Dodaj do ulubionych

Dom seniora - pytanie o odwiedziny

22.07.19, 19:45
Rozważamy oddanie 91- letniej babci do prywatnego Domu Seniora. Ale zastanawiam się, jak wygląda sytuacja z odwiedzinami w takich miejscach. Czy można wpadać kiedy się chce, i najważniejsze, czy można pensjonariusza zabierać na weekendy do domu?
Weekendy w domu są w zasadzie dla nas najważniejsze.
Zdaję sobie sprawę, że każdy Dom Seniora ma inne zasady, ale proszę podzielcie się doświadczeniem jak było w tych, z którymi mieliście doczynienia.
Mam umówione za dwa tygodnie spotkanie, więc o wszystko dopytam, ale jakoś teraz zaniepokoiłam się tym, że mogą być jakieś ograniczenia w tym temacie.
Edytor zaawansowany
  • fandorina 22.07.19, 20:23
    Moja Babcia jest w Domu Seniora i odwiedzin nie trzeba umawiać , w innym ośrodku który rozważaliśmy też tak było. Wg mnie jeśli trzeba się będzie umawiadać powinna Ci się zapalić czerwona lampka. Co do brania babci na weekend musisz dopytać a ośrodku, pewnie zależy też od stanu pacjent jak taki wyjazd wpłynie na jego stan, dla mojej Babci z drmencją byłby dodatkowym stresem.
  • 35wcieniu 22.07.19, 20:34
    Ale to nie chodzi o to że "trzeba się umawiać", tylko o to że niektóre domy mają wyznaczone godziny odwiedzin po prostu. Zazwyczaj dość szerokie, czyli np. od 12 do wieczora można odwiedzać.

Na weekend zwykle można zabierać, oczywiście pomijam kwestie kiedy stan zdrowia nie pozwala itp.
    Ale i tak te zasady się różnią pomiędzy różnymi miejscami, więc nikt nie jest w stanie powiedzieć jak będzie akurat w miejscu o które tu chodzi.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • default 22.07.19, 21:01
    Dom, który ma wyznaczone godziny odwiedzin, skreślasz na starcie. Od razu rodzi się podejrzenie, ze mają coś do ukrycia.
    Wiadomo, ze są godziny słabe do odwiedzin, np. rano czy wieczorem, gdy odbywa się toaleta, ubieranie/rozbieranie itp. Ale w porządnym domu nie powiedzą Ci, ze "nie wolno", najwyżej, ze to niedogodna pora.
    Ja moją mamę mogłam odwiedzać kiedy chciałam i siedzieć ile chciałam, także przy posiłkach albo wieczorem. I póki była w stanie - zabierałam ją na weekend czy święta do siebie.
  • fazifokus 22.07.19, 21:10
    Dziękuję za wskazówki. Mam nadzieję, że w domu, który mamy wybrany nie będzie żadnych ograniczeń, ponieważ zapowiada się bardzo dobrze i ma wiele pozytywnych opinii. Babcia na razie sprawna fizycznie i umysłowo, dlatego tak zależy nam, żeby w weekendy zabierać ją do domu, a w tygodniu odwiedzać.
    Dom Seniora to cholernie ciężka decyzja sad sad sad
  • aaa-aaa-pl 22.07.19, 21:15
    Ciężka, ale rozsądna( też miałam babcię w takim domu).
  • fazifokus 22.07.19, 21:19
    I tego muszę się trzymać...
  • default 22.07.19, 21:31
    Nic mi nie mów sad Przeżyłam to i była to jedna z najgorszych rzeczy w życiu. Zresztą tez pisałam o tym tu na forum parę lat temu - najpierw, ze planuje, a potem jak juz mama tam była.
    Jedno Ci powiem - bardziej niż na standard domu (w sensie - czy pokoje "odbajerowane" , ekstra meble, wyposazenie itp.) patrz na personel. Jacy są, jak mówią o podopiecznych, jak się do nich odnoszą. Wyczuj, czy nie są to udawane uprzejmości i sztuczne uśmiechy. Atmosferę domu robi personel, jeśli są to osoby zaangażowane, lubiące starych ludzi, lubiące prace z nimi, to wytarta kanapa czy tanie kafelki w łazience nie maja znaczenia. U mojej mamy były fantastyczne panie, tworzyły domowy nastrój, to był niewielki dom, wieczorami przesiadywali razem w kuchni przy herbatce i domowym cieście, puszczaly muzykę, tanczyly z tymi, którzy mogli. A jak nie mogli to chociaż brały ze ręce i kolysaly smile
  • fazifokus 22.07.19, 21:38
    Bardzo Ci dziękuję za to co napisałaś!
  • sylwus34 22.07.19, 22:26
    Szacunek dla personelu. Jestem pod wrażeniem
  • kadfael 22.07.19, 21:14
    Ale przecież babcia nie jest niepelnoletnia. Taka niemożliwość odwiedzin, a już szczególnie wychodzenia, kiedy chce, byłaby przecież niezgodna z prawem.
  • manala 22.07.19, 22:30
    Można wpadać kiedy się chce i zabierać też kiedy się chce - tylko papier podpisuje się wtedy, że się zabiera. (Takie miałam doświadczenia.
  • katja.katja 23.07.19, 11:07
    Potwierdzam. W domu opieki, który rozważaliśmy (ostatecznie nie doszło do tego) wypytywałam o wszystko. Powiedzieli, że można zabierać na weekendy czy dowolny okres czasu do domu (oczywiście cały czas płacąc jak za całość pobytu), nie ma tu problemów. Tak samo odwiedziny. Przy czym pokój miał być jednoosobowy, może przy dwuosobowym są jakieś obostrzenia.

--
    Nie dam się wygasić!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka