Dodaj do ulubionych

Podstawy angielskiego

21.07.19, 15:23
Możecie mi polecić jakąś fajną i darmową aplikacje która by mi pozwoliła nauczyć się podstaw języka angielskiego? Duolingo odpada
Edytor zaawansowany
  • profes79 21.07.19, 16:05
    Jak podstawy to polecam: wink

www.youtube.com/watch?v=m2yyXfI5FnM

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • lumeria 21.07.19, 16:18
    Dlaczego Duolingo odpada? jest świetne
  • kkrrokus 22.07.19, 10:05
    Mam problem z gramatyką
    Nie wiem kiedy stawiać the kiedy a itd
  • lumeria 22.07.19, 15:44
    I to Duolingo dyskwalifikuje? Nadal nie rozumiem

Wyznaczniki są trudne, ale tak prawdę mówiąc bez nich można się całkiem dobrze obejść na początku. Znam ludzi, którzy dekady cale gadają po ang. bez 'the' i 'a', a inni obsiewają nimi wypowiedzi dosyć ...e... przypadkowo. I ich mowa jest zupełnie zrozumiała.

Na początku nie ma co się czepiać detali gramatyki - trzeba budować słownictwo!
  • kkrrokus 22.07.19, 15:47
    Tu nie da się tego obejść. Musisz znać te zasady bo inaczej nie przejdziesz poziomu.
  • 35wcieniu 22.07.19, 18:31
    No to chyba tym lepiej. Mówisz że masz problem z the i a i dlatego odpada duolingo, a teraz że tam trzeba się tego nauczyc bo nie przejdziesz poziomu... No to chyba dobrze. To dlaczego w koncu odpada to duolingo?

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • kkrrokus 23.07.19, 17:21
    Bo ja tego nie rozumiem i sobie strzelam big_grin.
  • lumeria 23.07.19, 22:33
    a/an - to jest 'okreslacz' ogolny do jakiegokolwiek przedstawiciela grupy rzeczownikow - jakiekolwiek jablko - an apple, jakikolwiek mezczyzna a man

the - uzywa sie przy konktetnych rzeczownikach - specyficzne jablko - the apple, specyficzny facet - the man

Postrzelasz trochę, to mózg zacznie łapać szablon rozsiania tych upstrzaczy smile
  • lumeria 21.07.19, 16:21
    Anki flashcards

i AnkiApp

można ściągać gotowe listy słówek
  • damartyn 21.07.19, 16:31
    aplikacja to nie jest ale warto tu zaglądać:
    www.engvid.com/
    Od podstaw po poziom zaawansowany.
  • kryzys_wieku_sredniego 21.07.19, 20:55
    Busu, płatna wersja. Jest świetna. Ja rosyjski z nią zaczynałam, będąc tępą dzidą.
    Bardzo szybko mi szło, a alfabetu zero ;P.
    Ale mi się znudziło. W busu lektor jest świetny, jest kobieta i facet, ładna wymowa, koleżanka która zna dobrze np. angielski włączyła sobie i była pozytywnie zaskoczona jakością wymowy.
    Możesz mieć zwykłą wersję ale jest tego o 2/3 mniej.
  • kryzys_wieku_sredniego 21.07.19, 20:56
    Wersja zwykła = niepłatna

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka