Dodaj do ulubionych

do specjalistek- kosmetyczek

22.07.19, 09:15
Na fali ostatnich watków kosmetycznych zapragnęłam zacząć używać kremow z retinolem. Jak zacząć? Od jakiego stężenia? A najlepiej od jakiego specyfiku konkretnie? Jak używać, zeby nie zrobić sobie krzywdy? Z jakimi kosmetykami toto się lubi a z jakimi nie?

--
Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
Edytor zaawansowany
  • pade 22.07.19, 10:01
    Hmm, prawie każda firma kosmetyczna ma kosmetyki z retinolem. Zacznij od stężenia 0,25, po ok. dwóch tygodniach możesz przejść na 0,5. Jak używać? Zacząć od trzech razy w tygodniu co drugi dzień i nie zapominać o nawilżaniu i natłuszczaniu. Ja przy takim stosowaniu zostałam. Przy codziennym używaniu retinolu zauważyłam, że skóra staje się mocno wysuszona.
    Jesienią możesz stosować kosmetyk, w którym jest i retinol i np. kwas glikolowy. Teraz bym odradzała (w sensie lato, wysokie temperatury).
    Co do lubienia się retinolu z innymi substancjami to są np. informacje by nie łączyć retinolu z kwasami, albo z witaminą C, ale przeczy temu fakt, że są kosmetyki, w których te składniki występują razem. Np. serum czy krem z Norela (retinol i witamina C), albo krem z Imagine Skincare (retinol i kwas glikolowy), albo to, co teraz używam, czyli serum Neoretin z retinoidami i kwasami.
    Jednak gdybym miała łączyć retinol, to tylko w gotowym kosmetyku. Nigdy nie wiadomo jaka może być reakcja gdy na serum z wit. C jednej firmy położy się krem z retinolem drugiej. Lepiej (i tak powinno się używać) położyć kosmetyk z retinolem wieczorem, a rano nałożyć serum np. z wit. C.

--
    "Na berge trzeba mieć wygląd i pieniądze🤣 Dla Ciebie jestem pani bergamotka77."
  • kotejka 22.07.19, 10:09
    na jutubie jest doktor Sura
    cudownie wyklada na temat pielegnacji, skladow, kosmetykow
    poszukaj, swietny kanal, dodatkowo podzielony tematycznie
    retinole to raczej nie teraz w upale zaczynaj
    jesienia bardziej, a do tego czasu dowiedz sie wszystkiego i zaplanuj plan
  • princesswhitewolf 22.07.19, 11:24
    poczekaj z tym retinolem do wrzesnia jak nie bedzie juz tyle slonca
  • triismegistos 22.07.19, 11:42
    Spokojnie, wiem, ze trzeba poczekać do jesieni... Ale akuram mam półtorej miesiaca na ułożenie planu tongue_out I stosowne zakupy.

--
    Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
  • pade 22.07.19, 11:46
    Wcale nie trzeba, jeśli na dzień używa się filtra 50spf, albo nie wyjeżdża właśnie w tropiki.

--
    "Na berge trzeba mieć wygląd i pieniądze🤣 Dla Ciebie jestem pani bergamotka77."
  • princesswhitewolf 22.07.19, 15:00
    trzeba by bylo uzywac SPF50 co 2 godziny by faktycznie dzialal.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka