Dodaj do ulubionych

Czy lekarze biora lapowki?

21.07.19, 02:43
Czy po tych wszystkich aferach lekarze w polskich szpitalach dalej biora lapowki? Czy macie jakies doswiadczenia w tych wzgledzie?
Edytor zaawansowany
  • pani-nick 21.07.19, 05:56
    Mamy. To nie łapówki, tylko podziękowania wink
  • zwyczajnamatka 21.07.19, 06:08
    Biorą, ale nie w szpitalach
  • jematkajakichmalo 21.07.19, 08:12
    Ha ha ha

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • pani-nick 21.07.19, 08:34
    😂
  • agrypina6 21.07.19, 09:23
    Tak, wszystkie ematki opisza, jak dokonywaly przestępstwa😀
  • ichi51e 21.07.19, 09:24
    W zyciu sie nie spotkalam. Ale znam ludzi ktorzy nie spotkali sie zeby nie bral

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • leni6 21.07.19, 12:59
    Nie spotkałas się z tym że kobieta w ciazy chodzi prywatnie do danego ginekologa by rodzic w (państwowym) szpitalu, w którym ten lekarz pracuje?
  • fawiarina 21.07.19, 13:04
    Ja tak zrobiłam.
  • double-facepalm 21.07.19, 13:04
    To nie jest łapówka
  • milva24 21.07.19, 09:25
    Nie spotkałam się.
  • profes79 21.07.19, 09:26
    – Czy oskarżony przywłaszczył sobie pieniądze swego pracodawcy? Krótko: tak lub nie?
    – Proszę sądu, to niemożliwe odpowiedzieć ani tak, ani nie, ponieważ…
    – Bez bajek!!! Proszę powiedzieć tylko: tak – albo – nie!
    – Panie sędzio, ja bym panu sędziemu zadał pytanie, na które wysoki sąd nigdy by nie mógł odpowiedzieć ani tak, ani nie…
    – Taak..? Jakież to?
    – Czy wysoki sąd przestał już brać łapówki? Proszę powiedzieć: tak lub nie…

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • bywalec.hoteli 21.07.19, 10:12
    Nigdy, ale podobno odbywa się to inaczej - idziesz na droga „konsultacje” u profesora to termin się znajdzie.

--
    Lato smile
  • betty_bum 21.07.19, 10:18
    Jeśli ktoś napisze, że biorą o czym wie na 100% to popełni przestępstwo. Źle zadałaś pytanie.
  • black_halo 21.07.19, 11:11
    Biora i nie biora. Gorzej, sugeruja przedpodziekowania w celu zapewnienia skutecznego leczenia bolu a nawet sugeruja, ze pewne problemy da sie rozwiazac jak sie odpowiednio zaplaci. Albo odynator w szpitalu ma 2 godziny konsultacji w tygodniu w tymze szpitalu, kolejka na za 5 lat a prywatnie mozna isc jutro nawet, 500 pln za 15 minut.

--
    memphis90: Są mężczyźni, którzy chwalą się wszem i wobec, ze owszem, czasem trzasną w stół jak trzeba. Ale nie mówią przy tym, że robią to głową, kiedy probują "wstać z kolan"
  • milamala 21.07.19, 12:48
    Czyli reasumujac lapowki zmienily sie w prywatne konsultacje. Czy to lepiej czy gorzej?
  • leni6 21.07.19, 12:56
    A opłata za droga wizytę prywatna która przekłada się na jakąś usługę załatwiona przez tego lekarza następnym szpitalu to łapówka?
  • agrypina6 21.07.19, 13:19
    Nie. Kogo nie stać na prywatną wizytę, ten nie pójdzie. A na prywatnej wizycie lekarz może uznać, że pacjent musi pilnie trafić na zabieg. I to równy dostęp do leczenia, który gwarantuje konstytucja. Bez kasy nic się nie poprawi.
  • australijka 21.07.19, 13:45
    No to liczymy. Godzina pracy na dyżurze to 80-150 zł za godzinę w zależności od zamożności szpitala i klasy dyżurującego. Czyli od godz. 16 do rano dnia następnego około tysiąc do 2 tysiące. Takich dyżurów pi razy drzwi 10. Bywają świąteczne 24 godziny płatne dużo więcej, wiadomo, jak każdemu w święta. Zostaje 20 dni wolnego lub jakaś poradnia, przychodnia też nie za darmo. To po co mi jakieś wciskane pieniądze? Ja czuję się zobowiązana za 30 zł do niewiadomoczego. W sytuacji, gdy nie mogę zrobić nic więcej , bo bogiem nie jestem,osad moralny. U pacjenta wiara, że za 30 zł kupił luksus, zdrowie a może i życie. A tu czasami nie wypali. I wtedy dyskusje na forach, że tyyyyyyle łapówki dałam a dziecko urodziło się brzydkie. Nie brałam, nie biorę i nie zamierzam. I większość znajomych też nie. Nie muszą. Zarabiają wystarczająco dużo. Ale nie znam sytuacji na całym świecie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka