Dodaj do ulubionych

muszę kogoś odnaleźć - detektywa mi trza

21.07.19, 21:49
Sprawa wygląda tak, że szukam osoby, która wcześniej (przede mną) usiłowała zawrzeć transakcję z pewną firmą. Do transakcji nie doszło, tyle wiem. W moim wypadku też nie doszło i, upraszczając, ma to cechy wyłudzenia. Odpuścić gnojom nie zamierzam, a ponieważ sporo wskazuje na to, że to taki pomysł na biznes, to chciałabym odnaleźć poprzednią osobę (osoby? to też możliwe), której transakcja się nie udała. Jeśli potwierdzi moje przypuszczenia, to łatwiej przeprowadzę sprawę w sądzie, a także, oczywiście, zgłoszę przestępstwo.

I teraz: robota wygląda mi jak zadanie dla detektywa, ja nie jestem ani hakerem, ani szpiegiem o zacięciu aktorskim, żeby takie informacje wydobywać osobiście.
Czy ktoś wie:
- tak, rzeczywiście biorą takie zadania?
- za ile???
- jakieś ważne info, które powinnam o agencjach detektywistycznych mieć?

Nigdy nie korzystałam z takich usług. Będę bardzo wdzięczna za info od osób, które korzystały, albo może znają detektywów i coś wiedzą z pierwszej ręki. Za to teoretykom, fantastom i forumowym attention-whores z góry dziękuję.--
'[Zwierzęta: I to zadziała???] Nie!!! A nawet tak!!! Maurce, powiedz im. [Maurice: Tak z 50%...] by król Julian
Edytor zaawansowany
 • grrrru 21.07.19, 21:55
  Czy biorą i za ile to musisz się po prostu zapytać w konkretnym miejscu, bo zawsze wycena i decyzja są indywidualne. Detektywów znam, ale to za mało, żeby Ci cokolwiek więcej napisać.
  A nie możesz po prostu pogooglać na początek, czy ktoś o tym nie pisze gdzieś? Albo wrzucić informację w media społecznościowe, że szukasz? Czasami proste rozwiązania są najlepsze.
 • anorektycznazdzira 21.07.19, 21:59
  Googlanie- nie dało rezultatu. Media społecznościowe- sama nie wiem, chciałam zacząć bardziej dyskretnie, ale może masz rację.
  Co do zapytania w agencji- pewnie tak będę musiała zrobić, ale w sumie nie mam pojęcia, czy jak mi ktoś powie ok. 500 zł / 1500 zł/ 7000 zł, to robi ze mnie wała, czy nie. Zarówno za tanio jak i za drogo to kłopoty. Za tanio może oznaczać partaczy, którzy będą udawać, że pracują, a za drogo- no to wiadomo smile


  --
  '[Zwierzęta: I to zadziała???] Nie!!! A nawet tak!!! Maurce, powiedz im. [Maurice: Tak z 50%...] by król Julian
 • grrrru 21.07.19, 22:08
  No właśnie w tym problem, że to dopiero po analizie sprawy wychodzi, jaka skala trudności. Mogę Ci na priv dać namiary detektywa z Warszawy. Ja go znam bardziej jako eksperta od bezpieczeństwa i w tym jest świetny, nie korzystałam z jego usług detektywistycznych, ale ma wiedzę i umiejętności z Kiejkut wink
 • anorektycznazdzira 21.07.19, 22:41
  Dzięki, ale Wawa to dość daleko ode mnie, chyba lepiej kogoś z regionu.


  --
  'Daruj, ale czy mógłbyś stąd wyjść, bo to jest biznesklasa? Naprawdę, to nic osobistego, po prostu jesteśmy od ciebie lepsi.' by król Julian
 • grrrru 21.07.19, 22:43
  Na pewno. To niestety Ci nie pomogę sad
 • arwena_11 21.07.19, 22:20
  A jakbyś zgłosiła podejrzenie o popełnieniu przestępstwa na policję, to oni by dotarli do innych "klientów"? Oni mają dużo możliwości.
 • anorektycznazdzira 21.07.19, 22:39
  Konsultowałam z prawnikiem. Mówi, że owszem, to może wyjść, ale jeśli policja nic nie znajdzie, albo bo nie będzie co, albo bo będzie słabo szukać i umorzy postępowanie, to tamta strona może mnie śmiało oskarżać o fałszywe oskarżenia. Mamy na pieńku, spodziewam się, że by to zrobili. Dlatego chciałabym mieć coś więcej niż "wygląda mi na", zanim zgłoszę.
  Jak coś znajdę, to zgłoszę z hukiem suspicious


  --
  Dzisiaj samochody same wiedzą, gdzie ich pas ruchu, kiedy ze zbyt dużą prędkością zbliża się przeszkoda, potrafią odczytywać znaki drogowe. Słowem, przeciętne niemieckie auto jest inteligentniejsze od przeciętnego polskiego kierowcy.
 • arwena_11 21.07.19, 22:48
  Ale ty nie zawiadamiasz o przestępstwie a o podejrzeniu. To taki wytrych, żeby nikt cię nie oskarżył właśnie o fałszywe oskarżenia.
 • anorektycznazdzira 22.07.19, 10:02
  A to ciekawe, jesteś pewna tego? Rozumiałam to inaczej, poza tym znajomi sami to kiedyś zrobili, jak ich zgłoszono na policję, ta nic nie znalazła, umorzyła. Oni wygrali w sądzie i to raczej z marszu.


  --
  zasady są po to, by je zobojętniać
 • arwena_11 22.07.19, 11:07
  No tak nam mówi prawnik wspólnoty. Bo składamy doniesienia na dewelopera i poprzednią administrację. My podejrzewamy, nie mamy pewności itd

  Gdybyśmy mieli pewność składalibyśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa a nie o podejrzeniu.
 • 1matka-polka 22.07.19, 10:06
  Widzę, że jakiś aktywna cenzorka ostatnio tu urzęduje!

  --
  "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
  Kurt Vonnegut
 • aerra 22.07.19, 12:35
  A spróbuj najpierw na lokalnych/tematycznych forach (najlepiej z konta nie powiązanego z tobą wink ) wrzucić temat sondujący. Nie czy ktoś się naciął, czy coś, tylko czy ktoś korzystał, bo się zastanawiasz, więc może mógłby powiedzieć coś więcej na ten temat. Może dostaniesz info, że: a) jasne, są super, a może b) nie korzystałem, bo to oszuści. I wtedy wiesz z kim się kontaktować wink

  --
  super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
  <*>
 • zla.m 22.07.19, 15:08
  Nie rozumiem co chcesz zgłaszać na policję, przecież nie zawarłaś transakcji, więc (nawet jeśli bardzo chcieli), to cię nie oszukali/nie wyłudzili. Zgłasza się coś, co się stało, a nie "na moje oko to oszuści".

  --
  Pracuję z naprawdę wspaniałymi ludźmi. Są godni zaufania, uczciwi,
  nigdy nie powodują problemów. Zupełnie tam nie pasuję.
 • anorektycznazdzira 22.07.19, 16:55
  Nie rozumiesz, bo nie możesz rozumieć mając szczątkowe informacje, które wybrałam na użytek forum.
  MAM co zgłaszać, to chyba oczywiste.


  --
  'Daruj, ale czy mógłbyś stąd wyjść, bo to jest biznesklasa? Naprawdę, to nic osobistego, po prostu jesteśmy od ciebie lepsi.' by król Julian
 • bazia8 22.07.19, 16:23
  Ja mogę jednego odradzić, info jedynie na priv wink
  Województwo śląskie.

  --
  www.fundacjaavalon.pl/
 • bazia8 22.07.19, 16:24
  Detektywa rzecz jasna.

  --
  www.fundacjaavalon.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka