Dodaj do ulubionych

Episkopat znowu się pomylił...

21.07.19, 20:08
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25015171,episkopat-reaguje-ws-atakow-podczas-marszu-rownosci-jednoznaczna.html#s=BoxOpImg2 to musi katolików boleć... a może od razu lepiej przejść na kult światowida?


--
Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
Edytor zaawansowany
 • alicia033 22.07.19, 09:47
  co się dziwić, najwięcej gejów jest wśród księży.
  Widać się boją, że sutanna może nie wystarczyć jako obrona przed homofobami.
 • anorektycznazdzira 22.07.19, 09:54
  niebójsie, parafialny proboszczunio już podziękował
  oko.press/parafia-bialymstoku-do-atakujacych-osoby-lgbt-niech-wam-bog-wynagrodzi-i-blogoslawi-dalsze-dobre-poczynania/
  więc sobie lud prosty łatwo przetłumaczy, a najlepiej w ogóle nie przeczyta episkopatu (chyba, że ten fragment napominający, że tolerancja tolerancją ale homo to jednak grzech)


  --
  'Na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia, wiesz?' by król Julian
 • edelstein 22.07.19, 11:20
  Jestem ciekawa jakie konsekwencje poniosą ksieza z tej parafii.

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • tanebo6.0 22.07.19, 11:27
  Wakacje na Dominikanie.
 • lauren6 22.07.19, 10:24
  Niech zaczną od wzięcia za pysk swoich przedstawicieli, którzy w oczywisty sposób nawołują do pogromów LGBT. Jak chodzi o tuszowanie pedofilii w KK to świetnie dają sobie radę. Czyżby ogarnięcie księży w tej konkretnej sprawie ich przerosło?
 • raczek-nieboraczek 22.07.19, 15:11
  Nie powiedziano nic nowego i odkrywczego:

  Czystość i homoseksualizm
  KKK 2357 Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (Por. Rdz 19,1-29; Rz 1, 24-27; I Kor 6, 9;1 Tm 1, 10). zawsze głosiła, że "akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana, 8). Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.

  KKK 2358 Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

  KKK 2359 Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka