Dodaj do ulubionych

Laserowa korekcja wady wzroku-plusy i minusy.

24.07.19, 22:05
Witam,
Od 15 roku życia noszę okulary. Obecnie mam - 6 dioprii. Zastanawiam się nad laserową korekcją wady wzroku. W związku z tym emamy podajcie mi plusy i minusy zabiegu (czy lepiej widzicie, czy pojawiły się skutki uboczne zabiegu, jak długo u Was trwała rekonwalescencja itp.
Dziękuję za odpowiedzi.

Edytor zaawansowany
  • una_mujer 24.07.19, 22:26
    U mnie wyłącznie plusy. Z -8 i -6 zeszłam do -0,5 i zero. Widzę znakomicie. Skutków ubocznych brak. Rekonwalescencja (przy najnowszej metodzie - Smile) trwała kilka dni, ale przez trzy następne miesiące zmieniało mi się widzenie.
    Operacja trzy lata temu. Robiłam już po 40.
  • limelight7 25.07.19, 10:37
    Operacja ponad 20 lat temu, baardzo wysokiej wady, metodą dość barbarzyńską w porównaniu z obecnymi. Do dziś zero dioptrii (co teoretycznie przy ówczesnym sprzęcie nie miało prawa się wydarzyć). Jedyny skutek uboczny to zwiększona wrażliwość oczu na światło i wszelkie czynniki drażniące, typu kurz czy krojona cebula.
  • anahera 25.07.19, 13:24
    Mialam -7 w prawym i -7,5 w lewym. Laser zrobilam w 2005r. Efekty zachwycajace. Wszystko ok do 2016r. Nagle odwarstwienie siatkowki lewego oka, 3 operacje, potem szybko postepujaca zacma i kolejna operacja. Rzesz optalmologow mowiacych to samo: nawal osob z tym samym problemem lata po Lasik. Nie ma dowodow ze to przyczyna, ale korelacja jest.

Czy zdecydowalabym sie dzis wiedzac o tym? Nie wiem. Za mna lata wygody jaka daje perfekcyjny wzrok. Ale tez kilka miesiecy strachu czy wogole bede lewym okiem widziala, nie mowiac o okresie pooperacyjnym: kazda operacja to 2tyg lezenia na jednym boku, oniemal nie zawalilam roku na studiach przez to.

Dzis mam -2 w lewym i - 0.5 w prawym. Zle widze noca bo moja siatkowka jest wrecz przyspawana.
  • anahera 25.07.19, 13:28
    Aha, mimo ze to byl 2005r Lasik robil mi znany Dr. Medownick, w Australii funkcjonowalo juz to od ladnych paru lat.
  • skyfall001 25.07.19, 13:37
    Na pewno wiele będzie zależało od opinii lekarza, bo trzeba pamiętać, że nie w każdym przypadku laserowa korekta jest możliwa, do tego tylko w niektórych przypadkach będzie ona refundowana. No i z tego co słyszałem taka korekta nie daje gwarancji, że wada wzroku prędzej czy później nie wróci.
  • riki_i 27.07.19, 11:26
    Brawo Rimka, zarobiłaś 2 złote za krypcioche.
  • krisdevalnor 27.07.19, 15:26
    riki_i napisał:

> Brawo Rimka, zarobiłaś 2 złote za krypcioche.
    Ja nie zarobilam i polecam to samo miejsce😉
  • krisdevalnor 27.07.19, 15:26
    rimka napisała:

> no ja dlatego się zdecydowałam na zabieg Lentivu - szybko do siebie doszłam, a
    > opieka w Optegrze była rewelacyjna! szczerze polecam to miejsce bo warto!
    Ja tak samo jak ty. Tez Lentivu i tez Optegra. Zabieg mialam w lutym, jestem zachwycona. Widze idealnie, mialam -5 dioptrii przed operacja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka