Dodaj do ulubionych

Jakie studia po biol chem

22.07.19, 18:22
Czy wszyscy pragną iść na wydział lekarski ? Medycyna, stomatologia, weterynaria ? Znacie osoby po takim profilu ? Jakie studia wybrali ?
Edytor zaawansowany
  • aaa-aaa-pl 22.07.19, 18:26
    Ja skończyłam biologię.
  • little_fish 22.07.19, 18:29
    Ja jestem po biol chem (ale starym, czteroletnim) i jestem pedagogiem specjalnym i terapeutą. Kumpela z ławki jest prawnikiem. 😉
  • mildenhurst 22.07.19, 18:31
    Może wszyscy pragną, a tylko niewielu się udaje. Reszta zostaje nauczycielami.
  • elizax 22.07.19, 18:36
    Ja znam po klasie biologiczno chemicznej : Stomatolog
    Biochemik
    Kosmetolog
    Fizjoterapeuta
    Nauczyciel chemii
    I jeszcze jedna osoba pracuje w laboratorium ale nwm co studiowała
  • mum2004 22.07.19, 18:56
    mildenhurst napisała:

> Może wszyscy pragną, a tylko niewielu się udaje. Reszta zostaje nauczycielami.

Też tak myślę, że większość na biol chemach myśli o medycynie. Ale większości nie wychodzi. Jednak po biol chemie jest sporo innych zawodów oprócz nauczyciela. Choćby farmacja, biotechnologia. Ciekawy kierunek.
  • bialeem 22.07.19, 19:04
    bez urazy, ale nie znam nikogo, kto po takim profilu poszedł na przewód pedagogiczny. Niektórzy po prostu nie pracują w zawodzie albo wybrali zupełnie inne kierunki. Najbliżej "nauczycielki" jest psycholog przedszkolna.
  • little_fish 22.07.19, 19:07
    Dlaczego jako pedagog po biol chem mam się czuć urażona?
  • margolciar 22.07.19, 20:13
    Albo skoczybruzdą, przepraszam, geodetą
  • luska1973 23.07.19, 09:43
    Jestem mgr inż. chemikiem po biol-chemie. Nie jestem nauczycielem.
  • mysiulek08 22.07.19, 18:35
    z mojej klasy biolchem (dawno to bylo) na medycyne poszlo 20 osob z 28, reszta prawo, architektura, ekonomia, szkoly policealne

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • little_fish 22.07.19, 18:41
    Ode mnie na medycynę poszły chyba tylko dwie lub trzy. Byli tacy, co poszli na politologię, jakieś filologie, nawet na matematykę. Na chemię również. Tylko to były czasy egzaminów na studia. Ale teraz np mój syn rozważał wybór biol - chem, jest bardzo zainteresowany chemią i pokrewnymi. Ponieważ jednak myśli o politechnice ostatecznie zdecydował się na mat fiz
  • kryzys_wieku_sredniego 22.07.19, 18:39
    No chyba każde, w zależności z czego maturę zdajesz. Możesz iść na chemię i pracować w wielkich koncernach, laboratoriach itp. nie łączyłabym LO z takim profilem z byciem nauczycielem.
    Chociaż teraz jak mam lat 40 to chętnie bym przygarnęła etat nauczyciela, tylko, ze w szkole średniej.
  • bialeem 22.07.19, 19:01
    biotechnologia, chemia, inżynieria, wszelkie rolnicze, kognitywistyka była też popularna. Oczywiście poza biologią i medycyną.
  • lena2222 22.07.19, 19:06
    U mnie po biol-chem nikt nie zdawał nawet na medycynę. Większość to farmacja i analitycy medyczni. Reszta to wykształcenie ekonomiczne, dziennikarstwo, logistyka.
  • mae224 22.07.19, 19:14
    Znam ekonomistkę.
  • mae224 22.07.19, 19:15
    Oraz germanistkę i anglistkę.
  • arwena_11 22.07.19, 19:23
    koleżanki syn dostał się w tym roku na biotechnologię. W ogóle nie myślał o medycynie.
  • gozdzikwkubku 23.07.19, 09:47
    No ja mam koleżankę po biotechnologii 100% z rozszerzonej chemii, 90% z rozszerzonej biologii studiowała w Krakowie , teraz w Danii robi karierę doktorat etc
  • juuuu7 22.07.19, 19:27
    Jestem taka osoba. Juz w pierwszej klasie wiedzialam, ze lekarzem nie chce byc. Skonczylam ekonomie.
  • cosmetic.wipes 22.07.19, 19:33
    Wybrałam inzynierię lądową na polibudzie.
    Z mojej klasy jest tylko jeden lekarz, dwoje farmaceutów, chemik, politolog, dziennikarz, fizjoterapeuta, dwie żony domowe, zootechnik, kilku przedsiębiorców w różnych branżach, jeden menel.
    Ale to wszytko po starej maturze i jeśli studia, to z egzaminami wstępnym.

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • sunflowerin 22.07.19, 19:33
    Oprocz tych oczywistych biotechnologia, po tym praca w labie, w badaniach klinicznych, w rejestracji lekow, doktorat ale najlepiej za granica, praca naukowa...
    No i Farmacja, ale po farmacji sciezka troche podobna jak wyzej bo nie kazdy chce pracowac w aptece - rejestracja lekow, research & development ale to nie w Polsce.
  • esperantza 22.07.19, 22:13
    Kilka firm się Polsce znajdzie, ale niestety naprawdę kilka. Za to te maja koszmarny problem z kandydatami na pracowników .
  • tinywee 22.07.19, 22:20
    "Kilka firm się Polsce znajdzie, ale niestety naprawdę kilka. Za to te maja koszmarny problem z kandydatami na pracowników".

Dlaczego?? Przecież np. biotechnologów, i to chyba solidnie wykształconych (np. PW, SGGW), jest chyba trochę?
  • esperantza 22.07.19, 22:41
    Ale prawda jest taka ze tuż po studiach umiesz bardzo niewiele. Trzeba łapać staże aby budować sobie cv i uczyć się praktycznych rzeczy. Poza tym farma w Polsce (ta w obszarze b+r) to częściej postać lub analiza leku a tu naprawdę potrzeba jest doświadczenia. Ale jeśli ktoś będzie konsekwentny i zaangażowany to naprawdę po kilku latach firmy wydzierają sobie takich specjalistów , podkupują płacąc bardzo przyjemne pieniądze .
    Chyba absolwentom brakuje tej cierpliwości i gdzieś odpływają w inne rejony .
  • tinywee 23.07.19, 13:47
    "Trzeba łapać staże aby budować sobie cv i uczyć się praktycznych rzeczy. Poza tym farma w Polsce (ta w obszarze b+r) to częściej postać lub analiza leku a tu naprawdę potrzeba jest doświadczenia."

Staże na studiach - ale gdzie? W Polsce - czy raczej gdzieś? Wyobrażam sobie, że takich miejsc za dużo nie ma, a jeśli są dla studentów, to czy nie jest to przede wszystkim tzw. "parzenie kawy"? Krótko mówiąc, skąd brać doświadczenie, o którym piszesz - z perspektywy studenta? (jestem po prostu ciekawa, a z branżą wiele do czynienia nie mam).
  • esperantza 23.07.19, 19:35
    Na ostatnim roku są oferty, przynajmniej w W-wie. Sama pracuje w ff która oferuje fajne programy stażowe. Bardzo ciekawe, odpłatne, na 5 miesięcy. W moim dziale w tym roku są trzy stażystki. Niestety to dosyć wymagające czasowo bo zasadniczo oczekiwana jest normalna dyspozycyjność . Aplikują tez absolwenci. Nic nie ma to wspólnego z parzeniem kawy, dostają zadania z obszaru, w którym są. Oczywiście te prostsze ale i tak obcują z tematyka, z która później mogą spotkać się w pracy. Mega okazja dla młodych ludzi, w tym roku mieliśmy sporo chętnych,ale wcześniej bywało różnie.
    Na linkedin widzę ze trochę firm się ogłasza, zwykle takie programy ruszają maj-czerwiec wiec rekrutacja zaczyna się trochę wcześniej . Warto śledzić .
  • tinywee 24.07.19, 21:43
    Dzięki za info, esper!

• esperantza 24.07.19, 22:19
    smile
  • aerra 22.07.19, 21:54
    Byłam nie tyle co w biol-chem, tylko w klasie autorskiej z rozszerzoną biologią, chemią (5 godzin w tygodniu przez 4 lata) i fizyką.
    Na medycynę z tego co wiem poszło 5 osób (się dostali i skończyli wink ), jakaś kolejna 5 na farmację, jedna osoba na weterynarię. Reszta baaaardzo różnie: modelowanie komputerowe, geodezja, historia sztuki, jakieś filologie, a reszta to już nie pamiętam wink

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • alpepe 22.07.19, 23:12
    Byłam, myślałam ewentualnie, by pójść w ślady matki na Chemię, ale w końcu skończyłam filologię obcą.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • bambzgrozja 22.07.19, 23:16
    inżynieria biomedyczna
  • gozdzikwkubku 23.07.19, 09:45
    Farmacja, biotechnologia- mam koleżankę co pracuje w Danii w wytwórni szczepionek po biotechnologii bardzo zdolna dziewczyna, fizjoterapia, pielegniarstwo
  • hanusinamama 23.07.19, 13:55
    Ja bym napisała ze takie jakie sobie dziecię wybierze. Ja po biol-chemie poszłam na polibude. Sama chciałam, sama wybrałam. Z mojej klasy znam 2 prawników, pare osob na zarządzaniu....
  • kropka_kom 23.07.19, 21:25
    ja jestem po takim profilu...studia przyrodnicze
  • kropka_kom 23.07.19, 21:28
    co do pytania...mozna isć na wiele kierunków nawet niezwiązanych a zwiazanych no to np. wszystkie kierunki na uniwersytecie przyrodniczym czy akademii medycznej plus uniwerek i polibuda...
  • sunflowerin 23.07.19, 22:51
    Jako ze jestem po biolchemie i w branzy w UK i PL od ponad 10 lat, to szukałabym bardziej unikalnych kombinacji typu bioinformatyka, patenty w branży bio. Generalnie nie szłabym dziś do biolchemu a jeśli już to próbowałabym dostać się na informatykę. Możliwości przeogromne. Cały czas słyszę jak firmy wyrywają sobie ludzi bo popyt jest ogromny. Możliwość pracy zdalnej (lub emigracja) dla firm w USA, UK, Emiraty, a nie etacik w jednej z nielicznych firm farmaceutycznych.
  • thank_you 23.07.19, 23:21
    Większość mojej klasy skończyła wydział lekarski, dwoch stomatologię, jedna biotechnologię, jedna farmacje, jedna chemię.
  • spirit_of_africa 23.07.19, 23:32
    U mnie w klasie: medycyna, weterynaria , stomatologia, farmacja, fizjoterapia, dietetyka kliniczna, psychologia , biotechnologia , biologia, ochrona środowiska, technologia chemiczna, pielęgniarstwo, poloznictwo. W klasie maturalnej 2 osoby przekwalifikowaly się i z sukcesem zdaly na studia humanistyczne (prawo i polonistyka). Na studiach kolejne dwie - pracuja w korpo i w urzędzie. Nauczycielem nie został nikt.
    Biolożki pracują w big pharmie, w wodociagach i w laboratorium analitycznym. Dziewczyny po ochronie środ - jedna w wodociągach jako kierownik, druga w firmie certyfikującej (audyty poziomu hałasu). Biotechnolog pracuje na uczelni. Technolog chem odszedl z uczelni i pracuje w jakiejs miedzynarodowej instytucji chemicznej, duzo lata po swiecie. Reszta medycznych ma swoje prywatne gabinety i/lub zatrudniona jest w placowkach sluzby zdrowia. Kolezanka po polonistyce i tak wrocila do korzeni i studiuje pielegnarstwo smile
  • lwica_24 24.07.19, 13:14
    Całe mnóstwo:
    - chemia
    - biologia
    -biotechnologia
    - farmacja
    - wszystkie kierunki na SGGW ( leśnictwo, ogrodnictwo, technologia zywności)
    - AWF
  • miriam_73 24.07.19, 14:55
    Moja przyjaciolka skonczyla jakis kierunek inzynierski na Polibudzie, a pracuje w marketingu.
  • annama-ria31 24.07.19, 15:41
    Mój syn studiuje farmację, właśnie zaliczył pierwszy rok. Rozważał też chemię, ale ostatecznie zdecydował się na uniwersytet medyczny. Widzę, że jest bardzo zadowolony z tego wyboru, ale czy to się nie zmieni w przyszłości, to się dopiera okaże.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka