Dodaj do ulubionych

Co byście zrobiły?mieszkanie

21.07.19, 14:40
Kupiłam za 300tyz zł mięsa k a nie na kredyt, zapłaciłam już duża część zostało mi 170tys kredytu, rodzice chcą mi pomoc i dołożyć 100tys. Czyli łącznie do spłacenia zostanie mi 70tys. Jednak marzymy o domu jednorodzinnym. Mieszkanie jest w dobrej okolicy, studenci chętnie wynajmę i kredyt będzie się spłacall. Myślę że około 5-8lat I splace całość. Mężczyzną tez ma mieszkanie Ale już w dużo gorszej okolicy. Moi rodzice ii ce mówią żebym absolutnie mieszkania nie sprzedawała że to ma być coś dla mnie, że w zyciu różnie bywa i nie daj boże rozstaje się to będę miała gdzie wrócić. Ja sama nie wiem bo myślę że to urzadzone mieszkanie spokojnie bym sprzedała za 380tys-400tys i wybudowała się od razu. Albo poczekać te 8lat I wspólnie wziac kredyt na dom i nie kombinować i póki co mieszkac w mieście?
Edytor zaawansowany
  • gozdzikwkubku 21.07.19, 14:41
    Nie miesa tylko mieszkanie!!!smile
  • pasquda77 21.07.19, 14:45
    Borze zielony jaki bełkot 😨Chcesz się budować a postu nie potrafisz sklecić , żeby był zrozumiały...
  • przystanek_tramwajowy 21.07.19, 14:46
    Przecież to ta idiotka meredith, jagoda, malina, cytryna.

--
    A o co? Tak na logikę to żona prezydenta miasta ma więcej kasy i łatwiej jej kupić bilet na samolot niż np. żonie pobitego policjanta, który trafia w ciężkim stanie do szpitala. (by grru, daniej jemgluten, w uzasadnieniu wypowiedzi, że wysyłanie samolotu po żonę zamordowanego prezydenta Gdańska było przesadną troską).
  • sasanka4321 21.07.19, 14:46
    >Kupiłam za 300tyz zł mięsa<

Mieso powedzic, pomrozic, suszyc. Dokupic ryzu za 20 tys i wody mineralnej w duzych butelkach za druge 30 tys.
  • pasquda77 21.07.19, 14:49
    sasanka4321 napisała:

> >Kupiłam za 300tyz zł mięsa<
    >
    > Mieso powedzic, pomrozic, suszyc. Dokupic ryzu za 20 tys i wody mineralnej w du
    > zych butelkach za druge 30 tys.
    😂😂😂
  • merilia80 21.07.19, 14:54
    A dlaczego ty masz sprzedawać mieszkanie? Facet niech sprzeda swoje...? Co on na to ?. Na kogo miałby być dom tylko na ciebie( bez udziału partnera ) czy wasz wspólny?
  • swetta 21.07.19, 14:54
    Mama dobrze ci radzi . Mieszkanie to Twój majątek odrębny i nie ma co włączać go do wspólnego z (przyszłym ) mężem bo nie da się przewidzieć przyszłości . Jeśli chcecie budować dom to że wspólnych pieniędzy ( ty i on dajecie tyle samo wkładu ) lub z zapisem że większy udział w budowie domu jest Twój , udokumentować wkład panieński .
  • gozdzikwkubku 21.07.19, 14:58
    Dziękuję czyli jednak lepiej się zabezpieczać, myślałam, że moja mama ma tylko taka paranoje, mężczyzna tez chce oczywiście ewentualnie sprzedać mieszkanie tyle że to 50% wartosci mojego
  • gozdzikwkubku 21.07.19, 14:51
    😂😂😂😂
  • czarniejszaalineczka 21.07.19, 14:54
    big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • malia 21.07.19, 15:11
    big_grin
  • fawiarina 21.07.19, 21:10
    sasanka4321 napisała:

> >Kupiłam za 300tyz zł mięsa<
    >
    > Mieso powedzic, pomrozic, suszyc. Dokupic ryzu za 20 tys i wody mineralnej w du
    > zych butelkach za druge 30 tys.

Ómarłam big_grin
  • finaejeri 21.07.19, 14:54
    Poczekaj te 8 lat.
  • merilia80 21.07.19, 14:55
    Chcecie mieć wspólny dom to że wspólnych pieniędzy. Jeśli dom miałby być tylko twój to z twoich.
  • gozdzikwkubku 21.07.19, 14:59
    Dziękuję czyli marzenia muszą poczekaćsmile
  • swetta 21.07.19, 15:02
    Tak . Spokojnie możesz poczekać. Masz już działkę budowlaną ?
  • gozdzikwkubku 21.07.19, 15:06
    Mam dostalam na kompletnej wsi ale to mi się podoba
  • quannity 21.07.19, 15:09
    Powtórzę się , mama dobrze radzi. Młodzi ludzie wszystko idealizują i są przekonani że przecież do końca życia będą razem. Bywa różnie. Nawet znam przypadek że małżonkowie zakupili nowoczesne mieszkanie , właśnie wkład że strony żony był dużo większy niż ze strony męża , nie mieli dziecka , on nagle zmarł ... Rodzina męża czyli jego rodzice i rodzeństwo byli uprawnieni do spadku po nim gdyż nie było potomka. Fajnie nie ? Musiała ich spłacać z połowy mimo że wkładu z ich strony było 30% . Lepiej wybudować z mężem z równym wkładem czy wziąć wspólny kredyt. Jeśli akurat masz więcej możesz dać więcej w postaci kasy z wynajmu tego mieszkania kiedyś ale absolutnie nie sprzedawać. Mieszkanie niech zostanie Twoje. On też może swoje zatrzymać na siebie mieć. Nie macie jeszcze dzieci a i z małymi to lepiej mieszkać bliżej centrum , gdzie wszędzie bliżej ( nawet do rodziców, opiekunki , lekarza, żłobka , przedszkola ). Możecie wybudować dom i za 10 lat na spokojnie.
  • magusia30 21.07.19, 15:16
    Ile km do centrum , do miasta ? Tym bardziej jeśli to wieś to rzeczywiście zacząć życie w mieście , a tam przeprowadzić z nieco starszym dzieckiem . Łatwiej organizacyjnie . Na wieś rodzice / opiekunka do dziecka dojadą? Jak tam z komunikacją miejską / podmiejską?
    My z mężem zakupiliśmy własne M kilka lat po ślubie, potem działkę i dopiero będziemy budować dom . Oboje jesteśmy po 40 tce . Ty zapewne jesteś dużo młodsza, masz czas na budowę domu. Spłać to mieszkanie ,a potem pomyślisz o budowie domu.
  • gozdzikwkubku 21.07.19, 15:20
    35km od miasta to jest kompletna wies to ja będę musiała dzieci wozić bo komunikacja tam jest kiepsla- województwo Podlaskie. To jest nasze marzenie, żeby na takiej wsi mieszkac. Tak jestem dekade mlodsza
  • gozdzikwkubku 21.07.19, 15:17
    Dziękuję, zdrowy rozsądek tez mi podpowiada, że lepiej poczekać i wspólnie zaczynać od zera i tak dom byłby postawiony na mojej działce, to też muszę jakoś udokumentowac? Mam już 3kolezanki po rozwodzie Ale tez nie chce wpadać w paranoje, jednak wiem jak wygląda zycie
  • koronka2012 21.07.19, 19:59
    gozdzikwkubku napisała:

> Dziękuję, zdrowy rozsądek tez mi podpowiada, że lepiej poczekać i wspólnie zacz
    > ynać od zera i tak dom byłby postawiony na mojej działce, to też muszę jakoś ud
    > okumentowac? Mam już 3kolezanki po rozwodzie Ale tez nie chce wpadać w paranoje
    > , jednak wiem jak wygląda zycie

Czyja działka, tego dom. To raczej on ryzykowałby wykładając kasę na budowę na cudzej posesji.
  • aaa-aaa-pl 21.07.19, 16:07
    " Żes" osiem( sześć) klas szkoły podstawowej skończyła ?
  • cruella_demon 21.07.19, 20:56
    Mama zamiast radzić powinna ubezwłasnowolnić. Choćby częściowo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka