Dodaj do ulubionych

Stopy latem.

21.07.19, 13:35
Takie moje obserwacje. Obecnie kobiety dbają o stopy, na pewno bardziej niż kiedyś. Ale też dużo osób ma te stopy brzydkie, choć zadbane. Krzywe palce, halluksy.. geny, zle buty? A wasze stopy są ładne i zadbane? Moje oczywiście tak😀. Wątek na luzie.
Edytor zaawansowany
  • heca7 21.07.19, 13:45
    Moje stopy są do zobaczenia w niedawnym wątku. Nie pamiętam tytułu a z komórki trudno mi odszukać. Jestem z nich bardzo zadowolona. Przy czym u prawej stopy 3! palce w ciągu całego życia miałam złamane. Jakaś pechowo ta stopa wink

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • princy-mincy 22.07.19, 10:35
    dajcie linka do tego wątku ze stopami!
  • tojamarusia 21.07.19, 14:43
    Stopy mam wyjątkowo ładne, szczupłe i zgrabne, bez halluksów i innych zniekształceń. Zdjęć w wiadomym wątku nie ma😄
    Niestety pięty mają tendencję do przesuszania więc muszę o nie szczególnie dbać.
    Reszta ciała do kitu..

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • rosapulchra-0 22.07.19, 11:03
    Ja, jeszcze z osiem, dziesięć lat temu miałam ogromne problemy z pękającymi piętami. Żadne kremy nie pomagały. Dopiero jak zaczęłam brać regularnie witaminy i zaczęłam używać kremu przepisanego przez gp - problem zniknął. Dzis się cieszę pięknymi i gładkimi piętami, a ból stóp odczuwam tylko, gdy mam na sobie niewygodne buty wink

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • landora 22.07.19, 12:38
    A jakie witaminy brałaś?
  • rosapulchra-0 22.07.19, 13:06
    Na pewno witaminę b, ale nie pamiętam którą i a+e i jeszcze coś, tylko to było dawno temu, więc naprawdę nie pamiętam.

--
    Ty milden samotna zdaje jesteś to może się wymienicie usługami? Bo pewnie też masz z tym problem. by bergamotka77
  • ponis1990 23.07.19, 12:55
    Na pewno krem z witaminą a był silnie natłuszczający smile

--
    Lubię placki
  • danaide 21.07.19, 14:44
    Nie, jak wszystko, stopy też mam brzydkie.
    O ludzie, ludzie...
  • grrrru 21.07.19, 14:50
    Może masz chociaż w miarę zadbany mózg wink
  • danaide 21.07.19, 16:52
    Żałuję... big_grin
  • grrrru 21.07.19, 14:52
    Zwyczajne mam, nie zastanawiam się nad wyglądem palców smile Skórę mam suchą, ale i tak cieszę się, że niedoczynność tarczycy objawia się u mnie tym a nie tyciem.
  • lauren6 21.07.19, 14:52
    Chcesz wywołać kolejną stopową jatkę?
  • agrypina6 21.07.19, 19:48
    A, faktycznie kiedyś już tu było o stopach😀. No tak, tu nawet niewinny wątek o stopach może być powodem do jatki.
  • betty_bum 21.07.19, 14:56
    Wątek na luzie? Mam obrzydliwe stopy pomimo pielęgnacji, dziękuję, że mi przypomniałaś.
  • agrypina6 21.07.19, 19:48
    Jak pielegnujesz, to chyba tak źle nie jest.
  • lidek0 21.07.19, 14:58
    Regularnie jestem przez cały rok na pedicurze, więc stopy zadbane, haluks rośnie więc jestem zapisana na operację, nie widzę powodu chodzenia z nim /i tu nie chodzi tylko o względy estetyczne/ wiele kobiet i mężczyzn niestety chodzi z haluksami, to tego stopy zaniedbane, wizyta na pedikurze raz w maju, kiedy zaczyna się sezon na odkryte buty i tyle a w domu wystarczy tarka i tani krem/maść nawilżająca, ale trzeba chcieć. Z preparatów do nawilżania polecam : nails.silcare.com/skarpetki-nawilzajace.html?gclid=CjwKCAjwmtDpBRAQEiwAC6lm4_R30SFQdZI0Mrh-KYO8WwzVBZKr5aa7H13Ip3E-YW_9xBHqpkZhTBoCuhQQAvD_BwE ja nam innej firmy ale na podobnej zasadzie wielkokrotnego użycia, bez nakładania kremów, tylko skarpetka na 30 minut

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • tojamarusia 21.07.19, 15:04
    Oo skarpetki fajne. Skuteczne?

--
  • lidek0 21.07.19, 15:08
    Tak, u mnie się sprawdzają, ale regularności trzeba, najlepiej codziennie do ok 30 minut.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • tojamarusia 21.07.19, 15:11
    Dzięki

--
  • astrologia333 21.07.19, 15:33
    Niestety nie wiem jak to wpłynie na twoją psychikę, ale według mnie masz brzydkie stopy.
  • tojamarusia 21.07.19, 19:41
    astrologia333 napisała:

> Niestety nie wiem jak to wpłynie na twoją psychikę, ale według mnie masz brzydk
    > ie stopy.

A do kogo ty to piszesz?

--
  • astrologia333 21.07.19, 20:04
    A jak myślisz? Widzisz nade mną jakieś drzewko?
  • tojamarusia 21.07.19, 20:06
    W telefonie czytam i nie widzę.

--
  • astrologia333 21.07.19, 20:26
    Zawsze mówiłam, że to drzewko po przemianie szaty graficznej jest lipne.
  • ajrisz.ka 21.07.19, 15:43
    A ja myślałam, że będzie coś o obniżaniu się stopy procentowej logicznego myślenia, ew.zadłużającym się intelekcie, ew.upadku moralności. Tak sobie żartujęsmile

• rosapulchra-0 22.07.19, 11:04
    To nie ta autorka big_grin

--
    Ty milden samotna zdaje jesteś to może się wymienicie usługami? Bo pewnie też masz z tym problem. by bergamotka77
  • beataj1 21.07.19, 15:55
    Stopy mam normalne ale nie zadbane. Obecnie mam miesięczną resztke obdrapanego lakieru, popękane pięty i schodzaca skórę z palców. I mam na to dokumentnie wysłane.

--
    Szkoda, że nazwiska zasłonięte.
    Uważam, że dane kretynów, podobnie jak pedofilów, należy ujawniać, dla dobra ogółu. by cauliflowerpl
  • bergamotka77 21.07.19, 16:42
    Bleee oszczędź szczegółów!

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • bergamotka77 21.07.19, 16:49
    Ja jak wiadomo stopy mam ładne - były nawet na podium w wiadomym wątku 😂 Niestety są bardzo wrażliwe na otarcia. Wiele pozornie wygodnych butów mnie obciera na piętach ale tez z boku od wewnątrz gdzie haluksy powstają - najwygodniej mi w sportowych newbalance'ach i w japonkach a zimą w skorzanych (obowiązkowo) botkach. Właśnie wróciłam z ogródków nad Wisla i mam od pasków sandalow bolace pęcherze na stopach bo trochę pochodzilismy w tym upale 😣 A jutro i pojutrze ważne spotkania w pracy i powinnam założyć szpilki. Ech!

--

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • danaide 21.07.19, 16:53
    Bleee oszczędź szczegółów!
  • bergamotka77 21.07.19, 17:55
    danaide napisała:

> Bleee oszczędź szczegółów!

Nie papuguj! 🤣

--

• bergamotka77 21.07.19, 18:01
    Przy okazji: czy te pęcherze powinnam przekluc czy czekać aż same się przebija? Bolą mnie bardzo😥

--

• vodyanoi 21.07.19, 18:27
    Weź, bo się porzygam!
  • agrypina6 21.07.19, 19:46
    Przekuć 🙂
  • danaide 21.07.19, 20:01
    W ostrogi!
  • double-facepalm 21.07.19, 20:22
    Piętowe. co się przeczytało to się już nie odzobaczy.
  • ida_listopadowa 22.07.19, 22:58
    bergamotka77 napisała:

> Przy okazji: czy te pęcherze powinnam przekluc czy czekać aż same się przebija?
    > Bolą mnie bardzo😥
    >

Bergamotka, bron boze nie przekłuwaj! od tego moze sie zrobic tylko gorzej, bardzoej bolesnie lub moze wejsc zakazenie.

Wez dowolny krem albo balsam i wmasowuj go w pecherze tyle czasu ile dasz rade, z godzinke najlepiej. Do rana pewnie sie wchlona dzieki temu. Ta skora ktora chcesz przekłuć, jest naturalnym opatrunkuem dla tkanki, wiec nie niszcz!

Druga opcja: te specjalne plastry na pęcherze. Wsciekle drogie ale dzialaja
  • rosapulchra-0 22.07.19, 11:06
    Twoje stopy mają skłonność do puchnięcia, więc albo masz źle dobrane buty, albo powinnaś zacząć brać leki na zmniejszenie płynów w organizmie.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • bei 21.07.19, 18:35
    Sama dbam, myślę, ze są OK.
    Gdy patrzę na obce to wystarcza mi, ze są czyste, mają zdrowe i przycięte paznokcie i bez dużych zgrubień na podeszwie.
  • czarniejszaalineczka 21.07.19, 19:56
    http://s3.amazonaws.com/rapgenius/1378489957_hobbit_feet_rect.jpg

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • kalina_lin 21.07.19, 20:48
    Mam haluksy. Zrobily mi się, jak miałam z 20 lat. Nie bolą, nie przeszkadzają mi w życiu. Tylko nie mogę nosić sandałków z cienkich rzemyków, wybieram takie z zabudowanym przodem.
  • crea.tura 21.07.19, 21:28
    bardzo ładne stopy to mieszanina szczęścia i wysiłku, czyli dobre geny + zadbanie smile i tutaj nie ma cudów, jeśli ktoś w puli genowej dostał stopy po prostu brzydkie, to nawet jeśli o nie bardzo dba, to będą najwyżej przeciętne. A jeśli ktoś wygrał na loterii naturalnie ładne stopy, plus nieproblematyczne, to żadna jego zasługa. one po prostu przy minimalnym wysiłku wyglądają super, a przy żadnym przynajmniej okej. Więc licytacja stopowa jest bez sensu!
  • iimpala 21.07.19, 23:47
    wg mnie to ŻADNA mieszanina genow.
    Obcasy przestałałam nosić mając lat jakoś tak 20 kilka - po krótkim okresie obcasowym, nawet takim 20 cm (wcześniej, w szkole, nie chodziłam na obcasach).
    Potem postawiłam na obuwie sportowopodobne - bo, generalnie, zawsze lubiłam styl casual. Czyli, buty wygodne, z szerokimi noskami, na plaskim/niewielkim obcasie.
    Nie mam halluksow i powyginanych paluchow. Moje dbanie o stopy ogranicza sie do paznokci - poza zwyczajowym, oczywiście. Czyli myciem i wcieraniem kremow. No i waga - stopy szczuple (jak reszta ciała) sa ładne, grubaśne paluchy niekoniecznie. Ładnie wygladają tylko u niemowlat.
    Tak uważam.
    I mam już dorosłe dzieci = odpowiedni wiek.
  • kalina_lin 22.07.19, 06:18
    Moja babcia miała straszliwe halluksy. Mój tata (jej syn) ma halluksy - butów na obcasie w życiu nie miał na nogach. Ja też mam.
    Mowisz, że to nie geny? To co?
  • baatexja 22.07.19, 10:46
    Geny, geny, i najczęściej szerokie stopy i potem nieodpowiednie buty.
  • rosapulchra-0 22.07.19, 11:08
    Oczywiście, że geny są odpowiedzialne za haluksy, tak jak za skłonność do żylaków np.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • landora 22.07.19, 12:46
    Obcasów nie noszę prawie w ogóle, a paluchy wyginają mi się do środka. Podobnie jak mojemu trzylatkowi - ręczę, że nie chodzi na szpilkach! W ogóle wydajemy majątek na Primigi i inne Superfity, a on i tak ma wygięte paluchy i stopę płasko - koślawą uncertain Nie wiem, dlaczego, bo dużo też biega boso i jest drobny.
  • chocolatemonster 22.07.19, 13:10
    U mojej 7 latki podobnie. Dobre buty, szczupla, ciagle na boso (teraz ciagle po trawie i na plazy) i widze,ze moze bedzie miala problemy z haluksami.
  • lauren6 22.07.19, 13:16
    Nie tylko obcasy masakrują stopy, ale również wspomniane w tym wątku japonki.
    Dobrze dobrane obuwie to podstawa.
  • landora 24.07.19, 15:09
    Przecież nie daję trzylatkowi japonek... Buty ma dobierane w specjalistycznym sklepie, od początku Emelki i inne Primigi, a i tak jest problem.
  • kotejka 22.07.19, 08:31
    tak, ja tak mam
    ladne, zdrowe, nieklopotliwe, bez zwyrodnien,
    nie suche i nie potliwe
    w zwiazku z tym malo uwagi im poswiecam
    sa wiec zadbane, ale niezrobione
    czasem tarka - polecana przez emamy kiedys peggys sage - cudowna, sluzy mi do dzis
    rzadziej skarpetki zluszczajace, krem prawie nigdy, chyba ze balsam z gory na dol trafi tez i na stope
    moze sie dzis wezme, bo mam taki plan od tygodnia
    w sezonie ogrodowy m latam glownie na bosaka i stopa sie nie buntuje - nadal dobrze wyglada
    ostatnio wiele z nimi nie robilam, bo wstyd sie przyznam - w noc swietojanska wlazlam bosa stopa na rozzazone wegle ogniska
    cierpialam 3 tygodnie, slady mam do dzis
    bergamotce na pecherze polecam przekuc jak bardzo dokuczaja, chociaz sie nie powinno, bo to naturalny opatrunek
    ale jak bardzo nie daja butow wlozyc to jednak delikatnie nakluc nie uszkadzajac tej skorki, a potem intensywnie odkazac (pecherz chroni przed zakazeniem) i nakladac plastry hydrozelowe (takie naklejane galaretki meduzy ) na oparzenia
  • arkanna 22.07.19, 20:20
    Ja stopy wygrałam na loterii. Prawie nic przy nich nie robię. Mam kształtne palce , nie wiem co to są haluksy A skórki załatwiam podczas kąpieli w wannie. U kosmetyczki byłam raz w życiu i to były stracone 50 zł.( wieki temu) . Tarki używam może mąż 2 razy do roku albo i nie. Więc szczerze piszę że zasługi mojej w tym żadnej nie ma.

--
    prawda o krótkim terminie ważności (kosheen4)
  • iimpala 21.07.19, 23:33
    oj tam, oj tam...

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/pc/gj/xmwl/WabyQhWwFAakIYrSiB.png
  • iimpala 21.07.19, 23:35
    to nasza najlepsza z najlepszych Polek, w Brukseli, a.d. 2019
  • pruszynkaaa 22.07.19, 01:38
    O matko... Nigdy bym nie wpadła na połączenie takich kolorów... Wystającą podszewke litościwe pomine. Ona ma jakiegoś stylistę czy kogoś od spraw ubioru?
  • iimpala 22.07.19, 02:08
    no, a jakże...tenze stylista kosztował nas, podatnikow, jakieś 700 stówek. 700 000 zł, dla jasnosci. Z tego, co pamietam
  • iimpala 22.07.19, 02:10
    znaczy, 700 tysiaczków...
    juz mi sie te 0 gmatwają...stówka w tę, tysiąc w tamtę...
  • pruszynkaaa 22.07.19, 05:38
    O borze szumiący.. to ja jej za połowę tego mogę doradzić... ubieram kobiety znacznie lepiej! Pracuję w high end fashion butiku, samouk jestem... ale chyba sobie lepiej radzę.
  • rosapulchra-0 22.07.19, 11:09
    A to nie jest przerobione zdjęcie?

--
  • double-facepalm 22.07.19, 13:36
    sugerujesz, że te pięty ktoś fotoszopowal?
  • mrs.solis 22.07.19, 02:29
    Mam ladne stopy, bez haluksow czy krzywych palcow. Paznokcie zawsze pomalowane i przyciete. Piety nawilzone i wypumeksowane.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • bazia8 22.07.19, 09:32
    Moje stopylatem są piękne, a moje stopylatem zimą są krzywe i powyginane.

--
    www.fundacjaavalon.pl/
  • solejrolia 22.07.19, 10:04
    Nie wyglądają zbyt dobrze, to skutek najwygodniejszych butów, jakie można nosić latem,
    czyli crocsów tongue_out

a poza tym mam dość szeroką stopę,
    ani ładną, ani brzydką,
    nie mam kompleksów na punkcie stóp, ale eksponować też jakoś nie eksponuję ich zbyt mocno (wolę bardziej zabudowane buty, niż 2 paseczki na krzyż).

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • rosapulchra-0 22.07.19, 11:11
    To tak jak ja. Mam jedną parę sandałków, które i tak są zabudowane dość mocno, a i tak wolę biegać w balerinach lub obuwiu sportowym.

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • hanusinamama 22.07.19, 10:59
    A to te osoby z haluksami czy krzywymi stopami maja zakrywac te stopu?? Odciąć sobie?? Bo nie wiem o czym ten wątek.
  • alpepe 22.07.19, 11:11
    o głupocie wątkodawczyni.
    Jak już się mam wpisać, to ja mam stopy tancerki, z wysokim podbiciem,nie mam halluksów sensu stricto, ale mam kostki, i pamiętam, jak niektórzy mężczyźni mówili, że mam piękne stopy, inni nie mówili nic. Moja córka starsza ma piękne, akurat do reklam, oczywiście egipskie, ale i tak chodzi w sneakersach, więc tyle ich oglądania. I dziś pomalowałam paznokcie na koralowo, ale oczywiście farba wyłazi na skórę, muszę je pomoczyć, by wyglądały pięknie, według moich oczekiwań pięknie.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • chocolatemonster 22.07.19, 11:51
    A ja mam fuksje. Koral pieknie wyglada na opalonych stopach.
  • alpepe 22.07.19, 12:02
    Akurat stopy mam opalone, ale preferuję błękity i turkusy i szałwie big_grin, dziś odmiana. Bardziej to jasny arbuz niż koral big_grin

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • chocolatemonster 22.07.19, 13:11
    Slicznie musza wygladac 😍
  • alpepe 22.07.19, 13:52
    W odpowiednich sandałkach, tak big_grin. Dziś będą seksy, więc muszę sobie ładnie stopy wymoczyć, by te resztki lakieru zeszły big_grin

--
  • hanusinamama 22.07.19, 13:50
    Własnie szukam takiego kolru. Miałam kiedys. Taki arbuzowy. KUpiłam juz 3...i to nie to...
  • alpepe 22.07.19, 13:56
    W niemieckim dm trend it up No1, numer 111, nie pamiętam, czy kupiłam w tym, czy w ub. roku.

--
  • piataziuta 22.07.19, 11:10
    Pokażcie zdjęcia, bo żadnej w was nie wierzę!
  • czarniejszaalineczka 22.07.19, 11:48
    ja pokazalam

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • chocolatemonster 22.07.19, 11:27
    Ja mam zadbane (mam na tym punkcie fiola) ale mam haluksy. Dziedziczone po mamie. Operacji sie boje.
  • alpepe 22.07.19, 12:03
    Niektórzy tak po prostu mają i tyle. Dopóki możesz na nich chodzić, są piękne.

--
  • chocolatemonster 22.07.19, 13:12
    Tez prawda!
  • hanusinamama 22.07.19, 13:57
    A myslalas o takich aparatch korygujących?? Nie wiem jak bardzo masz zaawansowane. Ja mam (moge miec) genetrycznie po mamamie. KUpiłam taki parat (pare) i zakładam na kilka godzin w dzien albo na noc. Do tego robie ćwicznia codziennie. U mnie ma to zahamować powstawanie. Ale moja ciotka nosi aparat i robi te cwiczenia (ale codziennie od ponad 2 lat) i widzi efekty. Pewnie ze nie to nie zniknie ale troche sie poproawiło a najwazniejsze ze sie nie pogarsza.
  • chocolatemonster 22.07.19, 17:55
    Moich chyba juz zaden aparat nie skoryguje...Chociaz...nie bola,moge i biegac i chodzic do woli.
  • hanusinamama 23.07.19, 00:18
    Ale chodzi o zatrzymanie tego procesu. Własnie siedze koncze zlecenie i cwicze stopy smile
  • chocolatemonster 23.07.19, 16:10
    Musze poguglac cwiczenia na stopy.
  • eliksir_czarodziejski 22.07.19, 18:18
    Mam brzydkie stopy i mam to gdzieś. Robię sobie zarowiasto czerwona hybrydę, zakładałam japonki czy sandałki i idę w miasto. Jak mi się nie chce zadbać o stopy to zakładam białe, przewiewne tenisówki. Wyglądają bosko z szortami, bardzo wydłużają nogi🙂
  • a1ma 23.07.19, 16:30
    Chodze na pedicure cały rok co miesiąc, więc mam zadbane stopy, zawsze pomalowane paznokcie. Nieznoszę widoku niepomalowanych paznokci u damskich stóp, bleee...

--
    Oh, I'm sorry. Did I insult you? Is your body mass somehow tied into your self-worth?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka