Dodaj do ulubionych

Operacyjne zmniejszenie żołądka lub opaska na

21.07.19, 20:49
Całe życie walczę z nadwagą właściwie chudnę coraz wolniej a potem tyję. Zaczęłam się odchudzać jako nastolatka, miałam anoreksję a potem bulimię. Kompulsywne objadanie mam do teraz. Doszło do tego że jestem ciągle głodna, mdli mnie z głodu, mam stwierdzona niedoczynność tarczycy i insulinoopornosc. Przez ostatnie lata biorę antydepresanty oraz tonę tabletek, globulek i zastrzyków w związku z invitro. Chodzę na ćwiczenia, ale przez głód nie przynosi to efektu. Weekendy to porażka czyli słodycze, przegryzki i brak ruchu. Przy 163 ważę.95kg z czego 35kg utylam w ciągu 3 lat. Nie patrzę w lustro jestem zdeformowana przez otyłość. Poważnie myślę nad resekcją żołądka. Czy ktoś to przeżył, ma znajomych którzy to przeszli? Będę wdzięczna za info zwrotne. Jeśli chceci mnie obrażać to sobie darujcie.
Edytor zaawansowany
 • m.y.q.2 21.07.19, 21:14
  Musisz się na coś zdecydować, albo in vitro albo odchudzanie, że tak powiem, ekstremalne.
  Chcesz mieć dziecko, bierzesz tony leków, pewnie hormony również. Myślę, że dręczy Cię myśl o niemożności zajścia w ciążę i zajadasz problem.
  Na Twoim miejscu poradziłabym się dietetyka, może psychoterapia by pomogła? Pod nóż nie warto, może się to zemścić w przyszłości, kiedy już dziecko będzie na świecie. Parę lat temu głośno było o dziewczynie, która poddała się zabiegowi zmniejszenia żołądka i owszem, zmniejszyli jej, tyle że rana pooperacyjna się nie goiła.


  --
  Ślepej wierze źle z oczu patrzy.
  St. Jerzy Lec
 • majenkir 21.07.19, 21:27
  m.y.q.2 napisała:
  Parę lat temu głośno było o dziewczynie, która poddała się zabiegowi z
  > mniejszenia żołądka i owszem, zmniejszyli jej, tyle że rana pooperacyjna się nie goiła.


  O tych, ktorym sie goila nie bylo glosno, wiec o nich nie wiemy.
  Poza tym przeciez to robia laparoskopowo, wiec to nie jest jakas straszna rana wink.
  Wiadomo, ze kazdy zabieg to ryzyko, ale taka waga to codzienne zagrozenie zdrowia.  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
  Abby&Prada
 • pelissa81 21.07.19, 21:31
  Ryzyko operacji jest mniejsze niż przy wycięciu woreczka żółciowego. To jedna z bezpieczniejszych operacji, która mocno obrosła w mity.

 • pelissa81 21.07.19, 21:28
  Ja przeszłam, są grupy na FB (wpisz CHLO - chirurgiczne leczenie otyłości).
  Wskaźnik BMI wynosi: 35.76 - oznacza II stopień otyłości (otyłość kliniczna)
  Technicznie mówiąc łapiesz się przy chorobach współtowarzyszących, ale moim zdaniem jesteś materiałem do dietetyka i psychologa na ten moment. Operacje refundują od 35 lz chorobami ub od 40BMI, ale głowy nie uleczy - to dalej będzie ciągła praca ze sobą. Pytaj co chcesz
 • tapatik 21.07.19, 21:33
  A byłaś u dietetyka? Dobrze dobrana dieta pozwala uniknąć głodu.
  Tylko znajdź dobrego specjalistę, kogoś po studiach medycznych, a nie po tygodniowym kursiku.

  --
  Pieniądze nie zmieniają człowieka.
  Pieniądze pozwalają mu być sobą.
 • pelissa81 21.07.19, 21:35
  to dobra rada. Psychodietetyk po studiach a nie po trener po kilkudniowym kursie
 • pelissa81 21.07.19, 21:34
  A wracając: tarczyca (TSH) powinno być w miarę stabilne. 2 lata po operacji nie powinno się zachodzić w ciążę. Dodatkowo mogą cię wykluczyć jeśli jesteś sweet eater i kompuls - bo to może zrobić ci realną krzywdę (najwięcej powikłąń po operacji robią sobie sami pacjenci). Dodatkowo po operacji nie zawsze mija głód (dużo dziewczyn ma z tym ciągle problem). Myślę, że mogłabyś to przepracować z psychoanalitykiem i dietetykiem jeszcze.
 • iberka 21.07.19, 21:43
  Też rozważam, ale ja panicznie boję się szpitali / operacji itp.
 • pelissa81 21.07.19, 21:45
  normalne, każdy się boi. Ja spisałam testament a jadąc na operację trzęsłam się jak osika. :o
 • iberka 21.07.19, 22:15
  Ja mam dzieci, które mają tylko mnie więc nie wyobrażam sobie nie wrócić.
 • pelissa81 22.07.19, 00:07
  jak chyba każdy, ale strach jest całkowicie normalny i zdrowy. Więcej jednak osób umiera od otyłości olbrzymiej niż od operacji (śmiertelność okołooperacyjna to ok 0,3-1%)
 • snakelilith 21.07.19, 22:51
  Nie chcę cię zniechęcać, ale ludziom z zaburzeniami łaknienia operatywne pomniejszenie żołądka nie zawsze pomoga zlikwidować problem. Kompulsywne objadanie powstaje bowiem w głowie i nie ma nic wspólnego z fizjologicznym głodem i normalnie odczuwaną sytością, dlatego istnieją ludzie po operacjach z żołądkiem maleńkim jak dziecięca piąstka oszukujący się sami piciem np. roztopionej czekolady, czy innych wysokokalorycznych produktów. W małych łykach, by nie zwymiotować, gdy wypije się za dużo, ale w regularnych odstępach, bo nie potrafią opanować przymusu. Twoim problem nr 1. nie jest więc twoja waga, a objadanie się. Potrzebujesz psychoterapii, ale nie po to by chudnąć i wytrzymywać negatywny koloryczny bilans, a na początek, by nauczyć się jeść normalnie kalorycznie i przestać tyć. Musisz przerwać to błędne koło, ale do tego musisz coś przestawić w głowie, wyobrażenie, że jak tylko schudniesz i wszystko będzie cacy, jest nierealistyczne. I do tego jeszcze in vitro. Nie jesteś przypadkiem osobą, która umyślnie stawia sobie wyjątkowo trudne, a nawet nierealistyczne cele, bo (nieświadomie) czerpiesz jakąś korzyść z porażki? Chyba musisz sobie najpierw przy pomocy terapeuty poukładać życiowe priorytety.

  --
  "A juz starożytni starzy Rzymianie dla zdrowia stosowali okłady z młodych piersi smile" - bywalec.hoteli
 • znowu.to.samo 21.07.19, 23:31
  Koleżanka miała i niestety, szału nie ma. Do tego u niej była otyłość olbrzymia i teraz ma spory problem z obwisającą skórą...

  --
  *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
 • pelissa81 21.07.19, 23:36
  co masz na myśli pisząc "szału nie ma"? Bo skoro skóra zwisa, to znaczy chyba, że pozbyła się otyłości
 • mmarrta 21.07.19, 23:46
  Poczytaj o balonie żołądkowym. Nie jest tak inwazyjny jak operacja a pomaga w odchudzaniu i zmniejszaniu ilości zjadanego jedzenia. Chociaż oczywiście samo się nie chudnie i trzeba się pilnować i ćwiczyć. Ale pomaga.
 • valla-maldoran 22.07.19, 08:31
  Moja koleżanka przeszła taką operację we wrześniu ubiegłego roku. W ciągu czterech miesięcy schudła 35 kg. Zmieniła sposób odżywiania, chodzi regularnie na siłownię i wygląda jak milion dolców.
  Na NFZ po takiej terapii można zrobić plastykę brzucha, na cycki trzeba się wykosztować samej.
 • pelissa81 22.07.19, 09:18
  Super smile gratulacje dla koleżanki! Pozytywnie o niej piszesz.
  Piersi można podnieść / czyli zmniejszyć tez na NFZ, jeśli wiszą i powodują odparzenia. Jednak większość dziewczyn chciałaby je powiększyć a tego już na NFZ nie zrobią smile
 • milka_milka 22.07.19, 08:42
  Znam jednego pana po resekcji częściowo żołądka, jest zachwycony. Schudł już jakieś 40 kilo, czuje się doskonale, twierdzi, że żałuje, że tak późno się zdecydował.

  --
  Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
 • pelissa81 22.07.19, 09:20
  Większość tak właśnie ma, jakby urodziła
  Się na nowo. Przy otylosci sama dieta i ruch to 3-5% skuteczności wyleczenia a operacj około 80% trwałe chudnie. Jednak 20% wraca bo nie stosuje się do zaleceń na długa metę. Sama operacja to tylko element leczenia otylosci
 • evee1 22.07.19, 09:32
  Ja mam wrazenie, ze jestes za chuda na tego typu operacje. Poza tym jezeli masz w historii choroby i obecnie cierpisz z powodu glodu, a Twoje weekendy to, jak sama piszesz, "porażka czyli słodycze, przegryzki i brak ruchu", to czarno widze. Po operacji wrocisz dosc szybko do swojej poprzedniej wagi.
  Moze jednak madry dietetyk. Moze dieta keto, ale taka o niskiej zawartosci tluszczu? Niestety bez wyrzeczen sie nie obejdzie.

  --
  Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
 • tapatik 22.07.19, 18:40
  A właściwie to co robisz w weekendy?

  --
  Pieniądze nie zmieniają człowieka.
  Pieniądze pozwalają mu być sobą.
 • m.y.q.2 22.07.19, 20:18
  Joanna Chmielewska w Traktacie o odchudzaniu (polecam), opisywała m.in. bulimię wieczorną. Można cały dzień nic, albo prawie nic nie jeść, jak się człowiek czymś zajmie. Przychodzi wieczór i wtedy łapie nas ochota nie na jedzenie, na żarcie. Rąbie się wtedy równo, co tylko pod rękę wpadnie. I tyje się, oczywiście! Pani Joanna podpowiada, że ssanie w żołądku można oszukać gryzieniem surowej marchewki. Długo się ją gryzie, słodkawa jest i w czasie jej spożywania traci się tyle kalorii, ile to warzywo zawiera, to gryzienie, znaczy, powoduje stratę kalorii. Poleca również ostrygi, sama wiele lat żywiła się ostrygami (w czasie pobytów we Francji) i bobem, który według niej zawiera coś, co zwie się ujemnymi kaloriami.
  Przeczytaj ten Traktat, mówi o odchudzaniu z takim humorem, że od śmiechu człowiek trochę schudnie, a na pewno mu się nastrój poprawi.

  --
  Ci, którzy mają ideę wciąż w gębie, mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie.
  St.J.Lec
 • kalina_lin 22.07.19, 21:57
  A wystarczyloby zjeść ze dwa normalne posiłki w ciągu dnia, żeby wieczory nie musiały być nieustanną biesiadą.
 • pelissa81 23.07.19, 10:12
  Osoby otyłe terorię znają dobrze, ale sterują nimi hormony - np. głodu, grelina i leptyna
  dietetycy.org.pl/leptyna-grelina/
  Otyłość jest chorobą metaboliczną i nie zależy od "silnej woli" a od wielu innych wskaźników. Oczywiście, osoby otyłe mają złe nawyki, ale problem leży gdzieś indziej. To jakbyś miała depresję i leczyła ją uśmiechaniem się do ludzi. Depresja nie zależy od silnej i słabej woli człowieka.
 • 21mada 22.07.19, 20:35
  >Weekendy to porażka czyli słodycze, przegryzki
  Skąd u ciebie biorą się te słodycze?
 • bella_roza 22.07.19, 20:53
  Jakie antydepresanty bierzesz, niektóre mają takie tycie w standardzie. Może wystarczy zmienić leki i będzie ci łatwiej zrzucić wagę

  --
  Fryzjer jest wazniejszy niż pasztet, to oczywiste. Przynajmniej do póki nie masz dziecka z własciwym facetem. [by Piepe]
 • panikara_28 22.07.19, 21:48
  Odpowiadają zbiorczo:
  tak zajadam problem objadaniem kompulsywnym,
  miałam laparoskopię torbieli i nie boje się zabiegu,
  byłam u dietetyka kilka lat temu i udało mi się schudnąć 25kg, ale teraz próbuje wrócić do diety i po 3 dniach wracam do objadania się, bo po obiedzie jestem głodna po 20 minutach,
  po namyśle stwierdzam, że faktycznie czerpię korzyść z porażki, bo łatwiej mi wtedy wrócić do objadania się, wkurza mnie jak ktoś drąży temat mojej wagi,
  ćwiczyłam regularnie i trzymałam diete, by dobrze wyglądać w na własnym ślubie, potem odpuściłam a jako wymówkę miałam on vitro tzn nie chciało mi się zaczynać, by przerwać przy stymulacji,
  ciężko mi się zmotywować by wyjść z domu nawet na spacer, czuje wewnętrzny opór i stres,
  przeszłam terapię związana z rodzinnymi wspomnieniami, ale zaburzenia odżywiania są z tym powiązane,
  słodycze biorą się z froga 150m od domu, czekolada, żelki, orzeszki,
  Powinnam być na antydepresantach ale od ok 3 lat cały czas jest temat in vitro, więc antydepresanty biorę i odstawiam na przemian z hormonami i sterydami z invi, antydepresanty czyli triticco i prefaxine a przy stanach lękowych trochę afobamu,
  30kg przytyłam w ciagi 3lat, nałożyły się problemy w pracy i diagnoza z niepłodnością,
  nigdy nie byłam typem sportowca, ale to lenistwo po pracy to jakaś masakra,
  Na sierpień mówiłam się do psychodietetyka,ma nadzieję że ruszęz kopyta.
 • 21mada 22.07.19, 22:05
  >słodycze biorą się z froga 150m od domu, czekolada, żelki, orzeszki
  Nie możesz ich po prostu nie kupować?
 • bella_roza 23.07.19, 08:12
  prefaxine: to może powodować ogromny wzrost apetytu. hormony od in vitro mogą podobnie działać

  --
  Fryzjer jest wazniejszy niż pasztet, to oczywiste. Przynajmniej do póki nie masz dziecka z własciwym facetem. [by Piepe]
 • tapatik 24.07.19, 22:10
  Jeżeli 20 minut po obiedzie jesteś głodna to masz złą dietę.
  Tak czytam co wyprawiasz z lekami, może to jest przyczyna tycia?

  --
  Pieniądze nie zmieniają człowieka.
  Pieniądze pozwalają mu być sobą.
 • spanish_fly 22.07.19, 21:11
  Znam dwie osoby po tego typu operacjach. Obie schudły, po czym znowu utyły. Trwało to kilka lat. Jedna z nich przeszła kolejny zabieg jeszcze bardziej zmniejszając żołądek (szczegółów technicznych nie znam) i znowu schudła. Na razie jest szczupła, ale ma stały dyskomfort gastryczny, mdłości, boleści itp.
 • pelissa81 23.07.19, 08:10
  Zrobili jej tzw Gastric Bypass, czyli skrócili jej układ pokarmowy w skrócie. To drugi etap jak ludzie tyją po pierwszym. Operacja nie jest gwarancją sukcesu, bo to dalej ciągła praca. Ale udaje się ok 80% osób.
 • ruscello 23.07.19, 09:02
  Na facebooku na grupie o io były opisywane operacje, poszukaj lub zapytaj. Jeśli jeszcze nie należysz, to znajdź Insulinooporność grupa wsparcia. Twoja waga nie zrobi tam wielkiego wrażenia wink Wiele dziewczyn z zaburzeniami hormonów ma też problemy z płodnością, nie będziesz sama. Szczerze mówiąc nie wiem, czy w Twoim przypadku operacja ma sens. Bez zdrowego żywienia i ruchu, hormony zawsze będą dawać w kość, stany depresyjne często temu towarzyszą, a Ty dodatkowo piszesz o depresji. Terapia hormonalna przed in vitro na pewno nie pomaga w ogarnięciu problemu. Może najpierw znajdź dobrego endokrynologa i dietetyka (lub psychodietetyka), a jeśli nie pomoże, to pomyślisz o operacji.
 • lucky80 23.07.19, 10:17
  Moja przyjaciółka (przy otyłości 1 stopnia) zrobiła 3 tyg temu operację overstitch czy jakoś tak. To nie jest laparoskopowe tylko endoskopowe nawet. Do teraz schudła chyba z 7 kg, ale ona w zasadzie z tego co mówi nic praktycznie nie je. Bo ma mdłości, nie smakują jej rzeczy, które może jeść, etc. Nie wiem, jak dłiugo tak pociągnie bo mówi, że ledwo łazi. Boję się, że zacznie poważnie chorować - w końcu przez jaki czas można nic nie jeść??

 • pelissa81 23.07.19, 10:37
  Czyli jakby była po zwykłej operacji, pierwsze dnii i tygodnie jesz jak dziecko - rozszerzając dietę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka