Dodaj do ulubionych

Ja też nie wiem jak pomóc mamie..

25.07.19, 11:58
Moja mama ma 71 lat. Od 2-3 ma wyraźne objawy starzenia w sensie słabą pamięć, kłopoty z koncentracją itd.
od ok. pół roku objawy te nasilają się, ciężko się z nią dogadać, ma problemy z pamięcią, wysławianiem się, kojarzeniem
Najpierw negowała te objawy ale dziś przyznała, że ma problem. Twierdzi, że była u dwóch internistów i ci orzekli, że przy jej licznych schorzeniach, gł. nadciśnieniu nic jej nie może przepisać.. no i ona się tego trzyma.
Jak sobie poradzić z tą sytuacją?

--
http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
Edytor zaawansowany
  • daniela34 25.07.19, 12:03
    Neurolog? Geriatra? Na internistów bym tu specjalnie nie liczyła.
  • daniela34 25.07.19, 12:04
    A poza tym, czy mamie chyba by się przydała dobra diagnostyka przyczyn tych problemów.
  • tt-tka 25.07.19, 12:05
    Zaczelabym od zapytania innego lekarza, specjalisty, nie internisty. Jak na wiek mamy niepokojace, to moga byc poczatki czegos powazniejszego.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • lauren6 25.07.19, 12:05
    Twoja mama nie ma problemów z pamięcią/ koncentracją tylko początki demencji/Alzheimera. Idźcie do neurologa, a nie jakiś niedouczonych internistów.
  • edelstein 25.07.19, 12:06
    Internista nie jest niedouczony,to po prostu nie jego Fach,powinien skierowac dalej.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • edelstein 25.07.19, 12:05
    Internista to nie jest wlasciwy lekarz.Od tego sa geriatrzy.Nie jest prawda,ze przy lakach na nadcisnienie nie da sie brac innych.Idz z nia do Fachmanna

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • triss_merigold6 25.07.19, 12:34
    Neurolog, tomografia komputerowa, która pokaże skalę zmian w mózgu. Dla geriatry też obraz z tomografii i opinia neurologa będą podstawą do diagnozy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka