Dodaj do ulubionych

Prawo zaocznie - studia

21.07.19, 14:57
Czy ktoś studiuje ? Gdzie ? Jaki koszt ? Czy jest łatwiej niż na studiach dziennych ?
Edytor zaawansowany
 • abecadlowa1 21.07.19, 15:45
  Osobom pracujacym łatwiej jest organizacyjnie, bo zajęcia i egzaminy są tylko w weekendy. I to chyba tyle z ułatwień. Zakres materiału wymagany na egzaminach był taki sam na dziennych i zaocznych. Na pierwszym roku ok. połowy studentów to były osoby pracujące, dla których to zaoczne prawo to były już drugie albo kolejne studia. Na piątym roku zostały już tylko takie osoby (średnia wieku też wysoka). Młodzi studenci przenieśli się na dzienne, spadli rok niżej albo wypadli całkiem. Jeśli chodzi o koszt to jest różny na różnych uczelniach.
 • gozdzikwkubku 21.07.19, 15:49
  Mnie się wydaje, że w tej chwili prawa nie opłaca się studiowac
 • lacunalegis 21.07.19, 18:42
  Nie ma zasady. Na UW studenci niestacjonarni studiują razem ze stacjonarnymi, mają te same zajęcia od poniedziałku do piątku, od rana do wieczora. Czesne to około 8 tysięcy rocznie.

  Znajomi z niestacjonarnych studiów zawsze skarżyli się, że nie mają żadnych szczególnych przywilejów przy rejestracji na zajęcia, więc, teoretycznie, mogli mieć w planie obowiązkowe ćwiczenia w godzinach pracy. Inna rzecz, że zawsze było tyle terminów do wyboru, że raczej nie było problemu.
 • agatazieba 21.07.19, 21:18
  Na to nie ma reguły, trzeba podać konkretne uczelnie. Bywa, że system niby zaoczny jest taki, że w gruncie rzeczy jest wieczorowy. Poziom wyraźnie niższy, ale też uczenie się prawa na sucho a nie w praktyce jest tak trudne, że i na dziennych poziom bywa mierny.
  W kosztach się nie orientuję.
  Sensu studiowania prawa jako pierwszego kierunku nie widzę.
  Jeszcze raz powiem, że doradzimy, kiedy będzie wiadomo jakie uczelnie wchodzą w grę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka