Dodaj do ulubionych

Złamanie nogi

21.07.19, 14:10
Dziewczyny , czy jest na forum któraś po złamaniu nogi ?
Jestem po złamaniu kostki ( staw skokowy ) miałam 6 tygodni unieruchomiona , od ściągnięcia gipsu minął miesiąc , w tym czasie chodziłam na zabiegi fizjoterapeutyczne, ćwiczę również w domu nogę i niby jest lepiej , chodzę już bez kul ale ciagle boli i mam cały czas trochę spuchnięta stopę
Wizytę u lekarza mam za tydzień
Czy to normalne , ze tak długo boli i cały czas jest obrzęk , lekki ale jednak jest ?

Edytor zaawansowany
  • 35wcieniu 21.07.19, 14:51
    Ogólnie normalne, ale każde złamanie jest inne więc nikt poza Twoim lekarzem tego nie oceni.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • marysia460 21.07.19, 15:12
    Oczywiście, ze tak, ale jak ktoś ma doświadczenie w temacie to miło jak się podzieli
  • molik28 21.07.19, 18:35
    Normalne. Ćwicz dalej. Wszystkie ścięgna i mięśnie były długo unieruchomione, są przykurczone. Grunt to dobra rehabilitacja. Noga ma prawo puchnąć i boleć. Wizyta u lekarza ok. Pewnie Cię uspokoi i zaleci dalsze ćwiczenia. Przynajmniej u nas tak było.
  • molik28 21.07.19, 18:55
    To było złamanie kostki bocznej.
  • bei 21.07.19, 18:44
    Miałam złamane śródstopie, po sześciotygodniowym unieruchomieniu ( nie całkowitym bo nazwałam swój opatrunek gipsowy marszowym, mimo, ze takim nie był)- zaczęła, jeździć na rowerze, chodzić- bez rehabilitacji. Teraz mam sklerozę, wiec wydaje się mi, ze nie miałam żadnego dyskomfortu.
    Więcej problemów było z uszkodzoną torebką stawową, po drugim unieruchomieniu po zdjęciu opatrunku wyłaził obrzęk, wracał ból i tak mnóstwo razy. W końcu zrezygnowałam z gipsowych usztywnień i noga wróciła do sprawności. Teraz ortopedia ma całkiem inne możliwości leczenia takich kontuzji.
  • vimbek 21.07.19, 20:57
    Jaki masz procent zgięcia w stawie skokowym, miałaś określony w trakcie rehabilitacji? Czy masz zaniki mięśniowe w tej nodze? Kiedy miałam takie złamanie, od razu powiedziano, że najlepiej jest składać operacyjnie z oczyszczeniem stawu, tak też zrobiono. Na nodze stanęłam po 4 tygodniach intensywnej rehabilitacji. Do tej pory mam lekko usztywniony staw, bolesność pod dotykiem, noga czasami puchnie, ( minęło 6 lat). Ważne jest obuwie, lekko podwyższone pod piętą ( koturn). Dużo dają ćwiczenia z lekkim obciążeniem nogi powyżej stawu.
  • marysia460 21.07.19, 21:49
    vimbek napisał(a):

> Jaki masz procent zgięcia w stawie skokowym, miałaś określony w trakcie rehabil
    > itacji? Czy masz zaniki mięśniowe w tej nodze? Kiedy miałam takie złamanie, od
    > razu powiedziano, że najlepiej jest składać operacyjnie z oczyszczeniem stawu,
    > tak też zrobiono. Na nodze stanęłam po 4 tygodniach intensywnej rehabilitacji.
    > Do tej pory mam lekko usztywniony staw, bolesność pod dotykiem, noga czasami pu
    > chnie, ( minęło 6 lat). Ważne jest obuwie, lekko podwyższone pod piętą ( koturn
    > ). Dużo dają ćwiczenia z lekkim obciążeniem nogi powyżej

Mi wsadzono od razu w gips a po dwóch tygodniach w ortezę , z zakazem stawania na stopie przez 6 tygodni .
    Co do ruchomości w stawie to mam prawie całkowitą ale przy chodzeniu boli , również jak schodzę po schodach to mnie boli, mimo to sporo chodzę , żeby rozruszać .
    Boli mnie tez stopa w śródstopiu , chyba przez to , ze była unieruchomiona i zrobił się przykurcz , ciężko stanąć na palcach , ale ćwiczę to .
    A i boli trochę ścięgno Achillesa .
    No i cała stopa lekko opuchnięta , mam problem, żeby założyć buty , noszę rozciągnięte baletki
    A jakie to ćwiczenie z obciążeniem ?
  • molik28 21.07.19, 22:31
    Jak chcesz to napisz na molik28@gazeta.pl. Mogę przesłać jutro zestaw ćwiczeń i napisać co i jak bardziej szczegółowo
  • marysia460 21.07.19, 23:36
    Ok

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka