Dodaj do ulubionych

Noclegi - zdziwienie

25.07.19, 16:28
Dziewczyny, czy to ja jestem dziwna, czy raczej spotkała mnie dziwna sytuacja? Pokrótce: pojechałam z synem na trzy dni do Krakowa. Zarezerwowałam apartament: 2 sypialnie (każda z dwuosobowym łóżkiem) plus przejściowy salonik. Zaznaczyłam przy rezerwacji, że zależy mi na oddzielnych sypialniach, bo przyjeżdżam z nastolatkiem. Na miejscu pan, który wydawał mi klucze (bardzo miły zresztą) powiedział, że w drodze wyjątku przygotowali dwie sypialnie, ale tak się nie robi, bo w sypialni jest duże, dwuosobowe łóżko. Trochę mnie zamurowało i asertywność poszła się... Czy tylko dla mnie dziwne jest, że właściciel oczekuje, iż będę spała w jednym łóżku z nastolatkiem? A jak przyjadę ze znajomym? Chciałabym dać apartamentowi b.dobrą ocenę (pewnie i tak dam), bo naprawdę fajny, tylko ten szczegół..
Edytor zaawansowany
  • tol8 25.07.19, 16:32
    Nie ma problemu by spać z synem w jednym łóżku

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • sundace46 25.07.19, 17:49
    tol8 napisała:

> Nie ma problemu by spać z synem w jednym łóżku
    >
    Chociaż raz mogłabyś się na temat wypowiedzieć. No, ale to chyba za duże oczekiwania big_grin
  • biankao 25.07.19, 16:37
    Dla mnie to dziwne stwierdzenie, ze „tak się nie robi”. Jesteś gościem hotelu, jeśli płacisz masz prawo wybrać pokój (jeśli jest dostępny) , nawet jakbyś była sama i miała fanaberie, żeby mieć apartament z dwoma sypialniami to twoja sprawa. Płacisz i masz..
  • majaa 25.07.19, 16:40
    Nie bardzo rozumiem uwagę tego pana... Płaciłaś od osoby czy za apartament? Jeśli od osoby, to dlaczego przyjęli taką rezerwację, skoro im nie pasuje? A jeśli za apartament, to co pana obchodzi, czy będziecie spać w jednym czy w obu łóżkach?
  • kurt.wallander 25.07.19, 23:53
    majaa napisała:

> Nie bardzo rozumiem uwagę tego pana... Płaciłaś od osoby czy za apartament? Jeś
    > li od osoby, to dlaczego przyjęli taką rezerwację, skoro im nie pasuje? A jeśli
    > za apartament, to co pana obchodzi, czy będziecie spać w jednym czy w obu łóżk
    > ach?

Pan po prostu chciał oszczędzić na praniu pościeli, i dać na jedno łóżko, a nie dwa.
  • eliszka25 25.07.19, 16:42
    dziwny ten pan i dziwne zwyczaje. jesli place za 2 sypialnie, to co to kogo obchodzi, ile osob w nich spi? jak mam taki kaprys, to moge sobie zarezerwowac i cale pietro w hotelu dla siebie. poki za to place, to nikogo nie powinno interesowac, ile lozek przypada na ilu spaczy.
  • kanna 25.07.19, 16:43
    Skoro bierzesz cały apartament , to możesz spać, gdzie chcesz... ale rozumiem pana: zamiast jednego łóżka miał do ścielenia dwa.
    Jednak uwaga była nie na miejscu.

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • heca7 25.07.19, 16:45
    Dwa łóżka mu się wygniotly wink A jak byście spali razem to byłoby tylko jedno prześcieradło i jedna poszwa z kołdry do prania suspicious
    Nie dałabym oceny B.db.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • holly.golightly 25.07.19, 16:52
    No tak to sobie tłumaczę, ale przy cenie 250 zł za noc trochę nie na miejscu jak dla mnie. Ale też się zaczęłam zastanawiać, że może za rzadko wyjeżdżam i reguł nie znam smile
  • eliksir_czarodziejski 26.07.19, 08:44
    Uważam podobnie. Może pan liczył że zrobi Ci się głupio i jednak nie będziesz korzystać z drugiego łóżka. Zawsze mniej roboty...😉
  • berdebul 25.07.19, 16:56
    Wuj to pana obchodzi. Płacisz za pokój z dwoma sypialniami, to nawet jeżeli jedziesz sama i spisz raz w jednym, raz drugim łożku to Twoj wybór.
  • tairo 25.07.19, 17:21
    Jak nie chcesz więcej takich zdziwień, następnym razem zarezerwuj nocleg w hotelu, a nie "apartamencie".
  • eilian 25.07.19, 17:35
    A czemu z taką pogardą? Apartament to coś złego? Czasem inaczej się nie da, choćby się chciało. Ja np. mam 5-osobową rodzinę, spróbuj znaleźć mi pokój z dwoma sypialniami w hotelu. Może jakieś "apartamenty" w hotelach za miliony, normalnie nie ma takich ofert, więc chcąc nie chcąc musimy korzystać z takich mieszkań do wynajęcia i jest to w sumie dość wygodne rozwiązanie.
  • holly.golightly 25.07.19, 17:58
    Otóż to: dwie sypialnie, "salon", kuchnia, łazienka za 250 zł/noc. Hotel w tej cenie i warunkach niemożliwy.
  • tairo 25.07.19, 21:59
    Czasem się nie da, choćby się chciało, tylko tu chodziło o nocleg dwóch osób, nie twojej pięcioosobowej rodziny. W hotelu bez problemu te dwie osoby mogłyby skorzystać z jednego pokoju z dwoma osobnymi łóżkami bez foszków min pana wydającego klucze.
  • hanusinamama 25.07.19, 18:09
    A to ciekawe. Ja zawsze biore apartament. Mam 2 dzieci, ktore ida spac duzo wczesniej niz my. Zawsze bierzemy apartament z sypialniami. W zyciu sie z czym takim nie spotkałam....
  • d.d.00 25.07.19, 20:40
    To daj namiar na hotele w których sa dobre ceny.
  • hanusinamama 25.07.19, 23:33
    Pisze o apartamentach jak tutaj opisanych. Pomijajać hotele mało ktory ma apartament z kuchnią i 2 sypialniami....Mam w dudzie ze ktos pomysli ze nie jade do 5* hotelu. Wole apartament/mieszkanie z odpowienią ilością pokoi i powierzchni...
  • aqua48 25.07.19, 17:31
    Jeśli maja w ofercie apartament z dwiema sypialniami i za niego zapłaciłaś, to nie musisz wysłuchiwać uwag, że zgodzili się go wynająć w drodze wyjątku. Gdybyś przyjechała sama i miała kaprys wynająć taki apartament też musieliby oddać Ci go do dyspozycji z dwoma przygotowanymi łóżkami.
  • eilian 25.07.19, 17:36
    Uwaga kompletnie nie na miejscu. Zapytałabym na twoim miejscu o co mu chodzi, bo właściwie nie wiadomo co mu się nie podoba. Ze będzie miał dwa komplety pościeli do prania, czy co?
  • danaide 25.07.19, 17:40
    Jak widać na Twoim przypadku oraz na przypadku bergi z jacuzzi słowo "apartament" wybitnie się w Polsce zdewaluowało.
  • cauliflowerpl 25.07.19, 17:46
    To jest kalka językowa.
    Apartament dedykowany rodzinom z dziećmi big_grin
  • holly.golightly 25.07.19, 18:01
    a wiesz, że nawet chciałam użyć cudzysłowu, ale stwierdziłam, że każdy wie o co chodzi. Booking przepełniony apartamentami smile
  • jeziorowa 25.07.19, 17:57
    Często podróżuję z rodziną (2+3) i najczęściej (z wyjątkiem lata) wynajmujemy mieszkania - głównie ze względu na przestrzeń i wygodę. Taka dziwaczna uwaga nigdy nas nie spotkała. Zawsze rezerwujemy mieszkania z 4 łóżkami. W sypialni małżeńskiej musi być duże podwójne (szerokość minimum 170-180cm), w pozostałych sypialniach lub drugiej sypialni 3 łóżka (nawet jak są małżeńskie to mają być 3) - nikt nigdy nie zasugerował aby dwoje dzieci spało razem w małżeńskim.
  • kosmos_pierzasty 25.07.19, 17:57
    Tak, to było dziwne.
  • tojamarusia 25.07.19, 18:07
    Myślał, że z kochankiem przyjechałaś

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • maja0026 25.07.19, 20:15
    Bo w takich sytuacjach płaci sie jak za 4 osoby, a ty zaplacilas zapewne jak z 2 i o to mu chodziło. Dla nich to strata po prostu bo mogli wiecej za ten pokoj zarobic ale chyba niepotrzebnie to powiedział juz po fakcie
  • eliszka25 25.07.19, 21:07
    Wcale nie musi tak być. Płaci się za mieszkanie, domek, apartament i cena za dobę wynosi tyle samo, bez względu na to, ile osób faktycznie korzysta. Poza tym to nie autorka wątku ustalała cenę i warunki wynajmu, więc jeśli właścicielowi nie odpowiadało, to nie musiał jej wynajmować. Skoro jednak się zgodził, to komentarz był co najmniej bardzo nie na miejscu.
  • annpierle 26.07.19, 08:51
    eliszka25 napisała:

> "Wcale nie musi tak być. Płaci się za mieszkanie, domek, apartament i cena za dobę wynosi tyle samo, bez względu na to, ile osób faktycznie korzysta."

Niekoniecznie. Na airbnb w niektorch obiektach do wynajęcia cena się zmienia w funkcji liczby gości. Raz nawet trafilam na bardzo precyzyjne ogłoszenie mówiące, ze zeby całe mieszkanie bylo dostępne, musi byc minimum 5 osob- jesli mniej, to jeden pokój jest zamkniety. Chodziło o mieszkanie z 3 pokojami, w jednym podwojne łóżko, a dwóch pozostałych po dwa pojedyncze.

"Poza tym to nie autorka wątku ustalała cenę i warunki wynajmu, więc jeśli właścicielowi nie odpowiadało, to nie musiał jej wynajmować. Skoro jednak się zgodził, to komentarz był co najmniej bardzo nie na miejscu." .

Tu nie moge się Tobą nie zgodzic...
  • eliszka25 26.07.19, 11:33
    Oczywiście, że tak bywa i ja nigdzie nie twierdzę, że nie. Napisałam tylko, że wcale nie musi tak być, z resztą właśnie od tego zdania zaczyna się moja wypowiedź i nie bardzo rozumiem, z czym polemizujesz. Co roku wynajmujemy domek i zawsze wybieramy taki, gdzie płaci się za domek, a nie liczbę osób.

Opisana przez ciebie sytuacja jest jasna i jeśli ktoś stawia takie warunki na wstępie, to wszystko Ok. Jeśli mi to nie odpowiada, to nie wynajmę. Właściciel ma prawo ustalić warunki i ja się na nie godzę bądź nie. Jednak jeśli ktoś mi wynajmuje domek/mieszkanie na jakichś warunkach, a potem wypomina, że „tak się nie robi”, to właśnie stracił klienta i zyskał niepochlebną opinię.
  • droch 25.07.19, 23:57
    4 osoby to większe koszty dla wynajmującego, chyba prosta matematyka.
  • rozalia_olaboga 25.07.19, 22:14
    Dziwny wynajmujący. Ja też mam domy do wynajęcia, i nawet jeśli w całym domu mieszka jedna osoba, to ma do dyspozycji wszystkie pomieszczenia i wszystkie łóżka. Nie myśl już o tym, trafiłaś na jakieś dziwnego gościa i tyle.
  • bywalec.hoteli 26.07.19, 06:48
    Spytałbympana o co chodzi a nie na forum.

--
    Lato smile
  • szeera 26.07.19, 08:31
    To jest pewna kategoria wynajmujących, którzy zdecydowanie nie powinni się zajmować turystyką. Turysta brudzi, hałasuje i stwarza problemy. Co jakiś czas tacy się zdarzają, dobrych ocen im nie daję.
  • bywalec.hoteli 26.07.19, 10:40
    szeera napisała:

> To jest pewna kategoria wynajmujących, którzy zdecydowanie nie powinni się zajm
    > ować turystyką. Turysta brudzi, hałasuje i stwarza problemy. Co jakiś czas tacy
    > się zdarzają, dobrych ocen im nie daję.

O, to, to! W agroturystyce "Kozia Baba" spotkałem taki przypadek gospodarzy-właścicieli w wersji wybitnej.

--
    Lato smile
  • iwles 26.07.19, 09:01
    Placisz za apartament, nie od osoby.
    Nie rozumiem natomiast, czemu w rezerwacji zaznaczalas, ze przyjezdzasz z synem nastolatkiem?
    Posciel i tak powinna byc przygotowana w kazdej sypialni.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • mebloscianka_dziadka_franka 26.07.19, 09:14
    Jeli miały być dwie sypialnie, to mają byc dwie sypialnie (i w każdej przynajmniej po jednym łóżku, bo inaczej nie byłyby to sypialnie) i koniec. Dla mnei to oczywiste, a pan miał problem z d... i łaski nie robił, skoro zapłaciłaś za apartament z dwoma sypialniami.
  • mikams75 26.07.19, 10:21
    mogl sobie darowac komentarz, zaznaczylas przy rezerwacji, ze potrzebujesz dwie sypialnie i tyle. Zazwyczaj ceny sa za apartament i podna jest max liczba osob (wiadomo, nie chca, zeby bylo za duzo oszczednych ludzi). Ciekawe, czy jakbys rezerwowala dla 4 oso, to cena bylaby taka sama?
  • betty_bum 26.07.19, 11:34
    Pytanie dlaczego rezerwując apartament z dwiema sypialniami i salonikiem zaznaczyłaś, źe zależy ci na dwóch sypialniach? To chyba niemożliwe, żeby połączyć łóżka stojące w innych pokojach, oddzielonych salonikiemwink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka