Dodaj do ulubionych

Nieudany skok na bungee w gdyni

21.07.19, 20:53
Szczegoly na portalu Trojmiasto.pl

Masakra jakas. Wczoraj na tych karuzelach bawily sie moje dzieci. Jeszcze meza namawialam na skok ale nie chcial. Szczescie, ze mieli poduszke powietrzna. Jestem w szoku. Facet sie prawdopodobnie polamal.
Edytor zaawansowany
  • fazifokus 21.07.19, 23:52
    Niestety ma złamany kręgosłup (aktualizacja jest na Trójmieście) sad
  • rb_111222333 22.07.19, 07:27
    O matko, ktoś chciał się trochę rozerwać, a zostanie kaleką uncertain Wiadomo już kto zawinił? Czy ktoś z obsługi źle zamontował uprząż czy coś się zerwało?
  • forumologin 22.07.19, 07:54
    zwrocilabym jeszcze na "szybkosc" reakcji obslugi po wypadku- wolniej juz ruszac sie nie mogli.
    szkoda faceta...
  • ixiq111 22.07.19, 08:14
    Czytałyście ostatni punk:

www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wypadek-na-bungee-w-Gdyni-Skoczkowi-zsunela-sie-uprzaz-n136446.html?id_zdjecia=421187#fb_id:gp1:421187,pozycja:4

Jak to rozumieć? Skaczesz na własne ryzyko?
  • 35wcieniu 22.07.19, 08:24
    Raczej chodzi o to ze nie moga wziac odpowiedzialnosci za nieprzewidziane sytuacje typu: ktos z emocji dostanie zawalu. Uprzaz zle zamontowana przez pracownika albo wadliwa, to jest ewidentny blad organizatora, sprawa na pewno trafi do sadu, ktory na pewno nie uzna "a nie no spoko, za nic nie odpowiadacie".

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • little_fish 22.07.19, 08:36
    Nie decydują o dopuszczeniu do skoku, czyli przychodzi gość i mówi "Panie, bo ja mam taką wadę kręgosłupa, jestem po operacji itp... czy ja mogę skakać?"
  • 35wcieniu 22.07.19, 08:42
    Raczej chodzi o to ze praktycznie wszyscy chcacy skakac zarzekaja sie ze sa calkowicie zdrowi. Kiedys w niektorych miejscach tego typu popularne bylo mierzenie ludziom cisnienia co eliminowalo troche chetnych, nie wiem jak teraz.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • little_fish 22.07.19, 08:49
    Tych, którzy się zarzekają, że są zdrowi dotyczy raczej punkt 5
  • bei 22.07.19, 09:46
    Na szczęście nic złamanego nie ma, było sprostowanie informacji. Kręgosłup ocalał. Ufffff.
  • double-facepalm 22.07.19, 09:56
    Tzn okolo pierwszej w nocy wstawiono na fb notkę, że kręgosłup nie jest zlamany, ale w/g relacji poszkodowany nadal kwitl na SOR z jednym z pracownikow tego ustrojstwa od skoków (nie przyjęto go na oddział bo nie było zagrożenia zycia).
  • disco-ball 22.07.19, 12:37
    Co za szczęście
  • eliszka25 22.07.19, 09:55
    O matko, masakra! Na filmiku widać, ze uprząż praktycznie w ogóle tego człowieka nie trzymała, wysunął się z całego sprzętu, gdy tylko lina zaczęła się naprężać. Coś musiało być źle zapiętę chyba?

Na stronie Trójmiasta w artykule jest informacja, że facet ma złamany kręgosłup oraz „sprostowanie” firmy organizującej skoki, że go nie złamał. Hmmm... mam nadzieję, że facet jednak z tego wyjdzie.
  • profes79 22.07.19, 11:34
    Wyjdzie bo firma pisze, że zawsze mają ze sobą dodatkowe zabezpieczenie w postaci skokochronu. Obsługa nie biegła bo wiedzieli, że wylądował w miarę bezpiecznie. Pewnie jest przygłuszony tylko po upadku i tyle; jak mu się jakaś kończyna gdzieś nie podwinęła to przy upadku na poduchę nawet żadnego złamania nie powinien mieć.

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • eliszka25 22.07.19, 11:49
    no ja bym az taka optymistyczna nie byla. oczywiscie, ze poduszka duzo daje, ale facet lecial glowa w dol z wysokosci tego dzwigu, wiec spokojnie mogl spasc tak, ze uszkodzil sobie kregoslup. co innego zwykly upadek na taka poduszke, nawet z wiekszej wysokosci, a co innego, kiedy lecisz centralnie glowa w dol. poza tym na filmiku wyglada to tak, jak by on z tej uprzezy po prostu sie wysunal i lina nie spowolnila upadku praktycznie wcale, wiec uderzenie bylo dosc silne. no i z upadkami tez roznie bywa. niektorzy maja szczescie i po czyms takim nic im nie jest, a inni maja pecha i zlamia reke spadajac z fotela. temu facetowi zycze, zeby jednak mial szczescie.
  • arwena_11 22.07.19, 17:09
    Pisano, że on upadł na krawędź poduchy i się z niej zsuną.
  • jowita771 24.07.19, 10:01
    Jasne, kręgosłupa nie miał szans złamać ;>
    Niedawno w jakimś programie typu ekspres reporterów widziałam faceta, który jest sparaliżowany od szyi w dół po zabawie w parku trampolin.

--
    homoseksulaizm jest czyms
    niewlasciwym wrecz obrzydliwym [...]
    I prosze mi tu nie wyjezdzac z homofobia
    by vibe-b
  • bei 22.07.19, 10:03
    Pamietam wypadek w Szczecinie, gdy linę dobrano zbyt długą do ciężaru skaczącej dziewczyny. Dziewczyna spadła na trawnik, lina poderwała ją z trawnika do góry, dziewczyna pobujala się jeszcze i dopiero ją opuścili. Szczęśliwie nic jej się nie stało, ale wyglądało to tragicznie.
  • simply_z 22.07.19, 12:01
    Skoki na bungee to w ogole idiotyzm. Nie mowiac o tym, ze moga spowodowac ( w skrajnych przypadkach) pekniecie ewentualnego tetniaka.
  • alpepe 22.07.19, 12:13
    o tętniaku się nie wypowiem, ale u zwykłego człowieka też może zostać przerwany rdzeń kręgowy, jak ma niezbyt zdrowe ciało, nawet, jeśli uprząż go trzyma. Czyli idiotyzm, zgadzam się.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • profes79 22.07.19, 12:31
    Ja tylko zwróce uwagę, że wedle mojej wiedzy był to pierwszy wypadek w tym roku jeśli chodzi o bungee. Tymczasem statystyka mówi, że tylko w tym miesiącu w wypadkach drogowych zginie ćwierć tysiąca ludzi a zdrowo ponad trzy tysiące odniesie rany. Może i skok na bungee jest w jakimś tam stopniu ryzykowny - tylko większe szanse na śmierć lub kalectwo mam po prostu wychodząc codziennie z domu.

--
  • alpepe 22.07.19, 12:34
    Najwięcej wypadków śmiertelnych jest w domu, zgadza się. Tyle, że skok na bungee, o ile dobrze pamiętam, nie jest obowiązkowy. Ja tam się nie pcham w każdym razie.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • profes79 22.07.19, 12:48
    A to na pewno; ja też nie uważam tego za przygodę życia smile

--
  • konsta-is-me 22.07.19, 17:35
    Ile osob statystycznie jezdzi po drogach a ile skacze na bungee?
  • lot_w_kosmos 22.07.19, 23:26
    Szkoda faceta, ale to bardzo głupia rozrywka.
  • bywalec.hoteli 24.07.19, 09:47
    Nie mam zaufania do takich obiektów, podobnie do wszelkich ekstremalnych karuzel na obwoźnych wesołych miasteczkach. Mam wrażenie, że zatrudnianie jak najtańszej ukraińskiej siły roboczej i maksymalizacja zysku wykluczają zapewnienie bezpieczeństwa.

--
    Lato smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka