Dodaj do ulubionych

Szampon w kostce - używała któraś?

23.07.19, 08:37
Jestem ciekawa opinii. W internecie reklamują go jako produkt ekologiczny, więc boję się, że wywoła efekt szamponu bez sls, czyli siano na głowie, a tego bym nie chciała.

I jeszcze jedno pytanie - macie może sprawdzone pomysły na podobne substytuty codziennych kosmetyków do pielęgnacji, które można wziąć na urlop jak się ma ograniczony limit bagażu? Ja zawsze wożę ze sobą wór kosmetyków w butelkach, a teraz zamierzamy na miejscu 3 razy zmienić hotel i przemieścić się lokalnym transportem zbiorowym i nie chcę targać ciężkiej walizy. Potrzebne mi coś lekkiego wagowo zamiast zwykłego żelu pod prysznic (mam suchą skórę i mydło w kostce odpada), płynu do demakijażu, odżywki do włosów i balsamu do ciała. Chętnie poczytam porady. smile
Edytor zaawansowany
  • ichi51e 23.07.19, 08:41
    Male butelki z tajgera (przelewasz swoje kosmetyki) czy rossmana (kupujesz miniatury)

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • frey.a86 23.07.19, 08:45
    Myślałam o tym, ale chyba nie starczy na 3 tygodnie.
  • babcia.stefa 23.07.19, 12:03
    Czego byś nie robiła, przy ograniczonej wadze bagażu nie weźmiesz kosmetyków na 3 tygodnie. Ja w takiej sytuacji biorę niektóre ile się da, resztę (typu odżywka do włosów) dokupuję na miejscu.

--
    "Dobrze ze dzieki PiS zostałaś zmuszona zeby zacząć szanować bliskich"
    asmarabis
  • kryzys_wieku_sredniego 23.07.19, 08:47
    Jak mam się przemieszczać to zawsze biorę ze sobą szampon normalnych rizmiarów, taki który pozwala rozczesać włosy bez odżywki, szamponem wymyjesz się cała i nie masz pierdyliona drobnych buteleczek.
  • truscaveczka 23.07.19, 08:48
    Siano na głowie robi głównie mydło do włosów. W kostce są szampony z sls i bez sls, gdzie problem?
    Mnie po takich z sls odpada skóra głowy nieco, z ulgą znalazłam szampon alterra w rossmannie, ale mnie wkurza, że to saą malutkie buteleczki i tona plastiku się generuje. Kupiłam szampon 4 szpaki, w kostce, bez sls, jestem zachwycona, 4 dni mogę łba nie myć (ale nie chcę tongue_out) Włosy mam tzw słowiańskie - cienkie, delikatne, połyskliwe, niskoporowate. Układają się doskonale.

--
    Ci z was, którzy myślą, że wiedzą wszystko, są bardzo irytujący dla tych z nas, którzy rzeczywiście wszystko wiedzą. /Agatha Christie/
  • 35wcieniu 23.07.19, 08:49
    Na wyjazd potrafię zabrać totalne minimum i to jest moj sposób na nietarganie. W wersji megaminimum: biorę JEDEN łagodny żel do mycia i myję się nim od stóp do głów. Czasami jak mam ochotę zabrać więcej rzeczy to przelewam do małych butelek. Nigdy w życiu nigdzie nie bylam z więcej niż jedną pełnowymiarową butelką, bo właśnie albo biorę jedną do wszystkiego, albo kilka malutkich.
    Co do odżywki od lat na wyjazdach stosuję patent z saszetką, mianowicie biorę JEDNĄ saszetkę odżywki do spłukiwania (np. taką jak są w farbach) i używam ją bez spłukiwania, tzn. nakładam KROPELKĘ takiej odżywki i traktuję ją jako odżywkę bez spłukiwania.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • araceli 23.07.19, 08:50
    Koncentraty z YR?
    www.yves-rocher.pl/wyszukaj?q=skoncentrowany&sort=4

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • shmu 23.07.19, 09:06
    Super rozwiazanie z punktu widzenia oszczednosci plastiku. Probowalas tych szamponow? Dobre sa?
  • ololla 23.07.19, 09:26
    Od 3 tyg używam tego szamponu tinktura.pl/proizvod/szampon-w-kostce-rudolf/
    Jestem zachwycona. Na głowie mam tyyyle włosów że mogłabym 3 osoby chojnie obdarzyć. Do tego są krecone. Po umyciu tym szamponem nie mam siana. Włosy fajnie sie leją.
    Czy jest wydajny? W ciągu tych 3 tyg zużyłam nieco połowę.
    Mam jeszcze od nich odżywkę , stosuje jak sobie przypomne ( co 3 mycie)
    P.S. głowę myje co 2 dzień
  • ma.malina 23.07.19, 13:55
    I ja polecam szampon Tinktury, kupiłam go z myślą o wyjazdach właśnie, ale zagościł u mnie na stałe.
    Co do wyjazdowych kosmetyków polecam też Lipikar z LRP - zmywa pięknie makijaż, myję nim też całe ciało, jest bardzo wydajny, jak koncentrat. Przelewam go tylko do małej buteleczki
  • mikams75 23.07.19, 11:20
    na dluzszych pobytach kupuje na miejscu pelnowymiarowe butelki, jakos przezyje, ze musze je targac ze soba, ale resztek nie woze ze soba. Na krotkie wyjady biore miniaturki z domu. A i tak czesto korzystam z hotelowych kosmetykow, musze powiedziec, ze jakosc sie bardzo poprawila w ostatnich latach.
  • tt-tka 23.07.19, 12:17
    Od bardzo niedawna (trzeci tydzien) uzywam czarnego mydla Agafii - nazywa sie toto mydlo, ale konsystencje ma raczej zelu. Spore opakowanie, uzywam do wszystkiego, od stop do czubka glowy smile
    Balsamu po tym nie potrzebuje, ani odzywek, na razie swietnie sie sprawdza.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • hanusinamama 23.07.19, 14:04
    Ja uzywam czasami. Bardzo dobrze robi moim wlosom. Nie pieni sie tak jak w płynie.
  • ma.malina 23.07.19, 14:21
    Tinkura się pieni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka