Dodaj do ulubionych

Depresja w ciąży

22.07.19, 16:39
Miałam już epizody depresyjne i pod koniec ciąży wróćiły, partner wie o tym, ale jednak moim zdaniem zupełnie nie okazuje wsparcia, wręcz sie irytuje moim pogorszonym nastrojem. Prosiłam o taryfe ulgową ze względu, że naprawdę mam gorsze dni.
Czy jestem przewrażliwiona?
Czy kobiecie w ciąży mówi się, że będzie złą matką bo ma gorsze dni w ciąży?
Mówi się, kobiecie, że jak urodzi przez cesarkę i dziecko będzie słabsze psychicznie to będzie jej wina.
Mówi się, że jeśli jej wybór zakupowy będzie zły to kolejny ma dokonać ze swoich pieniędzy (na razie połowa wyprawki jest z moich i nie mam z tym problemu, nadal pracuje i mogłabym się spokojnie utrzymać sama)
Mówi się, "zobaczysz, jak urodzisz to nie chce słyszeć narzekania, że miałem rację"?
Nie wiem czy jestem przewrażliwiona przez hormony, czy mój facet zachowuje się jak dupek.
Doszło do tego, że wcale nie chce jego obecności w domu bo zawsze coś palnie złośliwego, tak jakby oczekiwanie na ciąże było zbieraniem punktów, kto będzie miał potem racje aby mi wytykać ewentualne błędy.
Edytor zaawansowany
  • angazetka 22.07.19, 16:40
    Zachowuje się jak dupek. Te teksty są nieakceptowalne.
  • malia 22.07.19, 16:48
    To teksty nieakceptowalne w stosunku do nikogo, nie do osoby z depresją czy w ciąży.
    Facet zachowuje się jak dupek. Ale co ci da takie potwierdzenie?
  • alpepe 22.07.19, 16:48
    Spytaj sama siebie, czy ci lepiej z nim czy bez niego.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • triss_merigold6 22.07.19, 17:14
    Wyczuł słabość i sprawdza na ile może sobie pozwolić.
  • aguar 22.07.19, 17:33
    Po pierwszych zdaniach pomyślałam, że jeśli to Ty cisnęłaś na ciążę, to on może być przerażony, że się teraz sypiesz.
    Ale po przeczytaniu reszty, niestety, się obawiam, że Tobie i dziecku będzie lepiej bez niego.
    "jak urodzi przez cesarkę i dziecko będzie słabsze psychicznie to będzie jej wina"
    Jak dziecko będzie słabsze psychicznie, to będzie wina jego zachowania.
  • bergamotka77 22.07.19, 19:36
    Zastanawialabym się czy chce takiego ojca dla swojego dziecka. I co oznaczają nietrafione zakupy? Chodzisz i kupujesz cokolwiek co się potem nie nadaje czy nic Ci się nie podoba? Z drugiej strony kobiety w ciąży potrafią dac do wiwatu, w depresji tym bardziej więc opisz na czym polegają twoje gorsze dni.

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • fsdfdfds2 22.07.19, 20:37
    Praktycznie nic nie wydaje. Ale planowalam kupic laktator reczny troche drozszy ale jednak na razie nie kupowac elektrycznego dopoki nie ma wyraznej potrzeby. Moje gorsze dni sa wtedy kiedy nie mam ochoty rozmawiac, jestem przygnebiona i sie praktycznie nie odzywam plus placze przy najmniejszych sprzeczkach wiec boje sie odezwac.
  • aguar 22.07.19, 20:47
    Laktator może być wcale niepotrzebny (mi się tak udało), ale to w ogóle nie będzie znaczyło, że on miał rację! TERAZ jest Ci potrzebny, bo to Cię uspokaja, że go masz, czujesz się przygotowana. Dla niektórych (np. dla mnie) przygotowywanie wyprawki to przyjemność sama w sobie więc czemu sobie odmawiać radości, jeśli Cię na to stać?
  • bergamotka77 22.07.19, 21:45
    fsdfdfds2 napisała:

> Praktycznie nic nie wydaje. Ale planowalam kupic laktator reczny troche drozszy
    > ale jednak na razie nie kupowac elektrycznego dopoki nie ma wyraznej potrzeby.
    > Moje gorsze dni sa wtedy kiedy nie mam ochoty rozmawiac, jestem przygnebiona i
    > sie praktycznie nie odzywam plus placze przy najmniejszych sprzeczkach wiec bo
    > je sie odezwac.

O matko to nic takiego. Zmienność nastrojów jest typowa dla ciąży bo hormony robią swoje. Zawsze był taki gburowaty?

--
    bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
  • umi 22.07.19, 20:19
    Twoj facet zachowuje sie jak dupek. Albo go ustawisz, albo zacznij zbierac dowody na bycie przemocowcem.
    Plus zastanow sie, czy na pewno powinnas ciągnac prace i ciąże. Moze sie po prostu za bardzo przemeczasz i stad te wahania nastroju?

• fsdfdfds2 22.07.19, 20:34
    Akurat po pracy mam najlepszy humor.
  • umi 22.07.19, 21:00
    Czyli facet Ci pogarsza? Genialnie... Uswiadom mu, ze nie dbajac o ciebie, nie dba tez o dziecko. I jak cos bedzie nie tak, to bedzie tylko i wyłącznie jego wina. I zagon dziada do gotowania obiadkow, odciązania Cie i co tam jeszcze potrzebujesz.
  • obrus_w_paski 22.07.19, 20:45
    Następnym razem możesz mu powiedziec, ze dopóki on nie rodzi, to ma siedzieć cicho i każdy twój wybór czy konieczność (cesarka, plan porodu, szkoła rodzenia itp ) ma akceptować niemalże na klęczkach dziękując za kobietę, która jest w stanie takie rzeczy ogarnąć.

Jeśli chodzi o wyprawkę, ie miałabym skrupułów i wyraźnie mówiła, ze jak na razie zakupy są z mojego konta, a on jako ojciec ma partycypować w kosztach. I po rękach całować ,ze ty w ogóle coś kupujesz. Możesz tez dać mu listę zakupów do X dnia, typu śpioszki, rożek, itp. Niech kombinuje, a nóż kupi coś fajnego

Może mąż nie wie, ze jego psim obowiązkiem jest dbać o ciebie i twój dobrostan w czasie ciąży i oo niej? W końcu jesteś matka jego dziecka.
  • aaa-aaa-pl 22.07.19, 21:18
    Ona jest dupkiem, bo chce ( potencjalnie) cesarkę? Ty słyszysz siebie ????
  • makurokurosek 22.07.19, 20:52
    Pierwsze co sieci śnie do ust to słowa co za dupek, ale po chwili zastanowienia człowiek uświadamia sobie ze nic nie wiemy o zaistniałej sytuacji tylko wyrwane z kontekstu zdania .
    "Mówi się, kobiecie, że jak urodzi przez cesarkę i dziecko będzie słabsze psychicznie to będzie jej wina. "

Zacznijmy od tego czy masz wskazania do cesarski czy jest to po prostu cesarza na życzenie.
    Jeżeli masz faktyczne wskazania do cesarski to facet jest dupkiem , ale jeżeli nie ma wskazań do cesarski dupkiem jesteś ty.

"Mówi się, że jeśli jej wybór zakupowy będzie zły to kolejny ma dokonać ze swoich pieniędzy (na razie połowa wyprawki jest z moich i nie mam z tym problemu, nadal pracuje i mogłabym się spokojnie utrzymać sama)"
    Kwestia czy faktycznie ta rzecz jest potrzebna i jak jej koszt ma się do waszego budżetu. Nie ma co ukrywać postaw się ,a zastaw się świadczy o głupocie . Z wieloma zakupami około dziecięcymi warto poczekać ,wiele z nich jest całkowicie bezsensowna za to kosztowna
  • cruella_demon 22.07.19, 21:15
    > Jeżeli masz faktyczne wskazania do cesarski to facet jest dupkiem , ale jeżeli
    > nie ma wskazań do cesarski dupkiem jesteś ty.
    >

A ty jesteś głupia jak but.
    CC jest dla dziecka dużo bezpieczniejsza niż poród naturalny. Jeżeli w ten sposób komuś zaszkodzi, to tylko sobie, jeżeli jej się trafią powikłania pooperacyjne. Jak już koniecznie chcesz komuś dowalić, to chociaż się doucz w temacie.
  • makurokurosek 22.07.19, 22:11
    Dziwne bo jakoś lekarze i pielęgniarki są zupełnie innego zdania
    www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj_yIr4qMnjAhWII1AKHRJZA_UQFjABegQIAxAC&url=https%3A%2F%2Fjournals.viamedica.pl%2Fginekologia_polska%2Farticle%2Fdownload%2F46306%2F33094&usg=AOvVaw3VhlcZ4EUR94R9eo63nPru

www.pielegniarstwo.ump.edu.pl/uploads/2017/1/150_1_63_2017.pdf

• kosmos_pierzasty 22.07.19, 21:46
    Zachowuje się jak dupek.
  • mebloscianka_dziadka_franka 22.07.19, 21:50
    I dopiero, gdy zaszłaś zaczął być chamski wobec ciebie?
  • fsdfdfds2 22.07.19, 22:00
    Jest taki tylko jak ja jestem przybita czy placzliwa, na poczatku ciazy mialam super humor mimo mdlosci i byl kochany
  • mebloscianka_dziadka_franka 22.07.19, 22:08
    Czyli był taki zawsze i zawsze tak reagował, gdy byłaś w jakiś sposób niedysponowana. Nie jesteś przewrażliwiona, ale chyba dokonałaś złego wyboru na ojca swojego dziecka. Nie sztuka być kochanym, gdy wszystko jest super i trwa sielanka. A manie dziecka to często są chwile gdy super nie jest - jest płacz i frustracja, kolki, ząbkowanie, choroby, lęki, a więc wszystko to co drażni twojego faceta... A ty będziesz z tym sama i z obrażonym na rzeczywistość facetem. Przykro mi, ale słabo to wygląda.
  • summerland 22.07.19, 22:16
    A dlugo jestescie razem? Czy wczesnuej tez tak sie zachowywal? Jezeli tak od niedawna to moze sprobujcie wspolnej terapii. Moze on tez jest w stresie, nie wie jak sobie radzic w zaistnialej sytuacji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka