Dodaj do ulubionych

Jeszcze o szczepieniach

25.07.19, 22:35
Może wiecie, bo ja się zdziwiłam. Mam 1,5roczna córkę i szczepilam ja przeciw pneumokokom prevenalem. Teraz moja znajoma urodziła dziecko i położna radzi jej szczepić synflorixem, bo za darmo a później sobie doszczepi jedna dawka prevenalu i będzie ok. Slyszalyscie o czymś takim? Bo ja się zdziwiłam. Można tak łączyć szczepionki?
Edytor zaawansowany
  • b.bujak 25.07.19, 23:13
    nie wiem, czy można, ale pewnie znowu zbliżają się daty ważności....
    zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/Ministerstwo-Zdrowia-kupilo-szczepionki-ktorych-nie-chca-lekarze

--
    5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
  • kragina 26.07.19, 09:30
    No i co z tego? Chętnie bym zaszczepila taka wazna jeszcze miesiąc szczepionka za darmo niż bulila te tysiące które teraz bule za szczepienia dodatkowe.
  • 45rtg 25.07.19, 23:22
    izabelka55 napisała:

> Może wiecie, bo ja się zdziwiłam. Mam 1,5roczna córkę i szczepilam ja przeciw p
    > neumokokom prevenalem. Teraz moja znajoma urodziła dziecko i położna radzi jej
    > szczepić synflorixem, bo za darmo a później sobie doszczepi jedna dawka prevena
    > lu i będzie ok. Slyszalyscie o czymś takim? Bo ja się zdziwiłam. Można tak łącz
    > yć szczepionki?

Nie widzę powodu, dla którego miałoby to nie działać. Szczepionka nie na tym polega, że odkłada się w organizmie i czyha na wirusy i bakterie, tylko uruchamia mechanizmy organizmu. Więc pod tym względem nie ma różnicy, jaka to będzie szczepionka.
  • rulsanka 26.07.19, 00:04
    "uruchamia mechanizmy organizmu"

Reakcja jest na konkretny antygen. Różne szczepionki mogą wykorzystywać różne antygeny powierzchniowe bakterii.

--
    www.siepomaga.pl/uratujemy-amelie
  • izabelka55 26.07.19, 08:08
    No właśnie. Przecież to szczepionki, które chronią przed różnymi typami bakterii jedna 10 druga 13 walentna. Żeby działały i chronił jest kilka dawek. No to jak to jest zaszczepić 2 razy 10walentna a później raz tą 13 i już chronione dziecko? No dziwne to dla mnie, ale może rzeczywiście działa...
  • aguar 26.07.19, 08:23
    Ilość koniecznych dawek zależy od wieku. Ona jej radzi, aby teraz, kiedy córka wymaga ich więcej skorzystała z darmowego Synflorixu. A gdy już będzie w wieku, kiedy wystarczy jedna dawka - podała Prevenar.
  • agrypina6 26.07.19, 08:25
    Dla mnie też dziwne. Oczywiste jest, że płatny prewenar jest lepszy. W życiu bym tak nie mieszala. Oczywiście jak kogoś nie stać, to bierze bezpłatną szczepionke. Lepszą taka niż żadna.
  • 45rtg 26.07.19, 09:29
    rulsanka napisała:

> "uruchamia mechanizmy organizmu"
    >
    > Reakcja jest na konkretny antygen. Różne szczepionki mogą wykorzystywać różne a
    > ntygeny powierzchniowe bakterii.

A, no w takim razie to może i nie być do końca skuteczne.
  • marisol25 26.07.19, 08:29
    izabelka55 napisała:

> Może wiecie, bo ja się zdziwiłam. Mam 1,5roczna córkę i szczepilam ja przeciw p
    > neumokokom prevenalem. Teraz moja znajoma urodziła dziecko i położna radzi jej
    > szczepić synflorixem, bo za darmo a później sobie doszczepi jedna dawka prevena
    > lu i będzie ok. Slyszalyscie o czymś takim? Bo ja się zdziwiłam. Można tak łącz
    > yć szczepionki?

Moja szczepiona prevenarem, 4 dawki w tym ostatnia jak miała niecałe 4 lata.
    Od każdego lekarza, i w Polsce i zagranicą słyszałam że prevenar najlepszy. Bezpłatnym nie wierzę, sorry. Podobnie z bezpłatnym krztuscem, który powoduje szereg powikłań.
    Więc ja bym nie eksperymentowala i tyle.
  • memphis90 26.07.19, 09:23
    Tu nie ma w co wierzyc albo w co nie wierzyć uncertain Synflorix jest szczepionką starszą, ale równie dobrze chroni przed 10 typami pneumokoka, jak szczepionka zawierająca te same 10 plus 3 dodatkowe typy. (Prevenar jest nowszy, więc dolozono do tej 10 jeszcze 3 typy). Niewykluczone, że za rok czy dwa darmowy będzie właśnie Prevenar, szczególnie, że niedługo ma się pojawić nowsza szczepionka na 20 typów.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • marisol25 26.07.19, 20:43
    memphis90 napisała:

> Tu nie ma w co wierzyc albo w co nie wierzyć uncertain Synflorix jest szczepionką star
    > szą, ale równie dobrze chroni przed 10 typami pneumokoka, jak szczepionka zawi
    > erająca te same 10 plus 3 dodatkowe typy. (Prevenar jest nowszy, więc dolozono
    > do tej 10 jeszcze 3 typy). Niewykluczone, że za rok czy dwa darmowy będzie właś
    > nie Prevenar, szczególnie, że niedługo ma się pojawić nowsza szczepionka na 20
    > typów.

Ale ja nie opieram swojej wiedzy na wierze tylko na opinii specjalistów. I każdy, bez względu na kraj, ocenia prevenar najwyżej. Sorry ale szczepionki refundowane zazwyczaj są gorsze bo państwa nie stać na rarytasy i nowości. I nie ma co się oburzac bo tak jest.
    Dlaczego mnóstwo szczepionek jest zalecanych a nie obowiązkowych? Bexero, nimenrix, varilrixu ect. Serio.. Z takiego samego powodu z jakiego bezpłatny jest synflorix a nie prevenar. Proste.
    >
  • lwica_24 26.07.19, 08:39
    A może warto porozmawiać na ten temat z lekarzem a nie z połozną?
    W zasadzie nie powinno szczepic sie preparatami róznych producentów - wyjasnienia wyżej -, ale czasem nie ma rady( szczepionka przestała byc produkowana albo są braki). W tym przypadku nie zachodzi taka sytuacja. Argument "za darmo" mnie nie przekonuje. Są rzeczy, na których sie nie oszczędza.
  • memphis90 26.07.19, 09:19
    Można wykonać pełen cykl szczepień synflorixem ( 3 dawki), a po 2 rz niezależnie od Synflorixu podać 1 dawkę Prevenaru. Nie można natomiast podać 2x synflorix + 1 x Prevenar, bo nie ma badań potwierdzających skuteczność takiego schematu szczepienia. Ponadto ten trzeci synflorix podaje sie po 12mz, a dla dzieci rocznych wymagana ilsoc dawek Prevenaru to 2, a nie tylko jedna.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • izabelka55 26.07.19, 12:46
    Dzięki dziewczyny, może rzeczywiście chodzi o podanie dawki po 2 roku życia. Nie wiem powiem niech się lekarki dopytać. Ja szczepilam prewenalem, nie chciałam tej darmowej. Gdzieś tu na forum czytałam, że te 3 szczepy których w synflorixem nie ma akurat w Polsce najczęściej występują...
  • memphis90 26.07.19, 20:36
    No wiesz, natura nie zna prozni. Skoro 10 szczepów "wyeliminowano", to kolejne 3 szczepy stały się "najczęstsze".

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka