Dodaj do ulubionych

Niskie progi w szkołach średnich na Śląsku

25.07.19, 22:23

Jak w temacie.
W moim mieście najwyższy próg punktowy jest 155 pkt w liceum ogólnokształcącym.
Na Śląsku sporo liceów i techników 60 a nawet 30 pkt...sporo średnich i słabych uczniów się dostało.
163-166 pkt to jest bardzo dobry wynik na Śląsku, niemal wszystkie szkoły w zasięgu.
Zdarzają się świadectwa z wyróżnieniem w zawodówkach, jak i duże różnice w szkołach średnich między progiem a pkt maksymalnymi.
Jak jest w Waszych miastach/województwach?

--
żyj i pozwól żyć innym tak jak chcą:smile
Edytor zaawansowany
  • mamalgosia 25.07.19, 22:46
    Potwierdzam

--
    misiedlakazdego.blox.pl/html
  • mamalgosia 25.07.19, 22:48
    W moim liceum najwyzszy prog 170, ale jest klasa 107.
    Jest tylko jedno liceum lepsze - progi wyzsze o okolo 10 punktow.

W jednym z liceow (juz nawet nie wiem jak to nazwac) w klasie sportowej prog jest ... 30, a najlepsza osoba ma 38 punktow.

--
  • 45rtg 25.07.19, 22:51
    miniofilka napisała:

>
    > Jak w temacie.
    > W moim mieście najwyższy próg punktowy jest 155 pkt w liceum ogólnokształcącym.
    > Na Śląsku sporo liceów i techników 60 a nawet 30 pkt...sporo średnich i słabych
    > uczniów się dostało.
    > 163-166 pkt to jest bardzo dobry wynik na Śląsku, niemal wszystkie szkoły w zas
    > ięgu.

No nie powiedziałbym. Patrzę w punkty tam, gdzie mi się dziecko wybierało i najniższa klasa licealna - prawie 160. Technikum - 120. A już bardziej na Śląsku być się nie da.

> Zdarzają się świadectwa z wyróżnieniem w zawodówkach, jak i duże różnice w szko
    > łach średnich między progiem a pkt maksymalnymi.
    > Jak jest w Waszych miastach/województwach?
    >
  • em_em71 25.07.19, 22:57
    Nie wiem, jak w innych szkolach, w tej którą wybrał syn 170,2 biol-chem. Jego klasa 169,5.
  • indra2 26.07.19, 12:52
    Mickiewicz mat fiz ang? 🙂
  • miniofilka 25.07.19, 23:03
    45rtg napisał:

> miniofilka napisała:
    >
    > >
    > > Jak w temacie.
    > > W moim mieście najwyższy próg punktowy jest 155 pkt w liceum ogólnokształ
    > cącym.
    > > Na Śląsku sporo liceów i techników 60 a nawet 30 pkt...sporo średnich i s
    > łabych
    > > uczniów się dostało.
    > > 163-166 pkt to jest bardzo dobry wynik na Śląsku, niemal wszystkie szkoły
    > w zas
    > > ięgu.
    >
    > No nie powiedziałbym. Patrzę w punkty tam, gdzie mi się dziecko wybierało i naj
    > niższa klasa licealna - prawie 160. Technikum - 120. A już bardziej na Śląsku b
    > yć się nie da.

Dlatego napisałam magiczne słowo "niemal".
    Oczywiście, nie sprawdziłam wszystkich miast na Śląsku tylko kilkanaście wybiórczo.
    I to są wyniki z tych kilkunastu miast.
    No i miałam na myśli progi minimalne a nie maksymalne

--
  • 45rtg 25.07.19, 23:09
    miniofilka napisała:

> > > 163-166 pkt to jest bardzo dobry wynik na Śląsku, niemal wszystkie
    > szkoły
    > > w zas
    > > > ięgu.
    > >
    > > No nie powiedziałbym. Patrzę w punkty tam, gdzie mi się dziecko wybierało
    > i naj
    > > niższa klasa licealna - prawie 160. Technikum - 120. A już bardziej na Śl
    > ąsku b
    > > yć się nie da.
    >
    > Dlatego napisałam magiczne słowo "niemal".
    > Oczywiście, nie sprawdziłam wszystkich miast na Śląsku tylko kilkanaście wybiór
    > czo.
    > I to są wyniki z tych kilkunastu miast.
    > No i miałam na myśli progi minimalne a nie maksymalne

No to ja Ci podałem najniższy próg licealny, jaki znalazłem bez głębszego kopania. Nie wiem, coś Ty za kilkanaście miast wybrała, że Ci najwyraźniej cały Wrocław umknął.
  • skarolina 25.07.19, 23:53
    A skąd Wrocław na Śląsku? Przecież wyraźnie napisała, że w śląskich szkołach

--
    "To jest tylko smutne miasteczko, ono sobie kiedyś pojedzie" - W.Młynarski
  • little_fish 25.07.19, 23:56
    Dla niektórych Śląsk to oczywiście Górny Śląsk. Dla innych - również Dolny 😊
  • 45rtg 26.07.19, 06:55
    skarolina napisała:

> A skąd Wrocław na Śląsku? Przecież wyraźnie napisała, że w śląskich szkołach

Jak "skąd Wrocław"? A gdzie miałby być, toż to samo centrum Śląska.
  • triss_merigold6 26.07.19, 07:34
    Chyba Dolnego...
  • 45rtg 26.07.19, 09:58
    triss_merigold6 napisała:

> Chyba Dolnego...

Całego. Popatrz Ty sobie na mapę może.
  • gryfna-frelka 26.07.19, 11:27
    Poczytaj historie Triss wink
  • 45rtg 26.07.19, 11:45
    gryfna-frelka napisała:

> Poczytaj historie Triss wink

Albo chociaż "Narrenturm" smile Wstyd nazywać się od postaci Sapkowskiego, a nie znać połowy nie tak przecież wielkiej twórczości suspicious
  • skarolina 26.07.19, 14:38
    Centrum, ale Dolnego Śląska, od Górnego Śląska, które w potocznym rozumieniu jest właśnie Śląskiem (woj.śląskie) dzieli nas niemalże 200 km, ze Śląskiem Opolskim po drodze.

--
  • 45rtg 26.07.19, 16:15
    skarolina napisała:

> Centrum, ale Dolnego Śląska, od Górnego Śląska, które w potocznym rozumieniu je

Popatrz na mapę, gdzie jest Nysa Łużycka, gdzie jest Wisła, i gdzie pomiędzy nimi jest Wrocław.

> st właśnie Śląskiem (woj.śląskie) dzieli nas niemalże 200 km, ze Śląskiem Opols
    > kim po drodze.

Śląsk Opolski to też jest Górny Śląsk, granica jest na Stobrawie. A 200 km to jest od Wrocławia do chyba Sosnowca. Który, razem z Częstochową, jest w województwie nazywanym "Śląskim". Może jeszcze i Radom jest na Śląsku?
  • skarolina 26.07.19, 18:54
    45rtg napisał:

> skarolina napisała:
    >
    > > Centrum, ale Dolnego Śląska, od Górnego Śląska, które w potocznym rozumie
    > niu je
    >
    > Popatrz na mapę, gdzie jest Nysa Łużycka, gdzie jest Wisła, i gdzie pomiędzy ni
    > mi jest Wrocław.
    >
    > > st właśnie Śląskiem (woj.śląskie) dzieli nas niemalże 200 km, ze Śląskiem
    > Opols
    > > kim po drodze.
    >
    > Śląsk Opolski to też jest Górny Śląsk, granica jest na Stobrawie. A 200 km to j
    > est od Wrocławia do chyba Sosnowca. Który, razem z Częstochową, jest w wojewódz
    > twie nazywanym "Śląskim". Może jeszcze i Radom jest na Śląsku?

Słowo "niemalże" jest dla Ciebie zrozumiałe? Trasa Wrocław - Katowice to 195 km, o ile dobrze pamiętam, Katowice są na Śląsku...

...w przeciwieństwie do Wrocławia.
    Nie wiem, skąd jesteś, ale nie znam wrocławianina, który by mieszkał na Śląsku, my jesteśmy z Dolnego Śląska big_grin
    Jak mowa o mieszkańcu Pomorza to też raczej pomyślę o gdańszczaninie niż szczecinianinie, chyba, że mowa o mieszkańcu Pomorza Zachodniego.

--
  • pade 26.07.19, 19:08
    To prawda, jakem wrocławianka z urodzenia, nigdy nie powiedziałabym o sobie, że jestem ze Śląska.

--
    "Na berge trzeba mieć wygląd i pieniądze🤣 Dla Ciebie jestem pani bergamotka77."
  • mamalgosia 25.07.19, 23:09
    Pewnie duże miasto

--
  • 45rtg 25.07.19, 23:10
    mamalgosia napisała:

> Pewnie duże miasto

No Breslau. Ciężko mówić o Śląsku z wyłączeniem tego miasta przecież.
  • mamalgosia 25.07.19, 23:12
    Ale wiadomo, ze w duzych miastach zawsze progi sa wysokie oraz wysokie wyniki matur. Jest po prostu w czym wybierac, ze tak brzydko powiem

--
  • 45rtg 25.07.19, 23:24
    mamalgosia napisała:

> Ale wiadomo, ze w duzych miastach zawsze progi sa wysokie oraz wysokie wyniki m
    > atur. Jest po prostu w czym wybierac, ze tak brzydko powiem

Cóż, można sobie do dużego miasta dojeżdżać, albo zamieszkać na jakiejś stancji.
  • pade 25.07.19, 23:27
    Progi z tego roku?

--
  • 45rtg 25.07.19, 23:48
    pade napisała:

> Progi z tego roku?

Świeżuteńkie, wczoraj ogłoszone.
  • pade 25.07.19, 23:57
    W necie?
    Jeśli tak, możesz zalinkować?

--
  • pade 26.07.19, 00:15
    Już znalazłamsmile

--
  • morekac 25.07.19, 23:29
    mamalgosia napisała:

> Ale wiadomo, ze w duzych miastach zawsze progi sa wysokie oraz wysokie wyniki m
    > atur. Jest po prostu w czym wybierac, ze tak brzydko powiem
    >

Ale nie we wszystkich szkołach. W Warszawie są licea z każdymi niemal progami... Ale ze 160 pkt nie ma co marzyć o najlepszych szkołach.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • mamalgosia 26.07.19, 18:22
    Oczywiście, że nie we wszystkich szkołach.
    Ale w mniejszych miastach ŻADNE liceum nie ma takich wyśrubowanych progów jak w np w Warszawie. Tak że ogólnie wyniki niższe.
    Przekłada się to potem na wyniki matur. Np z chemii śląskie z reguły ma średnią niższą o dwa punkty niż średnia krajowa, a gdyby porównać z Warszawą, to pewnie ze 10 punktów

--
  • iwoniaw 26.07.19, 19:31
    Ale w mniejszych miastach ŻADNE liceum nie ma takich wyśrubowanych progów jak w
    > np w Warszawie.

Tak, ale to wynika tylko z faktu, że Warszawa jest po prostu większa i w każdym roczniku znajdzie się wystarczająca liczba uczniów z wynikami 190+, żeby zapełnić x klas licealnych (co się przekłada na kilka szkół z b. wysokimi progami) - ale procentowo takich warszawiaków wcale nie musi być więcej niż mieszkańców jakiegoś małego miasteczka. Liczbowo oczywiście ci drudzy obsadzą max 1/4 klasy w jedynym liceum w okolicy, a reszta klas w tej szkole z natury rzeczy składa się z uczniów z niższą punktacją = progi niższe.

Przekłada się to potem na wyniki matur.

No ja bym właśnie chętnie zobaczyła jakieś wiarygodne statystyki, co się przekłada na wyniki matur, bo chyba w Małopolsce nie ma aż tylu wysokoprogowych (nawet w Krakowie w absolutnie topowych ze 180+ można było się dostać do każdej klasy, a inne, mniejsze miasta mają szkoły z progami niższymi z powodów j.w.) szkół w porównaniu z Dolnym Śląskiem czy Pomorzem, żeby wyniki zdawalności matury były w skali województwa aż o 6 pkt. proc. wyższe:
    wyniki.dlamaturzysty.info/s/4059/80875-Zdawalnosc-matury-wg-wojewodztw.htm
    A w rankingu "Perspektyw" też jest mnóstwo "złotych szkół" z małych miejscowości, które nie mają wybitnych progów wejścia, a jednak mają wybitne wyniki końcowe. Skorelowane z wysokim EWD jak przypuszczam.

Zresztą niski próg niskiemu progowi nierówny - sama pisałaś obok w wątku, że są klasy, gdzie jest w miarę wyrównany dość wysoki poziom u większości, a na ostatnie miejsce-dwa-trzy załapały się osoby z mniejszą nawet o 20-30 liczbą pkt. I trudno mówić, że te pojedyncze, niewątpliwie odstające od reszty osoby będą stanowić o poziomie klasy. A są z drugiej strony klasy/szkoły, gdzie ta niższa liczba punktów to standard u wszystkich - a próg niby taki sam.

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • mamalgosia 26.07.19, 21:30
    "Perspektywy" obnizyly wymagania na złotą tarczę. Na jednej ulicy w moim miescie sa az 4 szkoly, ktore ostatnio otrzymały to wyroznienie. A jakieś wybitne osiągi ma tylko jedna z nich

--
  • iwoniaw 26.07.19, 23:14
    Obniżyły czy zmieniły kryteria? Bo złotych/srebrnych/brązowych szkół en masse jest chyba w skali kraju nadal tyle samo?

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • miniofilka 26.07.19, 00:00
    45rtg napisał:

> mamalgosia napisała:
    >
    > > Pewnie duże miasto
    >
    > No Breslau. Ciężko mówić o Śląsku z wyłączeniem tego miasta przecież.

Po przepraszam, nie sprecyzowałam.
    Mowa tu o Górnym Śląsku

--
  • heca7 25.07.19, 22:52
    Rany, jak się zdobywa 30 punktów?!

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • little_fish 25.07.19, 22:56
    8 punktów za świadectwo i 22 za egzamin.
    A tak serio - mam wątpliwości czy taka osoba powinna skończyć sp czy gimnazjum ☹️
  • mamalgosia 25.07.19, 23:11
    Tez sie zastanawialismy. Dopy ze wszystkiego?

I czy oni dojda do matury?
    Jak sie uczy w takiej klasie?
    Poziom wyrownany: 30 osob miedzy 30 a 38...

--
  • little_fish 25.07.19, 23:30
    No i biorąc pod uwagę wyniki egzaminu te dopuszczające chyba naciągane. Bo 20 procent średnia z egzaminu raczej nie świadczy o tym, że dziecko opanowało materiał
  • spirit_of_africa 26.07.19, 16:22
    Ale te 30 to w liceum sportowym tak? To mnie nie dziwi. Pamietam poziom naukowy SMSow.
  • morekac 25.07.19, 23:31
    Można zdobyć i mniej. I dostać się do technikum przy odrobinie szczęścia. Albo do liceum.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • makurokurosek 25.07.19, 23:45
    Ja się bardziej zastanawiam jak można zdobyć 5 punktów ( liceum terapeutyczne w Poznaniu)
  • little_fish 25.07.19, 23:48
    Nijak nie wychodzi. Chyba, że jakieś swoje kryteria mieli. Nie wiem, czy to możliwe?
  • morekac 25.07.19, 23:50
    Może dlatego, że terapeutyczne i jest coś, czego nie wiemy o rekrutacji do tego typu szkół.. Ale też nie wiem jak. Bo minimalnie powinno być 8.

--
  • little_fish 25.07.19, 23:54
    No właśnie. Chyba, że rządzą się swoimi prawami i biorą pod uwagę np tylko dwa przedmioty - nie wskazują tych dodatkowych.
  • morekac 26.07.19, 00:04
    little_fish napisała:

> No właśnie. Chyba, że rządzą się swoimi prawami

Rekrutacja jest na podstawie opinii z poradni.

--
  • little_fish 26.07.19, 00:10
    A punkty za co?
    Bo rozumiem, że opinia jest podstawą do ubiegania się o miejsce w takim Lo. Ale skąd punkty?
  • morekac 26.07.19, 00:00
    Może ktoś z jakiś powodów nie miał oceny z języka (polskiego czy obcego) lub matematyki?

--
  • miniofilka 26.07.19, 00:02
    Miałam na myśli Górny Śląsk

--
  • lena2222 26.07.19, 07:10
    Też jestem zaskoczona niskimi progami. Np. w Kruczku który w rankingu jest wyżej od katowickich lieców progi bardzo nisko. Wynika to z tego że tych miejsc przygotowali naprawdę dużo. W Konopnickiej otwarli dwie dodatkowe klasy jak zobaczyli ilość chętnych i progi poszły w dół. U mnie w powiecie jeszcze przed rekrutacją dodatkową były ogłoszone wolne miejsca w każdej średniej szkole, nie z tego że ktoś zrezygnował tylko chętnych nie było. Więc każdy mógł jeszcze aplikować nawet z samymi dop.
  • katek18 26.07.19, 08:01
    lena2222 napisał(a):

> Też jestem zaskoczona niskimi progami. Np. w Kruczku który w rankingu jest wyż
    > ej od katowickich lieców progi bardzo nisko.

Piszesz o tyskim Kruczku? Przecież progi są wyższe niż w zeszłym roku.
  • miniofilka 26.07.19, 08:59
    katek18 napisała:

> lena2222 napisał(a):
    >
    > > Też jestem zaskoczona niskimi progami. Np. w Kruczku który w rankingu je
    > st wyż
    > > ej od katowickich lieców progi bardzo nisko.
    >
    > Piszesz o tyskim Kruczku? Przecież progi są wyższe niż w zeszłym roku.

Może i wyższe, ale najwyższy próg w Kruczku tylko 155. A przecież to podobno jedno z lepszych liceów.

--
  • lena2222 26.07.19, 19:07
    katek18 napisała:

> lena2222 napisał(a):
    >
    > > Też jestem zaskoczona niskimi progami. Np. w Kruczku który w rankingu je
    > st wyż
    > > ej od katowickich lieców progi bardzo nisko.
    >
    > Piszesz o tyskim Kruczku? Przecież progi są wyższe niż w zeszłym roku.

Tak o tyskim, ale są niższe niż w katowickich: piku czy konopnickiej, które w rankingu są jednak dalej.
  • miniofilka 26.07.19, 09:10
    lena2222 napisał(a):

> Też jestem zaskoczona niskimi progami. Np. w Kruczku który w rankingu jest wyż
    > ej od katowickich lieców progi bardzo nisko. Wynika to z tego że tych miejsc pr
    > zygotowali naprawdę dużo. W Konopnickiej otwarli dwie dodatkowe klasy jak zobac
    > zyli ilość chętnych i progi poszły w dół. U mnie w powiecie jeszcze przed rekru
    > tacją dodatkową były ogłoszone wolne miejsca w każdej średniej szkole, nie z te
    > go że ktoś zrezygnował tylko chętnych nie było. Więc każdy mógł jeszcze apliko
    > wać nawet z samymi dop.

No nie, akurat w Tychach nie było tak, by gdzieś było brak chętnych. Wg Vulcana było po parę osób na miejsce jeszcze w trakcie rekrutacji.

--
  • miniofilka 26.07.19, 10:44
    lena2222 napisał(a):

> ej od katowickich lieców progi bardzo nisko. Wynika to z tego że tych miejsc pr
    > zygotowali naprawdę dużo. W Konopnickiej otwarli dwie dodatkowe klasy jak zobac
    > zyli ilość chętnych i progi poszły w dół.

Dlatego na Górnym Śląsku poziom kształcenia spadnie i to mocno, poza nielicznymi szkołami, które nie zwiększyły liczby miejsc, mimo wielu chętnych.
    Skoro córki znajomi że średnią ok 3,5 podostawali się spokojnie do liceum, a są szkoły średnie, gdzie nawet z niższą średnią, to za parę lat poziom zdawalnosci matur będzie na niskim poziomie.

--
  • troompka 26.07.19, 07:18
    nie moje dziecko smile ze 162 pkt nie dostalo sie na wymarzony biol chem w Konopie., inny chlopak ze 150 pkt nie dostal sie Pika na mat fiz, ale juz chetnie go powitano w Koperniku. Do Konopy na biol chem nie wiem trzeba mimo otwartych dodatkowych klas miec chyba jeszcze szczescie, aby sie dostac.
  • miniofilka 26.07.19, 09:14
    troompka napisała:

> nie moje dziecko smile ze 162 pkt nie dostalo sie na wymarzony biol chem w Konopie
    > ., inny chlopak ze 150 pkt nie dostal sie Pika na mat fiz, ale juz chetnie go p
    > owitano w Koperniku. Do Konopy na biol chem nie wiem trzeba mimo otwartych doda
    > tkowych klas miec chyba jeszcze szczescie, aby sie dostac.

Ale 162 pkt to nie jest mało na śląskie warunki.
    Skoro dużo osób z trójkami dostało się do liceów

--
  • iwoniaw 26.07.19, 10:56
    Ale 162 pkt to nie jest mało na śląskie warunki. Skoro dużo osób z trójkami dostało się do liceów

Owszem, 162 punkty to jest za mało, żeby dostać się na Śląsku do dobrych klas w topowych szkołach. Troompka podała wyżej dwa pierwsze z brzegu przykłady, ale to przecież nie są jedyne klasy, które miały wyższy próg. To oczywiście jest - jak i w skali całego kraju - wynik całkiem przyzwoity i na średnie liceum wystarczający, jak w zasadzie wszędzie (oprócz Poznania, ale tam to już w ogóle jakiś dziwny tryb rekrutacji zrobili).

Natomiast szkoły z progiem 30 i takie, do których "spokojnie" dostawali się "trójkowi" (i rozumiem, że z tak sobie zdanym egzaminem) uczniowie to inna zupełnie rzecz - samorządy tworzyły dodatkowe klasy w kiepskich liceach widząc, że na branżówki nie ma chętnych, żeby gdzieś te dwa i pół rocznika absolwentów umieścić, stąd takie progi.

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • miniofilka 26.07.19, 10:15
    Szkoła córki jest jedną z niewielu, które nie zwiększyły liczby klas i miejsc

--
  • little_fish 26.07.19, 10:53
    W szkole dziecka dla tych po gim nawet zmniejszono liczbę miejsc
  • little_fish 26.07.19, 10:55
    Choć to nie Śląsk 😉
  • kurt.wallander 26.07.19, 11:05
    little_fish napisała:

> Choć to nie Śląsk 😉

Też nie Śląsk, ale właśnie spojrzałam, że w szkole pierwszego wyboru było 5 klas, są 4. W szkole drugiego wyboru było 6, są 4. W zeszłym roku ze swoimi punktami dostałaby się do pierwszego wyboru.
  • mamalgosia 26.07.19, 14:14
    kwintesencja skutków reformy

--
  • indra2 26.07.19, 12:20
    W Katowicach najwyższe w Mickiewiczu mat fiz ang ok 170pkt. W Piku ang mat fiz próg był 165pkt podany 16.07 teraz jest w systemie niższy, ktoś się dostał z odwołania z progiem ok 156pkt i jest zanizony.
  • indra2 26.07.19, 12:31
    W Mickiewiczu do ang mat fiz był 171.6 podany 16.07 teraz spadł też ktoś z odwołania się dostał i zanizyl próg.
  • mamalgosia 26.07.19, 14:13
    Próg może być zaniżony także w taki sposób jak u nas było: do pewnej klasy przyjęto 29 dzieci z punktami malejąco od 180 do 141. A potem była luka i 30ty uczeń przyjęty miał 127. I taki jest ostatecznie podawany próg

--
  • lena2222 26.07.19, 19:39
    W Konopnickiej ta sama sytuacja czyli w międzyczasie poprzyjmowali kogoś z niższymi progami, przed rozpoczęciem rekrutacji uzupełniającej. Jeślibym chciała żeby moje dziecko było w takiej klasie a miało 170,6 pkt np. to pisałabym odwołanie.
  • indra2 26.07.19, 20:37
    Mój syn miał 172 pkt więc rzutem na taśmę by się do Mickiewicza dostał do mat fiz ang w 1 rekrutacji ale nie wpisalismy go we wniosku. Myśleliśmy że progi skoczą znacznie i trochę asekuracyjnie wpisał pika konope i Kopernika. Więc się nie starał.w Mickiewiczu później o przyjęcie a było co najmniej 1 miejsce bo próg spadł do 169.95
    A jak potem podawane są progi dla przyszłych roczników? Te zanurzone z odwołania i czy te pierwsze? Mam 2 syna, za rok się będzie rekrutowal muszę sobie spisać te pierwsze progi bo różnice mogą byc znaczne. Aw Konopnickiej jaki był pierwotny próg do sigmy wiesz może?
  • indra2 26.07.19, 20:39
    Te zaniżone progi oczywiście, nie zanurzone korekta w tel przepraszam.
  • lena2222 26.07.19, 21:58
    Potem są podawane te po "rekrutacji uzupełniającej". Ja sobie porobiłam zdjęcia bo też mam młodsze dziecko. O ile katowickie progi są dostępne, to progów z moich lokalnych liceów nie potrafiłam nigdzie znaleźć z lat wcześniejszych i jak je teraz zobaczyłam to byłam w szoku, po co ten cały stres.
    Moje dziecko miało na drugim miejscu Mickiewicza, też by się dostała, ale na szczęście udał się pierwszy wybór, bo nie do końca byłam przekonana.
  • indra2 27.07.19, 10:00
    Bez sensu to jest i mylące, bo w klasie syna to aż 10pkt różnicy.
  • kurt.wallander 27.07.19, 17:00
    indra2 napisała:

> Bez sensu to jest i mylące, bo w klasie syna to aż 10pkt różnicy.

Dlatego ja sobie zapisuję w pliku progi po rekrutacji podstawowej zawsze, bo różnice mogą sięgać i 20 punktów później, po uzupełniającej.
  • joanna_poz 26.07.19, 14:15
    w Poznaniu licea to minimum 130 punktów
    (pomijam jakies strażackie, wojskowe, sportowe i terapeutyczne).
    bdb technika - podobnie, średnie od 100-110 wzwyż.
    co ciekawe w branzówkach widze że trafiali się tacy z max 100-110 punktów też.
  • miniofilka 26.07.19, 23:00
    joanna_poz napisała:

> w Poznaniu licea to minimum 130 punktów
    > (pomijam jakies strażackie, wojskowe, sportowe i terapeutyczne).
    > bdb technika - podobnie, średnie od 100-110 wzwyż.
    > co ciekawe w branzówkach widze że trafiali się tacy z max 100-110 punktów też.

W branżowych na Śląsku jest kilku uczniów mających 130 pkt

--
  • miniofilka 27.07.19, 01:49
    Nawet kilkunastu uczniów w branżowych z punktacją ponad 110 pkt, w tym dwóch uczniów jeden 149 pkt drugi 152 pkt 😮 Tarnowskie Góry i Pszczyna

--
  • miniofilka 27.07.19, 01:51
    miniofilka napisała:

> Nawet kilkunastu uczniów w branżowych z punktacją ponad 110 pkt, w tym dwóch uc
    > zniów jeden 149 pkt drugi 152 pkt 😮 Tarnowskie Góry i Pszczyna

Szkoda tych ludzi, zmarnują się w branżowych i wpadną w nieciekawe towarzystwo- choć może tak nie będzie

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka