Dodaj do ulubionych

"Homoterrorysta, oddział vege"

25.07.19, 06:01
natemat.pl/279673,radny-marek-szolc-chce-by-szkoly-mialy-dzien-bez-miesa-wywiad-natemat?_ga=2.144227829.1539718329.1563798050-1379924782.1534248399 to teraz nie dziwi mnie fakt że dla ematki facet vege nie jest ideałem...

--
Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
Edytor zaawansowany
  • minniemouse 25.07.19, 06:38
    Za moich czasów w podstawówce taki dzień był. nazywał się piątek.
    bardzo dobrze go wspominam, na obiad była albo biała rybka smażona z sałatką jarzynowa albo ryz owocowy z bita śmietaną, mniammm! po ten ryz to zawsze były repety. kucharki mieliśmy znakomite 👍

Minnie

--
    Savoir Vivre czyli jak się zachować
  • morekac 25.07.19, 07:04
    Ale wegetarianizm to bez rybki.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • aguar 25.07.19, 07:35
    I bez śmietany.
  • aguar 25.07.19, 07:36
    tzn. weganizm
  • ichi51e 25.07.19, 07:56
    No wlasnie wegetarianizm to chyba z rybka...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • araceli 25.07.19, 08:03
    ichi51e napisała:
    > No wlasnie wegetarianizm to chyba z rybka...

Nie - "z rybką" to post wg. katolików.

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • minniemouse 25.07.19, 08:48
    bez rybki albo śmietany - mozna było sobie zażyczyć.
    i tez dobre było.

M

--
  • memphis90 25.07.19, 08:53
    No rzeczywiście, smazona rybka bez rybki to musiał być super smaczny posiłek. A jaki dietetyczny!

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • attiya 25.07.19, 08:22
    za czasów prl-u piątek bezmięsny był z powodów właśnie prl-u a nie dlatego, że ktoś promował wegetarianizm, bądź weganizm

--
    Ale ksiądz powiedział: "Ula, takie jest życie. Do budowy hospicjum wrócimy, teraz mamy przed sobą budowę Chrystusa Króla".
  • katriel 25.07.19, 09:00
    Nie. Z powodu PRLu był bezmięsny poniedziałek. Bezmięsny piątek był z powodu katolickiej tradycji, jak w całej Europie.

--
    There is a horse in aisle five.
  • nenia1 25.07.19, 07:06
    Przesada w drugą stronę, tym bardziej, że człowiek proponuje ograniczenie a nie całkowity zakaz. Coraz gorsze jest jednak to, że z rzeczy typu zdrowe odżywianie czy zanieczyszczenie środowiska robi się podziały polityczne.Wojna polityczna zawłaszcza wszystko.
  • bei 25.07.19, 07:52
    Ale tak już jest od początku stołówek, żadna nowość, odkąd pamietam był dzień jarski.
  • triss_merigold6 25.07.19, 07:58
    Był z powodu braków na rynku w PRL, a nie dla promocji wegeterianizmu.
  • minniemouse 25.07.19, 08:50
    triss_merigold6 napisała:
    > Był z powodu braków na rynku w PRL, a nie dla promocji wegeterianizmu.

za moich czasow zdecydowanie nie przez braki bo ich jeszcze nie było, a przez KK na co władza przymykała oko.

M.

--
  • ichi51e 25.07.19, 07:53
    Przeciez szkoly maja dzien bez miesa. Episkopat juz dawno sie wycofal z poszczenia w pt a w szkolach dietetycy ciagle w piatek daja rybe albo kluski. I bardzo dobrze

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • morekac 25.07.19, 08:16
    >Episkopat juz dawno sie wycofal z poszczenia w pt

Się nie wycofał.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • morekac 25.07.19, 08:17
    Tzn. biskupi to i może się wycofali, ale wiernych nie zwolnili.

--
  • stwory_z_mchu 25.07.19, 08:27
    Ej, ale serio jest taka burza, że dzieci 4 lub 5 razy w trzydziestodniowym miesiącu nie zjedzą mięsa tylko inny posiłek? Internety mnie jednak potrafią zaskoczyć.

--
    Aby zrozumieć rekurencję należy najpierw zrozumieć rekurencję.
  • lauren6 25.07.19, 08:55
    Tra-ge-dia! Dziubdziuś musi codziennie wszamać schabowego z kapustą, bo jeszcze przypadkiem w wieku 40 lat będzie wyglądał normalnie, a nie jak jego ojciec i dziadek jak okrągły ziemniak. Musimy trzymać się tradycji!
  • iwoniaw 25.07.19, 09:01
    Tym bardziej zdumiewające, że nie widziałam jak żyję stołówki szkolnej, która codziennie bez wyjątku serwuje mięso. Jeden dzień w tygodniu z naleśnikami, kluskami, racuchami czy innymi łazankami to minimum w praktyce.
    --
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • triss_merigold6 25.07.19, 09:20
    Zgadza się. Naleśniki, pierogi, racuchy, placki, ryba, makaron z sosem i warzywami etc. są przynajmniej raz w tygodniu w każdym przedszkolu i stołówce szkolnej.
  • tanebo6.0 25.07.19, 09:02
    dorzeczy.pl/kraj/59170/Gdansk-Atak-na-weganska-restauracje-Wyborcza-wskazuje-ze-sprawcami-moga-byc-faszysci.html
  • memphis90 25.07.19, 09:08
    IMO opcja bemiesna powinna być dostępna CODZIENNIE.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • minniemouse 25.07.19, 09:12
    i oczywscie przytomnie masz racje. w stolowce kazdy zawsze powinien miec wybor dla siebie.

Polska i tak ma szczescie ze nie jest Kanada ktora sie boryka jak na raz w jednej stolowce dogodzic dziecku co nie je wolowiny, nie je wiprzowiny, nie je glutenu, orzeszko, mleka nie moze

--
  • minniemouse 25.07.19, 09:14
    oops post mi ucięło, sorry

ale wiecie o co chodzi smile

--
  • grrrru 25.07.19, 09:28
    A co ma dieta do bycia ideałem czy nie? Mnie jest obojętne co facet je. Wegetarianin jest spoko, bo pewnie spróbowałabym dużo nowości i zaczęła jeść zdrowiej. Natomiast ortoreksja, obsesyjne pilnowanie tego, co na talerzu, wyliczanie kalorii, wieczna koncentracja na obwodach ciała itp. odpada. Trzymam się z daleka od ludzi z zaburzeniami, wystarczają mi własne smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka