodziewał.Siedzę i ryczę.
Edytor zaawansowany
 • ajrisz.ka 20.07.19, 16:31
  A jednak sad
 • aga_mon_ber 20.07.19, 16:35
  Nie jestem tym faktem zaskoczona. To było do przewidzenia, że tatuś zabił bogu ducha winne dziecko.
 • umi 20.07.19, 17:03
  Tak samo jak z tym oszolomem z placu zabaw - wiadomo bylo, ze przemocowiec, a i tak dali dzieciaka. Podobno matka zwlekala z zawiadomieniem policji, bo myslala, ze tylko gra dzieckiem uncertain Co potwierdza, ze przemocowcy powinni miec kontakt z dziecmi pod nadzorem kuratora z oczami dookola glowy. Szkoda dziecka.
 • asia_i_p 20.07.19, 17:07
  Trochę tak, a trochę mogła mieć mało zaufania do polskich instytucji. Matki ze wschodu boją się nawet tak pomocowych instytucji, jak poradnia psychologiczno-pedagogiczna, nie mogliśmy parę lat temu namówić mamy chłopca z Ukrainy z ewidentnymi problemami, żeby tam poszła. Widzą całe państwo jako jeden system, nastawiony opresyjnie wobec obywatela. Mogła mieć jakieś wizje, że i jemu i jej dziecko zabiorą.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • umi 20.07.19, 17:26
  Mogla. Poza tym, nawet jakby zglosila od razu, to tez pewnie mala szansa, ze to by cos pomoglo.
 • asia_i_p 20.07.19, 18:14
  Okno czasowe było praktycznie żadne. Między 18 a 19 uspokajająca rozmowa z mężem, a przed 21 on już nie żył. Ten niepokojący SMS wysłany prawdopodobnie już po zabójstwie dziecka. No i ona zgłosiła to po raz pierwszy koło 22 - czyli akurat po takim czasie od SMS-a jaki zajmuje obdzwonienie rodziny i znajomych, przeplatane próbami porozumienia się z mężem. Tylko o tej 22-giej jej powiedzieli, że musi to zgłosić osobiście. Tak że nawet trudno powiedzieć, że ona zwlekała z tym zawiadomieniem. Tym niemniej, już jakiś pan ekspert się wypowiedział na tvn24, że jej zachowanie było dziwne. Wkurzają mnie tacy eksperci.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • umi 20.07.19, 18:20
  Ja to napisalam w takim kontekscie, ze oczywiscie nikt nie patrzyl draniowi na rece, bo taki z niego tatus... uncertain Natomiast masz racje, ze matka nie miala jak zadzialac inaczej. Sad zawalil sprawe, ze tatusiowi tyle umozliwil. Wq..ia mnie, ze faceci ewidentnie przemocowi i zaburzeni zaczeli byc traktowani z wieksza wyrozumialoscia niz dzieci. Jedna zona zwiala. Tak trudno bylo domyslic sie, ze nie uciekla bez powodu? uncertain
 • triss_merigold6 20.07.19, 18:25
  Ale sąd nie działa na podstawie domysłów. O zakaz kontaktów rodzica z dzieckiem lub kontakty pod nadzorem kuratora, musi wystąpić drugi rodzic. Rozumiesz, państwo nie byli jeszcze po rozwodzie, nie zapadły ustalenia dotyczące opieki nad dzieckiem, boje rodzice mieli pełnię praw rodzicielskich.
 • umi 20.07.19, 18:45
  Tamta sprzed kilku miesiecy zglaszala i tez nie upilnowali. Wychodzi na to, ze dzieci patologicznych ojcow przy obecnym nacisku na tatusiowa narracje (jakkolwiek to brzmi, ale kobiety przy rozwodach raczej nie zabijaja własnych dzieci) nie maja za duzych szans na przezycie. Przy obecnym tatusiowym trendzie i i nagonce na matki, ktore sa "takimi złymi madkami", a biedny mis taki poszkodowany oby za kilka miesiecy nie bylo kolejnej powtorki z rozrywki.
 • morekac 20.07.19, 18:28
  > Sad zawalil sprawe, ze tatusiowi tyle umozliwil.

  Ale sprawa nie dotarła jeszcze do sądu. Poza tym nie zarzucała mu przemocy wobec dziecka, z tego co wiadomo.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • owmordke 20.07.19, 20:37
  Morekac, uwazasz ze jak ojciec tlucze matke to powinien miec prawo do opieki nad dzieckiem?
 • nangaparbat3 20.07.19, 21:51
  Mówią, że matka zgłosiła przemoc psychczną. Skąd wiesz, że ją tłukł?

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • triss_merigold6 20.07.19, 21:58
  No i sama widzisz, że zgłoszenia przemocy psychicznej nie traktuje się serio. Zupełnie jak Bracia Samcy, którzy twierdzą, że pewnie na babę pokrzyczał, za to ona musiała mu przez telefon powiedzieć coś strasznego więc gość się załamał, stąd zamiast odwieźć dzieciaka, zabił go i rzucił się pod pociąg.
 • bistian 20.07.19, 22:03
  triss_merigold6 napisała:

  > No i sama widzisz, że zgłoszenia przemocy psychicznej nie traktuje się serio.

  Ale wina jest po obu stronach. Kobiety stosują alienację i fałszywe zgłoszenia, a policja często uważa, że to taka gra rozwodowa. Bodajże ponad 80% zgłoszeń o przemoc i pedofilię, są nieprawdą.
  Baby-oszustki do więzienia, facetów-prezemocowców za ryj, da się coś zrobić.

  Tylko, czy Polska produkuje tyle cementu, żeby się dało postawić te wszystkie więzienia dla kobiet?
 • mary_lu 20.07.19, 22:21
  Spokojnie, wystarczy wsadzić facetów składających fałszywe zgłoszenia o przemocy i pedofilii i już nie będzie kogo alienować.

  Według sędziów z jednej z ostatnich konferencji na UG - teraz w tych fałszywych zgłoszeniach przodują dzielni tatowie.
 • lauren6 20.07.19, 23:55
  > Według sędziów z jednej z ostatnich konferencji na UG - teraz w tych fałszywych zgłoszeniach przodują dzielni tatowie.

  Za takie coś rodzic powinien tracić prawa rodzicielskie. Z marszu.
 • owmordke 20.07.19, 22:55
  80% jest falszywa? A jakies zrodlo tych rewelacji?

  Poza tym czy ty wlasnie zasugerowales ze alienacja i falszywe oskarzenia sa tak samo zla jak morderstwo?
 • triss_merigold6 20.07.19, 23:06
  Typowe podejście panów z klimatów Dzielny Tata.
 • bistian 20.07.19, 23:27
  owmordke napisała:

  > 80% jest falszywa? A jakies zrodlo tych rewelacji?

  Czytam różne rzeczy, ogólnie jestem zainteresowany skalą różnych zjawisk. Również pisałem, że wśród ojców wątpiących w swoje geny w dziecku, 60% miało słuszne wątpliwości.
  A o tych 80% to mówił ktoś z prokuratury czy policji, że nie wyrabiają przez to.

  > Poza tym czy ty wlasnie zasugerowales ze alienacja i falszywe oskarzenia sa tak
  > samo zla jak morderstwo?

  Czytać umie? To sobie przeczyta jeszcze raz. Napisałem, że trzeba z tym walczyć, to nie jest normalne, że matki z premedytacją oskarżają fałszywie i nie ponoszą żadnych konsekwencji. Potem służby nie reagują, jak powinny, poza tym, są zarzucone sprawami.
  O tej konkretnej sprawie, nie chcę pisać, póki poznamy szczegóły. Ale prawdą również jest, że każdemu może odwalić w dużym stresie, matki też mordują swoje dzieci. To nie jest usprawiedliwienie, raczej zarzut, że system jest bez sensu. Dwóch facetów nie żyje, ojciec i syn, a być może, mogło do tego nie dojść. Niektórych trzeba leczyć, choćby na siłę przez krótki czas.
 • nangaparbat3 20.07.19, 23:34
  >>>>Również pisałem, że wśród ojców wątpiących w swoje geny w dziecku, 60% miało słuszne wątpliwości.

  Literówka? MAx 30%, tam gdzie największe ubóstwo. Na ogół jakieś 10%. To i tak dość bulwersujące dane.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • bistian 20.07.19, 23:41
  > >>>>Również pisałem, że wśród ojców wątpiących w swoje geny w d
  > ziecku, 60% miało słuszne wątpliwości.

  nangaparbat3 napisała:

  > Literówka? MAx 30%, tam gdzie największe ubóstwo. Na ogół jakieś 10%. To i tak
  > dość bulwersujące dane.


  Jaka literówka? Pisałem o wątpiących w uczciwość swojej(?) kobiety. Robią badania i 60% ma potwierdzenia, że mieli słuszność.
  Późno jest, przy zmęczeniu, warto czytać dwa razy, zamiast zmyślać. Z tą liczbą dzieci ze zdrad się zgadzam. W czasach wojennych było to nawet trochę ponad 30%.
 • nangaparbat3 21.07.19, 09:28
  Fakt, późno było smile

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • morekac 21.07.19, 10:49
  bistian napisał:

  > Jaka literówka? Pisałem o wątpiących w uczciwość swojej(?) kobiety. Robią badan
  > ia i 60% ma potwierdzenia, że mieli słuszność.

  I aż 40% miało paranoję.  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • attiya 21.07.19, 12:05
  kto robi badania? Podaj linki do badań
  tak na marginesie - kilka tygodni temu był spory artykuł w Prawnej na temat składania fałszywych zeznań - poczytaj sobie - przodują tam faceci po rozwodach składający fałszywe zeznania na byłe, szczególnie gdy to one odchodziły od mężów. Plus fałszywe zeznania dotyczące złego wykorzystywania alimentów. Po sprawdzeniu w większości okazywało się, że owi panowie z raz albo dwa zapłacili niepełną kwotę i natychmiast składali zawiadomienia, bo wg nich ICH kasa źle została spożytkowana. Itd. itd

  --
  Wolimy słyszeć krzyk mrożonych zarodków niż krzyk bitego dziecka za ścianą
  Dr Anita Kucharska-Dziedzic, Stowarzyszenie BABA
 • owmordke 20.07.19, 23:35
  Czyli zrodlo tzw. z d...

  Wszystkie falszywe oskazenia trzeba scigac czy tylko te ktore pochodza od matek/kobiet?

  Gdyby policja podchodzila powaznie do oskarzen matki (chyba zglaszala przemoc psychiczna) to byc moze to dziecko by zylo.
 • bistian 20.07.19, 23:50
  owmordke napisała:

  > Czyli zrodlo tzw. (wulgaryzm!)

  Źródło, jak każde inne. Jeśli są tam ludzie zawaleni sprawami w ramach rozgrywek czy zemsty, ja im wierzę. Oni przy tym pracują. Zresztą, to nie pierwszy tekst, jaki czytałem w tym tonie.

  > Wszystkie falszywe oskazenia trzeba scigac czy tylko te ktore pochodza od matek
  > /kobiet?

  Od czegoś warto by było zacząć, od tej dużej liczby lipnych spraw, więc od kobiet.
  Mężczyźni za to w dużej liczbie, oskarżali fałszywie o zaniedbania. Ale to jednak inna waga oskarżenia, za takie pomówienie, nie można stracić zdrowia, życia, pracy i znajomych.

  > Gdyby policja podchodzila powaznie do oskarzen matki (chyba zglaszala przemoc p
  > sychiczna) to byc moze to dziecko by zylo.

  Gdyby policja, RODK(OZSS), PPP , MOPS itd. nie były zawalone różnymi głupotami, byłoby łatwiej.
 • danaide 20.07.19, 23:55
  A co jeśli pod oskarżeniem o zaniedbanie podpisuje się adwokat, hę?
 • owmordke 21.07.19, 10:11
  To nie jest zadne zrodlo, to sa twoje domysly. Rownie dobrze mozesz powiedziec ze 80% mezczyzn stosuje przemoc w zwiazku. Bo gdzies tam slyszales.

  Polscy policjanci uwazaja tez, ze jak kobieta ma mocny makijaz i krotka spodniczke, to jak padnie ofiara gwaltu, to sama jest sobie winna. A jak juz pila akohol, to w ogole gwaltu nie bylo. Wiec Policja/Prokuratora to nie jest zaden autorytet. Caly system jest obsadzony, jak ladnie napisala zawsze-w-drodze, “starami dziadami”, ktorzy sa mentalnie w poprzedniej epoce i jak sie “baby nie bije to jej watroba gnije hue hue”.

  Wszystkie falszywe oskazenia powinno sie traktowac z ta sama surowosci. A ty jestes po prostu mizoginem. Nie masz zadnych dowodow na poparcie tego co piszesz, a z dostepnej rzeczywistosci wybierasz sobie to, co ci pasuje do twoje mizoginistycznej wizji.
 • bistian 21.07.19, 11:48
  owmordke napisała:

  > Wszystkie falszywe oskazenia powinno sie traktowac z ta sama surowosci. A ty je
  > stes po prostu mizoginem. Nie masz zadnych dowodow na poparcie tego co piszesz,
  > a z dostepnej rzeczywistosci wybierasz sobie to, co ci pasuje do twoje mizogin
  > istycznej wizji.

  Ja nie jestem żadnym mizoginem, tylko Ty jesteś prymitywna i pasują Ci najprostsze wytłumaczenia.
  Staram się rozumieć całość, rozmawiam z ludźmi, sam wyciągam wnioski. A, że Polki są agresywne? Są. Polacy również są. Jedni i drudzy stosują podłe metody i nie są za to wykluczani ze społeczeństwa, a powinni.
  Kobiety oskarżają o pedofilię. Nawet ostatnio czytałem o sprawie, gdy to teściowa zachęcała do takiej metody swoją córkę będącą w trakcie rozwodu. Szczęśliwie, było nagranie. Po czymś takim, taka baba powinna nie wychodzić z więzienia przez kilka lat, a to się nie dzieje.
 • owmordke 21.07.19, 11:56
  Ok, ale czemu tylko baba? A jak facet oskarza falszywie to juz nie?

  I jeszcze raz: gdzies cos uslyszales co pasuje ci do teorii “baby klamia” i sie tym brandzlujesz ignorujac fakt ze wiekszosc przestepcow to mezczyzni. I ze zarowno mezczyzni, jaki i kobiety skladaja falszywe oskarzenia. Ale oczywisci to babom trzeba dowalic. Bo jestes mizoginem.
 • bistian 21.07.19, 12:20
  owmordke napisała:

  > Ok, ale czemu tylko baba? A jak facet oskarza falszywie to juz nie?

  Siła rażenia jest jednak inna. Jasne, że powinni ponosić konsekwencje oboje, ale zgodnie z zagrożeniem, które spowodowali.
  Jeśli matka oskarża ojca o pedofilię, a nic takiego nie ma miejsca i ona jest tego świadoma, to ojciec może trafić do więzienia, może stracić zdrowie psychiczne i zazwyczaj tak się dzieje, straci znajomych, dobrą pracę, dobrą opinię w środowisku, życie mu się zmieni w sposób nieodwracalny.
  Jeśli ojciec oskarży matkę, że dzieci nie dojadają i nie mają opieki, to zazwyczaj jakaś opinia się przyklei, ale jest to do wyprostowania. Zresztą, ludzie sami widzą i nie traktują tego serio.
  Różnica jest zasadnicza.

  > I jeszcze raz: gdzies cos uslyszales co pasuje ci do teorii “baby klamia” i sie
  > tym (wulgaryzm) ignorujac fakt ze wiekszosc przestepcow to mezczyzni. I ze za
  > rowno mezczyzni, jaki i kobiety skladaja falszywe oskarzenia. Ale oczywisci to
  > babom trzeba dowalic.

  Nie zgodzę się. Fałszywe oskarżenie jest przestępstwem, chociaż kobiety nie są za to ścigane, nie wiem, dlaczego? Fakt, mężczyźni wolą rozwiązania siłowe i zachowania ryzykowne. Kobiety wybierają subtelniejsze metody przemocy.

  A co do stosowania przemocy przez rodzica i pozbawienie go praw rodzicielskich, to myślę, że gdyby to traktować bardzo serio, wiele dzieci musiałoby pójść do bidula, bo przemoc stosują oboje rodzice. Mam bardzo złe zdanie o polskich rodzinach
 • danaide 21.07.19, 12:30
  Zadałam Ci pytanie, do którego się nie ustosunkowałeś - a co jeśli te oskarżenia wysuwa kobieta, będąca adwokatką, reprezentująca mężczyznę?

  Świat nie jest aż tak czarno-biały. Gdyby sądy automatycznie kierowały sprawy o składanie fałszywych zeznań w sprawach rodzinno-opiekuńczych przed sądy karne może byłoby lepiej. I nie chodzi o to jakiej płci jest składający zeznania czy piszący pismo. Te fałszywe oskarżenia marnują czas, siły i środki wszystkich.
 • bistian 21.07.19, 12:47
  danaide napisała:

  > Świat nie jest aż tak czarno-biały. Gdyby sądy automatycznie kierowały sprawy o
  > składanie fałszywych zeznań w sprawach rodzinno-opiekuńczych przed sądy karne
  > może byłoby lepiej. I nie chodzi o to jakiej płci jest składający zeznania czy
  > piszący pismo. Te fałszywe oskarżenia marnują czas, siły i środki wszystkich.

  Niszczą niektórym osobom życie. Można by było obciążyć kosztami takiego śmieszka, a pełnomocnictwo doprecyzować, żeby klient musiał się podpisać pod takim oskarżeniem. Da się, tylko nie ma zgody w społeczeństwie, chyba wielu kręci taka zabawa bez konsekwencji.
  O czym mówić, jeśli nie da się uregulować nawet opłaty za ratownictwo w górach?
 • danaide 21.07.19, 13:11
  Więc się zgadzamy, tylko ja nie twierdzę z uporem godnym lepszej sprawy, że kłamstwo jest domeną kobiet.
 • owmordke 21.07.19, 14:57
  Kobiety stosuja tak subtelne metody ze nie masz zadnych zrodel ktore by poparly twoje tezy. Takie sa cwane.

  Poza tym ojcowie tez oskazaja o molestwanie seksualne, tylko nie matke a jej nastepnego partnera. I co wtedy?
 • bistian 21.07.19, 15:19
  owmordke napisała:

  > Kobiety stosuja tak subtelne metody ze nie masz zadnych zrodel ktore by poparly
  > twoje tezy. Takie sa cwane.

  Nie muszę mieć żadnych źródeł, nie żyję na Marsie, mam świadomość, co się dzieje na Ziemi, czytam, oglądam, rozmawiam...

  > Poza tym ojcowie tez oskazaja o molestwanie seksualne, tylko nie matke a jej na
  > stepnego partnera. I co wtedy?

  Prawda, tak się zdarza. I to też jest podłe
 • triss_merigold6 21.07.19, 15:26
  I dostajesz przekaz pokrzywdzonego, któremu eksia kazała dopilnować odrobienia lekcji z dzieciakiem w weekend i przywieźć małolata o godzinie X albo nie daj bosze upomniała się o alimenty. tongue_out
 • wapaha 21.07.19, 12:09
  Jakie tłumaczenia.
  Odleciałeś od tematu

  To ojciec zabił swoje dziecko.
  Koniec kropka
  Tu nie ma co szukać drugiego dna i innych winnych
 • wapaha 21.07.19, 10:14
  Nie ma znaczenia płeć tak naprawdę. Zabójcą jest rodzic.
 • umi 21.07.19, 22:24
  W tym konkretnym przypadku płec ma znaczenie. I zaden symetryzm nie ma zastosowania. Dzieci z zemsty zabijaja faceci, nie kobiety. I to głównie faceci (nie tylko ci zabijajacy) racjonalizuja takie morderstwo jakimis okolicznosciami lagodzacymi. Ktorych w tym przypadku nie ma. To kobieta ma "wdrukowany hormonalnie" instynkt macierzynski i hormonalna jazde w ciagu zycia, a jednak, zeby jej peron tak odjechal by zabila dziecko, musi byc naprawde bardzo zaburzona osoba. Albo miec np. depresje poporodową i sie nie kontrolowac. Facet nie ma wahan hormonalnych, wiekszosc nie grzeszy ani subtelnoscia ani jakas wieksza wrazliwoscia. Sumienie nie zabrania im znecac sie nad słabszymi, kiedy tylko maja okazje. Psa na ulicy tez predzej kopnie facet niz baba i predzej facet poszczuje psa na kota, niz baba. Przykladów jest wiecej. Jesli oni tacy słabi psychicznie są (pisze o tych półmozgach racjonalizujacych zabijanie dzieci słaba psychika, nie o kazdym facecie) to niech nie zakladaja rodzin, a dzieci to juz w ogole sobie nie funduja, nawet bez rodziny. Bo taka osoba nie jest w stanie udźwignac zycia. W ciazy nie chodzi, okresu nie ma, sily ma wiecej niz baba, a i tak nie daje rady... To ja nie wiem po co takie wadliwe geny dalej komus sprzedawac suspicious Moze lepiej niech zostana tylko ci normalni faceci. Tacy, ktorzy jednak nie sa w stanie zabic własnego dziecka, nawet na złośc najgorszej ex.
 • mamaaspiama 22.07.19, 12:03
  "80% jest falszywa? A jakies zrodlo tych rewelacji"

  Moja bliska znajoma - prokurator. Między rokiem 2011 a 2016 miała ponad 100 zgłoszeń molestowania dzieci w postępowaniach rozwodowych. Potwierdzone zostało dosłownie kilka.
  Dwóch moich przyjaciół było oskarżonych bezpodstawnie o molestowanie swoich dzieci.
  Sprawa oskarżenia dziadka o molestowanie wnuczki na podstawie rysunku drzewa z dziuplą. Po miesiącach dochodzenia okazało się, że kilka dni wcześniej byli w parku i widzieli drzewo z dziuplą, do którego schował się wiewiórka.
  Moi znajomi prowadzili rodzinę zastępczą, dziewczyna oskarżyła faceta o molestowanie. Po wielu miesiącach został oczyszczony z zarzutu, okazało się, że w każdym poprzednim miejscu robiła to samo, przez co razem z 2 braćmi, w tym jednym niepełnosprawnym, wędrowali po DD i RZ po całej Polsce, zostawiając za sobą szlak złamanego życia. Znajomi musieli wyprowadzić się do innego miasta, stracili kontakt z dziećmi, które pokochali i które planowali adoptować - dzieci na 100% nie znalazły rodziny adopcyjnej ze względu na wiek i stan zdrowia.

  "Poza tym czy ty wlasnie zasugerowales ze alienacja i falszywe oskarzenia sa tak samo zla jak morderstwo?"

  Alienacja niszczy życie dzieci i alienowanego rodzica. Często prowadzi do poważnych zaburzeń, prób samobójczych.
  Fałszywe oskarżenia potrafią bezpowrotnie zniszczyć człowiekowi życie. Miałam nieprzyjemność doświadczyć fałszywego oskarżenia o oszustwa finansowe (w dodatku przez mojego ex, który mnie okradł i żeby nie oddawać pieniędzy, złożył przeciwko mnie fałszywe doniesienie na policję). Relatywnie szybko sprawa został umorzona, ale dopóki trwała, czułam się po prostu zaszczuta i musiałam korzystać z pomocy specjalisty.
 • umi 22.07.19, 20:31
  Alienacji dopuszczaja sie tez faceci. Tylko, ze wtedy zawsze madka jest zła suspicious I jakos nikt nie mowi, ze dziecko potrzebuje kontaktu z matką. Jedyny przyklad faceta wychowujacego i nie alienujacego dzieci od matki (i to patologicznej!) znam z tego forum (wiec teoretycznie moze byc nieprawdziwy suspicious). W realu jesli juz znam jakiegos ojca wychowujacego dziecko bez zony, to nie trzeba duzego sprytu, zeby po lekkim podrazeniu dotrzec do tego, ze facet alienuje... Takze tego... ta alienacja to obupłciowa jest.
 • owmordke 20.07.19, 22:51
  Ja pytam ogolnie. Czy jak ojciec stosuje przemoc wobec matki to powinien widywac sie z dzieckiem?
 • nangaparbat3 20.07.19, 23:38
  Miałam kiedyś uczennicę, której ojciec został skazany za znęcanie się nad matką, i jednocześnie został opiekunem córki - teraz już nie przysięgnę, ale wydaje mi się, że matce też ograniczono prawa, za biedę.
  Pan miał szwagra.
  Ale to dawno było.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • owmordke 21.07.19, 10:17
  Nanga tak z innej beczki co to znaczy ze “pan mial szwagra”? Ze mial dojscia, wplywy? Ja jestem chyba z innego pokolenia niz ty i nie kumam.
 • nangaparbat3 21.07.19, 11:27
  Właśnie kumasz sad

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • morekac 21.07.19, 00:59
  owmordke napisała:

  > Morekac, uwazasz ze jak ojciec tlucze matke to powinien miec prawo do opieki na
  > d dzieckiem?

  Po pierwsze: nic takiego nie pisałam i doskonale o tym wiesz.
  Po drugie: kobieta nie zarzucała mu przemocy fizycznej i zdaje się, że nawet w jej przekonaniu nie stanowił zagrożenia dla dziecka.
  Po trzecie: sąd z reguły przyklepuje bądź nie wnioski zgłoszone przez którąś ze stron, a nikt jeszcze żadnego wniosku nie złożył i nie było żadnej rozprawy w sprawie rozwodu, opieki nad dzieckiem czy ograniczenia praw rodzicielskich komukolwiek. Było tylko oskarżenie o przemoc psychiczną (nie wiem, na ile poparte dowodami w postaci nagrań chociażby czy zeznaniami świadków), na etapie rozpatrywania przez policję czy prokuraturę i prawdopodobnie nikt nie traktował tego, że może się to przerodzić w zamordowanie własnego dziecka.
  Czyli nie jest to wina sądu, może jakiś tam ludzi w policji czy prokuraturze, którzy zapewne potraktowali sprawę na zasadzie: państwo są w konflikcie i sobie dokuczają, trzeba zbadać, ale pośpiechu nie ma, bo nic się nie dzieje. Pan się pewnie maskował, nikt nie zakładał najczarniejszych scenariuszy, a on knuł zemstę.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • owmordke 21.07.19, 10:14
  Ok, to jak NIE tlucze, ale stosuje przemoc JEDYNIE psychiczna wobec matki, to pownien miec takie same prawa do opieki na dzieckiem?
 • morekac 21.07.19, 10:37
  To, że ktoś oskarża kogoś o przemoc psychiczną nie zawsze oznacza, że oskarżany jest winny. Trzeba to zbadać, ale:
  1.oskarżenie wpłynęło w ostatnich dniach czerwca
  2.nie było oskarżenia o przemoc fizyczną, małżeństwo nie mieszkało razem, zatem spokojnie nawet najżarliwsi tropiciele przemocy w rodzinie mogli uznać, że niczyje życie nie jest zagrożone, zatem mają czas i aż tak nie trzeba się śpieszyć, bo pan nie stanowi dla pani zagrożenia.
  3. Do sądu nie wpłynął pozew rozwodowy czy o uregulowanie kontaktów z dzieckiem itp - skąd jakikolwiek sąd miał wiedzieć, co się dzieje w tej rodzinie.
  4.dziecko zniknęło 10tego. 1,5 tygodnia po zgłoszeniu sprawy.
  Więc akurat w sprawie przemocy psychicznej sądzę, że nie ma co psów wieszać na policji, prokuraturze i sądach, bo po prostu nie zdążyliby zareagować.
  Aczkolwiek w tym przypadku widać, że nie ma co ignorować złośliwości ze strony prawie eksmałżonka.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • owmordke 21.07.19, 11:00
  Ja caly czas probuje abstrahowac od tej konkretnej sytuacji i zrozumiec czy uwazasz ze przemoc wobec matki stoi w jakis sposob w sprzecznosci z opieka nad dzieckiem czy nie?

  A swoja droga to z tego co rozumiem to zgloszenie matki o przemocy zostalo zignorowane przez system, tak?
 • morekac 21.07.19, 11:28
  Nie wiem czy zostało zignorowane czy po prostu siła inercji systemu jest taka, że jeśli nie jest zagrożone życie czy zdrowie ludzkie, to policja przystępuje do działań z pewnym opóźnieniem. Słowem: jeśli nie dostaną wezwania na miejsce o awanturze domowej czy o tym, że lata ktoś ze spluwą i grozi, że wszystkich pozabija, to zajmą się sprawą za tydzień. Albo za dwa.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • morekac 21.07.19, 11:38
  >Ja caly czas probuje abstrahowac od tej konkretnej sytuacji i zrozumiec czy uwazasz ze przemoc wobec matki stoi w jakis sposob w sprzecznosci z opieka nad dzieckiem

  Ludzie potrafią być złośliwi wobec siebie w sytuacji rozpadu związku i dosrywać sobue całkiem bezinteresownie. Ale to nie oznacza, że coś zrobią dziecku, bo znakomita większość tego nie robi.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • owmordke 21.07.19, 11:53
  Wiesz do pewnego stopnia sie z toba zgadzam, ludzie sie kloca, nie zawsze sa dla siebie mili etc. ale o dziecko beda dbali.

  Z drugiej jednak strony czy mezczyzna mowiacy do matki dziecka np. “Zaj.bie cie ku..o” moze byc tak poza tym swietnym ojcem? Mam watpliwosci.

  Gdzies musi byc ta granica miedzy klotnia a przemoca. Osobiscie uwazam ze strona stosujaca przemoc powinna miec ograniczone prawa rodzicielskie.
 • danaide 21.07.19, 12:01
  Założenie idealistyczne. Niestety, w Polsce zostałyby niedobitki rodzin, bo są całe pokolenia nie radzące sobie z przemocą.

  Moja pokolenie było chowane w świecie, w którym przemoc wobec dziecka była dopuszczalna i akceptowana. Zresztą do dziś te poglądy pokutują. Czy my jako rodzice dostaliśmy jakiekolwiek wsparcie, by z tego kręgu przemocy wyjść? Nie. Albo w ograniczonym stopniu (np. Fundacja Dzieci Niczyje zrobi szkolenie dla paru osób, które przyjdą z własnej woli i tam się dowiedzą, że "dzieci się nie bije" - dramatycznie mało...). Sami sobie powinnismy to zagwarantować. Inaczej w nim pozostaniemy.

  Polska jest krajem, w którym przemoc jest realnym problemem. Każdego wobec każdego. I zamiast z tego wychodzić jeszcze się nas w to wpędza.
 • wapaha 21.07.19, 12:08
  Oczywiście
  Stąd taki wybuch szamba po filmie Sekielskiego
  Przemoc w każdej formie- również seksualna- była społecznie akceptowana. Molestowanie dzieci- wujkowie, księżulkowie, dziadziusiowie, dzieci i ryby glosu nie mają, dorosły zawsze ma rację, dziecku nie wypada zwracac uwagi . Pranie po gebach, przepychanki, alkoholizm , pijaństwo ubrane w niby kulturalne "u cioci na imieninach", picie w zakładach pracy- w tym w szkołach, szpitalach etc.....

  Jesteśmy tym przesiąknięci
 • owmordke 21.07.19, 15:00
  Od wiekow ten sam chocholi taniec.
 • morekac 21.07.19, 10:56
  owmordke napisała:

  > Ok, to jak NIE tlucze, ale stosuje przemoc JEDYNIE psychiczna wobec matki, to p
  > ownien miec takie same prawa do opieki na dzieckiem?

  Ale sprawa o opiekę nad dzieckiem nie dotarła do sądu.


  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • triss_merigold6 21.07.19, 11:03
  Dokładnie. Sprawa była na najtrudniejszym dla kobiety etapie tj. już zdecydowała się na odejście i wyprowadziła, a jeszcze nie zapadły żadne sądowe ustalenia, na których można się oprzeć. Dlatego piszę, że kobiety w takiej sytuacji powinny być uczulone, że facet może zareagować nieprzewidywalnie, niebezpiecznie, furiacko, histerycznie etc., stąd konieczność kontroli spotkań z dzieckiem.
 • umi 21.07.19, 22:30
  Na to wychodz, ze w dzisiejszych czasach kazdego faceta trzeba traktowac jak potencjalnego gwalciciela (bo jak mu hamulce puszcza, biednemu misiowi, to przez spodniczke tej zuej baby i jej dekolt) a kazdego ojca przy rozwodzie jak potencjalnego morderce (bo misiaczek moze presji nie wytrzymac i dziubdziusia z tej presji ukatrupic). Fajne społeczenstwo suspicious
 • konsta-is-me 21.07.19, 16:20
  owmordke napisała:

  > Morekac, uwazasz ze jak ojciec tlucze matke to powinien miec prawo do opieki na
  > d dzieckiem?

  Oczywiscie, przeciez wiekszosc ematek wie doskonale, ze jak facet tlucze babe, to jej wina 😁
  A w ogole to "tylko dzieci szkoda" i powinni je zabrac.

 • morekac 21.07.19, 17:43
  konsta-is-me napisała:

  > owmordke napisała:
  >
  > > Morekac, uwazasz ze jak ojciec tlucze matke to powinien miec prawo do opi
  > eki na
  > > d dzieckiem?
  >
  > Oczywiscie, przeciez wiekszosc ematek wie doskonale, ze jak facet tlucze babe,
  > to jej wina 😁
  > A w ogole to "tylko dzieci szkoda" i powinni je zabrac.
  >

  Przecież nigdzie nic takiego nie napisałam. Po prostu śmiem wątpić, czy prokuratura, sądy, policja mogły zrobić cokolwiek w tej sprawie wcześniej i zapobiec śmierci dziecka poprzez odizolowanie od niego ojca, skoro samo zgłoszenie wpłynęło raptem kilka dni roboczych wcześniej i nie zawierało zapewne nic straszliwie alarmującego? I nawet sama matka nie uważała, że gość może coś dziecku zrobić?


  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • zawsze-w-drodze 20.07.19, 18:21
  O tym pisze. Stare skamieliny z mentalnością Sprzed kamieni łupanego sączą te insynuacje w stronę matki a bracia samcu z lubością słuchają. Ekspertów z autorytetem.
  Rzyg.
 • sofia_87 20.07.19, 16:35
  Ja też, mały, zdrowy człowiek zamordowany przez psychola.
  Mam nadzieję, że chociaz wszystko odbylo się szybko i w miarę bezboleśnie, żeby dziecko nie zdążyło się przestraszyć ani cierpieć crying
 • nota_bene0 20.07.19, 16:39
  Ból nie do opisania dla jego rodziców i matki chłopczyka. 😟

  --
  "Alter schuetzt vor Liebe nicht, aber Liebe vor dem Alter"
  Coco Chanel
 • serei 20.07.19, 16:50
  rodziców? przecież to ojciec go zabił

  --
  "Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, naprawdę. Ja się cały czas czegoś uczę. Bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie, kiedy jadę, ja się uczę w samolocie, kiedy lecę. Ja się cały czas czegoś uczę. Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć i wydaje mi się, że warto. Więc w związku z tym czytam jakąś książkę. Jeżeli nie, to siedzę i uczę się języka, nowe słówka. Cały czas się czegoś uczę. Bo uważam, że to jest jedyna droga do tego, żeby cały czas trzymać się na wysokim „C”- wypowiedź Prezydenta Andrzeja Dudy
 • lot_w_kosmos 20.07.19, 16:55
  Rodziców psychola....
  Zaprawdę trudno się domyślić....
 • nota_bene0 20.07.19, 17:33
  lot_w_kosmos napisała:

  > Rodziców psychola....
  > Zaprawdę trudno się domyślić....

  Dziękuję ☺️


  --
  "Alter schuetzt vor Liebe nicht, aber Liebe vor dem Alter"
  Coco Chanel
 • czarniejszaalineczka 20.07.19, 18:31
  ona ma ma mysli dziadkow czyli rodzicow mordercy

  --
  "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
 • thea19 20.07.19, 16:39
  w samochodzie tego mordercy znaleźli mocz i krew chłopca, to chyba świadczy, że jednak nie było bezboleśnie
 • lauren6 20.07.19, 16:43
  Policja zdementowała te informacje o rzekomym znalezieniu krwi dziecka w samochodzie.
 • manon.lescaut4 20.07.19, 17:09
  Zdementowala, bo może nie mieli jeszcze 100% wyników z labu, ale wszystkie znaki wskazywały, ze to właśnie tosad
  Pamietam, ze te ślady moczu mną wstrząsnęły, mały chłopiec, który ze strachu i bólu posikal się w majtki...
  Powinien być zakaz kontaktów z dziećmi dla każdego tatusia przemocowca do czasu przejścia leczenia i tylko w razie pozytywnego rezultatu widzenia i to pod nadzorem. Zero tolerancji i współczucia dla domowych katów!
 • kryzys_wieku_sredniego 20.07.19, 17:17
  Też myślę że przecież nie strzelił mu w potylicę głaszcząc go po dłoni. Pewnie go udusił, albo zadźgał nożem.
  Nie powinnni grzebać takiego ścierwa jak jego ojciec.
  Biedna kobieta, strasznie to dołujące.
 • manon.lescaut4 20.07.19, 17:24
  Kiedyś samobójców chowano pod płotem, dobrze, te czasy już minęły, jednak dzieciobójca żegnany przez księdza z honorami, to trochę nie tegesuncertain
 • astrologia333 20.07.19, 17:51
  Nie miał mszy, to raz. Kościół nie jest od sądzenia i oceniania - z czym usilnie się walczy. Wg kk wiary spotka go wieczne potępienie, więc ten, tego. W tym akurat więc przypadku może daruj sobie jazdę.
  Beszczeszczenie jego ciała, prochów żeby go ukarać nic by nie dało. Sama bym ch.a utopiła. Gołymi rękami. Niestety nie żyje i można mu naskoczyć. Był jednak czyimś synem i bratem. I to dla tych ludzi był pogrzeb raczej.
 • mildenhurst 20.07.19, 17:53
  Ślady moczu czy też kału świadczą o tym, że po śmierci mięśni podtrzymujące nie funkcjonują. Każdy denat oddaje treść jelitową. Takie ślady nie świadczą o strachu czy przerażeni. Czysta fizjonomia.
 • bergamotka77 20.07.19, 18:01
  mildenhurst napisała:

  > Ślady moczu czy też kału świadczą o tym, że po śmierci mięśni podtrzymujące nie
  > funkcjonują. Każdy denat oddaje treść jelitową. Takie ślady nie świadczą o str
  > achu czy przerażeni. Czysta fizjonomia.

  Fizjonomia? Jezusie święty chyba chodziło Ci o fizjologie? Sprawdź w słowniku słowa, których zamierzasz użyć przed następnym wpisem smile


  --
  bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

  morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
 • nangaparbat3 20.07.19, 18:29
  Przecież to telefon pisze.
  Typowy błąd maszyny, i tyle.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • iimpala 20.07.19, 21:37
  >Przecież to telefon pisze.
  Typowy błąd maszyny, i tyle.

  a ty co? na drugie masz mildenhurst, czy jak?
  Teraz to juz każdą tępotę autora można będzie zwalic na "telefon"....
  A co to? panna m. niepiśmienna? nie potrafi odczytać, co wysyla? a jak juz niedowidzi to moze jednak niech przesiądzie się na większy ekran, he he
 • iimpala 20.07.19, 21:38
  aha, i to nie pisze "telefon" a ciągle jeszcze "człowiek" A przynajmniej tak mi sie wydawało, moze rzeczywiscie to tylko jakis bezmyslny przedmiot?
 • nangaparbat3 20.07.19, 21:53
  Eeee tam.


  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • nangaparbat3 20.07.19, 22:56
  No i - złość piękności szkodzi

  media.istockphoto.com/photos/impala-picture-id147317735?k=6&m=147317735&s=612x612&w=0&h=eYTLGrQySLklUFlnNG25pqW7mMb4gQwXH4Uc6cM3eIk=
  Impala


  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • iimpala 21.07.19, 02:32
  twojej na pewno. Bo akurat impala jest PIĘKNA.
 • nangaparbat3 21.07.19, 09:29
  Taż piszę, że piękna. Cudo.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • thea19 20.07.19, 18:07
  a którędy tuż po śmierci z nieuszkodzonego człowieka leci krew?
 • 35wcieniu 20.07.19, 20:04
  No i dalej, niech ktoś napisze że to nie troll big_grin

  --
  - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
  - Ale jak przez głowę?
  - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
 • iimpala 20.07.19, 21:33
  >Ślady moczu czy też kału świadczą o tym, że po śmierci mięśni podtrzymujące nie funkcjonują.

  no nie każdy... moja matka zmarła w domu i nie była ani obszczana, ani obsrana...
  A "oddanie moczu" ewidentnie świadczy o olbrzymim strachu poszkodowanego, właśnie szczególnie dziecka. Akurat tez mna to wstrząsneło i od razu pomyslałam, że po ptokach.
 • wioskowy_glupek 20.07.19, 22:01
  Nie, nie świadczy

  --
  "Zdajesz sobie sprawę, że próbujesz uzyskać racjonalną odpowiedź od czegoś, czego mentalność jest mieszaniną mentalności prymitywnego wieśniaka i odczuć autystyka, i co nigdy nie będzie w stanie zrozumieć sytuacji innej niż ta której samo doświadczyło?" ~ kosheen4
 • iimpala 21.07.19, 02:47
  owszem, świadczy. Ze przypomne tylko nocne moczenie dzieci, bedące wynikiem stresu.
  Ojciec mordujacy mnie, dziecko, jest powodem mogacym wywołać stres.
 • noemi29 20.07.19, 23:09
  sofia_87 napisał(a):

  > Ja też, mały, zdrowy człowiek zamordowany przez psychola.
  > Mam nadzieję, że chociaz wszystko odbylo się szybko i w miarę bezboleśnie, żeby
  > dziecko nie zdążyło się przestraszyć ani cierpieć crying

  W samochodzie znaleziono krew i duże ilości moczu. To dziecko przeżyło koszmar, pewnie posiusiało się ze strachu.
  Patrzę na mojego syna i wyję, widzę jaki jest delikatny i bezbronny wobec dorosłych, jak łatwo przejmuje nasze emocje...nie mogę dojść do siebie.
 • gama2003 20.07.19, 16:41
  Biedny maluch.
  Spodziewane zakończenie a jednak szok.
 • pasquda77 20.07.19, 16:44
  Szok , bo mimo wszystko gdzieś z tyłu głowy była nadzieja , że ta historia skończy się inaczej , biedny dzieciaczek.
 • kyrelime 20.07.19, 16:57
  Dokładnie. Patrzę na jego zdjęcie i tak bardzo mi go żal. To niewyobrażalne, co może czuć matka chłopca, dziadkowie, od których ojciec odebral syna, a później zrobił mu taką krzywdę. Ciężko o tym wszystkim w ogóle myśleć...
 • asia_i_p 20.07.19, 17:04
  Też, całkowicie wbrew prawdopodobieństwu, liczyłam na inne rozwiązanie.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • double-facepalm 20.07.19, 19:22
  Ten troglosyta wypisywal
 • double-facepalm 20.07.19, 19:30
  double-facepalm napisała:

  Ten troglodyta wypisywal matce dziecka ze "juz nigdy nie zobaczy syna" etc - po tym jak policja ujawniła treść tych smsow to niestety przestałam mieć nadzieję na inne zakończenie, tzn ze chłopczyk odnajdzie się żywy.
 • bergamotka77 20.07.19, 17:05
  To bylo pewne, ze szukają już tylko ciała tego malucha. Straszna tragedia. To był punkt honoru polskiej policji aby znaleźć go żywego lub... martwego sad

  --
  bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

  morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
 • katja.katja 20.07.19, 17:11
  Nie mogę patrzeć na ten barani łeb ojca.

  --
  Nie dam się wygasić!
 • bergamotka77 20.07.19, 17:15
  Widzieliscie go na tym nagraniu?

  natemat.pl/278901,co-robil-ojciec-5-letniego-dawida-jest-nagranie-z-targow-w-dubaju-film

  Strasznie dziwny z twarzy, choć niby taki sumienny pracownik, chwalony przez przełożonych i kolegow. Jak niewiele wiemy i współpracownikach...podobno pierwsza żona też od niego uciekła z córką. Niezły psychol.

  --
  bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

  morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
 • sylwus34 20.07.19, 17:20
  Niestety całkiem przeciętny z twarzy. Trudno mi dostrzec tę "dziwność", a i psychopatia mało widoczna. Porażające.
 • katja.katja 20.07.19, 17:23
  Dziwny może nie, ale taki pasztet. Kijem bym nie tknęła.

  --
  Nie dam się wygasić!
 • cruella_demon 20.07.19, 17:47
  Ale na psychopatę znęcającego się nad rodziną nie wyglądał, a już przecież pierwsza żona od niego uciekła. Z ryja właśnie taki niby poczciwy.
  Współczuję tej matce strasznie, nawet zemścić się nie może bo gnój się wymiksował i uniknął odpowiedzialności. Ryczeć nie ryczę, ale patrzę na mojego czterolatka i słabo mi się robi na myśl, że mogłoby mu się coś stać. Na miejscu tej kobiety chybabym pojechała na cmentarz i nas**rała gnojowi na grób.
 • bergamotka77 20.07.19, 17:27
  Rysy ma dziwne takie skośne. Ale on by repatriantem z Kazachstanu i mieszkał tu od zaledwie 20 lat wiec przyjechał do PL jako nastolatek. Mężczyźni na Wschodzie słyną z brutalnosci i okrucieństwa.

  --
  bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

  morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
 • volta2 20.07.19, 17:34
  Gdzieś jakiś Kazach geny podesłał. Nic dziwnego tam kilka pokoleń żyło i właśnie się już zaczynały wynaradawiania poprzez związki z lokalnymi.
 • grrrru 20.07.19, 22:26
  Nie bardziej niż Polacy...
 • ravny 20.07.19, 18:31
  Mieliśmy znajomego w pracy. Chłopak jak chłopak, trochę foszasty ale poza tym ok, żonaty , dzieciaty, opowiadał jak z dzieckiem chodzi do muzeum, jak mu kota kupił a dzieciak nie zainteresowany.. Kolega z nim biznes założył, gdzie ten chłopak był głównym managerem, później się okazało, że jakieś dziwne długi u klientów się pojawiły, a menager twierdzi co innego niż ci klienci i nie idzie się z nim dogadać. Więc kolega postanowił się z jego żoną skontaktować, choć dotąd prywatnie się nie spotykali. I się okazało, że manager nigdy dziecka nie miał, całe opowieści przez kilka lat o tym co z dzieckiem robi i gdzie jeździli były wymyśloną od początku do końca bajką. Nie były bajką za to długi w które wpakował wspólnika w biznesie..
 • triss_merigold6 20.07.19, 18:37
  Ojp ale creepy.
 • znowu.to.samo 20.07.19, 19:24
  Świry są wśród nas niestety, jak widać 😐

  --
  *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
 • konsta-is-me 21.07.19, 17:13
  Zupelnie przecietny z twarzy.
  Tak jak 99.9 procent swirow/psychopatow itp.
  Nie wiadomo czemu panuje przekonanie ze "to widac".
  Nic nie widac.
  Oczywiscie "PO" fakcie, kazdy od razu "czyta to z twarzy".
 • eliszka25 20.07.19, 17:15
  Też właśnie przeczytaliśmy w wiadomościach. Biedny mały 😢. Bardzo współczuję jego matce i tym biednym dziadkom.
 • aerra 20.07.19, 17:25
  W takich chwilach zazdroszczę wierzącym. Byłaby chociaż nadzieja, że ten #$%^& miałby przewalone, a tak go po prostu nie ma.
  Jak, no jak można zabić takie małe dziecko? Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że robię z premedytacją krzywdę mojemu dziecku i to jeszcze z tak miałkich powodów, no do *&^%$ nędzy!


  --
  super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
  <*>
 • iberka 20.07.19, 17:29
  Ta konferencja prasowa była inna.....jestem zachwycona tym jak zachowały się media i sposobem w jaki przekazano tę smutną wiadomość sad
 • lidek0 20.07.19, 17:37
  policja nie potwierdziła tego faktu na 100%, więc tytuł ....... ale tego chyba wszyscy się spodziewali , choć nadzieja umiera ostatnia......


  --
  Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
  Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
  zapraszam na forum Dla starających się
 • solejrolia 20.07.19, 17:44
  sad

  --
  Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
 • zawsze-w-drodze 20.07.19, 17:57
  Obydwie stacje telewizyjne pełne kuzwa emerytowanych specjalistów od tego i Stare dziady.
  I w obydwu sączy sie narracja ze matka mogła wcześniej, ze mogła lepiej, ze opuściła męża, że nie łagodziła konfliktów, że może gdyby rozmawiała z nim inaczej, że przeniosła sie do innego mężczyzny, że zgłoszona TYLKO przemoc psychiczna.... OBYDWIE kuzwa. TVN24 tez.
  Nie mogę.
  Nie mogę.
  Nie mogę.
  Stare dziady pier.do.lo.ne
 • bergamotka77 20.07.19, 17:59
  Weź się lecz. To znany kryminolog prof. Brunon Holyst a nie stary dziad. Twoja ignorancja załamuje...

  --
  bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

  morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
 • zawsze-w-drodze 20.07.19, 17:59
  Stary głupi dziad.
 • zawsze-w-drodze 20.07.19, 18:02
  „W kulturze europejskiej kobieta jest postrzegana jako własność mężczyzny” „to była tylkoprzmkc psychiczna zgłoszona. Rodzina powinna rozwiązać to sama”.
  Stary, głupi, usprawiedliwiający przemoc, mizygoniczny dziad.
 • umi 20.07.19, 18:14
  I póki takie dziady będa miały cos do powiedzenia, to przemocowe sq..syny udajace tatusiow beda zabijac dzieci. Bo oczywiscie wizyty pod nadzorem godza w jego prawa ojca.
 • znowu.to.samo 20.07.19, 19:21
  Serio on tak powiedział? Chyba go po**ało!?!
  Sory ale jestem wyjątkowo wstrząśnięta tym całym wydarzeniem...

  --
  *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
 • odnawialna 20.07.19, 23:45
  „W kulturze europejskiej kobieta jest postrzegana jako własność mężczyzny” tak powiedział, ale w kontekście, jak bardzo zmiana partnera mogła uderzyć w samobójcę.
  Ten ekspert starał się tłumaczyć mechanizmy, które powodowały samobójcą, ale ja też byłam wkurzona jego wypowiedziami, aż wyłączyłam telewizor, bo strasznie jechał na matkę, a ojca bronił. "Może gdyby matka inaczej..., może gdyby matka delikatniej tę rozmowę przeprowadziła..." "A ojciec chciał dziecku umilić ostatnie chwile i pokazał lotnisko". Coś w tym stylu gadał, koszmar. Mam nadzieję, że matka dziecka tego nie oglądała.
 • owmordke 21.07.19, 10:20
  Ojp ten ekspert naprawde tak powiedzial? “Pokazal lotnisko” - laskawy pan. I moze jeszcze szybko zabil zeby syn nie cierpial. Super ojciec. To sie po prostu w glowie nie miesci.
 • ewiedzma 20.07.19, 18:04
  Może i znany, ale jednak szkodnik.
 • triss_merigold6 20.07.19, 18:10
  Co z tego, skoro ma mentalność z poprzedniej epoki.
 • nangaparbat3 20.07.19, 18:39
  Tę samą rozmowę słyszałyśmy"
  Hołyst wyjaśniał, co się wydarzyło. Jakie fakty jakie miały następstwa, a co wynikało z praktyki powszechnej w Polsce (przykłada się o wiele większą wagę do przemocy fizycznej).
  Owszem, wspomniał o kontekście kulturowym - "kobieta jest uważana za własność mężczyzny".
  O tym, że ten człowiek powinien był trafić do psychiatry, ale nikt nie zorientował się, co się z nim dzieje - i że to dziwne, że nikt nie zauważył.
  Ale przede wszystkim mówił o toczącym się PROCESIE PSYCHOTYCZNYM.


  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • triss_merigold6 20.07.19, 18:41
  Nikogo nie zmusisz, żeby poszedł do psychiatry, a zwłaszcza gościa, któremu właśnie zaczyna się pi....p w głowie w temacie pokrzywdzenia i rewanżu.
 • nangaparbat3 20.07.19, 18:46
  To jest rzeczywiście niesłychanie trudne.
  Ale facet był kompletnym świrem - przed zamordowaniem synka pokazywał mu startujące na Okęciu samoloty.
  Może powinien był trafić do tego psychaotry 10 lat temu. A może miał takie zabirzenia osobowości, że nikt by nc nie poradził. Profilaktycznie się nie zamknie nikogo.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • zawsze-w-drodze 20.07.19, 18:58
  O tym, że dziwnym jest, że matka zgłosiła zaginiecie dopiero o północy nie słyszałaś? I ze moze gdyby wcześniej? A o tym, że w sumie to ona zaostrzyła konflikt opuszczając męża tez nie? A o tym, że wyglądałoby to zupełnie inaczej gdyby nie wyprowadziła sie do innego mężczyzny? A o strachu bidulka, że bedzie miał przez nią utrudniony kontakt z synem? A o tym, że gdyby z nim rozmawiała przez telefon łagodniej, cieplej, starając się uspokoić emocje, to może, może? A o tym, że przeciez zgłaszała tylko jakieś tam psychiczne historie? A słaby opór dziennikarki, ktora widać nie zdzierżyła kocopalow pana eksperta zauważyłaś? Czy tez ci wygodnie umknął?
  Widać każdy słyszy co chce.
  Powtarzam - stary, szkodliwy dziad. Oby matka tych jego jadowitych, oskarżycielskich bzdetów nigdy nie musiała wysłuchać.
 • nangaparbat3 20.07.19, 19:06
  Faktem jest, że nie widziałam od początku, może się w trakcie trochę zmitygował - usłyszałam: nie oskarżam matki, więc co było na rzeczy.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • bergamotka77 20.07.19, 19:13
  Chodzilo o to, ze nie zgłosiła policji, ze dostała smsa ze nie zobaczy więcej syna a powinna. Jezu jaki ejdzyzm w tym wątku. Starszy pan to stary dziad? Wstyd ematki!

  --
  bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

  morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
 • zawsze-w-drodze 20.07.19, 19:31
  Ejdżyzm srejdżyzm - stary, zramolały dziad z gębą pełną szkodliwych, krzywdzących, stereotypowych tez. Kilkanaście minut insynuowania winy, a przynajmniej współwiny matki i usprawiedliwiania zachowań psychola, a na końcu wygodny wytrych - „ja nikogo nie oskarżam”. Sio.
 • double-facepalm 20.07.19, 19:33
  bergamotka77 napisała:

  > Chodzilo o to, ze nie zgłosiła policji, ze dostała smsa ze nie zobaczy więcej s
  > yna a powinna. Jezu jaki ejdzyzm w tym wątku. Starszy pan to stary dziad? Wstyd
  > ematki!
  >
  Tak wiem berga ze ty najpierwsza do dosrywania pokrzywdzonym kobietom ale mogłabyś juz się w tym wątku jednak nie produkować. Autorytet, ale tym razem przegial.
 • danaide 20.07.19, 23:09
  No dokładnie. Tak to jest w TV - jak specjalista z dziedziny X (tu: kryminolog) to na pewno wie coś w temacie A-Z. I potem nie wiadomo gdzie oczy podziać.
 • asia_i_p 20.07.19, 19:52
  SMS jest z około 19. Jej pierwszy telefon na policję to 22. Wcześniej zdążyła obdzwonić rodzinę i pojechać do mieszkania męża w Grodzisku, na policję zadzwoniła spod tego mieszkania, kiedy zobaczyła, że jest puste i zamknięte. Policja wiedziała bądź powinna była wiedzieć już wtedy o samobójstwie ojca dziecka, a jednak zamiast zareagować od razu, powiedziała, że musi zgłosić to zaginięcie osobiście, więc wróciła do Warszawy i zgłosiła.

  Nie była to pierwsza taka akcja z nieoddaniem dziecka na czas, poprzednie kończyły się tym, że odbierała syna z Grodziska, całego i zdrowego - wygląda to na długą premedytację, jakby facet usypiał stopniowo jej czujność.

  Co wszystko nie zmienia faktu, że w momencie wysyłania SMS-a chłopczyk już najprawdopodobniej nie żył. Nawet natychmiastowa teleportacja matki na posterunek - bo wychodzi na to, że wbrew uwagom pana eksperta, że mogła zadzwonić, to jednak zadzwonić nie mogła - nic w tej sytuacji nie mogła zmienić.

  Tak czy siak, to są rozważania marginalne. Ja oczekuję od eksperta, że będzie mi mówił, jakie zachowania powinny wzbudzić mój niepokój, a nie "zastanawiał się" nad konkretną kobietą, którą spotkała tragedia.

  Stary dziad w tym przypadku to nie kwestia wieku, to określenie gatunkowe pewnego rodzaju myślenia.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • bistian 20.07.19, 20:32
  asia_i_p napisała:

  > Nie była to pierwsza taka akcja z nieoddaniem dziecka na czas, poprzednie kończ
  > yły się tym, że odbierała syna z Grodziska, całego i zdrowego - wygląda to na d
  > ługą premedytację, jakby facet usypiał stopniowo jej czujność.

  Tak to nie działa. Zabójstwo i samobójstwo to raczej impuls pod wpływem bardzo silnego stresu.
 • aerra 20.07.19, 20:34
  Przecież policja cały czas twierdziła, że facet miał wszystko starannie zaplanowane - to jaki impuls pod wpływem stresu?

  --
  super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
  <*>
 • bistian 20.07.19, 20:44
  aerra napisał(a):

  > Przecież policja cały czas twierdziła, że facet miał wszystko starannie zaplano
  > wane - to jaki impuls pod wpływem stresu?

  Miał zaplanowane samobójstwo? Kto tak gada?
  Stres jest różny, choćby z tego powodu, że nie umie poskładać swojego świata i życia do kupy. Ciągły stres o dużym natężeniu. Facet może chodzić i gadać do siebie, że np. w takim razie jego życie jest bez sensu, ale nie wierzę w te plany tak na tip-top dopięte.
  Ludzie z tamtych stron są na co dzień z agresją, mają ciężkie przeżycia, trudne wspomnienia i są ogólnie w kiepskiej kondycji psychicznej.
 • triss_merigold6 20.07.19, 21:18
  Gość był hazardzistą z długami, miał czas przywyknąć do stresu. Do tego musiał mieć gigantyczne urojenia wielkościowe, skoro zapowiedział żonie zemstę poprzez dziecko.
  A nieprzywożenie na czas jest klasyką klasyki, moja kuzynka się z czymś takim boryka non stop, est to złośliwe, szarpie nerwy, nieraz rozwala inne plany, ale przecież eks "tak się stara o kontakt z dzieckiem".uncertain
 • nangaparbat3 20.07.19, 22:01
  >>> Ja oczekuję od eksperta, że będzie mi mówił, jakie zachowania powinny wzbudzić mój niepokój,

  Te, co budzą. Intuicyjnie. I zmiany w zachowaniu - nagłe, gwałtowne.
  Ale co z tego - gdyby tak się dało powiedzieć, wyuczyć, nie byłoby na przykład samobójstw w szpitalach psychiatrycznych czy natychmiast po ich opuszczeniu.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • triss_merigold6 20.07.19, 22:13
  Ależ tego akurat da się wyuczyć - na samobójstwo trzeba mieć trochę energii i decyzyjnosci, akurat to moment tuż po wyjściu z tak głębokiej depresji, że człowiek nie ma siły na nic.
 • nangaparbat3 20.07.19, 23:00
  A co się niby da wyuczyć tak na zicher?
  W medycynie nie ma pewników, w psychiatrii tym bardziej.
  Zawsze zostanie bardzo szeroki margines niepewności.
  A w posądzaniu kogoś o niecne zamiary tym bardziej - a to projekcja, a to nawet prościutka chęć oczernienia.
  Nie ma lekko.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • morekac 20.07.19, 19:55
  Berga, na twoim miejscu już bym się bała. Kobieta zgłaszała tylko przemoc psychiczną wobec siebie, podobno nie miała zastrzeżeń jeśli chodzi o stosunek do dziecka. A twój mąż świrował i stosował przemoc wobec ciebie nawet nie przy próbie rozstania, a przy próbie twojego spotkania z jakąś dawną miłością. Jest kandydatem do odpału z byle powodu, a jednak z nim jesteś i dzieci z nim przebywają. I nie czujesz, że to psychol.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • bergamotka77 20.07.19, 20:27
  Mój szybciej by zabił mnie niż nasze dzieci smile A tak serio od mojego męża żadna żona/kobieta nie uciekła. Psychicznie się nie znęcał ani fizycznie nad nikim/ hazard to ostatnia rzecz, która by mu się zdarzyla/ nałogów brak. Raz mu odwalilo, ale już wybaczylam akcje z paszportem dawno. Kochamy się bardzo i wspieramy. Podsumowując: nie boję się 😄

  --
  bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

  morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
 • kropkacom 20.07.19, 20:56
  Kobiety/matki lubią tak myśleć.

  > Mój szybciej by zabił mnie niż nasze dzieci
 • danaide 20.07.19, 23:28
  Nie boisz się, bo się nigdzie nie wybierasz. A nie wybierasz się, bo...
 • danaide 20.07.19, 23:29
  Nie będę drążyć tego tematu, ale nie pisz więcej kobietom, że powinny wiedzieć za kogo wychodzą, z kim robią dzieci itp. Sama dopiero post factum się dowiedziałaś tego i owego.
 • bergamotka77 21.07.19, 00:57
  No błagam jesteś ostatnią osoba, która może pouczać w zakresie wyboru partnera i ojca dzieciom.

  --
  bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

  morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
 • nangaparbat3 21.07.19, 09:31
  Ona Cię nie poucza w zakresie wyboru partnera, tylko w zakresie pouczania innych kobiet smile

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • rosapulchra-0 22.07.19, 14:13
  Bergamota, to nie danaide poucza, tylko ty i ty powinnaś się powstrzymać z takimi opiniami i radami.

  --
  Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
 • morekac 21.07.19, 01:21
  bergamotka77 napisała:

  > Mój szybciej by zabił mnie niż nasze dzieci smile A tak serio od mojego męża żadna
  > żona/kobieta nie uciekła. Psychicznie się nie znęcał ani fizycznie nad nikim/
  > hazard to ostatnia rzecz, która by mu się zdarzyla/ nałogów brak. Raz mu odwali
  > lo, ale już wybaczylam akcje z paszportem dawno. Kochamy się bardzo i wspieramy
  > . Podsumowując: nie boję się 😄
  >

  Pan stolarz z Jastrzębia, ten co podpalił dom z żoną i dziećmi, też był uważany za kochającego męża i ojca przez własną żonę. Nigdy nie wiesz, co sobie psychol ubzdura i co uzna za jedynie słuszny sposób postępowania.
  Tego pana też nikt nie podejrzewał o coś takiego.
  A "ucieczka pierwszej żony na Ukrainę" to po prostu mógł być wyjazd tam, gdzie było jej lepiej żyć - albo przynajmniej tak to było przedstawiane. Mało kobiet wraca z dziećmi w rodzinne strony, gdy im się małżeństwo rozpada?


  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • grrrru 20.07.19, 22:08
  Akurat sms "nigdy nie zobaczysz syna" to jest powód do natychmiastowego wszczęcia alarmu i dla mnie też dziwne, że czekała z reakcją.
 • triss_merigold6 20.07.19, 22:16
  Nie, jeśli takich gróźb było wcześniej wiele i pan w uniesieniu oraz wzruszaniu się nad sobą regularnie pieprzyl jakieś rzewne kocopaly.
  Aczkolwiek jako hazardzistę powinna go po prostu wcześniej otruć czy coś.
 • grrrru 20.07.19, 22:22
  Próbuję sobie wyobrazić, że chłop dostaje od ex takiego smsa, a jednocześnie nie może się skontaktować z którymś z dzieci. I mimo, że mowa tu o nastolatkach to zgłoszenie na policję byłoby natychmiast. Właśnie dlatego, że nałogowcy od rzewnych kocopałów są nieprzewidywalni i nie wiadomo, co im do łba strzeli. Taki smsm to jest uzasadnione podejrzenie, że dziecko jest w niebezpieczeństwie = natychmiast policja. Niech się potem ktoś sam tłumaczy, że tylko go na kocopoły naszło i w sumie to nie miał nic złego na myśli.
 • triss_merigold6 20.07.19, 22:31
  Czytałaś, co napisała Asia i jaki był przebieg wydarzeń na osi czasu? Ona nie czekała, próbowała skontaktować się z eksem, obdzwoniła inne osoby, pojechała do eksa do domu, dzwoniła na policję etc. Policja kazała jej złożyć zawiadomienie osobiście.
 • mary_lu 20.07.19, 22:34
  W ogóle pójście na policję w takiej sytuacji to jest cięźkie przeźycie. Miałam do czynienia z kilkoma policjantami i policjantkami, większość zachowuje się po prostu odrażająco. Wałkowali i pokrzykiwali na mnie jakbym była oskarźona o handel narkotykami.
 • grrrru 20.07.19, 22:45
  Tu akurat mam odmienne doświadczenia - na hasło "dzieci w niebezpieczeństwie" policja stawała na równe nogi i od razu działała. Ale wiadomo, dużo zależy pewnie od konkretnych ludzi, może mieliśmy szczęście.
 • grrrru 20.07.19, 22:42
  Nie, zaraz doczytam - zrozumiałam że czekała do północy i to było dla mnie dziwne. Jak jest tak jak piszesz to zaczyna wyglądać logicznie.
 • triss_merigold6 20.07.19, 22:47
  Nie, nie czekała do północy. Oskarżanie jej, że zwlekała jest nie w porządku.
 • grrrru 20.07.19, 22:57
  Ok, już doczytałam, masz rację. Po prostu w wielu wcześniejszych tekstach było to tak sformułowane.
 • morekac 21.07.19, 01:11
  grrrru napisała:

  > Nie, zaraz doczytam - zrozumiałam że czekała do północy i to było dla mnie dziw
  > ne. Jak jest tak jak piszesz to zaczyna wyglądać logicznie.

  Od początku pisali, że matka pojechała najpierw do Grodziska po dziecko. Najpierw widocznie chwilę czekała w domu - przecież gdyby wyszła, a gość właśnie przywiózł dziecko, to też byłoby źle i niedobrze.


  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • czarniejszaalineczka 20.07.19, 18:39
  stary poj&^%$# dziad

  --
  "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
 • berdebul 20.07.19, 19:40
  Nie, raczej produkt czasów, w jakich dorastał. I jednak normalniejszy od swojego potomka.
 • aerra 20.07.19, 20:33
  Serio? Bronisz faceta, który w takiej sytuacji winą obarcza matkę tego dziecka? I to w zasadzie wprost?
  Naprawdę trzeba jej dowalić bardziej?


  --
  super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
  <*>
 • lauren6 20.07.19, 18:47
  Stary dziad nie widzi związku przyczynowo skutkowego, że zaczęło się od przemocy psychicznej, a skończyło na martwym dziecku. No debil.

  Przestroga dla innych matek: nie cackać się z agresora tylko zgłaszać służbom, wnosić o ograniczenie praw rodzicielskich. Towarzystwu specjalnej troski w dudach się poprzewracało od tych wszystkich dzielnych ojców.
 • triss_merigold6 20.07.19, 18:50
  Dokładnie.
 • szalona-matematyczka 20.07.19, 19:50
  Rozmowy nie slyszalam, wiec sie nie odniose. Ale napisze tyle, ze dosyc dobrze znam srodowisko policyjno-wojskowe i tam pelno takich "starych dziadow" z takim patriarchalnym tokiem myslenia. Duzy % policjantow czy wojskowych stosuje przemoc w domu, ale czesc z nich "tylko" psychiczna, wiec Holys pewnie uzna , ze nie doprowadzi to do smierci.😠
 • delauras 20.07.19, 18:06
  Żeby spokoju duszy nigdy nie zaznał ten bydlak co odebrał życie Dawidowi.
 • azja001 20.07.19, 18:13
  Szokujące że ojciec może własne dziecko potraktować jak worek ze śmiaciami po to tylko żeby odegrać się na kobiecie która go zostawiła. Przerażające... I ten wywiad z Dubaju.. Facet jak facet, setki takich wokół. Niech chłopiec odpoczywa w pokoju
 • nangaparbat3 20.07.19, 18:41
  Jaki wywiad z Dubaju?

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • bergamotka77 20.07.19, 18:50
  nangaparbat3 napisała:

  > Jaki wywiad z Dubaju?
  >
  Był link w moim wpisie wyżej. Był z pracy na targach w Dubaju i się wypowiadał przed kamerą. Jakal się troche a raczej zacinal i powtarzał, ale głos miał dość przyjemny.  --
  bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

  morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
 • double-facepalm 20.07.19, 19:39
  Po 99.99% niezdiagnozwanych psycholi (nie obrażam ogółu chorujących psychicznie i leczacych sie bo zaraz przyleci forumka taki sobie nick) - takich co znęcaja się nad rodziną, widząc ich w sytuacjach np służbowych tak jak tego osobnika na targach, bys za chiny ludowe nie domyslila się, ze mogą taka krzywdę komuś wyrządzić.
 • szalona-matematyczka 20.07.19, 19:51
  On nie byl raczej chory psychicznie, tylko mial zaburzenie osobowosci, a to jest nieukeczalne, w sensie, nie ma na to lekow.
 • dramatika 20.07.19, 20:05
  szalona-matematyczka napisała:

  > On nie byl raczej chory psychicznie, tylko mial zaburzenie osobowosci, a to jes
  > t nieukeczalne, w sensie, nie ma na to lekow.

  Mówisz o psychopatii? Psychopatia nie wyłącza logicznego myślenia, czyli zdolności do wyciągnięcia wniosku z faktu, że gdy popełni się samobójstwo, to się nie będzie żyć, albo że gdy się zamorduje dziecko, to się pójdzie siedzieć do końca życia.
 • szalona-matematyczka 21.07.19, 11:01
  Ale on chcial, by chlopiec nie zyl (bo = kara dla matki) i nie poszedl do wiezienia (bo sie zabil, wiec im "uciekl"; "im" tzn. "tej zlej kobiecie, ktora zasluzyla na kare", policji, wierzycielom od hazardu itp.). Wszysfko logiczne, oczywiscie w logice osoby z zaburzeniem osobowosci.
 • betty_bum 20.07.19, 18:09
  Od wielu dni to było oczywiste, dobrze, że rodzina będzie mogła urządzić pogrzeb i kiedyś może zamknąć ten najgorszy etap.
 • triss_merigold6 20.07.19, 18:10
  Bracia Samcy wykazują zrozumienie wobec mordercy.
 • cruella_demon 20.07.19, 18:16
  Nic nowego.
 • lauren6 20.07.19, 18:43
  Incele już dawno orzekli, że na 100% zamordował dziecko, co było oczywiście winą złej kobiety.
 • triss_merigold6 20.07.19, 18:46
  Czytałam. Najwyraźniej mają powody, żeby być pewnymi, że zamordował.
 • lauren6 20.07.19, 18:50
  Tak na marginesie, policja pewnie musiała przetrzepać BS, 4chan i inne incelozy w poszukiwaniu śladów tego pana. Ewidentnie rozpoznali swojego.
 • triss_merigold6 20.07.19, 18:51
  Miejmy nadzieję, że przetrzepała, całe to towarzystwo powinno być monitorowane.
 • szalona-matematyczka 20.07.19, 19:52
  Wystarczy, ze kobiety zbojkotuja inceli...
 • aerra 20.07.19, 20:35
  Incelem z definicji jest ktoś kogo bojkotują kobiety....

  --
  super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
  <*>
 • katja.katja 21.07.19, 10:11
  Myślę, że jest.

  --
  Nie dam się wygasić!
 • tryggia 20.07.19, 18:21
  Właściwie to było oczywiste, jednak strasznie to uderzyło. Dysocjuję się od głębszych uczuć i wyobrażeń, bo jestem zbyt empatyczna w stosunku do dzieci. Szkoda, że facet nie żyje.

  --
  Hope
 • morekac 20.07.19, 18:33
  Wschodnie geny to można było nabyć wskutek jakichkolwiek wywózek. Mało to rosyjskie armie się przewalały w te i we wte?

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • nangaparbat3 20.07.19, 18:43
  Straszna tragedia.
  Spodziewam się, że podobne rzeczy będą się zdarzały coraz częściej, bo coraz więcej widzę na co dzień zaburzonych ludzi.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • triss_merigold6 20.07.19, 18:45
  Mężczyzn. Zaadresuj swój komentarz prawidłowo.
 • nangaparbat3 20.07.19, 18:47
  Nie. Mężczyzn i kobiet oraz dzieci.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • lauren6 20.07.19, 18:51
  Nanga ma rację, kobietom też się rzuca.
 • triss_merigold6 20.07.19, 18:54
  No nie wiem, generalnie mam kontakt z kobietami oazami stabilności i zdrowego rozsądku, a część z nich ma problemy z eksami lub prawie eksami <głównie finansowo-organizacyjne, bo co drugi jest biedny, chory, zazdrosny, ma drewnianą nogę, fochy etc.>.
 • umi 20.07.19, 18:57
  Kobieta ma za duze hamulce w oprogramowaniu, zeby wyslac własne dziecko na tamten swiat. Musi byc z nia naprawde źle, zeby do tego doszlo. Facet jest duzo bardziej "awaryjny". Teoria o wspanialym ojcostwie to jedno, a rzeczywistosc idzie sobie i kwiczy. W krajach, gdzie mezczyźni maja duzo wieksze prawa od kobiet, takich akcji jest jeszcze wiecej. Oni cos maja (co niektorzy, ale tych niektórych duzo wiecej niz analogicznych kobiet) z glowa i przedmiotowym podejsciem do drugiego czlowieka uncertain
 • triss_merigold6 20.07.19, 19:01
  Mężczyźni mają znacznie większą potrzebę władzy oraz kontroli w połączeniu z urojeniami wielkościowymi.
 • nangaparbat3 20.07.19, 19:09
  Jednak kobietom też się zdarzają samobójstwa rozszerzone. To trochę tak wygląda - w końcu siebie też zabił.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • mary_lu 20.07.19, 19:15
  Samobójstwo rozszerzone kobieta popełnia zazwyczaj wtedy, gdy zabija dzieci żeby je przed czymś (w swoim mniemaniu) chronić. Facet zazwyczaj się mści.
 • znowu.to.samo 20.07.19, 19:18
  Teraz sobie sprubójcie wyobrazić, jaka jest sytuacja kobiet w krajach muzułmańskich, gdzie mężczyzna może wszystko, a kobieta praktycznie nic. Jedyne co może to siedzieć w domu, rodzić i wychowywać kolejne dzieci.

  --
  *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
 • umi 20.07.19, 19:23
  Juz tu to kiedys pisalam. Tam sa take półmózgi, ze np. na złosc matce obleje dzieciaka kwasem albo połamie nogi. I to akurat nie jest wiedza tylko z internetu, ale z pierwszej reki, od osoby pracujacej przy udzielaniu pomocy takim dzieciom uncertain Ch..era bierze na sama mysl.
 • mary_lu 20.07.19, 18:59
  Hołyst już z 20 lat temu powinien był iść na emeryturę. Kiedyś napisał niezłe podręczniki, ale od lat zal go słuchać.

  Dobijająca jest ta historia. Mnie gniecie gdzieś w brzuchu od pierwszych doniesień w mediach.

  To jest koszmar każdej matki w tej sytuacji - wiesz, ze facetowi siadło na łeb i będzie się na Tobie mścić za pomocą dziecka - nikt Ci nie wierzy i jeszcze Cię szantaźują, że sama utracisz prawa rodzicielskie ograniczając kontakty ze świrem. Nawet lęk przed dziadem przekują przeciwko Tobie, o jakimkolwiek złym słowie nie mówiąc.

  A jak zacznie się dziać i wszyscy dostrzegą, że świr, to te same osoby próbują Ci udowodnić, ze jesteś głupia i nieporadna, bo nie zapobiegła temu wszystkiemu.

  Koszmar, koszmar. Kto nie przeźył, nie może uwierzyć.
 • nangaparbat3 20.07.19, 19:13
  >>>wiesz, ze facetowi siadło na łeb i będzie się na Tobie mścić za pomocą dziecka - nikt Ci nie wierzy i jeszcze Cię szantaźują, że sama utracisz prawa rodzicielskie ograniczając kontakty ze świrem. Nawet lęk przed dziadem przekują przeciwko Tobie, o jakimkolwiek złym słowie nie mówiąc.

  A to prawda.
  Z innej strony sporo jest kobiet karzących byłych mężów/partnerów odizolowaniem od nich dzieci.
  Chyba jedyne co można, to doskonalić diagnostykę tych sytuacji.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • mary_lu 20.07.19, 19:19
  Taaa, diagnostyka. Mnie jakieś dwie psycholki tak przeczołgał na badaniu, że dwa dni miałam ataki płaczu i paniki. Moje dziecko po „badaniu” zapadło w stan bliski katatonii. Panie lubiły krzyźowy ogień pytań oraz dręczyć komentarzami, ze nie powinnaś czuć tego co czujesz, to jest bez sensu, złe i bez podstaw. Np. prezent od męża w postaci ksiąźki o zabiciu przez ojca dzieci w ramach zemsty na żonie - zupełny drobiazg, na pewno nie wiedział co kupuje.
 • nangaparbat3 20.07.19, 19:34
  No więc właśnie o tym piszę - doskonalić, żeby nie dochodziło do takich sytuacji. Też.

  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • ravny 20.07.19, 21:06
  pitu pitu. takie sytuacje są nagminne. A pomoc państwa i psychologów czy innych rodków - trąci patologią. tatusiów pijaków, narkomanów, psycholi- którzy po rozstaniu z matką dziecka ciągle nękają, wykorzystują dziecko - jest wielu. Wystarczy wejść na fora o przemocy w rodzinie. tysiące matek trzęsie się dziś ze strachu, czy tatuś oszołom dziecko odda, czy mu krzywdy nie zrobi, albo co mu właśnie nagada przeciw matce nie licząc się ze zdrowiem psychicznym dziecka. Zgłoszenie na policję że facet zastrasza? - właśnie czytam historię dziewczyny -policjant powiedział żeby nie przesadzała bo inne mają gorzej. A jak trafi na faceta narcyza to panie z mopsów lekko klepną co się da byle facetowi dać co chce i kobietę wskażą jako "alienatorkę". To już lepiej mieć prostaka budowlańca za eksa, który obrażony za rozstanie wyjedzie za granicę olewając dziecko i alimenty, niż mieć exa wykształconego, a nie daj boziu policjanta czy kasiastego, Ptryanie ile kobiet tkwi z dziećmi w patologicznym związku wyłącznie z tego powodu, że wiedzą iż świr po rozstaniu zrobi dziecku piekło.
 • bistian 20.07.19, 21:18
  ravny napisał:

  > pitu pitu. takie sytuacje są nagminne. A pomoc państwa i psychologów czy inny
  > ch rodków - trąci patologią. tatusiów pijaków, narkomanów, psycholi- którzy po
  > rozstaniu z matką dziecka ciągle nękają, wykorzystują dziecko - jest wielu.

  Pewno tak jest. Ale, z drugiej strony, Polki mają opracowaną do perfekcji alienację rodzicielską i stosują te metody z dużą przyjemnością i bez żadnej kary. To jest patologia po obu stronach, a stres jest na takim poziomie, że powstają zmiany w mózgu, często nieodwracalne. Dlatego, po rozmowie z matką, ojciec potrafi zachowywać się nieprzewidywalnie agresywnie, ale matka również to potrafi, kroniki policyjne również często piszą o matkach.

  Nie ma co chować głowy w piasek, udawać, że wszystko jest w porządku, tylko trzeba wprowadzać zmiany w dobrym kierunku możliwie szybko.
 • triss_merigold6 20.07.19, 21:20
  No, dalej, jakie zmiany? Może np. w zakresie skutecznej ściągalności alimentów, bo nadal są dziesiątki tysięcy typów, którzy tak sobie oszczędzają, bo po co mieliby wydawać kasę, skoro nie muszą.
 • bistian 20.07.19, 21:27
  triss_merigold6 napisała:

  > No, dalej, jakie zmiany? Może np. w zakresie skutecznej ściągalności alimentów,
  > bo nadal są dziesiątki tysięcy typów, którzy tak sobie oszczędzają, bo po co m
  > ieliby wydawać kasę, skoro nie muszą.

  Również. Typy nie płacą, ale typki też nie płacą, ale kto w sądzie da sensowny wyrok takiej matce?
  Z alimentami można by było coś zrobić, choćby włączyć rodzinę do płacenia, bo dziecko powietrzem nie żyje, zmotywować rodzinę do wskazania majątku niepłacącego rodzica.

  Więzienie bez zawiasów za świadome alienowanie bez sensownego powodu.
 • triss_merigold6 20.07.19, 21:32
  Tia, teoretycznie można ściągać od rodziców alimenciarza tj. dziadków dziecka, ale tylko jeśli matka nie jest w stanie samodzielnie zaspokoić potrzeb dziecka i jeśli już sąd cokolwiek zasądzi to jakieś żenujące grosze.
 • ravny 20.07.19, 21:47
  Ten przypadek - facet był już żonaty. Jego pierwsza żona zabrała córkę i uciekła od niego, z powodu przemocy domowej jaką stosował. Wielokrotnie bił żonę Ukrainkę. Druga żona zgłasza przemoc na policję, i nikt nie ogranicza takiemu typowi kontaktów z synem. Facet nałogowiec, zadłużony hazardzista.
  Zapewne dla wielu psychololo rodkololo policjantów i sędziów - matka nie dając syna psycholowi recydywiście by była alienatorką która "tak dobrze zajmującemu się dzieckiem ojcu" chce kontakty utrudniać.
  No to macie efekt.
 • astrologia333 21.07.19, 10:20
  Gdzie są te ingormacje o przemocy fizycznej?
 • ravny 21.07.19, 19:50
  rosyjska prasa
 • asia_i_p 21.07.19, 10:49
  Trzeba też dodać, że matka z definicji była w słabszej pozycji niż ojciec, bo cudzoziemka. Biedna dziewczyna, szlag człowieka trafia na samą myśl.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • szalona-matematyczka 20.07.19, 19:59
  Mary, sily zycze.
 • znowu.to.samo 20.07.19, 19:13
  Jaim złośliwym, podłym zj*bem trzeba być, żeby na złość matce zabić Bogu ducha winne dziecko. Chciał kobiecie dokopać i udało mu się. Mam nadzieje że gdzieś tam w zaświatach dopadnie tego zj*ba jakaś sprawiedliwość...

  --
  *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
 • dramatika 20.07.19, 19:38
  znowu.to.samo napisała:

  > Jaim złośliwym, podłym zj*bem trzeba być

  Jak dla mnie facet musiał być w stanie skrajnej psychozy, aby coś takiego zrobic.
 • ewiedzma 20.07.19, 20:12
  Dla mnie najtrudniejsza w tego typu sprawach jest utrata zaufania do ludzkiego mózgu. Sama posiadam jeden egzemplarz nad którym nie zawsze panuję tak jak bym chciała i wszelkie historie tego typu wywołują lęk.

  Biedne dziecko, biedna matka i dziadkowie. Niewyobrażalna tragedia.
 • zofijkamyjka 20.07.19, 20:40
  ewiedzma napisała:

  > Dla mnie najtrudniejsza w tego typu sprawach jest utrata zaufania do ludzkiego
  > mózgu. Sama posiadam jeden egzemplarz nad którym nie zawsze panuję tak jak bym
  > chciała i wszelkie historie tego typu wywołują lęk.
  dokładnie, to jest włąsnie przerażające! co sie musi zadziać w mózgu człowieka że jest w stanie zrobić cos takiego.
  --
  Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
 • karmelowa_bombonierka 21.07.19, 09:12
  > dokładnie, to jest włąsnie przerażające! co sie musi zadziać w mózgu człowieka że jest w stanie zrobić cos takiego.

  Czasem jest to po prostu wielka rozpacz, gdy trafi na podatny grunt, np. depresję, silną wrażliwość, bardzo trudną sytuację albo wszystko na raz.
  Facet zrobił coś niewyobrażalnie strasznego, okropnego, nie do pojęcia sad
  Ale takie coś ma zwykle jakieś korzenie.
  Nic nie wiemy co się między małżonkami działo, co było naprawdę przyczyną rozstania, jak wyglądały ostatnie rozmowy małżonków i w jakie struny uderzały. Słowami można kogoś doprowadzić na skraj szaleństwa.

  Powstała cala teoria już: ze facet miał dwa tygodnie urlopu - na pewno po to żeby zaplanować zbrodnię.
  Że pierwsza żona od niego uciekła bo na pewno się nad nią i dzieckiem znęcał.
  I cala reszta. Bez żadnych podstaw - jedynie jako dorabianie teorii do faktów tak by wszystko pasowało i faceta wykreować na bestię która z pełną premedytacją i świadomością zamordowała dziecko.

  Równie dobrze mogło być tak że im się nie układało, facet sobie długów narobił, może wkradła się jakaś depresja, były awantury - depresja u mężczyzn często tak wygląda, kobieta dziecko zabrała i się wyniosła, co go dobiło, w dniu tragedii wracał z dzieckiem, zaczęły się telefony, awantury, być może kilka celnych szpil i gróźb że mu dziecko odbierze, może dziecko zaczęło płakać bo te rozmowy przecież były gdy facet miał je w samochodzie (!!!) i gościu stracił kontakt z rzeczywistością.

  I osobiście, moim zdaniem - tak to właśnie wyglądało. To też teoria.
  Gdyby planował na spokojnie to zrobić, wedle planu, to nie wdawałby się z nią w awantury i to takie że jej do głowy nie przyszło że coś takiego zamierza, zrobiłby co zaplanował, ukrył ciało tak że nikt by go nie znalazł, albo odebrał życie sobie zaraz po zamordowaniu dziecka.

  I taki wniosek na przyszłość - przy rozstaniach, trzeba brać pod uwagę że ryzyko straty dziecka (a czasem żony) może doprowadzić partnera do szaleństwa. Szczególnie gdy ma już jakieś obciążenia.
  I wiem że nie zawsze się da - ale jeśli się da - to warto jednak starać się załatwiać sprawy bez rozjątrzania, straszenia bez potrzeby, awantur.
  A przy okazji takich tragedii jak ta - warto nie skupiać całej uwagi na sprawcy - ale postarać się poznać całokształt sytuacji. Bo nie wiemy co w tym domu się działo, na czym i czy w ogóle polegała przemoc etc.
  Pewnie nigdy nie poznamy tych informacji.
  Szkoda - bo to mogłoby być ważną informacją - co może doprowadzić zwykłego człowieka poza granice szaleństwa.
  To mogłoby pomóc uniknąć takich sytuacji w przyszłości.
 • triss_merigold6 21.07.19, 09:19
  Długi i hazard faceta obciążaly rodzinę więc nie narobił ich tylko sobie.
  Odnośnie do rozmów i okoliczności rozstania, to silna przesłanka dla kobiet, żeby planując odejście miały zabezpieczona całą logistykę, rozmowy ograniczały do minimum i natychmiast wnosiły o zakaz zbliżania się + kontakt z dzieckiem w miejscu zamieszkania matki, pod nadzorem kuratora/kogoś z sądu.
 • bistian 21.07.19, 09:28
  triss_merigold6 napisała:

  > Odnośnie do rozmów i okoliczności rozstania, to silna przesłanka dla kobiet, że
  > by planując odejście miały zabezpieczona całą logistykę, rozmowy ograniczały do
  > minimum i natychmiast wnosiły o zakaz zbliżania się + kontakt z dzieckiem w mi
  > ejscu zamieszkania matki
  , pod nadzorem kuratora/kogoś z sądu.

  Bez podstaw? Chcesz produkować więcej takich tragedii? Taki byłby skutek Twoich pomysłów.
  Rozumiem takie zachowanie w uzasadnionych sytuacjach, ale nie z automatu.
 • umi 21.07.19, 23:05
  Mądre to, co piszesz. Mam nadzieję, ze jak najmniej bedzie musiało z tego korzystac, ale jesli będzie w sytuacji rozwodu, to skorzysta. I skoncza sie cokilkumiesieczne doniesienia o morderstwach dzieci.
 • morekac 21.07.19, 09:20
  Tak, baba winna. Cokolwiek facet nie zrobi, winna jest jego żona, ewentualnie matka.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • triss_merigold6 21.07.19, 09:20
  Taa...
 • niu13 21.07.19, 09:44
  Bombonierko, najlepsze podsumowanie tej tragedii.
  Myślę dokładnie to samo o motywach sprawcy i przebiegu zdarzeń. Nie było w tym żadnego planu, tylko czysty afekt faceta z depresją doprowadzonego do szaleństwa pod wplywem bieżących wydarzeń.
 • wapaha 21.07.19, 09:51
  Moczydłowski tłumaczył wczoraj, dlaczego nie uważa, by był to afekt ( precyzjnie wymienił przesłanki, które za tym stoją, przedstawiając okreslone punkty schematy działania- które jest uznane za afekt ) Wg niego to nie był afekt ( w skrócie-działanie w afekcie to działania wynikające z poczucia zagrożenia kimś, tu tego nie było)
 • szalona-matematyczka 21.07.19, 11:06
  Wg mnie to nie byl afekt, tylko dzialanie planowane od dluzszego czasu. On sie do tej zbrodni przygotowal.
 • danaide 21.07.19, 11:38
  A wg mnie kij możemy wiedzieć o stanie psychicznym człowieka, który nie żyje. Analiza psychologiczna trupa? Tak, prawo zna takie wypadki. A raczej bezprawie.
  To raczej jakaś dyskusja ideologiczna. Bronię ojca, mówię afekt. Nie bronię ojca, mówię premedytacja.

  Urlop mógł służyć nie planowaniu morderstwa, ale chwili na uporządkowanie myśli. Wszystko mogło być czymś i czymś innym.

  Mnie raczej zastanawia czy tak jak nie ma idących falami np. samobójstw, strzelanin w USA czy katolicko-narodowych burd na demonstracjach nie może dojść do fali zbrodni na dzieciach popełnianych przez dzielnychtatów. Zwłaszcza, że każdy taki czyn obija się bardzo głośnym echem w mediach.
 • wapaha 21.07.19, 11:57
  Dokładnie w tym tonie mówili wczoraj w programie - Moczydłowski i Sobol
 • danaide 21.07.19, 12:08
  A, nie oglądałamwink
 • triss_merigold6 21.07.19, 09:58
  Owe wydarzenia były skutkiem działań pana, tak trudno przewidzieć, że małżonka zdecyduje się zostawić hazardzistę?
 • morekac 21.07.19, 10:14
  Niu i Bombonierka, zapiszcie się do Braci Samców. Będziecie tam pasować z tymi poglądami o nieutulonych w żalu misiach.


  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • zawsze-w-drodze 21.07.19, 09:49
  A długów hazardowych narobił zapewne dlatego, że żona go nie rozumiała i nie była wystarczajaco, albo była za bardzo.
  Przemoc psychiczna zgłosiła zapewne dlatego, żeby zrobić mu na zlość.
  A generalnie był człowiekiem w depresji o dużej wrażliwości.
  A dziecko zginęło tak naprawdę przez telefony, awantury, celne szpile i groźby matki.
  Każdy przecież po awanti z mężem bierze dzieciaka i topi w stawie. Albo przynajmniej by chciał.
  A jeśli kogokolwiek bił to ani chybi sprowokowany za słoną zupą.
  A pierwsza zona to zła kobieta była.
  O-BRZY-DLI-WE
  zamiast pisać wstrętne, krzywdzące ofiarę i głupie kocopały lepiej milczeć. I nie wystawiać sobie marnego świadectwa. Bombonierka z tej możliwości niestety noe skorzystała. A szkoda.
 • zawsze-w-drodze 21.07.19, 09:53
  Oczywiście awantury i przemoc psychiczna były spowodowane męska depresja. Bidulek po prostu był chory. Pomocy potrzebował. A żona zamiast sie pochylić i wesprzeć - zawinęła dzieciaka i zwiała. No to sama sprowokowała cała resztę.
 • bistian 21.07.19, 10:00
  zawsze-w-drodze napisała:

  > Oczywiście awantury i przemoc psychiczna były spowodowane męska depresja. Bidul
  > ek po prostu był chory. Pomocy potrzebował. A żona zamiast sie pochylić i wespr
  > zeć - zawinęła dzieciaka i zwiała. No to sama sprowokowała cała resztę.

  Był chory i potrzebował pomocy. Prawdopodobnie był na tyle agresywny, że nikt ze środowiska nie zareagował. Nie wierzę, że nie rozmawiał z kolegami i że się w części nie wygadał.
 • triss_merigold6 21.07.19, 10:02
  I koledzy mieli mu psychiatrę umówić czy może spłacić długi hazardowe?
 • kropkacom 21.07.19, 10:04
  > Prawdopodobnie był na tyle agresywny, że nikt ze środowiska nie zareagował.

  To zdanie powinno brzmieć: Prawdopodobnie był na tyle agresywny, że ktoś ze środowiska POWINIEN zareagować
 • bistian 21.07.19, 11:39
  kropkacom napisała:

  > To zdanie powinno brzmieć: Prawdopodobnie był na tyle agresywny, że ktoś ze śro
  > dowiska POWINIEN zareagować

  Tak jest, ale co z tego? Ludzie się boją konkretnie zareagować. Nie wierzą w instytucje państwa. Zresztą, słusznie. Policja w dużej części działa po staremu i nie jest przygotowana merytorycznie. Jest pewna grupa doskonale przygotowanych osób, również kobiet, powiedzmy, że nawet z 30%, ale są zawaleni pracą. Pieniądze bardzo słabe, jak za taką pracę.
  Ludzie się boją, bo zaraz wszystko się wyda i nikt ich nie ochroni. Mops i Gopsy to samo, to żadna siła, kuratorzy sądowi zawaleni robotą i to nie jest pierwsza liga. To samo w innych instytucjach. Zawalone pracą za kiepskie pieniądze.

  Przy takich zdarzeniach, przypomina mi się podobna sprawa sprzed dwóch lat czy trzech, żona zgłaszała, że jest zagrożona zabójstwem. Facet nawet siedział, wrócił i ją zamordował, również bodajże dwoje dzieci. Nic nie zadziałało. A powinny dostać nowe miejsce zamieszkania, może nawet nową tożsamość, a tamta chałupa na sprzedaż.
 • wapaha 21.07.19, 10:10
  Ty juz wszystko wiesz ? Szklana kula czy jesteś jego lekarzem ?
 • umi 21.07.19, 22:39
  Morderca zabil. Nosil portki, wiec trzeba go zracjonalizowac suspicious Nie wazne, ze gdyby typek zył, a bombonierka czy reszta "obronców" mieli np. dzieciaka w przedszkolu z jego dzieciakiem, to moglby oba dziubdziusie wyslac na tamten swiat. Chronimy i rozumiemy dziadów bez jakichkolwiek hamulców, bo maja portki. Dopóki ludzie będą usprawiedliwiać takich drani, dopóty takie typy będą sie czuły bezkarne. Pewnie sie jeszcze przed tym morderstwem bryndzlował samczykowymi forami i sobie wizualizował, jakim to męczennikiem wspanialym będzie suspicious
 • czarniejszaalineczka 21.07.19, 22:48
  a ci sk&^%$ z braci samcow juz z niego swietego robia a matke blotem obrzucaja

  ci psychole powinni byc monitorowani

  --
  "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
 • ewiedzma 21.07.19, 10:05
  Teraz to popłynelas, Bombonierko. Cokolwiek zadziało się w mózgu tego człowieka, po jego stronie leży wyłączna odpowiedzialność za finał. Twoja retoryka jest bardzo niebezpieczna, bo niejako odzwierciedla najczęstszy sposób myślenia sprawców tego rodzaju tragedii.
 • owmordke 21.07.19, 10:41
  Baba zawsze winna. Chlop to tylko chlop wiadomo. No po co mu glupia te szpile wbijala? Nikt by tego nie wytrzymal...

  Bobonierka brzmisz jak wzorowa strazniczka patriarchatu!
 • cruella_demon 21.07.19, 11:30
  No masz rację. Całkowicie się z tobą zgadzam.
  Suka jedna zniszczyła wrażliwego człowieka. To prawie tak, jakby sama zabiła to dziecko. Długi hazardowe robił, żeby odreagować życie z taką babą.
  Biedny człowiek sad
 • bazia8 21.07.19, 12:05
  Przepraszam, ale niedobrze mi, gdy czytam wypociny bombonierki. Madka zamordowała syna rękami ojca.


  --
  www.fundacjaavalon.pl/
 • attiya 21.07.19, 12:10
  naćpałaś się? jak można takie bzdury wypisywać?
  był hazardzistą a nie przedsiębiorcą, któremu klienci przez lata nie płacili zobowiązań
  i wg ciebie może jeszcze ta biedna matka powinna była w ramach zrozumienia dla biednego misia spłacać jego długi hazardowe?
  a może jak ją wyzywał i stosował inne rodzaje przemocy psychicznej, może powinna była jeszcze pokornie mu dziękować, coby misia nie denerwować?
  i tacy pseudo psychologowie jak ty właśnie wczoraj jako pseudo eksperci w tvn wypowiadali się

  --
  "Bycie ateistą ma mnóstwo zalet, zbyt dużo, żeby nawrócenie się było atrakcyjne." Triss
 • karmelowa_bombonierka 21.07.19, 15:43
  Czy Wy czytałyście co napisałam czy to co chciałyście przeczytać?
  Akurat z zawirowaniami ludzkiej psychiki mam bardzo dużo do czynienia na co dzień bo taka moja praca. I wiem do czego jest ona zdolna w sytuacji maksymalnego stresu, szczególnie gdy dzieje się coś dodatkowego. Absolutnie nie tłumaczę faceta i napisałam to na początku mojej wypowiedzi. Zrobił coś strasznego, nie do wybaczenia. Bez względu na to czy miał depresję, czy był furiatem. To co napisałam miało inny cel - pewne sytuacje mogą ułatwić, zwiększyć ryzyko zaistnienia takich tragedii. I wiedza o tym co doprowadziło faceta do tego stanu a nie jedynie skupianie się na jego zbrodni - może zmniejszyć ryzyko podobnych historii w przyszłości.

  Pytanie o co nam chodzi.
  Czy o wylanie całej wściekłości jaka w nas siedzi na faceta i koniec - zajęcie się kolejnym dramatycznym wydarzeniem, czy o wyciągniecie jakichś wniosków co być może da nam szansę uratować jakieś dziecko w przyszłości i uniknięcie podobnego koszmaru.
  W żadnym momencie nie obwiniam matki chłopca - rozstania rzadko są spokojne.
  Ale może kolejna matka odchodząc od męża - przypomni sobie tą historię i pójdzie inną drogą, np. nie będzie mu robiła dzikiej awantury gdy ten wraca do niej z dzieckiem w samochodzie.
  Tu się zdarzyło, było, nie odstanie. Może to miało wpływ a może nie.
  Ale równie dobrze mogło dojść do wypadku samochodowego.
  A dziecko nie powinno być świadkiem takich rozmów, szczególnie w tak trudnej sytuacji - w zamkniętym samochodzie, gdy nie można rozładować emocji. A już szczególnie gdy facet furiat.
  To tylko przykład. Sprawa do przemyślenia, zastanowienia się, być może wyciągnięcia wniosków.
  Za tą tragedię winny jest ojciec - ale średnie to pocieszenie, bo ona nie powinna nigdy się wydarzyć.
  Tu już nic zrobić nie można sad

  Na pewno rozwiązaniem nie jest natychmiastowe ograniczanie praw rodzicielskich ojcu gdy tylko matka zgłosi przemoc. Bo - moim zdaniem, to tylko droga do większej ilości takich tragedii i ogromne pole do manipulacji.
 • triss_merigold6 21.07.19, 16:34
  Ale może kolejna matka odchodząc od męża - przypomni sobie tą historię i pójdzie inną drogą, np. nie będzie mu robiła dzikiej awantury gdy ten wraca do niej z dzieckiem w samochodzie.

  Sugerujesz, że pani powinna obchodzić się jak z jajem z typem, którego chce zostawić?
  Huk kogo obchodzi, czy miał depresję, był hazardzistą, niebezpiecznym dla rodziny, jak widać skrajnie niebezpiecznym.
 • niu13 21.07.19, 16:45
  No akurat żony tego typu mężczyzn powinno to obchodzić
 • czarniejszaalineczka 21.07.19, 17:09
  czyli zamiast sie rozwodzic powinny zabic
  byle dyskretnie

  --
  "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
 • triss_merigold6 21.07.19, 17:13
  Hm... tak.
 • triss_merigold6 21.07.19, 17:12
  Jakiego typu, skoro Karmelowa twierdzi, że odklepac może każdemu?
 • karmelowa_bombonierka 21.07.19, 17:09
  Myślę że dziecko by obchodziło gdyby obchodzić je w jego obecnym stanie mogło.
  Nie mówię o obchodzeniu się jak z jajem. Ale o wyciągnięciu jakichś wniosków. I być może czasem warto np. postawić na stanowczość i opanowanie, chłodny dystans i robienie swojego niż na wylewanie emocji i awantury, poniżanie, straszenie - a rozstania bywają naprawdę straszne pod tym względem. Nie wmówię że tu tak było - tak całokształtowo piszę.
  Tak już mam że ja z różnych sytuacji wyciągam wnioski, zastanawiam się czy gdyby coś poszło inną drogą - to do jakieś złej sytuacji by nie doszło. Albo czy mogło nie dojść. Nie robię tego namiętnie, ale w takich sytuacjach mam do tego skłonność. Dużo mam do czynienia z zaburzoną tak czy inaczej psychiką ludzką i sporo wiem na temat tego jak pewne zdarzenia działają niczym "zapalniki" szczególnie w pewnych sytuacjach.
  Jakaś kolejność zdarzeń i podatności doprowadziła do tragedii akurat wtedy i akurat tak.
  Tragedii straszliwej sad
  Gdy czytałam jeszcze w okresie szukania dziecka i nadziei że żyje o tym że matka dzwoniła do ojca i przerodziło się to w awanturę dziką po której on wysłał jej tego strasznego smsa (był wtedy w samochodzie z synem), właśnie w tym momencie straciłam w sumie nadzieję że chłopiec znajdzie się żywy. I dlatego jakoś tak wewnętrznie nie sądzę by facet to wszystko zaplanował. Ale to tak samo teoria jak wszystko inne.

 • triss_merigold6 21.07.19, 17:15
  Aha, bo na pewno matka wywołała tę dziką awanturę i nie wykazała się spokojem i opanowaniem.
 • owmordke 21.07.19, 18:09
  Bo kobiety musza byc spokojne, opanowane i sprytne. A faceci, to wiadomo, faceci. Wpadna w furie, tu przywala, tu zabija, no coz zdarza sie.

  Wlasnie przez takie przyzwolenie na meska agresje spoleczenstwo jest, jakie jest.
 • miedzymorze 22.07.19, 00:02
  >Wlasnie przez takie przyzwolenie na meska agresje spoleczenstwo jest, jakie jest.

  Podpisuję się wszystkimi czterema.
  Nie ma potrzeby kreowania faceta na bestię, bo sam się wykreował.
  Obrzydliwe jest to pseudonaukowe gdybanie, że to kobieta ma mieć w mózgu szklaną kulę i przewidywać kiedy debilowi dekiel odleci.
  O wiem, co mogło by pomóc - dostępny publicznie rejestr przemocowców, ze zdjęciem i dokładnym opisem czego się dopuścili + jeśli dopuszczają się fizycznej przemocy - sterylizacja. Nie będą mieli więcej dzieci, to nie będą ich mordować. Proste.
  pozdr,
  mi
 • umi 22.07.19, 20:34
  Ze sterylizacją, to bym sie wstrzymala. Ale publiczny rejestr takich ludzi faktcznie powinien powstac. Tych, ktorzy maja na koncie pobicia albo długotrwale znecanie juz na pewno.
 • gama2003 21.07.19, 22:54
  Myślę o tym co piszesz i ma to sens. Ale chyba zawsze jest tak, że przy rozstaniu emocje ogromne są po obu stronach. I tu ta kobieta przy tej ostatniej rozmowie też pewnie straciła opanowanie i awantura była gorąca. Choć my, z boku patrząc widzimy, jak niebezpieczne jest wyprowadzanie z równowagi ,, zwykłego ,, kierowcy, płci dowolnej. Gdzie chwila nieuwagi może być tragiczna w skutkach a facet wiózł dziecko. Chwilę też myślałam, że taki rozwścieczony kierowca, ten konkretny, rozpędza auto i zabija ich oboje na miejscu.
  Tu było inaczej, wkrada się planowanie/premedytacja. Licho wie na jakim haju emocjonalnym i jak długo tan facet funkcjonował. Nie usprawiedliwia go to ani trochę, zabicie dziecka to koszmar pod każdym względem. Nie da się o tym spokojnie czytać i rozmawiać. Nie wiem, chyba prędzej bym zrozumiała chęć odebrania życia żonie, jej nowemu partnerowi a nie dziecku. Własnemu.
  Teraz możemy dywagować, czy bez tej ostatniej rozmowy losy dziecka potoczyłyby się inaczej.
  Może tak, może nie. Może każdy człowiek ma swój punkt graniczny w psychice, za którym puszczają hamulce. Co nigdy i nigdzie nie usprawiedliwi morderców, jako ,, pechowców,, którym jakieś okoliczności ten punkt każą przekroczyć.
 • morekac 22.07.19, 00:24
  > I tu ta kobieta przy tej ostatniej rozmowie też pewnie straciła opanowanie i awantura była gorąca.

  Nawet nie wiadomo, czy mały jeszcze żył i czy ta rozmowa miała jakiekolwiek znaczenie.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • gama2003 22.07.19, 08:30
  Z tego co czytałam to wówczas i synek chwilę rozmawiał z mamą. A potem rodzice ze sobą.
  W sporych emocjach. Co kompletnie niczego nie usprawiedliwia. Była zbrodnia niewyobrażalna. A po niej morderca potrafił i ukryć ciało, i odjechać stamtąd i popełnić samobójstwo. Nie budząc podejrzeń ewentualnych spotkanych, czy mijanych ludzi. Nie wiem, czy afekt dałby takie opanowanie. Myślę, że nie. Ale też cała ta historia chyba nikomu w głowie się nie mieści.
 • czarniejszaalineczka 21.07.19, 15:38
  czy ty sie z wackiem na glowy pamienialas ?

  --
  "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
 • niu13 21.07.19, 16:07
  Bombonierka zaraz zostanie zagryziona, bo pisze wyważone przemyślenia systemowe, zamiast się pastwić nad potworem, co to żal, że pociąg mu jaja urwał, bo najchętniej zrobiłyby to własnymi ręcami madki polki.
 • bergamotka77 21.07.19, 16:57
  Tak , jak bym mu wyrywala je osobiście bo dziecko nie jest winne że się starzy rozstaja, nie dogadują, nienawidzą czy cokolwiek.To nie jest prawo Hammurabiego.

  --
  bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

  morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
 • umi 21.07.19, 22:58
  No ale rozumiesz, ze jak ktos zabija z premedytacja, to normalni ludzie nie beda go bronic? Bo problemy finansowe czy osobiste, to ma wiele osob. Pewnie z dwie trzecie tych, ktorych sie mija na ulicy. I rozumiesz, oni nie zabijaja za te problemy innych ludzi. No, nie robia tego. Nawet tych, z ktorymi maja problemy nie zabijaja! Uwierzysz w to? Mnie sie niedawno naraził facet na lotnisku. I go nie zabiłam. Nawet palcem go nie tknęłam. Myslisz, ze sie juz powinnam leczyc, bo nie zareagowałam jak "normalny człowiek" i nie wymordowałam mu całej rodziny? suspicious
 • niu13 21.07.19, 23:43
  Histeryzujesz. Przeczytaj to, co piszesz, ten ton zdradza objawy niezrównoważenia.
  Nie zabiłaś faceta na lotnisku. Brawo ty.
  Niestety pewien szurnięty typ zabił swoje dziecko. Niestety stała się tragedia. Ale rozsądny człowiek stara się myśleć o takich wydarzeniach systemowo, w szerszym kontekście, choćby stawiając pytania, co robić, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo takich zdarzeń w przyszłości. Usprawnić opiekę państwa nad rodziną, monitorować rodziny w kryzysie.
  Ale po co ruszać mózgiem, skoro można sobie pohisteryzować nad okrucieństwem psychopaty, którego już zresztą nie ma, więc odpada ( jaka szkoda!) dywagowanie nt. kary.
 • owmordke 22.07.19, 00:19
  No to systemowo: trzeba uczyc mezczyzn jak dawac upust agresji w bezpieczny sposob. A nie ze “chlopaki nie placza”. Bo chlopaki nie placza, trzymaja fason, ale jak im w koncu ta emocjonalna tama pusci to sa ofiary.
 • niu13 22.07.19, 09:30
  Racja- trzeba uczyć. Od malego przede wszystkim równości, szacunku i tolerancji do wszystkich. Dotyczy to obj płci. Równościowe traktowanie pozwoliłoby mężczyznom odejść od szkodliwych stereotypów nt. ról społecznych. Kobietom zresztą też.
  A na marginesie- płeć męska jest dużo słabsza psychiczna. Kto umierał z miłości jako trubadur w średniowieczu? Kto śpiewał serenady pod oknami i pisał poematy? Czy Julia zginęłaby gdyby nie Romeo? Faceci wymyslili szaleństwo miłosci i nienawiści, kobieca emocjonalność jest zawsze podszyta wyrachowaniem.
 • triss_merigold6 22.07.19, 10:03
  płeć męska jest dużo słabsza psychiczna

  W takim razie nie powinni być dopuszczani do podejmowania decyzji, ktoś musi to robić za nich.

  Trubadurzy i serenady to taka konwencja dworska była, element średniowiecznej romańskiej kultury rycerskiej.

  Faceci wymyslili szaleństwo miłosci i nienawiści - tym bardziej powinni być trzymani z daleka od władzy i decyzji, są nieodpowiedzialni i niestabilni.
 • niu13 22.07.19, 11:17
  Utrwalasz takim smędzeniem trend na dyskryminację płci. To szkodliwe, bo oprócz tego, ze sobie rzucisz postulat separacji mężczyzn, nie masz nic konkretnego do zaproponowania. Jak to widzisz w praktyce? Getta dla męzczyzn? Zamknięte ośrodki? Czy po prostu pozbawianie praw rodzicielskich z urzędu?
 • morekac 22.07.19, 11:55
  To ty twierdzisz, że są słabsi psychicznie i sobie nie radzą. Że życie ich przerasta. Triss tylko wyciąga z tego wnioski: skoro przerasta, to zdejmijmy im z ramion ten ciężar.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • niu13 22.07.19, 12:47
  Upf, dlaczego polska szkoła nie prowadzi zajęć z logiki? Czy naprawdę wg Was logiczną konsekwencją szczególnych predyspozycji emocjonalnych jednej z dwóch płci ma być jej separacja? Bzdury i dobrze o tym wiecie, ale brniecie w ten motyw niesione na fali nienawiści: samiec twój wróg.
 • czarniejszaalineczka 22.07.19, 12:57
  szczegolne predyspozycje to ty sobie wymyslilas i uzywasz do usprawiedliwiania przemocy  --
  "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
 • niu13 22.07.19, 13:03
  O, następna mistrzyni wyciągania logicznych wniosków- skoro piszę o predyspozycjach płci męskiej, to oznacza, ze usprawiedliwiam mordercę. Brawo za dedukcję, drogi Watsonie😂
 • umi 22.07.19, 20:44
  Jakiej nienawisci? Jak ktos nie daje rady psychicznie, to naprawde powinno sie go odciązyc, bo sie załamie. I to akurat nie jest zadna ujma na honorze. Przy okazji mniej morderstw by bylo suspicious
 • umi 22.07.19, 20:43
  "W takim razie nie powinni być dopuszczani do podejmowania decyzji, ktoś musi to robić za nich'' - 100/100
 • miss_fahrenheit 22.07.19, 12:59
  niu13 napisała:

  > A na marginesie- płeć męska jest dużo słabsza psychiczna. Kto umierał z miłości
  > jako trubadur w średniowieczu? Kto śpiewał serenady pod oknami i pisał poematy
  > ?

  Gdzieś tam piszesz o potrzebie logiki. Fakt, przydałaby się. Nikt nie pisałby takich bzdur, jak ten cytat wyżej.
 • niu13 22.07.19, 13:08
  Orientujesz się choć trochę w antropologii płci? Zdajesz sobie sprawę np. ze 90% zabójstw popełnianych przez kobiety ma miejsce w czasie pms, a taki sam odsetek u mężczyzn pod wpływem silnego wzburzenia emocjonalnego? Poczytaj. Skłonność do zbrodni jest niestety wpisana w historię gatunku.
 • miss_fahrenheit 22.07.19, 13:32
  A jak to się ma do braku umiejętności logicznego wnioskowania (przykład zacytowałam wyżej)? W antropologii, owszem, orientuję się nawet całkiem nieźle.
 • niu13 22.07.19, 14:40
  Ten wątek rozrósł się do monstrualnego strzelania jadem w kierunku faceta potwora. Bo wiadomo- facet to agresja, socjo i psychopatia oraz z natury zryty łeb. Potem pojechały wnioski, ze izolować, zabierac dzieci, nadziewać na pal i obdzierac ze skóry. Wszelkie wypowiedzi ze spokojniejszym, szerszym analizowaniem tematu były sekowane, a ich autorki nazywane zwolenniczkami dzieciobójstwa. Starałam się pokazać, że mężczyźni to niekeniecznie potwory w ludzkiej skórze, ale płeć słabsza emocjonalnie.
  Nie zgadzam się na takie banalizowanie zła jak w tym wątku i necie. Ktoś wrzuca zdjęcia z pogrzebu ojca, wrzuca się fake newsy o ranach kłótych, pod tym komentarze " Śpij aniołku w słodkim niebie tata był niegodny ciebie" i obrzydliwe obrazki z płaczącymi psami od ludzi, którzy nie są w stanie sklecić zdania komentarza. Ten styl medialnej papki w obliczu tragedii jest dla mnie nie do opisania wstrętny.
 • double-facepalm 22.07.19, 15:00
  niu13 napisała:

  > Ten wątek rozrósł się do monstrualnego strzelania jadem w kierunku faceta potwo
  > ra. Bo wiadomo- facet to agresja, socjo i psychopatia oraz z natury zryty łeb.
  > Potem pojechały wnioski, ze izolować, zabierac dzieci, nadziewać na pal i obdzi
  > erac ze skóry. Wszelkie wypowiedzi ze spokojniejszym, szerszym analizowaniem te
  > matu były sekowane, a ich autorki nazywane zwolenniczkami dzieciobójstwa. Stara
  > łam się pokazać, że mężczyźni to niekeniecznie potwory w ludzkiej skórze, ale p
  > łeć słabsza emocjonalnie.
  > Nie zgadzam się na takie banalizowanie zła jak w tym wątku i necie. Ktoś wrzuca
  > zdjęcia z pogrzebu ojca, wrzuca się fake newsy o ranach kłótych, pod tym komen
  > tarze " Śpij aniołku w słodkim niebie tata był niegodny ciebie" i obrzydliwe ob
  > razki z płaczącymi psami od ludzi, którzy nie są w stanie sklecić zdania koment
  > arza. Ten styl medialnej papki w obliczu tragedii jest dla mnie nie do opisania
  > wstrętny.
  Jest już oficjalna informacja z prokuratury o wynikach sekcji, żaden fejk. warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25016867,komunikat-prokuratury-po-sekcji-zwlok-5-letniego-dawida.html
  Jaka profilaktykę spoleczna w takim razie proponuje ematka skoro już wiadomo?
 • niu13 22.07.19, 15:09
  Moim zdaniem to skandal, że podano do publicznej wiadomości, w jaki sposób zostało zabite to dziecko. Ze względu na dobro rodziny, szacunek dla zmarłego. Po co, w jakim celu się to ujawnia? Matka powinna być teraz objęta szczególną opieką, chroniona przede wszystkim przed szumem medialnym. W czym jej to pomoże, że cała Polska bedzie wałkować ciosy w serce, które otrzymał jej syn?
  Nie mogę.
 • zawsze-w-drodze 22.07.19, 15:35
  Ojej. Nie pasuje do obrazka średniowiecznego trubadura?
  Ale jadowite brednie o jej domniemanym wpływie na zachowanie tego psychopaty spod klawiatury spływały łatwo, nie?
  Ociekasz hipokryzją.
  BLEH.
 • double-facepalm 22.07.19, 15:47
  Peron odjechał z tymi srubadurami, werteryzmem i dzielnymtatą narodów. No cóż upaly wróciły i wydawałoby się rozsadni ludzie głupieja.

  BTW ciekawe jakie ważne sprawy media mogą przykrywac zasloną z rozdmuchiwania tego typu tematów, w przypadku Wasniewskiej klika lat temu było identyko.
 • niu13 22.07.19, 15:50
  O czyim wplywie? Matki? Pogięło cię? Ani razu nic takiego nie napisałam. Zacznijcie trzeźwo patrzeć na swiat i czytajcie dokładniej, może sie przejaśni trochę w tym czarno białym myśleniu
 • double-facepalm 22.07.19, 16:08
  to forumka o nicku bombonierka pojechala, że kobieta na bank sama znecala sie psychicznie nad facetem. ona pisala o robieniu dzikiej awantury przez telefon, gdy mezczyzna z synem jechali w samochodzie - wniosek: facet może zadluzac rodzinę, pić, bić, gwałcić itp, ale bron boru nawet podniesc glos na takiego, bo bedziesz conajmniej wspolwinna morderstwa i tlum takich bombonierek cie w trymiga ukamienuje, żywcem.
 • zawsze-w-drodze 22.07.19, 16:10
  Poczytaj własne posty.
  Bombonierka napisała:
  „Nic nie wiemy co się między małżonkami działo, co było naprawdę przyczyną rozstania, jak wyglądały ostatnie rozmowy małżonków i w jakie struny uderzały. Słowami można kogoś doprowadzić na skraj szaleństwa.
  Równie dobrze mogło być tak że im się nie układało, facet sobie długów narobił, może wkradła się jakaś depresja, kobieta dziecko zabrała i się wyniosła, co go dobiło, w dniu tragedii wracał z dzieckiem, zaczęły się telefony, awantury, być może kilka celnych szpil i gróźb że mu dziecko odbierze.
  A niu13 na to:
  „Bombonierko, najlepsze podsumowanie tej tragedii.
  Myślę dokładnie to samo o motywach sprawcy i przebiegu zdarzeń.”
  Jak to nie jest wredne insynuowanie współodpowiedzialności zony to niby co?
  A teraz zapakujesz rączki nad jej stanem psychicznym i koniecznością ochrony.
  Hipokrytko.
 • zawsze-w-drodze 22.07.19, 16:11
  Załamujesz.
 • niu13 22.07.19, 16:47
  A ty co, uważasz, że świetnie im się układało i żyli jak w raju i super byli rodziną, a jak zadzwonili do siebie 10 lipca to zapewniali się o dozgonnej miłości?
  Nazywasz mnie hipokrytką na podstawie własnych daleko odbiegających od faktow urojeń, bo dorabiasz ideolo do słów i intencji, których nie było.Tak rodzi się nienawiść.
 • czarniejszaalineczka 22.07.19, 17:08
  nie żyli jak w raju
  żyli w piekle ktore ten *&^% jej i dziecku zgotował!

  --
  "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
 • niu13 22.07.19, 17:32
  Skoro jestes ich bliską znajomą, że wiesz, jakie to było życie, sprzedaj info do duperaka albo innego fucktu- jest szansa na zarobek
 • czarniejszaalineczka 22.07.19, 17:43
  przeciez to ty wiesz najlepiej jaka to ona zua kobieta byla a on wrazliwy bard co z milosci umiera
  idz na braci samcow pokochaja cie

  --
  "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
 • double-facepalm 22.07.19, 17:42
  Zwłaszcza ze poprzednia rodzina denata tez się rozpadła (ciekawe dlaczego?), szkoda ze obronczynie dzielnychtatuw na to nie wpadły.
 • niu13 22.07.19, 19:36
  Co za bzdury, obrończynie tatów, bo wskazały na konflikt, który stał się przyczyną zbrodni. Ludzie to jednak tępe dzidy są, jadące na prymitywnych emocjach.
 • czarniejszaalineczka 22.07.19, 19:42
  przyczyna zbrodni jest morderca

  --
  "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
 • niu13 22.07.19, 20:36
  Sprawstwo a motyw to dwie różne sprawy, pani mecenas😉
 • umi 22.07.19, 20:52
  Niu, a Ty bys chaciał/a zostac zadzgany/a przez własnego ojca? Naprawde myslisz, ze to takie fajne? Nie mozna usprawiedliwiac morderstwa. Ludzie, ktorzy zabijaja w obronie wlasnej potrafia sie leczyc z tego latami. Albo tacy, ktorzy nieumyslnie spowodowali wypadek. A tu mas zosobe, ktora z premedytacja zabija niewinne niczemu dziecko. Nie rozumiesz, ze to jest potwor? A zeby go usprawiedliwiac, to trzeba miec cos nei tak z deklem? Poczytaj sobie samczykow i weź wycignij wnioski. Naprawde tacy ludzie nie sa normalni i naprawde nei mozna ich bronic. Nikt nie twierdzi, ze kazdy facet jest nienormalny. Ale tak sie akurat sklada, ze normalni faceci nei miewaja jazd, od ktorych zony z dziecmi uciekaja. Bo jednak zue baby i madki to jest samczykowy mit. Nikt normalny nie pakuje sie w rozwod hobbiistycznie i nie rowlala wlasnemu dziecku rodziny, bo tak. Zazwyczaj stoja za tym zdrady, przeemoc czy rozne dysfunkcje. A od kobiet wymaga sie, zeby w tym trwaly, zamknely dziub i holowaly zdychajacego sledzia. Wiec moze jednak w przypadku rozwodow panowie powinni byc nieco mniej glaskani po glowkach niz obecnie.
 • umi 22.07.19, 20:41
  A na marginesie- płeć męska jest dużo słabsza psychiczna. - Nie, nie jest duzo słabsza psychicznie. Jakby byla, to bysmy w zyciu z jaskin nie wyszli. Płeć męska w dzisiejszych czasach jest wygodna i tyle. Do tego rozpuszczona i ma manie wielkosci i zaye.istosci.

  Popatrz sobie na europejskich facetow, a popatrz na indyjskich (bo to akurat w tym kontekscie jest dobry przykład). U nas 18-latek zrobiwszy dzieciaka potrafi sp.rzyc i wystraszony zrzucic utrzymanie na rodzicow. Ktorzy jesczez sa oburzeni, ze ta zła s.ka sie nie zabezpieczała. Tam chłopak 16-17 lat zeni sie i utrzymuje rodzine. Bez pomocy rodzicow. Zone ma czesto rownolatkę. I po kilku latach stadko dzieci. Daja rade. Nasi by sie chyba zabili jak tylko dowiedzieliby sie, ze zamiast studiow na koszt rodzicow i imprez, maja zasuwac do pracy i dbac o dom.
 • umi 22.07.19, 20:36
  Niu, to była złosliwa ironia big_grin W celu pokazania, ze ten zabojca Dawidka nie może byc wybielany. Bo to nie jest normalne. Nawet, jesli ktos jest facetem, tez nie jest. Bo facet to tez człowiek, nie głupszy podgatunek. Wiec penisem nie mozna usprawiedliwiac morderstwa. Teraz pisze bez ironii, wiec moze będzie czytelniej.
 • bergamotka77 20.07.19, 20:20
  To licytowanie się na placz/większe i mniejsze tragedie jest obrzydliwe. Czasem lepiej jest milczec niż pieprzyć takie głupoty.

  --
  bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

  morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
 • szmytka1 20.07.19, 21:00
  Nie jest to zadne licytowanie sie, tylko zajecie stanowiska w sprawie psychopatii gazeciarza oraz wyjasnienie go. Sama obrzydliwa jestes, jesli doszukujesz sie tu licytacji.
 • mamaafg 20.07.19, 20:43
  Straszna tragedia. Dobrze jednak, jesli mozna tak to nazwac, ze znaleziono cialo. Przez te wszystkie dni poszukiwan, kiedy kladlam spac mojego niewiele mlodszego synka, myslalam sobie, ze moze ten chlopiec gdzies sie tam błąka przerazony, lub ktos go przetrzymuje, zneca sie, i zastanawialam sie przez jakie pieklo przechodzi wlasnie matka. Chyba w obliczu tak przerazajacej tragedii wolalabym uzyskac wiedze ze przynajmniej jego cierpienie bylo krotkie.
 • znowu.to.samo 20.07.19, 20:47
  Ja miałam nadzieje że chłopiec został przekazany krewnemu i wywieziony do rodziny za granicę 😢

  --
  *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
 • grrrru 20.07.19, 22:23
  Też ta myślałam. Bo zwykle w takich sytuacjach samobójstwo jest od razu po zabójstwie.
 • wapaha 21.07.19, 09:47
  Późnym wieczorem, około północy, była powtórka programu. W studio wypowiadał się Paweł Moczydłowski i dr Adrianna ( chyba) Sobol ( psycholog). I konkluzja i główne przesłane było takie : REAGUJMY> jako społeczeństwo nie uważajmy że reagowanie na to, co dzieje się gdzieś w rodzinie jest wtrącaniem się i jakąś interwencją. Ludzie zyją obok siebie, przymykają oczy na wiele nieprawidłowych zachowań, na wiele krzywd.
  I ja się zgadzam, z tym, co mówiono. Tragedia przeogromna ale wina jest po NASZEJ stronie. NAS- jako społeczeństwa. Nas wszystkich mocnych w gebie, mocnych na forum, a milknących w obliczu widocznych tragedii, krzyków dziecka za ścianą, krzyków kobiety, szarpania widocznego na ulicy. Machamy ręką twierdząc- ich sprawa. Nie moi kochani- to nie jest ICH sprawa. To sprawa nas wszystkich
 • katja.katja 21.07.19, 10:14
  Większość z nas nie mieszka w patalogicznej okolicy i naprawdę nie widzi przemocy na dzieciach czy szarpania na ulicy.
  Serio.


  --
  Nie dam się wygasić!
 • kropkacom 21.07.19, 10:17
  Nie wysilaj się. To za poważny temat na trollowanie.
 • wapaha 21.07.19, 10:23
  To nie są problemy TYLKO patologicznych rodzin głąbie
 • katja.katja 21.07.19, 10:37
  Tylko jakich? Normalnych?

  --
  Nie dam się wygasić!
 • wapaha