Dodaj do ulubionych

czytam sobie wątki o Białymstoku

24.07.19, 22:16
Ortodoksyjna i groteskowa odmiana działaczy LGBT i tzw. "lewicy" to nie moja bajka, ale to co widziałam w przekazach z marszu mną wstrząsnęło. I żadne "mundre" wpisy gazeciarza, misia-1 (dyńki), elki26, ojca-polaka i dramatika et consortes, usprawiedliwiające tę agresję i dzicz, nie zmienią tego, że była to eksplozja nienawiści.

I tak sobie tego słucham

https://www.youtube.com/watch?v=E_vzN6cq8dU

Edytor zaawansowany
  • alicia033 24.07.19, 22:35
    alaveda napisała:

> I tak sobie tego słucham
    >
    > https://www.youtube.com/watch?v=E_vzN6cq8dU

tak trzymaj bracie!

--
    volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
    "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
    czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
  • attiya 24.07.19, 22:36
    Amen

--
    Wolimy słyszeć krzyk mrożonych zarodków niż krzyk bitego dziecka za ścianą
    Dr Anita Kucharska-Dziedzic, Stowarzyszenie BABA
  • edelstein 24.07.19, 23:12
    Przede wszystkim eksplozja glupoty, krzyczenie o honorze i rzucanie kamieniami,bicie kobiet i nastolatkow?
    Wrzeszczenie,ze Bialystok jest polski i narodowy.Przeciez tam szli Polacy🤷‍♀️

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • livia.kalina 24.07.19, 23:28
    "Co sie z nami stało, ilu z nas poszło w ciemność"

Znacie kogoś, kto "poszedł w ciemność"? Był dobrym wartościowym człowiekiem i nagle (?) mu się odmieniło? Co było impulsem?

Ja znam jedną taką osobę ale z opowiadań. Moja koleżanka (od dawna już po rozwodzie) opowiadała mi, ze wychodziła za mąż za delikatnego, subtelnego poetę. Po latach zaczął fascynować się przemocą (kibolstwem). jak jej połamał szczękę to się z nim rozwiodła. Teraz siedzi w więzieniu. Po pijaku wiózł ich niepełnosprawne dziecko samochodem, wykłócał i szarpał sie z zatrzymującymi go policjantami. Nie zapłacił jakiejś kary (grzywny) i tak skończył. Widziałam jego profil na fb - pełno faszystowskich, rasistowskich, ksenofobicznych i homofobicznych wpisów.

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • aerra 24.07.19, 23:41
    W więzieniu mają fejsa?

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • livia.kalina 25.07.19, 00:05
    W więzieniu jest jakiś miesiąc. Fejsa ma kilka lat.

--
    super_hetero_dyna:
  • livia.kalina 25.07.19, 00:08
    weszłam i sprawdziłam- musiał z tego więzienia wyjść (nie wiem, na jak długo) bo wczoraj wrzucił jakiś kibolski film afirmacyjny.

--
    super_hetero_dyna:
  • bi_scotti 25.07.19, 00:22
    livia.kalina napisała:

> Znacie kogoś, kto "poszedł w ciemność"? Był dobrym wartościowym człowiekiem i n
    > agle (?) mu się odmieniło? Co było impulsem?
    >
    > Ja znam jedną taką osobę ale z opowiadań.

Znam "zone meza" - fajna kobieta byla, sympatyczna, educated, z poczuciem humoru ... I wyszla za maz za bosko-przystojnego buca, ktory jest pro-Trump ze wszystkimi konsekwencjami protrumpizmu suspicious Jeszcze przed czasem DT to sie jakos tajniaczyl, didn't verbalize swoich redneck pogladow ale odkad DT zostal President, no to i buc stal sie bardziej vocal a wraz z nim (dla niego? z jego powodu? lich wie!) rowniez i ta fajna kiedys znajoma sad Teraz mozemy rozmawiac juz tylko o pogodzie i tez ostroznie, bo climate change to drazliwy temat, eh ... Life.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • beaucouptrop 26.07.19, 14:05
    Lo matko, wiem że nie w temacie i że wiele razy już Ci tutaj zwracano na to uwagę, ale kiedy czytam ten twój Polenglish zęby mi zgrzytaja. Przez szacunek dla innych użytkowników forum nie kalecz tak naszego pięknego języka.
  • evee1 26.07.19, 14:51
    Mimo że treść postów Biscotti jest dla mnie ok, to też mnie oczy bolą jak je czytam, tym bardziej, że za granicą mieszkam chyba porównywalna ilość czasu co ona. Ale Bi jest niestety niereformowalna pod tym względem sad.

--
    Internet... You start reading about sequoias and two hours later you know everything about Russian Revolution
  • bib24 26.07.19, 21:46
    całkowicie się zgadzam. umiem polski, umiem angielski ale jej posty są kosmicznie męczące.
  • nickbezznaczenia 26.07.19, 21:52
    Twój wpis to dopiero męka.
  • kryzys_wieku_sredniego 26.07.19, 20:38
    Przestań, ja uwielbiam ją czytać. bi_scotti możesz eseje pisać jak dla mnie.
  • super_hetero_dyna 26.07.19, 08:43
    Znałem jednego takiego. Kiedyś był normalnym facetem, z którym dało się pogadać, a potem odbiła mu lewacka szajba. Zaczął chodzić na jakieś marsze, manify, ćwiczyć jogę, żreć trawę, przykuwać się do drzew. Na zdrowie mu to nie wyszło. Nabawił się zapalenia płuc, a wirus HIV nie pozwolił mu tego zwalczyć. Lewica straciła wiernego towarzysza.
  • livia.kalina 26.07.19, 11:03
    Joga i marsze zamiast kopania dzieci tak, że im się łamie obojczyk? To się faktycznie stoczył.

--
    super_hetero_dyna:
  • super_hetero_dyna 26.07.19, 11:23
    Nieprawdopodobne! Po tygodniu zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań, wreszcie znalazła się śmiertelna ofiara wskutek złamania obojczyka? Gdzie była zakopana?
  • nenia1 26.07.19, 11:44
    Człowieku, zastanów się co ty porównujesz? Cóż was tak boli, to, że ktoś ćwiczy jogę czy żre (jak twierdzisz) trawę.
    Dlaczego tak drażni was odmienność? Czego się boicie, że musicie nienawidzić i niszczyć? Oczywiście, że i po lewej stronie zdarza się agresja i jestem jej przeciwna, ale to w większości ze strony PiS-u i KK idzie oceniający negatywny przekaz. Nie słychać, lub te głosy giną w innych, o tym, by szanować drugiego człowieka, być dla niego wyrozumiałym, uprzejmym, nie słychać o szanowaniu praw drugiego człowieka. Ciągle czujecie się prześladowani, ale dlaczego żaden z was nie zastanowi się czy to się dzieje bez waszego udziału? Czy ktoś was zmusza do tworzenia związków homoseksualnych? Nie, to wy jesteście im przeciwni, bo waszym zdaniem Bóg, w którego wierzycie, powiedział, że to grzech. No to nie grzeszcie, dlaczego jednak, skoro Bóg dał podobno wolną wolę chcecie jej pozbawić ludzi, macie się za mądrzejszych od własnego Boga? Ludzie mają prawo do demonstracji, to jest istota demokracji, i to powinno się szanować, a nie popierać taką nienawiść i agresję jaką zaprezentowano. Nic tego nie usprawiedliwia, a cel nie uszlachetnia środków. Homoseksualiści byli, są i będą i zakazywanie, bicie ludzi, nienawiść niczego nie zmieni, a doprowadzi jedynie w końcu do tragedii.
  • hanusinamama 26.07.19, 12:00
    Ciekawe czy krowy jedzące trawe tez go drażnią. Poza tym juz dawno pisałam: najbardziej homo boją sie niepewnie swojej orientacji Panowie oraz ich Panie. Taki Pan sie naogląda i nagle mu sie przypomni o czym chciał zapomniec...za kilka lat bedziemy czytać spokojne i wyważone wpisy homo-dyńki. Facet przestanie walczyć ze swoim prawdziwym ja to mu sie temperament forumowy uspokoi...
  • super_hetero_dyna 26.07.19, 12:44
    No i wyszła z archanioła stara świnia reakcyjna. Może przestań walczyć ze swoim prawdziwym ja i wstap do narodowców. Bo najbardziej boją się ich niepewne swojego pochodzenia panie.
  • super_hetero_dyna 26.07.19, 12:37
    Ludzie maja prawo do demonstracji, pod warunkiem, że szanują obowiązujące prawo i nie nawołują do nienawiści na tle wyznaniowym i nie znieważają przedmiotów czci religijnej, jak to robią LGBT.
  • iwles 26.07.19, 14:10
    super_hetero_dyna napisał(a):

> Ludzie maja prawo do demonstracji, pod warunkiem, że szanują obowiązujące prawo
    > i nie nawołują do nienawiści

Masz na mysli marsze narodowcow?
    Np te z 11 listopada? Pasowaloby.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • super_hetero_dyna 26.07.19, 14:25
    Marsze narodowców, wbrew lewackiej histerii i prowokacjom, niczego nie naruszały.
  • livia.kalina 26.07.19, 14:56
    Propagwały faszystowski ustrój totalitarny. Uczestniczyli w nim, na zaproszenie organizatorów, neofaszyści z fourza nova, którzy sami siebie neofaszystami nazywają.

--
    super_hetero_dyna:
  • super_hetero_dyna 26.07.19, 17:51
    Kłamiesz. Ustrój totalitarny - komunistyczny - propagujecie Wy, krzycząc jednocześnie dla odwrócenia uwagi „łapać złodzieja”. Żeby nakręcić jakichś faszystów, musieliście sobie wynająć aktorów. Rzygac się chce, jak się na was patrzy.
  • livia.kalina 26.07.19, 23:47
    Jacy "wy" i jak ja niby propaguję ustrój komunistyczny?

Proszę bardzo neofaszyści z forza nova na tzw marszu niepodległości (chyba niepodległości jakichś faszystów?):
    https://oko.press/images/2017/11/Zrzut-ekranu-2017-11-16-o-09.44.21.png

https://pbs.twimg.com/media/DrvBgqaXQAARmXZ.jpg

jej szef, Roberto Fiore- stały bywalec Kremla, siedzący w kieszeni u Putina, twierdził, że „faszyzm był wspaniałym epizodem w historii Włoch i miał wielkie osiągnięcia”. - Jeśli nazwiecie mnie neofaszystą, nie będę robił awantury - mówił włoskim mediom Roberto Fiore w 2000 roku.

Co ty misiek, mała dzidzia, dopiero się ocknąłeś, że na marszu w Warszawie 11 listopada maszerowałeś z faszystami?
  • super_hetero_dyna 27.07.19, 19:13
    W taki sposób, że bierzesz udział w rewolucji neokomunistycznej prowadzonej według strategii Antonio Gramsciego. Argumentacja, jaką Ty podnosisz, jest idiotyczna. W podobny sposób można byłoby oskarżyć Stany Zjednoczone o propagowanie ustroju totalitarnego z powodu takiego zdjęcia:
    https://s8.dziennik.pl/pliki/5838000/5838324-805-900.jpg
    Z lewej Sekretarz Generalny KC KPZR Leonid Breżniew, z prawej 39. Prezydent USA, Jimmy Carter.
  • rosapulchra-0 27.07.19, 19:36
    Może w końcu przeprosisz livię.kalinę, kłamco?

--
    A to nie wiesz, że jak kobieta "rozkłada nogi", to jej się otwiera taka czarna dziura, co zasysa z niespotykaną siłą wszystkie samce jak leci, aż po horyzont zdarzeń...? by memphis90
  • chicarica 26.07.19, 18:39
    Moje poczucie estetyki naruszały. Jakieś obleśne spocone samce machające ch.jami i wykrzykujące wulgarne obsceniczne okrzyki. Jest video.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • super_hetero_dyna 27.07.19, 21:48
    Poczucie estetyki to sprawa subiektywna i ustawami nie regulowana.
  • hanusinamama 26.07.19, 11:58
    Oj tak...jak został lewakiem to umarł na HIV....dla jasnosci na HIV sie nie umiera a na AIDS. Zacznij mysleć jakie bajki piszesz bo to mniej realne niz opowieśc o Małej Syrence.
  • super_hetero_dyna 26.07.19, 12:33
    Ales ty mądra, jak telewizor z pilotem. Gdzieżeś wyczytała, ze umarł na HIV, skoro wyraźnie napisałem, że na zapalenie płuc?
  • morekac 26.07.19, 13:19
    Bo tego się nie leczy silnym organizmem, tylko lekami. Nieleczony mięsożerca chodzący na siłownię też umarłby z tego powodu. Chyba żeby zeszedł wcześniej na zawał od mięcha.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • super_hetero_dyna 26.07.19, 14:33
    Leczy się lekami? Jaka szkoda, że w UK ich nie mają, bo może by Freddie’go Mercury’ego wyleczyli. Zmarł jak raz na zapalenie płuc. To bardzo częsta przyczyna śmierci u chorych na AIDS. Szkoda faceta. Pewnie miał biedak za mało kasy na leczenie, a NHS podobno gorszy od NFZ.
  • morekac 26.07.19, 15:47
    Kiedy FM chorował, to leczenie AIDS było w powijakch. W tej chwili prawidłowo i szybko zaczęte leczenue AIDS daje znacznue większe szanse. I bez większegi znaczenia jest to, czy człowiek chodzi na siłownię czy jogę i czy je steki czy trawę. Jak przy wielu chorobach zakaźnych.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • super_hetero_dyna 26.07.19, 17:57
    Napisałaś, ze zapalenie płuc leczy się lekami, a nie silnym organizmem. Czyli, jak wynika z Twojej wypowiedzi, słabość organizmu wywołana przez AIDS nic do tego nie ma.
  • alicia033 26.07.19, 09:28
    livia.kalina napisała:

> Znacie kogoś, kto "poszedł w ciemność"? Był dobrym wartościowym człowiekiem i n
    > agle (?) mu się odmieniło? Co było impulsem?

znam, a raczej znałam, bo nie kontynuuję znajomości z takimi elementami, wielu takich, niestety.
    Ae nie umiem powiedzieć, co w nich wyzwoliło tę zapaść.

--
    volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
    "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
    czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
  • super_hetero_dyna 26.07.19, 08:00
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • super_hetero_dyna 26.07.19, 10:59
    Gdyby państwo wcześniej wywiązało się ze swoich konstytucyjnych obowiązków i wsadziło lewackich łajdaków do więzienia za nawoływanie do nienawiści na tle wyznaniowym, to by nie było draki, bo nie byłoby parady.
  • hanusinamama 26.07.19, 11:55
    Nie nadązam za twym bystrym umysłem. Racz wyjaśnić mniej lotnym niż ty...
  • super_hetero_dyna 26.07.19, 12:34
    Nie próbuj nawet, bo jeszcze przepukliny dostaniesz i lewacy powiedzą, ze to z powodu prześladowania LGBT.
  • iwles 26.07.19, 14:18
    Oj misiu, misiu, pilnuj ty lepiej swojego tramwaju, zebys wypadku nie spowodowal.

--
    Paweł

• super_hetero_dyna 26.07.19, 14:35
    Jakiego tramwaju? Coś Ci zaszkodziło?
  • hanusinamama 26.07.19, 11:54
    Ja wczoraj na polskie radio 24 słysząłam ze tam poszli obrońcy naszej cywilizacji!! Bohaterzy walczący o ten kraj...az sprawdziłam czy to nie kabaret w radio i jaka to stacja.
  • dzikka 26.07.19, 14:36
    Oj tak, już historia zna takich "bohaterów", rezunów jednych.....
  • 1elka26 26.07.19, 14:37
    Oto jak wygląda tolerancja w wydaniu lewackim:

"O zdarzeniu poinformował dziś lokalny dziennik "Głos Wielkopolski". Sprzedawca z kiosku na łamach gazety tłumaczył, że przyszła do niego młoda dziewczyna, blondynka. - Miała na sobie koszulkę z orłem na tęczowym tle. Zapytała, czy mam coś przeciwko osobom LGBT. Powiedziałem, że nie, jestem kioskarzem i sprzedaję gazety. Zarówno z lewa, jak i prawa – wskazywał sprzedawca. Na te słowa mężczyzna miał usłyszeć, że "w takim razie to dla niego" i kobieta z butelki wylała brązową ciecz."
    poznan.onet.pl/poznan-atak-na-kiosk-z-powodu-naklejki-strefa-wolna-od-lgbt/jhvh7cx
    Zapewne było to zachowanie zgodne z tzw. "wartościami europejskimi"?
  • iwles 26.07.19, 14:42
    I to ma byc dowod na "madrosc" prawakow? 😄😄😄

--
    Paweł

• 1elka26 26.07.19, 14:49
    No cóż, agresja i brak szacunku dla innych jest niejako wpisana w genotyp lewactwa.
    A tak przy okazji mo że w koncu powiesz jakie cechy osobowościowe posiada osoba która chce niszczyć gazetę tylko dlatego, że nie zgadza się z poglądami redaktorów tejże gazety?

Jedni chca wyrzucać gazety do kosza, inni atakują sprzedawców gazet, ciekawe co następne.
  • super_hetero_dyna 26.07.19, 14:50
    Widać, że nie nadążasz. O jaką „ mądrość” prawakow? Przecież napisane, że o „tolerancję” lewaków.
  • edelstein 26.07.19, 14:56
    Elus trzeba bylo artykul do konca przeczytac...
    Po informacjach w lokalnych mediach na temat ataku na kioskarza, Grupa Stonewall potępiła atak. W opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczeniu, wskazano, że "używając języka i argumentacji prawicy powinniśmy napisać: »wina leży po stronie kioskarza, mógł nie prowokować«, lub też »nie pochwalamy takich zachowań, ale je rozumiemy«... My jednak w przeciwieństwie do strony przeciwnej potrafimy odróżnić dobro od zła".

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • 1elka26 26.07.19, 15:04
    Tak, tak a świstak siedzi i zawija je w te sreberka.
    Jak czytam tego typu oświadczenia to mam poczucie swoistego deja vu. Tekst z "Trybuny Ludu" czy też z "Zołnierza Wolności"?
  • edelstein 26.07.19, 18:29
    Musisz byc bardzo stara

--
  • livia.kalina 27.07.19, 10:51
    Elka wrzucił w google zapytanie o jakieś polskie socrealistyczne gazety. Nie ogarnął chłopak, że zdecydowana większość ematek jest zwyczajnie za młoda, żeby miała je w przeszłości czytać i trudno im zrozumiec o co mu chodzi.

--
    super_hetero_dyna:
  • olena.s 26.07.19, 17:56
    A to ja mam dla ciebie bardzo świeży wiersz.
    www.facebook.com/dariusz.szadaborzyszkowski/videos/2859791417425088/
  • 1elka26 26.07.19, 18:23
    Uwaga !! Wasz organ prasowy wzywa do solidarności.

"„Gazeta Wyborcza” od chwili wygranych przez PiS wyborów ma jednego wroga. Walczy z nim na wszelkie możliwe sposoby, nie przebierając w środkach. Uderzała już rząd m.in. sprawą uchodźców, czarnymi protestami, strajkiem lekarzy rezydentów i nauczycieli, ulicznymi protestami i sejmowym „puczem”. Za każdym razem histeria jest coraz większa. Jednak przedwyborczy czas wymaga wyjątkowych środków. Dziennikarze „GW” ogłaszają totalną wojnę o prawa mniejszości LGBT+ bo: „Musimy być solidarne i solidarni, bo inaczej nikt nie zaprotestuje, kiedy przyjdą po ciebie, po mnie, po nas”. Ręce opadają.

Wydarzeń w Białymstoku nie można pomijać milczeniem. Winnych trzeba ukarać, ale ten wojenny język, szczucie na tych, którzy są przeciwni ideologi LGBT i mają prawa wyrażać swoje zdanie, przekracza nie tylko zdrowy rozsądek, ale też podstawowe zasady logiki. Co to ma być, poza dostarczaniem „paliwa” opozycji? "
    wpolityce.pl/spoleczenstwo/456631-wyborcza-na-totalnej-wojnie-o-prawa-osob-lgbt

Szkoda , że chuligani dali paliwo dla opozycji która nie potrafi skonstruować żadnego programu dla Polski i jedynie co potrafi to grac na emocjach i umiejętnym nakręcaniu histerii.
    Zwłaszcza teraz gdy Timmermans został odsunięty na boczny tor i nie ma co liczyć na zagranicę. Pozostaje więc tylko ulica.
  • alaveda 26.07.19, 20:30
    Twojemu organowi sąd zablokowal nalepki.

Dużo myślisz o gejach?
  • asia.sthm 27.07.19, 06:44
    1elka26 napisał(a):

> Uwaga !! Wasz organ prasowy wzywa do solidarności.

Elka, w twoim wydaniu brzmi to jak nagana, a przeciez nie ma wolnosci bez solidarnosci big_grin

Cudzoziemcy zupelnie nie znajacy polskiego to slowo zawsze znaja, bo i znaja jego znaczenie i tradycyjnie kojarza je z Polska.... a ty jakos nie, reprezentujesz dno i kilo mułu.

Twoj organ zas nie wiadomo co robi - ten wklejony niby artykul ""Wyborcza" na totalnej wojnie o prawa osób LGBT+". To jakas farsa zwyklej pyskowki w maglu.
    Uwaga!! Twoj organ to tylko zwykly organ.

--
    Casanova: Jak pani na imię?
    Nieznajoma: Nabuchodonozor.
  • 1elka26 27.07.19, 10:12
    Już zapomniałaś, że największy obrońca demokracji, wasz największy autorytet odebrał dla waszego organu prasowego prawo do posługiwania się znaczkiem Solidarności?
    Owszem, masz rację nie ma wolności bez solidarności, ale chyba trzeba przypomnieć jak wygląda wolność w waszym organie prasowym:

"Michnik był jednak raczej spokojny, bo się jąkał, a gdy jest naprawdę zdenerwowany lub podniecony - jąkać się przestaje. Ja swoje, on swoje. Nagle trochę się ożywił i zwrócił się do mnie niemal ciepło, po ojcowsku: - K-k-krzysiu, jeśli ty-ty-ty chcesz tu robić wo-wolną gazetę, to-to-to-to po moim trupie."
    www.salon24.pl/u/krzysztofleski/851,z-michnikiem-spacer-po-ogrodku

Tak wygląda rzeczywistość.
  • asia.sthm 27.07.19, 12:23
    Elka, nie myslisz chyba ze wstawisz bzdeta i lykniemy jak bocian zabe?
    Posluze sie komentarzem pod tym zwierzeniem -
    Krzysztof Leski
    b.mgr inż.historii, b.dziennikarz mediów wszelkich, od dawna bezrobotny

cos mu wyraznie kariere zepsulo big_grin

bloody_rabbit
    1 marca 2007, 21:10

Ach, jaka szkoda!
    Jaka szkoda, że w 1991 roku nie było w powszechnej sprzedaży kieszonkowych dyktafonów. Bo wtedy red. Leski nacisnąłby w trakcie rozmowy z Michnikiem taki guziczek, nagrał przyznanie się Michnika do niecnego cenzorowania wolnych dziennikarzy i opublikował nagranie jako dowód swoich rewelacji. Ale niestety, dyktafonów nie było, nagrania nie ma, więc zostało nam jedynie wierzyć na słowo red. Leskiemu.

Ty uwazaj co wklejasz - jakas date waznosci powinniscie tam miec, czycus. big_grin
    --
    Antygona pochowała brata, splunęła moralnie na króla i powiesiła się.
  • 1elka26 27.07.19, 13:21
    Myślisz, że jak ktos napisze szyderczy komentarz to odbiera w ten sposób walor autentyczności cytowanemu tekstowi? I co ma do rzeczy data publikacji?
    Myślisz, że to jedyny tego typu tekst opisujący atmosferę w waszym organie prasowym?:

"Kolejnym powodem niezadowolenia części dziennikarzy "Gazety" był wewnętrzny okólnik wydany na początku 1991 r. Ograniczał on współpracę z innymi mediami, ale - co ważniejsze - zakazywał dziennikarzom publicznego prezentowania poglądów sprzecznych z linią programową pisma. - Linii programowej nigdy nie sformułowano na piśmie, spytaliśmy wówczas szefów, co możemy mówić na temat ustawy antyaborcyjnej. Usłyszeliśmy, że "Gazeta" nie zajmuje wyraźnego stanowiska w tym sporze, więc nie możemy sprzeciwiać się nowym przepisom ani ich popierać - mówi Grzegorz Górny, wówczas młody dziennikarz działu reportażu dziennika Michnika, dziś redaktor "Frondy". - "Gazeta" coraz mocniej nas krępowała, zdarzało się, że wysyłano mnie na reportaż z gotową instrukcją: poprzeć tego, zaatakować tamtego. Ten sposób pisania nie odpowiadał mi i gdy odszedłem, poczułem wielką ulgę. "

niniwa22.cba.pl/gazeta_wyborcza_i_agora.htm

Gazeta która od lat wspiera określoną opcję polityczną nie jest z natury rzeczy obiektywna. Dlatego też wielkie słowa o tolerancji i wolności trącą hipokryzją.
  • asia.sthm 27.07.19, 13:44
    Znowu archiwum 20-letnie - poczatki pierwszego
    Elka, dlaczego ty nie pojdziesz rzadzic na neutralnej Frondzi - tam byloby ci milo, cieplo i moglabys sie tam rozmnazac.
    Albo zapoczatkuj wlasne pismo - gazete niepolityczna, neutralna, bez cenzury - prima sort.
    Jakie licho cie tu trzyma? Sugeruje pieniazki, pieniazki nie smierdza i mozna za nie nawet baty zbierac, trollowy tylek jest twardy. big_grin

--
    Stop! Latać tylko prawą stroną
  • 1elka26 27.07.19, 14:37
    Jakie baty??? od kogo?? - a gdzie znajdę miejsce w którym natężenie absurdu przekracza wszelkie możliwe normy?
    Czy jest drugie takie miejsce w internecie w którym mentalni spadkobiercy ideologii komunistycznej wyzywają od rosyjskich trolli?
  • livia.kalina 27.07.19, 15:01
    Nikt cie od niczego nie wyzywa. Ludzie cię zwyczajnie zdekonspirowani. To tylko dowód na to, że nie piszą tu idioci.

--
    super_hetero_dyna:
  • 1elka26 27.07.19, 15:34
    "Nie pisza tu idioci" - to jakiś żart rozumiem? A na czym polega rzekome zdekonspirowanie? jakies dowody czy też kolejne produkty umysłu pogrążonego w "pomroczności jasnej" schorzeniu typowym wśród tzw. obrońców demokracji.
    Pomówienia i insynuacje oto wasze dowody.
  • asia.sthm 27.07.19, 15:04
    > a gdzie znajdę miejsce....?

Na Frondzi albo w okolicach, jest tego bez liku. Tyle ze ty absurdu tam nie zauwazysz, za to polawisz sie w zrozumieniu wlasnych objawien. Ja ci tylko dobrze zycze big_grin

--
    - Halo, pralnia?
    - Sralnia, k... Ministerstwo Kultury, słucham.(podobno autentyczne)
  • livia.kalina 27.07.19, 12:33
    Dorzucam:
    https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67167344_1103724253152045_6696161263539453952_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQl581YWviq1pYSiZFVwjrIFn6gjc2e83QdlvXiIDgchy1Yg5pNwvaE59m5jbL7FAU8&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=d0073bb28cd02a4d00111a55e37a3f80&oe=5DA8C3C8
  • asia.sthm 27.07.19, 18:45
    O Jezu, jakie to piekne!
    Dzieki, One day to najnowszy moj przeboj co sie wgryzie i nie mozna przestac spiewac big_grin

--
    https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2014/06/linia-ozdobna_www-margonem-pl.gif
  • dramatika 27.07.19, 18:59
    olena.s napisała:

> Ot, kapka optymizmu.

Raczej zbyt optymistycznie jest zakładać, że ludzie cały czas będą mogli się przyznawać do tego, że się modlą do Boga.
  • olena.s 27.07.19, 18:59
    Stuknij się.
  • dramatika 27.07.19, 19:44
    olena.s napisała:

> Stuknij się.

Sama się stuknij albo sprawdź tekst piosenki, którą cytujesz. Póki co to ty jesteś największą homofobką w tym wątku wklejając filmik z ludźmi, którzy śpiewają, że się modlą do Boga. Wyjątkowy nietakt.
  • asia.sthm 27.07.19, 21:11
    A teraz na koniec okazalas sie skonczona idiotka.
    Jakim cudem ci to wyszlo to nikt nie zgadnie, kompletne wariactwo.

--
    Stop! Latać tylko prawą stroną
  • olena.s 27.07.19, 21:45
    A jednak się stuknij. (Nb. ja niczego nie "cytuję", doprecyzuj słownik. A "homofob" oznacza wyłącznie ludzi nienawidzących gejów. Może chciałas użyć słowa "mizantrop"?).
    Nie przepadam za religiami. Nie godzę się, żeby właziły z butami do państwowych szkół, szpitali,sądów, urzędów. Nie sądzę, żebym kiedykolwiek miała uznać jakąkolwiek z nich za swoją.
    Ale mam totalnie w odwłoku, czy ktokolwiek sięga do religii, własnej jaźni, dzieł zebranych Monty Pythona, do Kanta czy magicznej spadającej gwiazdy. Nie mam natomiast w odwłoku, czy sięga tam z myślą "żeby LGTB (Żydzi, uchodźcy, czarni, grubi, muzułmanie, elita wyzdychali w bólach" czy też z nadzieją na taki drobiazg jak brak nienawiści.
    A tu mamy na jutubku 3000 osób, którym chciało się w tej Hajfie spędzić parę godzin na wyrażenie mojej nadziei - co jest fajne. Wzmacniające ducha. Pocieszające po tym białostockim skandalu.
    Więc, skoro o tym marzysz, to zasuwaj szukać jakiegoś miejsca, gdzie za ktoś ci będzie zakazywał się modlić, ale moje domostwo możesz pominąć - tu swojego nie znajdziesz
  • dramatika 27.07.19, 22:40
    olena.s napisała:

> Więc, skoro o tym marzysz, to zasuwaj szukać jakiegoś miejsca, gdzie za ktoś c
    > i będzie zakazywał się modlić, ale moje domostwo możesz pominąć - tu swojego ni
    > e znajdziesz

Eee, raczej nie muszę daleko szukać big_grin
    No porobiło się. Mamy pierwszą olenę, która nie ma nic przeciwko religii. Next?
  • olena.s 28.07.19, 08:55
    Jasne. Od zawsze uważam, że każdy ma prawo m.in. do wolności wyznania/niewyznania. (Nb wyznaję tę ideę do tego stopnia, że moje dziecko, naturalnie nie zapisane przeze mnie do żadnych obrządków, miało pełne prawo do sprawdzania, badania i przystępowania do dowolnie wybranych grup religijnych - od wczesnej podstawówki począwszy, i korzystało z tego, jak chciało).
    Zaś zadaniem państwa jest zapewnienie jak najszerszego obszaru wspólnego, w którym swobodnie poruszać się będzie katolik, ateista, hinduista, buddysta, muzułmanin, czciciel Gai, wyznawca szintoizmu, agnostyk.
    Dlatego szkoły bez krzyży i religii, na przykład. Bo nauka, wiedza jest obszarem wspólnym. Sądy, prawo, zasady społeczne - są obszarem wspólnym.
    Upraszczając: prywatnie i w ciszy możesz sobie wierzyć, że Bóstwo zejdzie, wykończy poza tobą wszystkich (gejów i ematki - dwa razy), a dla ciebie stworzy zastępy niewolników-bzykaczy, śpiewajacych włoskie arie. Mi to lotto - póki nie zaczniesz powodować, żeby państwo ograniczało ich prawa, pozwalało pluć na nich jako na bezwartościowe bydło etc.
    Mam nadzieję, że udało mi się coś ci wyjaśnić. Choć nie jest to wielka nadzieja.
  • morekac 28.07.19, 08:02
    dramatika napisał(a):
    >
    > Raczej zbyt optymistycznie jest zakładać, że ludzie cały czas będą mogli się pr
    > zyznawać do tego, że się modlą do Boga.

To nie wierni, tylko koniunkturaliści. Tacy jak eks towarzysz Piotrowicz. Najpierw był dość gorliwym działaczem PZPR , potem - równie gorliwym katolikiem, broniącym księdza z Tylawy własną piersią.

--
  • katja.katja 27.07.19, 10:10
    Jeszcze raz tłumaczę (za siebie, nie wiem czy dotrze):
    uważam, że te nagonki LGBT v Młodzież Wszechpolska i podobni tylko zakrywają całkiem inny problem (nie związany z prawami LGBT), ktoś celowo judzi Polaków (LGBT) na Polaków (tzw. prawacy), LGBT jest tu tylko naczyniem w czyichś sprytnych, raczej niepolskich (Rosja? Soros?) rękach.
    I nie ma to nic wspólnego z prawdziwą walką o prawa LGBT. Są wykorzystywani, tak samo jak tzw. pożyteczni idioci w PRL-u.
    Do LGBT nic nie mam bo nie wtrącam się w seks (za przyzwoleniem) dorosłych ludzi.
    Amen.

--
    Nie dam się wygasić!
  • 1elka26 27.07.19, 10:17
    Przecież to jest proste. Kolejny próba obalenia rządu. Zamiast stworzyć jakiś racjonalny program wyborczy nasza kochana opozycja ma inna strategię. Do tej pory mieliśmy próby obalenia rządu na:

na TRYBUNAŁ
    na CIAMAJDAN
    na CZARNĄ PARASOLKĘ
    na KORNIKA
    na SEICENTO
    na 10SIEROT
    na NIEPEŁNOSPRAWNEGO
    na CARACALA
    na NAZITORT
    na REZYDENTA
    na TIMMERMANSA
    na TSUE
    na LEWE ZWOLNIENIE
    na PRĄD
    na BRONIARZA
    na DZIKA

teraz doszły nowe:

na brak miejsc w liceach
    ➡️
    na brak leków w aptekach
    ➡️
    na drożyznę w pietruszkach
    ➡️
    na ideologię
    🏳️‍🌈
    LGBT

ciekawe co jeszcze nasza wspaniała totalna opozycja wymyśli.
  • sumire 27.07.19, 13:40
    A gdzie te lekarstwa są, elu? Cen pietruszki wymyślać nie trzeba, bo jest susza, gdybyście, towarzyszko, nie zauważyły. Podczas suszy rośliny nie rosną, bo brak im wody, ale przecież klimat się nie zmienia waszym zdaniem, prawda?
  • 1elka26 27.07.19, 14:31
    Może przekaz informację o suszy dla orłów z totalnej opozycji? Przecież jeszcze nie tak dawno alarmowali, że wysokie ceny to rzecz jasna wina PIS.
    Natomiast jeżeli chodzi o kolejna aferę z lekarstwami to przeczytaj jak żona gwiazdy Platformy p. Brejza zrobiła aferę z brakiem leku, który jak okazało się, był dostepny w aptece znajdującej się 200 metrów od miejsca pracy - ale oczywiście wszystkiemu winny PIS.
    twitter.com/Dorota_Brejza/status/1154126285070831618

Miota się ta nasza biedna opozycja na wszystkie strony, zamiast stworzyć jakiś sensowny program.
  • alin9 27.07.19, 15:35
    Te problemy co wymieniłaś są niestety prawdziwe.Brak miejsc w liceach odczujemy na wiele sposobów po latach.Leków faktycznie brakuje w hurtowniach.Problem wielu osób w każdym wieku.Piszesz na drożyznę w pietruszkach.Gdzie niby mamy tę taniość.Wszędzie podwyżki.No i wyjaśnij mi ideologię LGBT.Ludzie o niej trąbią ale nikt nie potrafi wyjaśnić o co chodzi.
  • sumire 27.07.19, 16:40
    Gdybyś doczytało, to było 200 metrów w innym mieście. Ale luz, wiwat Jarosław, nasze słońce Karpat.
  • 1elka26 27.07.19, 21:45
    Gdyby toto umiało czytać z zrozumieniem to byś przeczytało, że są aż trzy apteki w pobliżu miejsca pracy szanownej małżonki wybitnego posła opozycji totalnej w której mozna znaleźć poszukiwany lek. Nawet mapka jest w załączniku:

twitter.com/10murzynkow/status/1154430820909756416
  • taniarada 28.07.19, 08:51
    Już wyruszyły pielgrzymki na Jasną Górę.Czy zabrałaś byś dzieci na taką paradę.Aktualnie taka odbyła się ostatnio w Berlinie.Panowie w stringach szał.Geje i lesbijki mają swoje kluby.Po co się z tym afiszować po ulicach i wzbudzać agresję.Co chcą pokazać światu.O to jest pytanie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka